The Upside Down



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 29 Jan 2020 23:00 pm

diky Hora urcite dokupim,
akurat s tym cerenim hladiny bude problem, kedze vies mam tie tetra vypusty a tie su asi 10 cm pod sklom,
takze cerenie nastava jedine ked sa par dni vyparuje voda a vyrazne klesne...nemam nejak ani ziaden nastavec na to, aby som smer vypustu dal nejak nahor.....uvidim este, co s tym poriesim, kazdopadne ak by malo cerit, potom mam menej vody v akva....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: The Upside Down

Odoslaťod Hora » 30 Jan 2020 09:30 am

Tie idiotské Tetra pravoúhle kolienka používaš len preto,lebo sú čierne?
Máš plynulé trubky od Eheimu,rampu a ak ti logicky vadí zelená farba,tak viditeľné časti obmotaj čiernou izolepou.Tiež to tak mám urobené,nevidno to.Nečerenie len vytvára po obvode usadeninový film,vápenny nános,čo pri odparovaní postupne vidno,tá prachovo mastná škrupina horšie zneprístupňuje okysličovanie hladinou a ak to máš nastavené,že sa ani nehýbe,je to o ničom a prerob čím skôr.Odpustenie vody na získanie pohybu nie je riešenie nadlho.Keď už nič,daj aspoň vzduchovací kamienok.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 30 Jan 2020 14:18 pm

to by bolo riesenie, ale do tohto sa mi velmi nechce, oblepovanie, nanovo zapajanie, ja som skratka rad, ked uz veci ficia a nechcem do nich zasahovat,
zatial sa teda musim uspokojit s riesenim: skimmer every day :) ale vdaka Hora,
neonky modre dokupim urcite, snad budu smelsie....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 17 Feb 2020 09:18 am

za posledne 3 dni - 2x uhyn neonka modra,
z celkovej osadky asi 15ks mam asi 8-9 dokopy,,....a to som chcel dokupovat ale asi nebudem...
je mozne ze je to sposobene napr. mastnou hladinou (vyrazne) a nedostatkom kyslika?
pri tomto blackwater sa velmi netrapim s vymenami vody, len dolievam, ale tym to predsa nemoze byt....je mnozstvo akvarok, kde ludia len dolievaju, s tymto mojim svetlom navyse nemam ziadne problemy s riasou ani nicim podobnym, preto toto akva je u mna ultra low maintance rezim zatial.....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod Stando24 » 17 Feb 2020 10:13 am

Neviem ja som tiež kúpil do 30 aquael ako máš ty modré neonky 10ks ostali mi dve :) neviem prečo vše bolo ok a boli tam 4 razborky galaxky tie boli úplne v pohode tak som do kúpil galaxky a tie sa držia pekne je to ako sa povie krevetarko ak sa to dá tak nazvať dal som tam 25 neocaridin yelow neon :) ale Galaxky sú už cez mesiac kľude ale aj tie dve čo ostali sú v pohode
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: The Upside Down

Odoslaťod Hora » 17 Feb 2020 11:17 am

Seraph napísal:je mozne ze je to sposobene napr. mastnou hladinou (vyrazne) a nedostatkom kyslika?
pri tomto blackwater sa velmi netrapim s vymenami vody

-keby si mal málo kyslíka,tak všetky plávajú pri hladine,čo by si registroval
-jeho množstvo záleží aj od teploty vody,ohrievač nepoužívaš,tak si okolo 24,čo je dobre
-niekedy stačí len zmeniť zdroj toho istého druhu s inou genetikou
-možno dolievanie iným funguje,ale ty nemáš rastliny a môžu narastať ničím nespotrebovávané dusičnany,takže výmeny sú podstatné,keď si nevieš zmerať :arrow: meň tretinu ako je zaužívané
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 17 Feb 2020 17:15 pm

vdaka hosi,
ked budem najblizsie v KE dokupim a teda aj tu nabhenme na rezim pravidelnejsich vymen,
ono zrejme aj kdesi nejake mrtvolky sa mohli rozkladat, ktore nemam ako najst, krevetky sice pozeru, ale nemam ich tam zatial vela....

tak to s nimi este raz skusim, dufam, ze tie co mam teraz vydrzia,
este musim manzelku vykricat nech neotvara v spalni na dlho okno ....potom mi tam klesa teplota vody, i ked asi nijak rapidne
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod matus.galan » 17 Feb 2020 19:53 pm

Ono Bw nie je narocne ale musis brat tak,ze listy a podobne sa ti vo vode rozklada a pri mensim akva ak je ten rozklad rychlejsi sa moze stat, ze sa zvysia alebo znizia urcite hodnoty a hotovo. Ono ja mne pri kupe 15ks nejake po par dnoch alebo tyzdnoch jednoducho skapali..neriesil by som to zatial. Pockaj a ked tak v aqua canis dokupis dalsie maju to bexne a niesu su nejako drahe. Pripadne potom este tetry ohnive u mna sa zda ze presiju vsetko :D druha prerabka akva a stale su tam vsetky.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 10 Apr 2020 16:22 pm

karantena - nuda - nejake microsorum z 54l (Weirwood) do blackwater - zmena je zivot :D
pekne sviatky
foto update:
Prílohy
IMG_20200410_155751.jpg
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 10 Apr 2020 19:21 pm

musim sa pochvalit este jednou fotkou, zda sa, ze mi celkom vysla....
chcel som vediet ako stare je toto akva, tak som musel pozriet na zaciatok tejto temy. a tam tie fotky stoja za to...oproti tomuto :D
kliknut a zobrazi sa spravne ....
Prílohy
IMG_20200410_191402.jpg
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod matte » 10 Apr 2020 23:19 pm

krasny kontrast hnedej a zelenej
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 11 Apr 2020 13:01 pm

Diky matte, presne take bol zamer...trosku to ozivit
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod snajprik » 11 Apr 2020 16:27 pm

matte napísal:krasny kontrast hnedej a zelenej

Mate ber si príklad od Seraph, na tom akva pekne vidieť že sa s nim vyhral do detailu radosť pozrieť. Nie ako ty čo si si pomýlil akva s prípravou kávy, nasypal si dno, zalial s vodou a hotovo :mrgreen:
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 11 Apr 2020 18:40 pm

snajprik diky za pochvalu,
mate ma este cas,
ja uz mam latku nastavenu vysoko, a to asi z toho, ze denne na instagrame vidim minimalne 100 akvariek (jurij, george, oliver knott, aquaman, thecinescaper, atd atd), takze ja sa uz neuspokojim s cimkolvek, vdaka
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod matte » 11 Apr 2020 22:05 pm

snajprik napísal:
matte napísal:krasny kontrast hnedej a zelenej

Mate ber si príklad od Seraph, na tom akva pekne vidieť že sa s nim vyhral do detailu radosť pozrieť. Nie ako ty čo si si pomýlil akva s prípravou kávy, nasypal si dno, zalial s vodou a hotovo :mrgreen:

seraph chce mat taketo ja chcem mat hentake, co je na tom take tazke pochopit????????????????????????????
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: The Upside Down

Odoslaťod kralcikandrej » 11 Apr 2020 23:12 pm

každý máme svoju predstavu ja by som zas do toho mojeho nasadil aj 200 rastlín keby sa tam pomestili
kralcikandrej
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 11 Feb 2020 11:12 am

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 17 Nov 2020 12:29 pm

rastlinky pri tomto svetle nemali sancu prosperovat, navyse akva nesplnalo hlavny ucel - potesenie majitela :D vyskusal som si, iste momenty pekne, fotky miestami paradne, ale presuvame sa tu lord-buddha-thecinescaper-inspiracia-t18311.html
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod Hora » 23 Jan 2023 08:16 am

Caf,koľko hodín si svietil v tomto akváriu?,lebo to som nenašiel.
Keď nebudem mať úplne žiadne rastliny,tak 12hodinove svetlo by mohlo dať bez problémov v tmavej vode,nie?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 23 Jan 2023 09:10 am

Ahoj Hora, uz som aj o rozmyslal, ci tu este niekedy prides....
od Teba som tu mal vzdy najviac rad a asi mi aj chybaju....
no v tomto malickom som mal pocit, ze mozem svietit kolko len chcem.....tam ziadna riasa nemala sancu kvoli nizkej intenzite ale aj kvoli kyslemu ph predpokladam)
a to bol jeden z dovodov, preco som sa k tomuto stylu nakoniec aj tak vratil akurat vo vacsom a v kuchyni
tam svietim urcite denne aj 10h tymi ikea jednobodovkami co mam od matusa. (ktory tu uplne prestal chodit)

neviem, ake mas svetlo ty.....ale ak to je nieco taketo slabunke , tak tam mam niekedy ozaj pocit, ze mozes svietit kolko len chces

the-upside-down-vol-2-t18518.html
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: The Upside Down

Odoslaťod Hora » 24 Jan 2023 13:47 pm

Ďakujem Seraph,mám Chichiros A901.
Matúš v niektorej téme písal,že na tento druh akvária sa viac hodí teplejšie okolo 4000K,tak uvidím po zafarbení aquatanom ako to bude vyzerať pod studenou farbou.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: The Upside Down

Odoslaťod Seraph » 24 Jan 2023 15:07 pm

Ak sa pozries na prvu stranu tohto vlakna, tak to som este nemal tie svetielka od Matúša, tak sommal chladne svetlo a vyzeralo to celkom dobre
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.