20l bettarium bez filtra pre pubertacku



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod matte » 08 Apr 2020 22:05 pm

tak konecne zalozene, moje tretie akvarium :)
Dennerle NanoCube 20 l + Platinum Soil Powder 3 l
stolova led lampa, co bola po ruke
kupeny krasny anubias na dreve za 10€ a co sa naslo doma jedna cryptocorina, jedna valisneria a dve stonky najas v zadnom rade a kusky monosolenia, este zaburinku dam
nechcel som to hned mat nahustene ani vela druhov, chcem vidiet ako sa to bude vyvijat, snad platinum soil ozaj robi zazraky, ja lenivec a streser mam rad nenarocne akvaria aj rastliny
zopar piskoriek a priesvitnych "anubiasovych" minikotuliek, neskor teda bojovnica, este nevieme pohlavie a krevetky
je 2,5m od vychodneho okna, tak dufam, ze nezariasi brutalne
ohrievac pripraveny ked bude treba, ale vyzera tam strasne
Prílohy
IMG_20200408_201453_2.jpg
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Reklama

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod Seraph » 10 Apr 2020 11:40 am

len zo zaciatku men castejsie vodu......pri platinum treba.
a k layoutu: no ja som fanusik aquascapingu, ale hlavne je ze sa paci majitelovi, anubias pekny, ale chcelo by to viac rastlin, tie ziviny co platinum ma nebude mat kto papat....mozu prist riasy, preto tie vymeny
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod kralcikandrej » 10 Apr 2020 14:31 pm

matte napísal:tak konecne zalozene, moje tretie akvarium :)
Dennerle NanoCube 20 l + Platinum Soil Powder 3 l
stolova led lampa, co bola po ruke
kupeny krasny anubias na dreve za 10€ a co sa naslo doma jedna cryptocorina, jedna valisneria a dve stonky najas v zadnom rade a kusky monosolenia, este zaburinku dam
nechcel som to hned mat nahustene ani vela druhov, chcem vidiet ako sa to bude vyvijat, snad platinum soil ozaj robi zazraky, ja lenivec a streser mam rad nenarocne akvaria aj rastliny
zopar piskoriek a priesvitnych "anubiasovych" minikotuliek, neskor teda bojovnica, este nevieme pohlavie a krevetky
je 2,5m od vychodneho okna, tak dufam, ze nezariasi brutalne
ohrievac pripraveny ked bude treba, ale vyzera tam strasne

To ti dlho netrvalo najviac roboty bolo asi vodu naliať :lol: :lol: :lol:
kralcikandrej
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 11 Feb 2020 11:12 am

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod snajprik » 10 Apr 2020 15:33 pm

To je ešte v poho, aquascape 2ročneho bábätka, ale jednej veci fakt nechápem. Na čo kupoval dráhy výživový substrát čiernu granulovanú hlinu, keď anubias je na koreni a ani mach ho nepotrebuje :D
Tie rastliny čo tam ma potrebujú ten substrát ako netopier posteľ :lol: :lol: :lol:
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod kralcikandrej » 10 Apr 2020 15:58 pm

snajprik napísal:To je ešte v poho, aquascape 2ročneho bábätka, ale jednej veci fakt nechápem. Na čo kupoval dráhy výživový substrát čiernu granulovanú hlinu, keď anubias je na koreni a ani mach ho nepotrebuje :D
Tie rastliny čo tam ma potrebujú ten substrát ako netopier posteľ :lol: :lol: :lol:

ale múdry za to je :lol: :lol: :lol: :lol:
kralcikandrej
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 11 Feb 2020 11:12 am

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod matus.galan » 10 Apr 2020 19:44 pm

Myslim,ze na to aby si mal pekne akva tento substrat nepotrebujes. Osobna skusenost. Prerabal som 20 dennerle lebo uz bolo ze fest zarastene a teraz vsetko krasne rastie v dennerle strku. Stacilo dat na spodok akva hnojivo z kapsul a paradicka.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod matte » 10 Apr 2020 23:13 pm

diki seraph, hej budem 2x tyzdenne menit
snajprik ty nebud drzy, ja som to presne takto chcel!!! a anubias predsa zakoreni do dna a to neni mach ale monosolenium a je tam este valisneria, najas a crypta, 5 druhov rastlin do 20l staci, to sa rozrastie
mne je jedno kolko to stoji, chcel som skusit platinum, nechcem hnojit a nechcel som robit ziadny aquascaping, ja to zas tak neprezivam, toto je bettarium pre normalneho cloveka, snad bude fungovat
som niekde cital, ze platinum tym, ze aj viaze latky z vody, tak by nemuseli byt riasy
inak hlavne, ze minule mi tu viacero ludi radilo v mojom hlavnom akva, kde mam podobne rastliny, nech vymenim strk za platinum :o :o :o
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod Seraph » 11 Apr 2020 13:10 pm

Hej ved do ineho rastlinneho by pasovalo...
A men castejsie zo zaciatku aspon kazde 2-3 dni
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod snajprik » 11 Apr 2020 16:02 pm

Veď som nekritizoval ti ani objem ani dno, ale vyber rastlín :mrgreen: Dno je fajnové len si doň nič neposadil. Platinum sa sprava ako filter a keď budeš dolievať len destilovanú vodu+ občas mineral, tak ti vydrží aj 5 rokov držať ideálne podmienky PH 6,5 KH 1 GH 6 v akva aj pre náročne krevetky caridina. Keď ten mach necháš rozrasť bude s toho ideál akvarko s prakticky nulovou údržbou, len si ho neodpáľ vodovodnou vodou. 5L destilky(dažďovky) mesačne za 1€ ťa nezabije.
PS: sorač za reakciu ale mi to fakt nedalo, keď som videl vyber rastlín a to dno :angel:
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod matte » 11 Apr 2020 22:11 pm

ved v pohode, pre mna je zbytocna komplikacia uz aj ta destilka v plaste, proste ja som easy going vo vsetkom :)
nechem ani narocne rastliny ani narocne krevetky, ja chcem vsetko nenarocne
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod matte » 23 Apr 2020 20:04 pm

uz som nevydrzal, dal som kotulku, levatku a 3 krevetky, robi sa mi slepa hladina :( je lepsie mat akva bez filtra so sklom nad hladinou alebo bez skla? ak by bolo lepsie kvoly niecomu bez skla, tak ozeliem vodny kamen..rastliny sa verim stabilizovali a zacnu rast po 2 tyzdnoch :mrgreen:
Prílohy
IMG_20200423_195129.jpg
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod matus.galan » 24 Apr 2020 19:57 pm

Chces tam bojovnicu? Ak ano tak si priprav sklo. Neraz som bojovnicu zachranoval na zemy. Kludne vyskocia aj niekolko cm a su von z akva. Ja mam nano zakryte sklom, mini filter a vybavene.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod head » 24 Apr 2020 20:01 pm

Ja som skusal aj so sklom aj bez. Bez skla sa mi akva paci viac, ale podstatne viac vody sa odparuje. Ked mam sklo, mozem dat viac vody a odpar je minimalny (takmer ziadny). Co sa slepej hladiny tyka tak ja som ju nikdy neriesil a mal som ju aj so sklom.
head
 
Príspevky: 175
Obrázky: 3
Založený: 04 Feb 2004 01:54 am

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod matte » 24 Apr 2020 20:39 pm

hmm tak ja neviem, zo sklom betta nevyskoci, neodparuje sa voda, ale sklo sa spini, prasi, zaparuje, bez skla krajsie, ale zase odpar, a riziko vyskocenia betty..uff no zatial nechavam sklo
filter tam nechcem, verim, ze nie je vobec potrebny, ked to zarastie a budem menit 5l vody tyzdenne
dnes som pridal neritinu zebru a 2 kusky egerie
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod matus.galan » 25 Apr 2020 13:56 pm

Nechapm co riesis odpar na skle. Pozeras sa na akvarko z hore alebo z predu? Ved aj ja mam na krycim skle odpar a neriesim. Aky prach? Neupratues doma? Staci raz za cas pretriet utierkou ak to je problem. Slepa hladina? To je co? :) moc polemizujes. Ak tam chces mat bojovnicu budes musiet akva zakryt a hotovo. Ak nechces davat sklo alebo plast tak daj na vrch ramcek so sietkou ako sa dava na okna, hotovo.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod matte » 25 Apr 2020 20:14 pm

ok sefe, diki...zena praveze upratuje snad kazdy den, nechapem, preco v tej detskej je tolko prachu, ale iba na tom krycom skle ho vidno, utres a o hodinu tam je :)
slepu hladinu nenavidim, ale to zmizne, ako aj plankton co tam ozil
a ano jasne, ze tam chceme bojovnicu, dcera chce co najuzasnejsieho bojovnika, to bude tazky vyber, uz sa na neho tesime, ako sa bude predvadzat, kedze nas stary slepuch uz len polihuje cele dni
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod Seraph » 26 Apr 2020 18:57 pm

matte v mojom blackwater (The Upside down som mal slepu hladinu hned ako som zalozil a prakticky cely cas), ide o fenomen ktoremu nie plne rozumiem, ale uz za to vinim filter a nejaku mastnostu v naplniach, kedze to mam len pri tomto filtri, ktory bol kedysi v iwagumi tam som ju mal tiez,
hned ako som ho pouzil do blackwater, mastna hladina prisla....

kazdopadne mam jedno spolahlive riesenie, akurat po case nemusi byt esteticky lakave.....
minule som do toho blackwater dal rastlinky (nejake microsorum), co si mi aj pisal ze pekny kontrast zelenej a hnedej, a dostalo sa mi tam aj trochu lemna minor, a nechal som to tak.......na druhy den po mastnej hladine nebolo ani stopy....teraz tam mam lemnu minor ktora lieta hore dole kvoli filtru......
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod head » 26 Apr 2020 19:27 pm

Ja som mal mastnu hladinu aj s lemma minor. Cize to nebude 100% riesenie. Ja osobne som to nikdy neriesil mne to nejak extra nevadi.
head
 
Príspevky: 175
Obrázky: 3
Založený: 04 Feb 2004 01:54 am

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod matte » 27 Apr 2020 09:23 am

lemna urcite nepomaha, v 60l mam lemnu a slebu odsavam raz za tyzden so skimmerom, ktory som konecne pochopil ako presne musi byt hladina aby 100%ne fungoval a za 3min. vycistil celu hladinu, v 16l na okne bez filtra som maval divnu hladinu, ale uz velmi dlho je cistulinka :o
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod matte » 07 Máj 2020 20:56 pm

Dcerenka pubiska si samozrejme vybrala cierneho betaka, zobral som takeho najubohejsieho, snad sa da dokopy
Prílohy
IMG_20200507_202228.jpg
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod matus.galan » 08 Máj 2020 13:18 pm

Az tak uboho nevyzera :D
Urcite ak mu das co treba bude OK


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod matte » 08 Máj 2020 22:07 pm

ma vyrazne okusanu chvostovu plutvu, toho by asi nikto nekupil, ale je paradny, len mi je luto krevetiek, nahana ich, su v kuse zalezene, velku kotulku tiez uz kostol trochu a male slimaky vyziera vsetky okrem piskoriek, je furt hladny a super komunikativny
a prvy krat v zivote mi bublinkuju rastliny :) vazne uvazujem, ze casom vymenim platinum aj do dalsich 2 akva
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod Seraph » 09 Máj 2020 09:28 am

tie riasogule nejak rozmiestni, trosku blbo v linii vyzeraju...
pozeram ze ti tam hore plava blyxa?
ako casto menis vodu?
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 20l bettarium bez filtra pre pubertacku

Odoslaťod snajprik » 09 Máj 2020 20:39 pm

Možno som trochu už zhičkaný ale chyba mi v tom akva trošku aquascape. Dám ti odkaz na jednu youtuberku čo sa tomu venuje ako amatér, nie je to nič náročne a vyzerá to super.
https://www.youtube.com/watch?v=3v7mcxoXmeU
Aj keď ma tam filter, ale nie preto žeby ho akva potrebovalo, ale kvôli rozprášeniu CO2, tam kde chce rastlinky dáva platinum a tam kde nie štrk.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.