uz mam plne zuby nezodpovednych predajcov a akv. obchodov



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

uz mam plne zuby nezodpovednych predajcov a akv. obchodov

Odoslaťod hongi » 18 Jún 2005 19:40 pm

zdravim vsetkych
uz mam plne zuby nezodpovednych predajcov a akv. obchodoch !
aby bolo jasno : asi 6 rokov som nemal ani len naznak ziadnej choroby alebo nejakych problemov zo zdravim mojich ryb, az kym neprisli nove ryby a sup ho na druhy den krupicka , s ktorou sa mi nepodarilo nic spravit . a cela skupina neoniek pravych , ktore sa mimochodom prave zacali triet , je v haji. za co dakujem touto cestou predajcom!!
ako ste na tom vy? mate take iste skusenosti? ja bezne vydavam v akvaristikach ryby v dost zlom stave. je to hamba!!
( aspon sa mi trosku ulavilo:)))
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Reklama

Re: som nasraty!!!

Odoslaťod danielt » 18 Jún 2005 19:54 pm

Niečo podobné sa stalo aj mne. Tých neóniek bolo kúpených 50 ks. Po troch dňoch som zbadal biele bodky-krupičku. Od nasledujúceho dňa som aplikoval SERA COSTAPUR, zaviedol intenzívne vzduchovanie a zvýšil teplotu na 28-29 stupňov. Asi po štyroch dňoch bolo po krupičke. Mal som šťastie, nakoľko ani jedna neónka neumrela. Je zaujímavé, že Black molly, ktoré žijú spoločne v akváriu neboli krupičkou vôbec napadnuté. Pozn. Neónky boli objednané a kupované v Prešove, vraj z "dobrého chovu" :lol:
Obrázok používateľa
danielt
 
Príspevky: 84
Obrázky: 27
Založený: 27 Máj 2005 19:11 pm
Bydlisko: Prešov, Trenčín

Re: som nasraty!!!

Odoslaťod Raviolka » 18 Jún 2005 20:04 pm

hongi.... a karantena?? Pokud nadavas na stav ryb v obchode tak ten je opravdu casto zalostny, ale tvuj pribeh svedci spis o jinem. Dekujes prodejcum - proc? Byly snad na rybach viditelne znamky choroby? Ano - proc jsi je kupoval? Ne - takze co jim vlastne vycitas? Poucka o karantene stoji v kazde knizce pro zacatecniky ...vynadat sam sobe jsi nezapomnel? :oops:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: som nasraty!!!

Odoslaťod denis » 18 Jún 2005 20:25 pm

danielt napísal:Pozn. Neónky boli objednané a kupované v Prešove, vraj z "dobrého chovu" :lol:

tomu by som sa nesmial, rybky mozu ochoriet zo stresu pri prevoze a pod. preto molly neboli chore a neonky, ktore si tam dal neskor to schytali
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: som nasraty!!!

Odoslaťod hongi » 18 Jún 2005 20:55 pm

raviolka- to dakovanie bolo ironicke.
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: som nasraty!!!

Odoslaťod Majdo » 19 Jún 2005 08:48 am

Zvlast prave neonky su haklive na stres pri transporte ale hlavne na prudku zmenu parametrov vody, ta ich obycajne tak vystresuje ze bud nasleduje krupicka, alebo rozpad plutiev, alebo uhyn.
Obrázok používateľa
Majdo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 15
Založený: 26 Sep 2003 09:01 am
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: som nasraty!!!

Odoslaťod jim » 19 Jún 2005 11:18 am

Majdo napísal:Zvlast prave neonky su haklive na stres pri transporte ale hlavne na prudku zmenu parametrov vody, ta ich obycajne tak vystresuje ze bud nasleduje krupicka, alebo rozpad plutiev, alebo uhyn.

Tak tak, môžem toto potvrdiť. Kúpil som tetry neónové a za týždeň mali krupicu. Mám tiež prísavníka, ktorý je tam už pekne dlho. Ten krupicu nechytil. Ale vyliečiť ich nebol až taký problém :)
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: som nasraty!!!

Odoslaťod hongi » 19 Jún 2005 11:34 am

v tejto teme mi nejde o choroby a o citlivost ryb, atd.... alo o to ze predajcovia kaslu na to ake ryby predavaju , hlavne ze zarobia!!
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: som nasraty!!!

Odoslaťod jim » 19 Jún 2005 11:54 am

hongi napísal:v tejto teme mi nejde o choroby a o citlivost ryb, atd.... alo o to ze predajcovia kaslu na to ake ryby predavaju , hlavne ze zarobia!!

sory hongi, som si ani neuvedomil...

Ale k téme: Nieže by som mal s rybami s obchodov až také zlé skúsenosti, ale snažím sa kupovať ryby už len na výstavách, kde sú aj podstatne lacnejšie a "kvalitnejšie".
Tiež keď idem do obchodu len tak, že čo majú, mi je až zle :( . Predavačom vôbec nevadí, že sa im tam váľa v akva 5 mŕtvych rýb... No hrozný stav je to v tých naších shopoch :twisted:

Takže asi je najlepšie kupovať ryby len u chovateľov alebo na výstavách :idea:
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: uz mam plne zuby nezodpovednych predajcov a akv. obchod

Odoslaťod Tono Lackovič » 20 Jún 2005 16:54 pm

Aj ja ich mam plne zuby,nech sa ucia o tom,s cim robia,ked chcem nejaku rybu tak kukaju na nazvy,ze ktora to je,a ked chcem samicu a samca tak daju bud dvoch samcov alebo naopak,a potom su nastvaty,ze im furt do toho brblem,HAMBA im
Obrázok používateľa
Tono Lackovič
 
Príspevky: 156
Obrázky: 5
Založený: 18 Máj 2005 18:58 pm
Bydlisko: Veľká Lomnica, okes Kežmarok

Re: som nasraty!!!

Odoslaťod Silvester Valentin » 20 Jún 2005 17:34 pm

Raviolka napísal:hongi.... a karantena?? Pokud nadavas na stav ryb v obchode tak ten je opravdu casto zalostny, ale tvuj pribeh svedci spis o jinem. Dekujes prodejcum - proc? Byly snad na rybach viditelne znamky choroby? Ano - proc jsi je kupoval? Ne - takze co jim vlastne vycitas? Poucka o karantene stoji v kazde knizce pro zacatecniky ...vynadat sam sobe jsi nezapomnel? :oops:

To je síce pravda , ale - množstvo literatúry (a aj Vy priatelia) odporúča ryby bez zjavnej známky choroby vraziť do akva bez karantény.Pokojná činnosť domácej obsádky im ten stres má znížiť.Práve karanténna nádrž môže dopomôcť k prepuknutiu chorôb.
:shock: Čo sa týka neóniek,nemám dobré skúsenosti.Moc vysoký úhyn, až 50%.Na šťastie bez choroby.Na druhej strane som sa stretol s neochotou predavača predať mi ryby bo mali krupičku.Na rybkách pri tom už nebola po nej ani stopa.Len mi odporučil počkať ešte 3 dni nech sa doliečia.Tak nadávajte potom na neho...Nachcem karanténu napadnúť , ale niekedy je možno lepšie ísť na to jednoduchšie (a prísť o rybky).Takže si vyberme :wink:
Ešte na margo predavačov:mnohí tu nadávate na to že Vás otravujú a chcú radiť.Na to sú tam a za to sú platený.Keď sa neviem v obchode orientovať spýtam sa.Ak nechcem byť otravovaný pri mojom výbere slušne ho pošlem preč a viac sa o mňa nestará.Mňa teda viac hnevá predavač unudene sa opierajúci o pult s mobilom na uchu hnevajúci sa na moju otázku kde to v prdeli majú mrazenú potravu. :P
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: som nasraty!!!

Odoslaťod glevo » 21 Jún 2005 09:06 am

Ešte na margo predavačov:mnohí tu nadávate na to že Vás otravujú a chcú radiť.Na to sú tam a za to sú platený.Keď sa neviem v obchode orientovať spýtam sa.Ak nechcem byť otravovaný pri mojom výbere slušne ho pošlem preč a viac sa o mňa nestará.Mňa teda viac hnevá predavač unudene sa opierajúci o pult s mobilom na uchu hnevajúci sa na moju otázku kde to v prdeli majú mrazenú potravu. :P[/quote]

nemam dojem ze tu niekto nadaval na prilis ochotnych predajcov skor naopak vid akvatonyy
Obrázok používateľa
glevo
 
Príspevky: 106
Obrázky: 11
Založený: 04 Apr 2005 15:42 pm
Bydlisko: Prešov

Re: som nasraty!!!

Odoslaťod Silvester Valentin » 21 Jún 2005 16:40 pm

glevo napísal:nemam dojem ze tu niekto nadaval na prilis ochotnych predajcov skor naopak vid akvatonyy

Ale ano,tuto možno nie no stretol som sa na akve aj s takým názorom.Pozriem však aj akvatonyy :lol:
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: uz mam plne zuby nezodpovednych predajcov a akv. obchod

Odoslaťod hongi » 08 Júl 2005 13:46 pm

asi to uz inac nebude, napr. u nas v "najlepsej predajni v meste" su zamestnane 3 mlade pipky ktore ledva zvladnu spocitat cenu za dve 15-korunove rybky a tak pre istotu pouziju kalkulacku. A ich znalosti akvaristiky spocivaju v tom ze poznaju gupky.
Lutujem vsetkych zacinajucich akvaristov ,ktorí su odkazany na pomoc takychto "odbornikov" SPAMETAJTE SA!!!
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: uz mam plne zuby nezodpovednych predajcov a akv. obchod

Odoslaťod Diwiak » 30 Jan 2006 22:48 pm

na to som si spomenul dnes ked mame predali uplne znivocenu zavojnatku, bielu s cervenou "ciapkou", na pohlad pekna ryba ale na druhy uplne rozstrapkane plutvy, prava bocna plutba jej prakticky chyba (!!).. je to normalne ze toto predaju v obchode ??? samozrejme isla hned do zvlast nadoby, akriflavin, a uvidime co sa bude diat...
Diwiak
 
Príspevky: 17
Obrázky: 10
Založený: 06 Jan 2006 00:11 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: uz mam plne zuby nezodpovednych predajcov a akv. obchod

Odoslaťod lukáš » 30 Jan 2006 23:37 pm

Načo kupujete choré ryby? Ak ich ľudia prestanú kupovať, oni ich prestanú predávať (keď sa po dlhej dobe spamätajú), alebo zatvoria krám pre nedostatočný záujem (ale takí predajcovia nebudú nikomu chýbať, iba ak chovateľom psov, mačiek a malých hlodavcov). V obchodoch, kde zjavne nefunguje karanténa a starostlivosť o ryby je riziko vždy a ak ho podstúpite, podieľate sa na vašich úhynoch rovnakou mierou ako nezodpovedný predajca.
hongi, hádam nie si z SC.
Obrázok používateľa
lukáš
 
Príspevky: 218
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2005 17:09 pm
Bydlisko: SC

Re: som nasraty!!!

Odoslaťod Dexter » 31 Jan 2006 07:58 am

Majdo napísal:Zvlast prave neonky su haklive na stres pri transporte ale hlavne na prudku zmenu parametrov vody, ta ich obycajne tak vystresuje ze bud nasleduje krupicka, alebo rozpad plutiev, alebo uhyn.


Ale ved krupicku sposobuje specificky parazit nie? To len tak nedostanu z nekvalitnej vody (po chemickej stranke myslim)... :?:
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: uz mam plne zuby nezodpovednych predajcov a akv. obchod

Odoslaťod Pštros » 31 Jan 2006 10:00 am

neonky + stres = krupica

tato rovnica sa mi uz niekolko krat potvrdila a aj keby som hocake ine ryby dal do akva bez karanteny, neonky urcite nie. Zatial sa mi vsak dari krupicu liecit bez strat a mojich 35 neoniek mam uz skoro rok bez jedineho uhynu.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: uz mam plne zuby nezodpovednych predajcov a akv. obchod

Odoslaťod Peterka » 31 Jan 2006 10:13 am

Ako ich dokazes spocitat, ze ich je ozaj 35? :-)
Peterka
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 04 Dec 2005 20:50 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: uz mam plne zuby nezodpovednych predajcov a a

Odoslaťod Pštros » 31 Jan 2006 10:25 am

Peterka napísal:Ako ich dokazes spocitat, ze ich je ozaj 35? :-)


kazdu vylovim, dam na stol, oznackujem (ako zraloka) a ked mam uz na stole 35 oznackovanych, potom ich dam naspat do akva.

Pocitam ich kazdy den 8)
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: uz mam plne zuby nezodpovednych predajcov a a

Odoslaťod e1 » 31 Jan 2006 10:27 am

Dexter mas pravdu. Iba zmena vody a stres nie su pricinou krupicky. To moze mat dopad na celkovy stav rybky ale urcite to nie je zdrojom krupicky.

Takze ak v nadrzi z ktorej kupujes rybky nevidis ryby s krupickou tazko to moze vidiet/vediet predavac. V tomto pripade je nefer obvinovat ho.
e1
 
Príspevky: 106
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2004 11:26 am
Bydlisko: Sered

Re: uz mam plne zuby nezodpovednych predajcov a akv. obchod

Odoslaťod Miloš » 31 Jan 2006 11:25 am

stres a zmena vody niesu pricinou krupicky ale su pricinou toho ze sa krupicka prejavi ono ak tam ten parazit je a ryba je v strese tak mu lahsie podlahne a teda ochorie ako zdrava ryba v plnej kondicii
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.