ciselkove akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: ciselkove akva

Odoslaťod mirec » 10 Mar 2020 19:49 pm

Ja tiez uvazujem navysit osvetlenie do juwel krytu... sa mi zda ze je ho malo.
Co som nasiel dostupnu moznost tak jedine toto do krytu.
https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/ ... 3-72cm-33w

Potom pripadne nieco doma vyrobit a riadne zaliat.
Mne zostalo chihi A 601 plus co je silnejsia verzia ze by som pouzil do krytu. Ak by som ho odpalil nebolelo by ma to az tak.
Obrázok používateľa
mirec
 
Príspevky: 228
Obrázky: 20
Založený: 08 Nov 2003 13:18 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Reklama

Re: ciselkove akva

Odoslaťod Stando24 » 10 Mar 2020 20:29 pm

Hora napísal:Si ma porušal teraz,lebo práve som si vybral nový kryt (vymaž jednu bodku za www nech to otvoríš)

Aj som to kukal sú aj orig držiaky do krytu miesto žiariviek tak asi to môže ísť https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/ ... leni-t5-t8

Ale zas ja mám jedného chihirosa ono je to vlastne cez led moduli len ako keby taka fólia popri je úplná vôľa tak ako časom sa min. tam akoby keď bude v kryte tak zahmlie si myslím ale isto je tu niekto kto má s tým skúsenosť tak sa snáď vyjadrí.
Jedine S séria ma kritie a tie sú priam určené do krytu na tie som zabudol ta ma krytie čo som našiel IPX4, ale A ani A plus niesu vode odolný a nemajú žiadne krytie
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: ciselkove akva

Odoslaťod ciselko » 10 Mar 2020 21:25 pm

Jaj, tak to sa da vyriesit silikonom, akurat pridem o zaruku :)

A vcera som uz nestihol tak az dnes som napustil vodu a spustil filter, no a mam opacny problem nieze malo prudenia ale az moc sa mi zda.
Tento uvezok machu nech dam kdekolvek vzdy skonci za tym konarom, dnes to uz necham ale ako mate vy tu rozstrekovaciu rampu pod vodou? Ci lepsie je ju mat nad vodou?
IMG_20200310_200702.jpg
ciselko
 
Príspevky: 90
Založený: 12 Feb 2020 12:17 pm

Re: ciselkove akva

Odoslaťod Seraph » 10 Mar 2020 21:50 pm

pockaj par dni, tyzden, akva zarastie a prudenie sa rapidne znizi, filter sa zanesie...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: ciselkove akva

Odoslaťod Stando24 » 10 Mar 2020 22:24 pm

Veru filter sa zanesie prúdenie sa rapídne zníži tak isto zbrzdia rastlinky. Ja mám setovku podobnej veľkosti juwel rio300 orig šiel von dal som fluval 406 a zo začiatku bolo fajn krásne to šlo ale prešlo troška času ryby zarástlo a filter s písaným prietokom 1450 l vôbec nestíhal, tak reku kúpim silnejší a tento predám ale nakoniec som kúpil druhý a ted to ide na parádu na jednej strane mám roztrekovu rampu skoro po celej dĺžke 50 cm a na druhej strane mám orig od fluvalu taký ten sosak ktorý mam namierený zhruba tak popri zadnej stene. A od vtedy je pokoj a filtre si pekne pradu :) :)
A mach prilep alebo uviaž niekde a bude pokoj :)
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: ciselkove akva

Odoslaťod Hora » 11 Mar 2020 12:13 pm

ciselko napísal: ako mate vy tu rozstrekovaciu rampu pod vodou? Ci lepsie je ju mat nad vodou?

tesne pod hladinu a nastavíš si slabé vlnenie hladiny
tebe bude treba rampu 12/16,pretože 16/22 máš hrubé hadice
https://www.akva-tera.sk/65398-eheim-tr ... gIoB_D_BwE
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ciselkove akva

Odoslaťod matus.galan » 11 Mar 2020 13:47 pm

Mach trebalo bud priviazat nitou, silonom alebo sekundakom :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: ciselkove akva

Odoslaťod ciselko » 15 Mar 2020 22:46 pm

Tak skaly nakoniec su cca ako boli nic lepsie sa mi z nich nepodarilo nakombinovat, nic lepsie podla mna, rastlinky som nejak pouchytaval, aj vytok z filtra je fajn hybe sa vsetko vsade tak nikde by voda stat nemala, chce to este par veci objednat no neni to nic bez coho sa neda tak v tejto situacii neobjednavam a dosadim ci vymenim to casom. Kryt ties casom chcem no svetlo naozaj nema skoro ziadne ip kritie tak jedine ako som spomenul medzeri zasilikonujem aj ked pridem o zaruku. Vdaka za vsetky rady za vsetku krityku vsetko bolo napomocne, ja som zatial spokojny a to je myslim hlavne.
Prílohy
IMG_20200314_195709.jpg
ciselko
 
Príspevky: 90
Založený: 12 Feb 2020 12:17 pm

Re: ciselkove akva

Odoslaťod ciselko » 23 Mar 2020 10:21 am

Zdravim, nemate tu niekto skusenosti ako sa znesu neocaridina davidi so skalarmi, podla vecsiny info co som nasiel vraj moc dobre nie, ale par ludi zas pise ze ich maju a pohoda, krevetky sa mi v malom dost mnozia a rad by som ich mal aj v tomto, ale skalare by som rad ties.
ciselko
 
Príspevky: 90
Založený: 12 Feb 2020 12:17 pm

Re: ciselkove akva

Odoslaťod igor38 » 23 Mar 2020 11:32 am

Super krmivo,skaláre sa potešia
Obrázok používateľa
igor38
 
Príspevky: 199
Obrázky: 93
Založený: 13 Mar 2010 17:34 pm
Bydlisko: Galanta

Re: ciselkove akva

Odoslaťod snajprik » 23 Mar 2020 12:53 pm

Skalari nemajú problém s krevetkami, kludne s nimi môžeš kŕmiť 3x denne :mrgreen:

Záleží od akvária mne behá zopár krevetiek vo veľkom akva kde je 150 ryb s toho 20 cca 15cm, ale to je s 2/3 husto zarastene. O ukrytý tam nieje núdza. Každá rybka nad 4cm si veľmi rada pochutná na krevetke :)

PS: teoreticky aj pri nich by mohli vydržať, ale chcelo by to sklalare udržať v kuse sýte (prežrate) Tuto metódu som použil pri neónkach, keď som ich chcel dať ku skalarom, 2 týždne som ich mal prekŕmene kým si na ne nezvykli, ale pochybujem žeby to fungovalo aj pri krevetkach.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: ciselkove akva

Odoslaťod ciselko » 24 Apr 2020 08:47 am

Tak akva sa celkom pekne rozrasta, len mam problem, mam tam krevetky, okolo 80ks uz iba odhad, 10 neoniek modrych, viac teraz zohnat neviem, 10 panciernikov, dake slimaciky, a endlerky, vsetko v pohode len samicky endleriek mi mru z asi 20tich uz iba 4kusky, voda v pohode ine nezomrelo fakt nic ine, krmim raz denne. A samcekov je 11.
ciselko
 
Príspevky: 90
Založený: 12 Feb 2020 12:17 pm

Re: ciselkove akva

Odoslaťod ciselko » 24 Apr 2020 08:49 am

Este foto
Prílohy
IMG_20200423_195710.jpg
ciselko
 
Príspevky: 90
Založený: 12 Feb 2020 12:17 pm

Re: ciselkove akva

Odoslaťod ciselko » 01 Máj 2020 21:18 pm

Na niektorych rastlinkach som si aj doniesol ciernu riasu, na niektorich sa zacala tvorit sama. Anubiasi som skusil ocistit savom, najskor super no po par dnoch vsetky nany zacali stracat listy doslova sa rozpadali, takze neuspech a viac to uz skusat nebudem, teraz pol roka cakat kym dorastu. Teraz som skusil objednat tekuty uhlik mate s tym skusenosti ci staci striekackov v akva na rastlinky alebo lepsie roztok a v nom vymocit? Je este aj iny sposob ako ist na ciernu stetinkovu? A ako sa jej da predist, ake su najcastejsie priciny tvorby.
ciselko
 
Príspevky: 90
Založený: 12 Feb 2020 12:17 pm

Re: ciselkove akva

Odoslaťod matte » 01 Máj 2020 21:56 pm

Mne fungovalo co2 rano striekackou dennu davku priamo na stetinu, akva vypnute na 15 minut... A znizenie prudu
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: ciselkove akva

Odoslaťod Seraph » 01 Máj 2020 21:57 pm

skutocnu pricinu ciernej stetinkovej asi nevie nikto, aspon ja z toho mam taky pocit,
niekedy sa mi zda ze je to kombinacia znecistenia akvaria (spiny v substrate) s prudom vody (kdesi pisu ze jej vyhovuje silny prud, ale neviem...)
ak uz je list velmi postihnuty, neboj sa ho odstrihnut cely.....
ak menej, tak flourish excel do striekacky a priamo na nu pri vypnutom filtri, max cca 15 min posobit a zase zapnut filter
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: ciselkove akva

Odoslaťod ciselko » 03 Máj 2020 08:41 am

Vdaka, dno som skusal odkalovat no neni co, ja ju budem mat asi dovezenu, tvori sa mi len na niektorych.
Obtrham to samozrejme uz som premyslal ci ich nevymenim za ine.
Len dakde som nasiel ze lepsie ako takto striekackov je urobit roztok a v nom pokupat co sa mi vobec nechcelo.
Taktze poskusam takto kazde rano a snad za par dni bude fajn.
ciselko
 
Príspevky: 90
Založený: 12 Feb 2020 12:17 pm

Re: ciselkove akva

Odoslaťod Seraph » 03 Máj 2020 09:21 am

no ide o to, ze na to aby si rastlinku takto vykupal, tak ju musis vybrat z akva a tym zase zastavis jej uz mozno rozbehnuty rast....
pri napr. mojich bucephalandrach co maju uz mesiace popustane korene na skalach si to nemozem dovolit....takze aplikujem priamo, a ano tiez sa mi robi len na niektorych "povrchoch"...tie moje najoblubenejsie bucephalandry ju s tymi svojimi tocenymi listami "pritahuju"
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: ciselkove akva

Odoslaťod matus.galan » 03 Máj 2020 20:40 pm

Ak mozem odporucit kupte si slimaky Clithon, co viem aj z for a podobne Clithon je jeden z mala slimakov co si pochutna na ciernej stetine.

Inac bacha s aplikaciou na citlive rastliny. Moze sa stat,ze aj pri mensej aplikacii rastlina zacne po par dnoch chradnu a rozpadat sa. Skor by som hladal pricinu lebo toto sa bude opakovat znova a znova.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: ciselkove akva

Odoslaťod ciselko » 04 Máj 2020 06:22 am

Dik, clithony mam 3ks, mam v plane viac no momentalne nedostupne.
Ano okolo machov a tak velmi malo tie ze su ties velmi citlive. U mna je vznik donesena na Microsorium pteropus Windelov, neviem ci sa to aj rozsiruje z neho.
Anubiasi co som dostal zariasene som v save toto som sa bal, a chyba bola aj s tymi anubiasmi.
Ine priciny fakt neviem mam to taky lowtech bez co2, hnojivo iba tablety v substrate, svetlo 2x4h a intenzita dostelovane tak aby pomali rastliny rastli.
ciselko
 
Príspevky: 90
Založený: 12 Feb 2020 12:17 pm

Re: ciselkove akva

Odoslaťod ranko » 04 Máj 2020 19:36 pm

Servus, ja mám 2clithony,ale tá čierna štetka si veselo stiha rásť, ani som nevedel že by ju mali spásať, takže za mňa nemôžem potvrdiť.Tiež to mám tak Low-tech, rovnaky problém Microsorum, Bucephalandry, Anubias. Držím palec.
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: ciselkove akva

Odoslaťod ciselko » 10 Máj 2020 07:21 am

Vypada ze mam dobojovane, este miestami vidno trochu ruzovu riasu no par dni a snad uz bude po.
Jeden fajn odkaz nic extra no o tejto ciernej pise ze sa do akva donesie, presne to som si myslel a mal som podozrenie, vzdy rastlinky od toho isteho cloveka.
https://akvablog.sk/riasy-v-akvariu/
Hladal som no ciernu riasu papaju iba mali Otocinclus affinis v dospelosti a ked maju dost inej stravy tak na nu kaslu.
Jedine microsorum malo tej riasi tak moc ze som sa rozhodol ho vybrat a dal som mu kupel v uhliku s vodou a vypada ze je to dobre rychle riesenie ak sa da rastlinka vybrat. Ak sa mu po case nic diat nebude kazdu rastlinku z neovereneho zdroja budem takto preplachovat pred vlozenim.
ciselko
 
Príspevky: 90
Založený: 12 Feb 2020 12:17 pm

Re: ciselkove akva

Odoslaťod ciselko » 25 Máj 2020 09:05 am

Tak po vyse tyzdni od ukoncenia davkovania uhlika akva pekne bez ciernej riasi, takze tie akoze tekute co2 su aspon na nieco dobre :), na rastlinka ale nepoznat ze by rastli viac alebo lepsie ako by to bolo pri plinnom co2 takze v tomto ohlade fakt zbytocnost.
Pouzival som toto
https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/ ... rbon-500ml
Fakt staci hociake lacne. Matte ak citas tak to mas ako radu do tvojho akurat pri tvojom objeme a male davke budes musiet striekat jemne a presne.
Ja mam teraz pre zmenu riasu na prednom skle ale to tym ze akva pri dveroch na terasu na ktorej som zhodil strechu tak teraz fakt vela svetla ale do tyzdna dvoch zalezi od pocasia bude strecha prerobena tak snad aj riasa sa poruci dovtedy ju budem pekne oskrabkavat a menit vodu 2x tyzdenne snad postaci ak by ste radili nieco inak rad si vypocujem vas nazor. Ta riasa je iba na prednom skle kde svieti slnko na bocnom vobec teda aspon zatial, prejavovat sa to zacalo tak tyzden az 10dni dozadu a strecha tam nieje od velkej noci.
Inak sa dari vsetko rastie zije az na tu zahadu ze vymreli vsetky samicky endleriek.
Prílohy
IMG_20200501_204640.jpg
ciselko
 
Príspevky: 90
Založený: 12 Feb 2020 12:17 pm

Re: ciselkove akva

Odoslaťod I.P. Pavlov » 25 Máj 2020 16:16 pm

Dobré napísané, tekuté CO2 je dobré akurát na dve veci a to..............
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 3 hostí.