岩組



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

岩組

Odoslaťod Marshall » 09 Júl 2020 01:46 am

Ahojte akvaristi. Dal som dokopy moje prve iwagumi. Nakolko s tymto typom layoutov nemam nejako vela skusenosti a snazil som sa ako som sa snazil, tak to dopadlo tak, ako to dopadlo.
Nebranim sa ziadnym pripadnym navrhom a vylepseniam.

Technical stranka:
Akvarium 39x39x39 8mm
Na dne su ADA aditiva zasypane Tropica substratom. Na vrchu dragon stone a nejake to Monte Carlo, Eleocharis mini, Eleocharis acicularis a Rotala green, ktoru som dostal a nikdy mi nenarastla do tabulkovych rozmerov, tak sa tam hadam bude hodit.
Na to cele uz cely tyzden svieti Chihiros A351 v dry starte.
Okrem tychto zopar obrazkov z telefonu som natocil aj video, ale to az trochu neskor.
Zatial tolko.ObrázokObrázok

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Reklama

Re: 岩組

Odoslaťod Seraph » 09 Júl 2020 08:21 am

ola la, tesim sa, ze je tu nejake iwagumi a dvojnasobne, ze vidim dry start....mam na to svoje spomienky
layout vyzera dobre, paci sa mi, ze si to vzadu poriadne dvihol, aspon to vyuzije vysku akva...
planujes aj CO2? ja som mal cely cas iwagumi s monte carlo. bez CO2 ale konecny vysledok nebol pekny...a popravde som aj menej svietil (myslim intenzitu), takze kombinacia faktorov....

strihanie v takomto trosku vyssom akva a s takymto layoutom bude zabava :P
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 09 Júl 2020 08:55 am

Vdaka Seraph.
Co2 neplanujem vobec. Necham dno komplet zarast a zalejem to. Bude to rast pomalsie a to je vyhoda, pretoze mam dokopy 4 taketo akvaria. Akurat dnes dorazili 4 lily pipes sety z Ciny. Uz len 4 filtre (planujem Eheim classic 250) a hardware bude kompletny.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: 岩組

Odoslaťod matte » 09 Júl 2020 10:03 am

ten nazov temy sa bude vyborne vyhladavat :mrgreen:
inak to vyzera super!
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: 岩組

Odoslaťod Seraph » 09 Júl 2020 11:52 am

inac aj si to sadil ci si sa inspiroval, to co svojho casu Jurij nazval LDSM - lazy dry start method? :D
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 09 Júl 2020 13:17 pm

Tuto lazy dry start method spominal ktosi (myslim, ze George Farmer) davno pred Jurijsom. Odvtedy tiez takto pestujem MC v starych substratoch. Cim viac odrezkov, tym lepsie. Za 6 tyzdnov na okne full koberec.Obrázok

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: 岩組

Odoslaťod Seraph » 09 Júl 2020 15:07 pm

naporcovat a predavat :D nice
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 岩組

Odoslaťod matte » 09 Júl 2020 16:14 pm

skoda, ze mne by to zdochlo v kazdom akva :cry:
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: 岩組

Odoslaťod Pštros » 09 Júl 2020 21:59 pm

Krása, ma to nabehnuté na parádne akva.
Držím palce a teším sa na ďalšie aktualizácie.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 09 Júl 2020 23:36 pm

Skusil som to odfotit so zrkadlom (Nikon 5100). Musim zapojit viac fantazie a fotit to aj z inych uhlov a samozrejme odstranit rusive elementy. To mi asi potvrdi vacsina z vas, ze akva na fotke vyzera inak ako v reale.Obrázok

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: 岩組

Odoslaťod matus.galan » 09 Júl 2020 23:48 pm

Super to je, ono kocky aj sa fakt blbo fotia, mam jednu tiez a fakt je to niekedy na prd fotit.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 岩組

Odoslaťod vincent van gogh » 10 Júl 2020 10:12 am

Marshall napísal: Musim zapojit viac fantazie a fotit to aj z inych uhlov a samozrejme odstranit rusive elementy...

Čelný pohlad je základ. To skrátka musí byť. Pokial možno TOP. Podobne ako foto na doklad,..... tiež je najviac vypovedajúci anfas. Potom sa fantázia pri fotení môže utrhnúť z retazí.

Dobré je to. Keby to akva malo transparentný silikon a lavý zadný (nie ten posledný) kamen by bol trochu väčší, rsp.vyššie položený, tak je to skutočne utešené. Dobre pôsobí to nasmerovanie kamenov od seba.

K čomu je dobré zakladat akva na " sucho" ? Nikdy som to nerobil, myslím to tak, že v čom sú výhody oproti normal ?
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 10 Júl 2020 13:16 pm

Najvacsia vyhoda je rychlost co sa tyka sadenia, kde len vyslovene nahadzes rovnomerne odrezky na substrat (oplati sa pri velkych akva. Usetris nervy a bolavy chrbat). A samozrejme mozes prazit svetla kolko chces.
A tiez rychlost, co sa tyka rastu. Prakticky neobmedzeny pristup k co2, vela svetla, vlhkost a ziadne riasy.
Za 6 tyzdnov mas instantny zakoreneny koberec.
Dalsia vec je, ze tento cas mozes zapocitat do zabehu. V mojom pripade pridanie ADA aditiv rozvoj nitrifikacnych bakterii este viac urychli. Zazracne vodicky nefunguju. Tie obsahuju anaerobne bakterie v sporoch, ktore vyuzivaju amoniak ako sekundarny zdroj energie, nie primarny. Normalny oeb na ludi.
Po cca 6 tyzdnoch akva zalejes a mozes veselo pridat ryby.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 22 Júl 2020 20:47 pm

Manzelka sa niekedy v polovici marca nudila, co znamena objednavanie veci z Wish. Pomedzi svoje veci mi objednala aj tento luxusny cinsky difuzor. Tak som sa rozhodol, ze pojdem docasne aj na co2 z kyseliny citronovej a sody, kym tam nie je ziadny livestock.Obrázok

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: 岩組

Odoslaťod Seraph » 23 Júl 2020 08:52 am

hned ako si napisal so zacal na nete hladat ako sa robi co2 z kyseliny citronovej a sody, ale po prestudovani vsetkeho som zistil, ze ak budem este niekedy Coockovat, tak asi jedine kvasnice, toto vyzera uz na vedu pomaly....a este stare temy som presiel, ludia mali natlakovane flase od coly a bali sa, ze im buchnu...toto ma vsetko odradza od takychto veci :D
ale samozrejme tesim sa, difuzor je pekny, ja som vcera tiez cosi z ali objednaval :)

este nenapustavas? uz mas asi full zarastene, ze?
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 23 Júl 2020 10:53 am

Podla mna je to najjednoduchsia a najstabilnejsia metoda tychto podomacky vyrabanych co2. Aj ja som mal zo zaciatku bobky, ked som videl na budiku 4 bary. Flasa od koly zvladne okolo 15 a viac co som videl a pocul. Tesnenie detto. Najhorsie co sa moze stat je, ze ti to vysyci. A ne je z toho ani ziaden zapach.

Este nenapustam. Nemam filter. Ked objednavam tovar, tak sa snazim kupit vsetko naraz, nech platim len jedno postovne. Behom tyzdna, max. dvoch uz bude.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: 岩組

Odoslaťod ranko » 23 Júl 2020 15:14 pm

Používal som citron +soda asi pol roka a mal som s tým len samé problémy, počiatočné nastavenie sa mi za tu dobu nepodarilo vychytať, až mi to jedného dňa vyfučalo celé do akva. Kým som prišiel z roboty, flaša prázdna,rybky pod hladinou a poniektoré to už nerozplávali. tak som sa na to vykašlal, chvílu som set ešte používal na burčiak, ale časom mi to niekde začalo prepúšťať, tak teraz som na Tibi kôli štetke, ale moc to nepomáha.
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: 岩組

Odoslaťod Stando24 » 23 Júl 2020 16:32 pm

Tak ja používa dva sety z aliexpress na sódu a kyselinu a ide to bez problémov asi trištvrte roka, keď sa spravy správny štart, natlakuje sa to ako ma a mňa to drží cez mesiac. Som zrejme keď sa zle hneď založí je to nanič a spraviť znovu.
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 29 Júl 2020 02:42 am

Takze filter na toto akva a na jedno dalsie su uz na ceste. Priobjednal som aj zopar veci, ktore budem coskoro potrebovat. Mal som tam kedysi filtre, ktore vyzerali ako klasicky bublifuk. S tymi som bol nadmieru spokojny, co sa tyka filtracie aj hlucnosti. Akurat, ze zaberali dost miesta. Potom som presiel na Sunsun zavesne filtre. Dal som im trochu tuning, ale stale to nejako ci uz vibrovalo, alebo skimmer nasaval vzduch. Nebolo to dobre.
Uz mam jeden Eheim classic, ktory som chvilu pouzival. Nie je uplne najtichsi, ale je to v tolerancii. Na to som uplny freak. Techniku nemoze byt nikdy pocut. Celkom ma to rozculuje :)
Dalej som sa rozhodol zavesit svetla na rampy. Tieto stojany od Chihirosu nie su zle, ale vadia mi tam tie precnievajuce nozicky. Zavesny system za akvarium si vyrobim sam.
Na buduci tyzden vypustam vzduch a ak sa podari, dam dokopy tie drziaky na svetla. Potom uz len cakat na Cinu.
Video, ktore som natacal mam uz skoro dokoncene. Budem sa snazit ho to prilepit hned, ked sa bude dat.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 01 Aug 2020 13:55 pm

https://m.youtube.com/watch?v=lqjTfhAjo ... e=youtu.be

Link na video
Je sice po anglicky, ale hadam sa vam bude pozdavat.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 03 Aug 2020 17:45 pm

Jedna pracovna fotka z dnesnej zalievky. Respektive dve. Dorobil som este drziak na svetlo. Uz si to moze zit svojim zivotom a mojou pomocnou rukou.ObrázokObrázok

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: 岩組

Odoslaťod matus.galan » 03 Aug 2020 19:55 pm

Za mna super! :) inac nepremyslal si dat bud to vytokovu alebo nasavaciu lily na opacnu stranu? Ono pri kocke je to o cosi lepsie. Napr vytokovu dat na zadnu lavu a nasavaciu nechat kde je na zadnej pravej.

Ja to mam momentalne ako ty, ale ja uz sklenene nepouzivam len kovove rovne takze mam silnejsi prud vody a tym to viem otocit dookola tu vodu.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 03 Aug 2020 20:23 pm

Skusal som davat inflow z obidvoch stran a vybral som stranu, kde to slo lahsie umiestnit, aj to som musel trochu upravit teren.
Ak vytok tlaci vodu tak ako teraz, tak ta voda nema inu moznost kam ist, len prudit dookola zase do filtra. Takto to asi nebohy AmanoSan myslel.
Musim pozriet a vyskusat ako bude krutit bublinky z CO2. Mozno tvoj napad bude lepsi. V tomto su tvoje nerezove lily ovela lepsie. Myslim tym nastavenie toku vody.



Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: 岩組

Odoslaťod Seraph » 03 Aug 2020 21:29 pm

Marshall pozeram, ze mam doma asi rovnaky set lily pipes z aliepressu - dokonca aj to nasavanie mam ten isty kus aj so skimmerom,
mame idem robit akva a rozmyslal som ze pouzijem, akurat ked som skusal pouzit ich kedysi v mojom tak som od toho upustil, kedze mi nejak nechceli drzat tam kde som chcel....a asi aj hadica na nich vyvijala tlak a tahalo ich do strany.....musim skusit este raz, ale nemal som pocit, ze tie prisavky drzali ako som chcel....ale chyba bude asi niekde na mojej strane...

inak parada, milujem ked je skrinka rovnako velka ako akva...
inac ten stojan ma zmiatol, vyzera ako ONF flat nano, ktore mi nedavno konecne doslo,...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.