juwel primo 60 led



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 06 Feb 2020 11:25 am

Hora dakujem, skusim porypat dno, aj ked teda dno mi nebublinkuje, akvarium krasne voni, dari sa slimakom, krevetkam, v podstate aj rybam..
inak ja sa snazim postupne znizit vrstvu piesku nad madanom, tak vzdy pri vymene vody odcepravam vpredu pri skle aj trochu piesku
objednal som jbl kvapkovy, bactoesex a seachem fourish :) (inak ta .akvazahrada ma fakt super ceny oproti konkurencii!!!)
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Reklama

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Hora » 06 Feb 2020 12:03 pm

vzadu máš neživé korene Valisnérie a tam mechanicky nenarúšaš dno,netvrdím,že máš určite hnilobné stavy,ale postupne sa snaž hľadať následky 0,25mg/l NO2,keďže rastlinám sa veľmi nedarí preto začni od spodku,nie hnojivami do vody,ten biely štrk už je zanesený,ja by som ho tiež postupne pratal von,resp. by som vymenil aj Madano,nebudeš žiť len na odolnejších pomalých Kryptocorynách a ešte im liať fluorish
filter postačuje,nie je bohviečo,no aspoň udržuješ ryby v rozumných číslach
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 07 Feb 2020 09:58 am

foto 2 roky od zalozenie, hmm no byval som aj spokojnejsi...
Prílohy
IMG_20200206_190949.jpg
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Hora » 07 Feb 2020 12:23 pm

Ja by nebol :?
Týmto rastlinkám chceš liať Fluorish?,myslíš že sa stane zázrak,netráp sa :!: a vymeň dno.
Na takú plochu toho veľa nepotrebuješ,urobíš to behom dvoch hodín so všetkým.
Dostaň sa aspoň na úroveň 8/2018 (str.11) vzhľadom,počtom,druhmi rastlín,tam to bolo fajn.
Test NO2 už budeš mať,tak možné zvýšenie postrážiš výmenami prvé dni.
Aj čierna tapeta je lepšia,na takej gýčovej rastliny nevyniknú.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Seraph » 07 Feb 2020 12:33 pm

jednoznacne platinum soil a cierna matna tapeta zo zadnej strany akva....ak sa tam vies dostat....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 07 Feb 2020 13:55 pm

uff no diki, budem rozmyslat, hej polrocne akva vyzeralo najlepsie, ale este aj minuly rok sa dalo, mne sa zda, ze po vymene fitra sa to zhorsilo, nechapem preco sa tak pos.alo...ale na druhej strane tu doporucujete kremicity piesok pre nenarocne akva zaciatocnikom...tapeta ano je hnusna, tu by som mal vediet dat dole snad a nalepit novu, ale vymena dna by sa obavam prejavila na mojom dusevnom aj fyzickom zdravi, ved ja neviem ani rybku odlovit :(
hmm no kupim asi nejaku 30l plastovu krabicu a zacnem zhanat vhodne mangrove drevo
mna aj odradza vyzivne dno, kvoly nutnej vymene po nejakom case
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod snajprik » 07 Feb 2020 14:21 pm

Radšej kúp na miesto tej 60-tky set Juwel 180 ktory by na tom stole krajšie vyznem :) na dno platinum soil, zaleješ vodou par rastlín, a po mesiaci vyberieš dekorácie a prelovíš rybky do 180 :pivo:
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 11 Feb 2020 11:42 am

chlapi vazim si vase dobre mienene rady, pre mna je vsak vyzva rozchodit akva tak ako je, ved sa to musi dat, teda pokial mi nehnije dno, co si nemyslim, mam piskorky, nejdu bublinky ani smrad, takze dosadim viac rastlin, budem chvilu menit castejsie vodu, pridam bactoesex, skusim hnojit polovicne davky flourishu a rozmyslam na par mesiacov davat aj polovicne tyzdenne davky tetra co2 + zeby mi to rychlejsie zarastlo..?
kvoly jednemu microsorku ktore odislo (a myslim, ze odislo kvoly silnemu prudu skimmeru, ktory mu potrhal korene zapichnute v substrate, idem skimmer otocit na sirku smerom na filter) nebudem prerabat cele akva, fauna je v pohode, za posledny polrok odisiel iba 1 otik, ale ten bol uz kupeny extremne velky, nemam absolutne ziadne riasy, okrem par bodiek na prednom skle
bojovnik, 3 povodne ohnivky, 4 japonske krevetky a 2 neritiny zebry uz mam vyse 2 roky tak to na moj level nie je take fiasko
+ som este filter spravil tak, ze som nechal filtracnych gulieciek eheim iba 2cm a natlacil som dalsiu spongiu
a mam uz doma testy na no2 tak sa snad odhodlam v najblizsom case
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod snajprik » 11 Feb 2020 16:26 pm

Matte ty si ale lenivý, na začiatočníka s pred dvoch rokoch to akva bolo ešte OK nik múdry s neba nespadol, v tedy bol úspech že si sa zbavil sadrových sošiek :D ale po dvoch rokoch naberania informácii a skúsenosti to akva vyzerá strašne.
Si nerobím srandu že toto akvarko by si zaslúžilo reštart. Urobiť poriadne dno aby bolo funkčne, zasadiť rastliny tam kde majú biť, poriešiť techniku aby nešpatila v akva, trochu aquascape rozmiestniť rastlinky, korene nech to ma hlavu a pätu.
Osobne nie som fanúšikom malých akvárií, lebo tam nie je dostatok miesta ani pre rastliny ani pre ryby, ale pri troche snahy sa dajú vybrať aj rastliny aj ryby aby to vyzeralo pekne.
Teoretických informácii máš na to dosť, len ta tvoja lenivosť!
Peniaze utrácaš za pakovaný ako sú NO2 testy, na miesto toho by si vyriešil pretrvávajúci problém.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matus.galan » 11 Feb 2020 19:59 pm

snajprik napísal:Matte ty si ale lenivý, na začiatočníka s pred dvoch rokoch to akva bolo ešte OK nik múdry s neba nespadol, v tedy bol úspech že si sa zbavil sadrových sošiek :D ale po dvoch rokoch naberania informácii a skúsenosti to akva vyzerá strašne.
Si nerobím srandu že toto akvarko by si zaslúžilo reštart. Urobiť poriadne dno aby bolo funkčne, zasadiť rastliny tam kde majú biť, poriešiť techniku aby nešpatila v akva, trochu aquascape rozmiestniť rastlinky, korene nech to ma hlavu a pätu.
Osobne nie som fanúšikom malých akvárií, lebo tam nie je dostatok miesta ani pre rastliny ani pre ryby, ale pri troche snahy sa dajú vybrať aj rastliny aj ryby aby to vyzeralo pekne.
Teoretických informácii máš na to dosť, len ta tvoja lenivosť!
Peniaze utrácaš za pakovaný ako sú NO2 testy, na miesto toho by si vyriešil pretrvávajúci problém.


Poculi sme slovo panovo! Musim len a len suhlasit.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Hora » 11 Feb 2020 20:45 pm

Nevešaj hlavu,nechcel som to tak drasticky napísať ako snajprík,hoci to trafil,ale určite niečo rob,dokúp rastliny.
Bridlica zaberá na tú plochu dosť miesta a s kameňmi je bez úžitku,aj tak nemáš vytvorený žiadny layout z kameniva,len rozhádzane ležia.Drevo nechaj pre krevetky.
Sledujem,že sa považuješ za ľavého niečo prerobiť ,ale tá krátka rampa má zúžené tenké výpustné otvory.Keby si ich odrezal a prevrtal zväčšené dierky (6"),tak by bol prúd znížený na výtoku,dokážeš si regulovať zbytkovú silu náplňami v koši.Nebude treba hlúpo :!: natáčať výtok na zadné sklo. Keď nemáš ani vrtačku,tak v mäkkom pvc aj vyškrabeš otáčaním tenšieho nožíka v dierke.
Skimer je stále nutnosť mať nalepený na skle? Veď vlnenie filtra naruší povlak, raz za čas vypneš filter a sieťkou vyberieš rastlinné zbytky. No ale keď chceš,aby bolo vidno,že ho máš,tak nech tam trčí ďalej.Ku hračkovo vyzerajúcemu Eheimu celkom pasuje :?
Ťa tu ošalia na ďalšie výdavky,ktoré vyriešiš bez ťažkostí jednoduchšie.Lepidlo originál na machy je dobré,len predražené,klasické sekundové je lacnejšie,len nemáš možnosť pohybovať s rastlinkou podľa rozrastania susedných.Myslím napr. Microsorum.Vtiahni korienky cez maticu,nebude ju vidno a rastlinu podrží u dna.Nemáš ani maticu? tak ja mám prepichnutý koreňový trs ihlou na spájanie mäsa pri pečení,improvizuj,rozmýšľaj nad inou variantou,nie kúpiť lepidlo a polovica zbytočne po čase nevyužitá stvrdne.Keď chceš mach,tak zo silonom to je pakáreň popri prísavníkoch,ktorí všetko vyťahajú a z lepidla ostane aj tak biela škvrna,čo ide k...tsky dole z povrchu.
Pošprtaj hmatom v zadnej časti substrátu,kde boli Valisnérie,či tam ostali zostatky koreňov.Robíš nápravu,tak trocha zamútenia sa neobávaj,veď na druhý deň bude kal sadnutý a odkalíš povrchovo.Ryby prežijú chvíľku stresu.
Nenáročné rastlinky boky/zadná strana si už vieš hádam vybrať sám za tú dobu podľa tvojich podmienok,Kryptokoryniek máš ale už dosť.
Pretlačovaná Sagitária mnohých sklamala,tutovka je ako som ti písal v Old school Helanthium tenellum dopredu.

,,Chvíľu meniť vodu častejšie,, je aký interval v tvojom ponímaní?

Len hypoteticky,keď odsávaš pravidelne štrk kvôli špine a zmenšeniu hrúbky substrátu,tak odstaňuješ baktérie (povrch dna je osídlený možno lepšie ako rýchly filter),ktoré stíhali meniť NO2 :arrow: NO3 a možno je to dôvod hodnoty 0,25mg/l.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 11 Feb 2020 23:55 pm

wau hora diki tento prispevok mi vela dava
rampu upravim, par kamienkov mozno odstranim, lepidlo nastastie nemali, prestrcil som trident popod drat, co tam mam, maticu by som pouzil, keby som ho chcel na dne, tam sa vsak nezmesti
fakt potrebujem zohnat ohybny akvaristicky silon
snajprik strasne akva nevyzera :evil: , ja som stale nanho hrdy
aj s eheimom, skimmer potrebujem, som s nim velmi spokojny a nasmeroval som ho na filter, ktory som dal kustik vyssie
blidlica zatazuje furt lahke vinicove drevo
vzdy ked rypem v dne tak sa mi zda ze voda citit ako po moci trochu :( ale iba par dni
keby sa mi chytili nove rastlinky a znizim co2 budem spokojny
menim teraz 10l kazdy 2-3 den druhy tyzden
vsetci vyzeraju byt v pohode, hlavne kreveti samci, to su fakt blazni vzdy vecer
Prílohy
IMG_20200211_222243.jpg
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Hora » 12 Feb 2020 02:51 am

matte napísal:vzdy ked rypem v dne tak sa mi zda ze voda citit ako po moci trochu :( ale iba par dni

-bude to pravdepodobne čpavok pod usadnutým štrkom,ktorý máš dosť v hrubej vrstve a nedostáva sa tam okysličená voda,tzn. nastáva denitrifikácia,nemusíš si bublinkovanie ani všimnúť,to nie je okysličovač,len sem-tam vyletí bublina
-ako som písal,prehrab dno palcami a čuchaj,keď bude cítiť,ja by som urobil reštart a máš na ďalšie dva roky pokoj
-takto sa to bude vracať,nechceš Platinum,dáš späť prepratý štrk na výživný substrát (ale to je komplikovanejšie)
-aj na prednom skle v mieste substrátu vidno zanesený bordel do hlbky a čím viac cm na dne,tým ľahšie prídu podobné stavy
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod snajprik » 12 Feb 2020 09:13 am

Fakt som to nechcel tak drasticky napísať :mrgreen: , ale keď vidím ako sa krútiš a vymýšľaš blbosti len aby si nemusel meniť dno :) Tak ako príde čas na výmenu vody, či odkalenie, vyčistenie filtra, tak isto príde čas na výmenu dna. Je to súčasť akvaristiky.
Matte chápem že si ešte nikdy nemenil dno, ale nie je to nič komplikovane, roky som bol lenivý odkalkovať dno, radšej som raz ročne vybral dno a prepral aby som mal pokoj na rok s odkalovaním.
Mrkni youtube napíš výmena dna v akváriu a máš tam stovky ukážok ako sa to robí, rovno si nájdi video od Rataja ako sa zariaďuje a umiestňujú veci v akváriu. 2-3x vymeníš dno a bude s toho taká istá rutina ako výmena vody v akváriu či odkalovanie.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod j » 13 Feb 2020 08:09 am

Nechce sa mi prehladávať celú diskusiu - aký je tam problém s dnom? Ja tam vidím čistý (predpokladám že) kremičitý štrk rozumnej frakcie. Ten by mal byť bezproblémový, tak neviem prečo ho meniť. Ja sa v akvárkach dna takmer vôbec nechytám (okrem sadenia/presádzania rastlín). Odkalujem len povrchovo. V podstate mám dná vždy od založenia akvária. Rastlinám ako sú kryptokoryny, alebo echinodorusy to maximálne vyhovuje. Ešte musím dodať že v niektorých akváriách mám slimáky čo sa vŕtajú v substráte, takže tam nehrozí nejaké extrémne koncentrovanie nežiadúcich látok.

Mne toto akvárium príde OK. Kvalitný filter, rastliny sú čísté, nezariasené. Asi by som sa zbavil niektorých dekorácií, ale to je vec vkusu. Namiesto nich by bolo dobré dať nejaké vyššie husté rastlinky na zamaskovanie filtra.
Čo je tá vec na skle pred filtrom? Tá priesvitno-biela, aj tá čo zrejme niečo meria.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod snajprik » 13 Feb 2020 09:19 am

Dno, na vrchu štrk a pod tým manado, odhnívajú mu korene v substráte a keď rypne trochu do dna vodu mu cítiť po moči niekoľko dni. Myslím že sú to jasne náznaky problémov s dnom a ideálne riešenie je reštart dna.
Ja som pred dvomi týždňami robil reštart dvoch akvarii 63L a 120L trvalo mi to cca 2 hodiny.
Výmena dna podľa mňa nie je žiaden problém, tri vedra napustiť akváriovou vodou do jedného rastliny do druhého živočíchy do tretieho dekorácie a filter, dno vysypať, do akva nasypať ideálne platinul soil vyliať vedro s rastlinkami a ich zasadenie, vyliať vodu s dekoráciami a filtrom a ich umiestniť, napokon vyliať vedro so živočichmi, doliať chýbajúcu vodu a hotovo proste neskutočny problem :)
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod j » 13 Feb 2020 09:26 am

snajprik napísal:Dno, na vrchu štrk a pod tým manado, odhnívajú mu korene v substráte a keď rypne trochu do dna vodu mu cítiť po moči niekoľko dni.

Aha, tak potom jednoznačne meniť. Nechápem prečo ludia dávajú do akvárií kadejaké "zázraky", keď bohato stačí čistý nevápnitý štrk. Čím jednoduchšie tým lepšie.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 13 Feb 2020 09:35 am

j napísal:Mne toto akvárium príde OK. Kvalitný filter, rastliny sú čísté, nezariasené. Asi by som sa zbavil niektorých dekorácií, ale to je vec vkusu. Namiesto nich by bolo dobré dať nejaké vyššie husté rastlinky na zamaskovanie filtra.
Čo je tá vec na skle pred filtrom? Tá priesvitno-biela, aj tá čo zrejme niečo meria.

DAKUJEM!
skimmer na slepu hladinu a seachem amonia alert, ktory ukazuje, ze je voda OK
ten pach po rypani v dne je tak 1,5 dna iba, ked nic nerypem, akva krasne vonia, zatial nejdem nic menit
a to manado pod skrkom je omyl, v hornbachu mi to akvaanalfabetovi predali ako vyzivny substrat :mrgreen:
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Hora » 13 Feb 2020 10:00 am

j napísal:aký je tam problém s dnom?

Na tejto fotke vidno dosť poctivú,do hlbky zanesenú vrstvu štrku,ktorou je zakryté ešte Manado.
Podobne som mal hrubší substrát okolo 8cm a ak sa neodkaľuje hlbšie,tak sa postupne uzatvára a prestáva ,,dýchať,,.
Keď už Valisnérie nechcú rásť,tak niekde je problém.Hej,Piskorky poryjú určité časti,ale Valisnéria má mohutné rozvetvené korene,keď vyťahuješ jednu rastlinku,dvíha sa polka dna.Ak tam ostali neživé korienky a tlejú bez prístupu okysličenej vody,cítit iné pachy ako klasické rašelinové voňavé akvaristické,mal by mať snahu to dať do poriadku.Zbytočne kupovať rastlinky,keď budú časom vädnúť.Výška štrku bohato na tieto druhy stačí 5cm dokopy s výživným substrátom.Výška spodného rámčeka sú 3cm a matte má viac ako raz toľko štrku nad ním.
Zápach po moči,hoci slabý niečo signalizuje,preventívne sťahuje postupne štrk von a znižuje výšku substrátu,len spredu,čo by chcelo z celého povrchu dna.Pravdepodobne niektorým funguje bez reštartu akvárium roky,ja som ale tiež prepieral štrk po určitom čase z rovnakých dôvodov (hrubá vrstva!,neodkaľovanie,N-zápach).

Matte,ten amonnia alert je akože niečo máš.Ja som ho mal pri krevetkách,ale ako som ti písal môj názor,že to sú vyhodené peniaze,nemôže reagovať po pár týždňoch,lebo na strednom koliesku sa utvorí neviditeľný povlak a vždy budeš mať svetložltú farbu.Jeho otieranie je na debatu,ako ovplyvní prípadnú reakciu.Neriaď sa ním,uspokojuješ sa,aby si nemusel nič meniť.Potom tu snajprík píše,čo si iní len myslia :mrgreen:
Jasné,že keď nerýpeš,tak necítiť,ale to nie je riešenie a procesy budú gradovať v tých častiach.
NO2 ako stojíš,či si sa ešte neodhodlal zmerať?
Prílohy
file.jpg
file.jpg (28.87 KiB) Zobrazená 9217 krát
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 13 Feb 2020 13:47 pm

este som sa neodhodlal, lebo ked som videl tie rozdiely vo farbe minimalne, tak mi to nepride moc presne meranie, zajtra zmeram
s tou vyskou substratu aj s valisneriami mas pravdu, ja odoberam strk z prednej strany a on sa za par dni zrovna, cize klesa po milimetroch vsade
po lyzovacke sa rozhodnem, ale keby to bol taky pruser tak by nekapali slimaky, ci krevetky?
mne kapu akurat otici, z troch kupenych v novembri uz je len 1, vcerajsia mrtvolka bola zapichnuta medzi skimmerom a sklom, tak neviem ci su sprosti (jeden sa mi raz zamotal to morskej uhorky), ale urcite nie su lahky na chov, aspon pre mna
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Hora » 13 Feb 2020 15:07 pm

matte napísal:este som sa neodhodlal, lebo ked som videl tie rozdiely vo farbe minimalne, tak mi to nepride moc presne meranie,

:cry: :evil: :twisted:
Ty buď rád,keď sa zafarbí na slabožlto,pretože ani jedna hodnota nie je na paniku,všetko to sú stotiny,lenže Proscanom meráš kritické/hraničné hodnoty pre krevetky a ryby,takže preto sa rozhýb a potvrď si stav.JBL je dobrý test,tebe nemusí pripadať prvými tromi hodnotami presný hlavne farebnými minimálnymi rozdielmi,no ide to odsledovať.Ale ako píšem,keby si nameral z prvých,tak pohoda,tvoje dusitany by podľa sceneru mali však ružovieť.
V prípade zružovenia od 0,1 je na pováženie dvihnutá hodnota.
Porovnaj ostatné používané testy v rozdieloch (podľa Azotinu si na konci stupnice s 0,25mg),kde Sera/Tetra pripúšťajú niečo okolo 0,3mg/l ale JBL a Rataj varujú pred narastajúcou toxicitou od 0,1mg/l,čo je rozumnejšie,hlavne pri pancierníkoch a krevetkách.
Teraz po ustálení výmeny nemusí byť NO2 vyššie,ale urob ako minule s odsatím časti štrku,zmeraj druhý deň,uvidíš,či taký postup je skutočne dôvod zvýšenia.Živočíchy a rybky žiť môžu,ty si teda presvedčený všetko ok,len sa to pomaly podpisuje na imunite.
Ja viem,že prepáčiš tie fotky.Kde ideš lyžovať?
Prílohy
2.jpg
1.jpg
a porovnať sa dá aj taký rozdiel
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod matte » 13 Feb 2020 20:48 pm

S detmi a partickou do tatranskej
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Azaza3l » 13 Feb 2020 23:41 pm

K tomu seachem ammonia allert má Hora pravdu, som ho kúpil a zmenil farbu raz v plastovom boxe kam som presunul ryby, v zabiehanom akva už ukazoval stále 0 aj keď no2 lietala hore dole.

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: juwel primo 60 led

Odoslaťod Marshall » 16 Feb 2020 00:12 am

Ja mam podobnu skusenost. Akva zalozene na Amazonii, preto som cakal, ze ukaze, co v nom je aspon v prvych tyzdnoch, ale test sa absolutne opustil. Nechal som ho tam este nejaky cas, a potom opustil on mna.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostí.