akva s mrenkami stvorpruhymi



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: akva s mrenkami stvorpruhymi

Odoslaťod petrofka » 04 Júl 2020 14:47 pm

Ahojte.
Tak stol este stále neprišiel :cry: ale objednám druhy. Do kava pojdu nakoniec Corydoras panda a krevetky. Ale to som sa chcea opýtať, že či na dno treba dať ten špeciálny substrát pre krevetky abo to prežijú aj s normálnym. A ci si mozem nakombinovat tie krevetky podla farieb jak sa mi lubi (z kazdej farby jednu, dve) alebo by sa nemali miesat?
petrofka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 24 Aug 2006 11:04 am
Bydlisko: ZM

Reklama

Re: akva s mrenkami stvorpruhymi

Odoslaťod snajprik » 04 Júl 2020 18:23 pm

Keď kúpiš neokaridiny krevetky, tak tie špeciálny substrát nepotrebujú.
K farbe, ono by sa mala kupovať len jedna farba, ale v reálu je to jedno, ja som kúpil pekne modré krevetky a po dvoch rokoch tam s modrých sa mi urobili svetlomodré, tmavomodré, čierne, červeno modré, modré rily, čierne rily...
S mojich skúsenosti to kludne môžeš miešať, sem tam niektorá stratí výraznú farbu ale nič sa im inak nestane.
Hlavne treba porozmýšľať nad výkonnejším filtrom, ktorý by mlade krevetky nenasával.
Alebo nechať akvárium lepšie zarasť rastlinami.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: akva s mrenkami stvorpruhymi

Odoslaťod I.P. Pavlov » 05 Júl 2020 15:43 pm

Krevetky sa krížia a krížením sa vytrácajú farby, farebnosť. Nakoniec sa vrátia k prírodným farbám. V zásade by sa nemali miešať.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: akva s mrenkami stvorpruhymi

Odoslaťod petrofka » 08 Júl 2020 03:12 am

Dakujem za info o krevetkach :)
Prosim vas, ake kamene tam mam dat, aby si pandy neublizili? Pozerala som dragon stone a lavove kamene, ale zdaju sa mi pre ich fuziky ostre. Mám ešte kopec kameňov z nášho potoka, sú to také gule cca 10cm3, asi žula.
petrofka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 24 Aug 2006 11:04 am
Bydlisko: ZM

Re: akva s mrenkami stvorpruhymi

Odoslaťod I.P. Pavlov » 08 Júl 2020 09:26 am

No, sama si si odpovedala. Čo sa týka kameňov buď opatrná a pozri si následovné videá, klik:
https://www.youtube.com/watch?v=gDKnRPi4kL8&t=5s
https://www.youtube.com/watch?v=I4DW1CL_aj4
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.