GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 19 Mar 2020 02:19 am

Ahojte všetci,
už dlhšie sledujem toto fórum a sám sa pohrávam s akvaristikou už od detstva, keďže otec mal kedysi u nás doma menšiu chovňu, nejak mi to zostalo. Za život som sa počas a po štúdiu školy veľakrát sťahoval po podnájmoch a bolo komplikované riešiť aj akvárium, ale nejaké lowtech som mal (príloha). Konečne mám už vlastný byt a teda s ním prichádza už aj vytúžene akvárium "väčšej" litráže ktoré som sa nezvyčajne rozhodol zabudovať do kuchynskej linky a môj stolár s tým teraz bojuje. Postupne sem budem pridávať fotky a zaznamenávať vývoj a život nového akvária a verím že niekoho inšpirujem a možno mi niekto skúseniejši s niečim aj poradí/pomôže... Aktuálne sa starám a pomáham s viacero akváriami po celej rodine a moje posledné som nechal u brata, ktorého to možno chytí tiež.

Ako je z nadpisu témy jasné, pôjde o 350l akvárium a chcel by som ho postaviť v štýle ADA, tak snáď sa podarí. :roll:

sfhdg.jpg
1.100l počas školy / 2.dočasné nano / 3.DIVERSA 54l (ešte živé)
Obrázok používateľa
KELSO

Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm

Reklama

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod snajprik » 19 Mar 2020 08:32 am

Do kuchynskej linky zakomponovať 350L akva ? Nepopieram že to ma výhody pri výmene vody, ale kam ho chceš tam dať na to som fakt zvedavý. :pivo:
Obrázok používateľa
snajprik

Obrázky: 52
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Odoslaťod matte » 19 Mar 2020 13:53 pm

aj ja som zvedavy, vsetko sa da https://www.facebook.com/fishtankfurnit ... =1&theater
ja by som sa najviac asi bal rozbitia
Obrázok používateľa
matte

Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Odoslaťod KELSO » 19 Mar 2020 23:45 pm

Je doma! Pridávam plánovaný dizajn kuchyne. :?

IMG_20200218_110341.jpg
IMG_20200218_154008.jpg
Bez názvu.jpg
Obrázok používateľa
KELSO

Odoslaťod KELSO » 20 Mar 2020 00:13 am

Tie katastrofálne škrabance si nevšímajte, pôvodne dočasná nádrž z druhej ruky, bratovi na začiatok stačí :)

https://youtu.be/9x07PC1RYC0
Obrázok používateľa
KELSO

Odoslaťod matte » 20 Mar 2020 11:04 am

pekne zarastene, davas co2?
Obrázok používateľa
matte

Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Odoslaťod KELSO » 20 Mar 2020 12:42 pm

matte napísal:pekne zarastene, davas co2?
Nie, len cca 1-2x do týždňa pridám tekuté hnojivo BIOFLOR od Rataja.
Obrázok používateľa
KELSO

Odoslaťod matus.galan » 21 Mar 2020 00:15 am

Fuu drzim palce pri tom akva v kuchyni ale nie je ho tam skoda? Taktiez nemas obavu ze do toho bocneho skla niekto urobi bum a bude?

Na tak velke akva by to chcelo lepsie miesto ale tak e to tvoj plan, drzim palce aby to doska aj vsetko podrzalo kde to ma byt a nech to funguje.

Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan

Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm

Odoslaťod KELSO » 21 Mar 2020 16:02 pm

Je to konkrétne otvorená obývačko-kuchyňa a dispozične som to musel riešiť takto, hneď dole pod okrajom nádrže ja gauč ako je vidieť na fotkách a z druhej strany na linku plánujem položiť nejaký kvet kvôli vymedzeniu priestoru od akva. Hneď vedľa TV by ma ta osvetlená krása "rušila" a plánujem aj BIOkrb, tak čarujem s priestorom. Akva bude pekne vidieť už z chodby. :D Samozrejme v mieste pod akváriom nebudú klasické plastové nožičky ako sa dávajú pod kuchynské linky, ale bude tam pekne pozváraná konštrukcia z oceľového joklu 40x40 s nastaviteľnými nohami. 8) Ja som nedôverčivý voči drevotrieske pri takej váhe, aj tá origo skrinka JUWEL (údajne nosnosť 900kg) neviem, neviem. :shock:

Pôvodne som plánoval vnútorný filter nechať tam ako doplnkový a zamaskovať ho 3D pozadím v štýle Amazonia, ale keď som si uvedomil že cez tie dve horné výstuhy by to bol dosť problém a tie rozkúskovane JUWEL pozadia ma vôbec neoslovili, začal boj s odliepaním toho technického zázraku od súdruhov z DE.

2212.jpg

Týmto mám na predaj "výborný" ALL INCLUSIVE set Bioflow 6.0, ktorý ocení každý skúsený akvarista. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

2121.jpg

Keďže šiel vnútorný filter preč, padla aj vízia 3D pozadia a šiel som do klasickej matnej fólie z HORNBACHu, saponátová voda, stierka (príp. kreditka), orezávatko a výsledok jak oči. Snáď to bude pekne zarastené ako plánujem a aj tak stenu vzadu vidieť nebude. :angel:
toto je inak tip pre začínajúcich akvaristov, lebo cena napr. originál JUWEL pozadia spolu s tým ich unikátnym lepidlom (PosterFix) je zlodejina a aj komplikovanejšie lepenie, samolepiaca fólia v X farbách je rozumnejšia cesta!

21212.jpg
Obrázok používateľa
KELSO

Odoslaťod KELSO » 25 Mar 2020 14:28 pm

Včera dorazil balík s filtrom! :pivo:

Po dlhom uvažovaní, prehliadaní recenzií a videí na YouTube som sa nakoniec rozhodol vyskúšať čínsky SunSun HW-3000. Chcel som pôvodne EHEIM, ale v pomere cena-výkon bola voľba jasná. Filter ma na displeji, cez dotykové tlačidlá nastaviteľný prietok (6 úrovní, až do 3000l/h), ktorý procesor dokáže udržovať konštantný podľa miery zanesenia filtra + vstavaná UV-C lampa s nastaviteľným intervalom. Filter ma 4 veľké koše (odhadujem 2l) dodávané bez filtračných medií (prihodili do každého koša len vatu), čo mi dáva priestor vybrať si média hneď podľa seba. Konštrukcia filtra a spracovanie vyzerá pekne a pevne a pribalené vstupno-výstupne príslušenstvo pôsobí tiež kvalitne, potešil hlavne dodaný skimmer, chýba mi snáď len vstavaný ohrievač, ale to už by musel byť kanister obrovský, tak to budem riešiť asi prietokovým na výstupe. :) Filter som zatiaľ skúšal pár hodín vo vani a pôsobí v celku ticho, uvidíme v ostrej prevádzke s náplňami.

56498.jpg
Obrázok používateľa
KELSO

Odoslaťod ranko » 27 Mar 2020 08:56 am

Osobne si nemyslim ,ze akva v kuchyni je 2x rozumny napad. pre ryby trocha stresujuce prostredie napriklad pri klepani reznov, mastnota a vypary v ovzdusi, cistiace prostriedky ktore sa mozu dostat do akva, sklo by som dal asi nepriestrelne, nehovoriac o tom ze ked si v kuchyni varis, a ked oddychujes tak asi nie v kuchyni.. Ale mozno to mam ako kuchar iba profesionalnu deformaciu :)
Obrázok používateľa
ranko

Obrázky: 8
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.