tetra aquaart led 60 naše :)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod petrofka » 05 Aug 2020 22:58 pm

Ahojte. Takze uz nejaký čas máme zložené akvarko, cca 3 týždne. Oddeluje nam obývačku od pracovne, ale málokedy je okolo neho pohyb, takze je to kludne miestečko.
Rozmery 57 x 30 x 35 cm. Je tam zhruba 50 litrov vody.
Je tam dragone stone 2ks plus nejake malicke. Koreň a jeden malicky este, na ktorom su rastlinky. Lodka a jelsova trojsiska :mrgreen:
Filter je setovy Tetratec EasyCrystal Box. Ohrievac tam zatial nie je lebo mame strasne teplo, ci je leto ci zima. Ale bol k akva, tak keby bolo treba mame ho.
Svieti tam fluorescenčná žiarovka 13W T5 Sylvania.
Na dne je Tetra Active Substrate a na nom kvoli ciernej farbe Dennerle Crystal-Quartz čierny piesok 1-2mm.
Rastlinky tam su: Micranthemum Monte Carlo (to asi celkom neprezije :/ lebo som to nalepila na kamene, zle som si to prečítala), Eleocharis vivipara, Cryptocoryne wendtii, Cryptocoryne parva, Cladophora aegagropila, Hydrocotyle tripartita, Vesicularia Creeping moss, Flat moss, Anubias nana, Anubias nana mini, Ludwigia sp. Super Red a Pistia stratoites.
Zaial tam ziadny zivocich nie je. Uvazujem nad neonka modra, tetra ohnivá, pancierniček malý. Tak hádam by tam mohli byť. A nad otikmi vaham, povodne som prisavnikov nechcela ziadnych, ale ak, tak Otocinclus affinis. No a chcela som tam dat Neritina zebra 1ks a krevetky nejake Neocardinia (červené niektoré).
Parametre vody sú v poriadku, tvrdosť vody je tak na hranici (mame tvrdú vodu).
Čo poviete? Tetry ohnive tam chcem len kvoli farebnosti k tym modrym neonkam. Povodne som chcela tetry neonove len, ale tym by to bolo male :|
Uz by som do toho akva nerada zasahovala, schodnejsie by bolo pre mna jedine zmenit planovane osadenstvo a ich počty. Neviem, koľko čoho, či sa ozaj držať odporúčaní z rybicky.net. Jediné čoho sa bojím je úhyn rýb, to bude krpec ťažko niesť. Takže by som nerada urobila nejakú hlúpu chybu. Neviem mam trochu pocit, ze to bude dost vela ryb, tak rada uvitam nejaké nazory, čo nebudú haniť, ale posúvať ma vpred :) Ďakujem.
petrofka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 24 Aug 2006 11:04 am
Bydlisko: ZM

Reklama

Re: tetra aquaart led 60 naše [emoji3]

Odoslaťod matus.galan » 05 Aug 2020 23:09 pm

Ja len tolko na premyslenie, neviem aky je tvoj synator maly :) ci sa vie chovat pred akvarkom kludne alebo bude do neho tukat a podobne. Ja mam 18mes syna a ten nema problem mi do velkeho akva strkat ruku alebo sem tam poplieskat po skle :D obcas dava aj bojovnici pusi na sklo v malom betarku ale ta ho celkom zvlada v pohode a zatial velmi nestresuje no neonky a hlavne tetry ohnive su na toto citlive.

Ak je synator uz vacsi nie je problem ale ak nie tak by som skor siel do niecoho ineho, menej bojazliveho.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod petrofka » 05 Aug 2020 23:14 pm

Ahoj, ďakujem za podnet, isto to niekomu helfne. Náš má 5 rokov. Je velmi zlatý, starostlivý a rozumný :) Žiadne plašenie nehrozí.
petrofka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 24 Aug 2006 11:04 am
Bydlisko: ZM

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod matte » 06 Aug 2020 10:44 am

ved ale foto pridaj PLS :)
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod petrofka » 06 Aug 2020 10:50 am

foto mam vo svojej galérii
petrofka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 24 Aug 2006 11:04 am
Bydlisko: ZM

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod Pavligin66 » 06 Aug 2020 11:10 am

Veľmi pekní začiatok ,držím palce, a prajem nech máte vy a váš syn z Akvaria len radosť.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod matte » 06 Aug 2020 12:45 pm

inak sem do temy pridas fotku tak, ze ked napises text, das si Ukážka a dole sa ti otvori moznost pripojit prilohu, maju to tu trochu neprakticky vyriesene
doporucujem dosadit este rastliny, napr. valisneria nana, nejaky echinodorus, pripadne na zaciatok egeria densa a ceratophyllum demersum, kym das ryby, nech je to riadna dzungla
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod matte » 06 Aug 2020 12:52 pm

inak ten substrat nemas vyzivny, co je skoda ked si prekryla, bolo lepsie dat na spodok Tetra Plant Complete Substrate
ja som tiez urobil podobnu chybu mam na spodku manado a na to jemny strk, ale vazne uvazujem nad vymenou za platinum soil powder, ktory mam v bettariu a to je neporovnatelne ako v tom rastu rastliny a su krasne zelene, bez rias
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: tetra aquaart led 60 naše [emoji3]

Odoslaťod matus.galan » 06 Aug 2020 13:17 pm

Do dna da NPK kapsule ked jej dojdu a bude to OK.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod petrofka » 06 Aug 2020 14:32 pm

dik za radu s obrazkom. No, ak este nejaku rastlinku objednám, tak najbližšie uz aj s rybami alebo cim. Tie rastliny, ktore spominas sa mi nepacia, preto som ich tam nekúpila. Viem, ze su jednoduche na pestovanie, uz som ich pred rokmi mala. Uvidim ako sa tieto nove prijmu. Ale vidim, ze cosi vysoké by sa tam este pýtalo. Co ine by som tam este mohla zasadit? Miesto tych, co si spomenul?
Vyzivne tablety mam dat hned teraz alebo staci neskor? Lebo zatial su rastlinky v pohode. Davam tam hnojivo tekute od Sachemu. Buduci tyzden by som tam uz chcela dat nejakého zivocicha, (kvoli krpcovi a je jedno co to bude) tak cim zacat? Slimakom?
Inak mam nachystane aj vzduchovanie lebo sa to malemu moc paci. Ale asi to bude len cez den zapnute. Alebo to uz ked tam je musí byť stale pustene?
petrofka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 24 Aug 2006 11:04 am
Bydlisko: ZM

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod matte » 06 Aug 2020 16:02 pm

vzduchovanim si vybijes co2 z vody, cize to je zle pre rastliny, fauna to nepotrebuje ak mas rastliny a prud z vody ti ceri hladinu
preco nemas filter v rohu? je to lepsie kvoly cirkulacii aj zariadeniu akvaria
ja mam v podobnom akva https://rybicky.net/atlasrostlin/crypto ... _var_brown
a taha sa az k hladine, aj ked dari sa jej striedavo oblacno
na uvod som daval do akva japonske krevetky a neritiny zebry 2ks
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod petrofka » 06 Aug 2020 16:30 pm

Na ten filter je tam urobene miesto aj vyrez na kabel. On sa tam zavesuje na take očko. Ako velmi sa ma cerit ta hladina?
Mam dat nerithinu alebo Clithona? Sa obavam ze nerithina nebude mať dost rias pre uzivenie sa. Clithona vraj viem dokrmit.
petrofka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 24 Aug 2006 11:04 am
Bydlisko: ZM

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod matte » 06 Aug 2020 17:15 pm

aha tak to potom neries, ked to tak ma byt
hladina staci trochu cerenie, tym sa prevzdusnuje voda
mne prezili 2 zebry 2,5 roka, maju vacsie vajicka biele bodky, ktore sa nikdy nevyliahnu, niekomu to vadi v akvariu, ale postupne sa rozpustaju, clithony su v pohode tiez, len mensie tym padom menej riasy pozeru
mne ako teraz 1 zebra zdochla a druha sa neviem ako, kedze mam kryt dostala von z akvaria a uschla, nove som nezohnal, zacala riasa na prednom skle, som zatial 2 ampularie dal a planujem jednu zebru a 2 clithonov
ale ano mas pravdu pise sa 1 zebra na 50l
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod petrofka » 07 Aug 2020 10:16 am

Ja tam dam zatial jednu neritinu zebru a krevetky (kolko kusov nebude vela, 6?). Len co s tymi rybami? Nie je to vela? 10modrych neoniek, tetra ohniva 6 ks a pancierniček malý 8 ks (tak píše rybicky.net). Prípadne ak máte tip na oranzovu, cervenu rybku k tym neonkam sem s nim :)
petrofka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 24 Aug 2006 11:04 am
Bydlisko: ZM

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod petrofka » 07 Aug 2020 10:19 am

Citam na shrimpe, ze tetra neonova od 50l. Myslite, ze by tam 10ks plus pancierniček bolo zle?
petrofka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 24 Aug 2006 11:04 am
Bydlisko: ZM

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod matte » 07 Aug 2020 10:55 am

hej neonky potrebuju dlhsie akvaria, tie modre su urcite lepsia volba, ved nedavaj vsetko naraz zacni jednym druhom a postupne, ja som mal panciernickov pygmejov 6ks a v pohode si vystacili, len po 2 rokoch je uz iba 1 :(
ja mam dobru skusenost s parikom mrenky duhovej https://rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova
aj ked teda tu profici mi tvrdili, ze 1par je malo, ja to chapem tak, ze moze byt 1par a tomu mojmu sa dari :)
krevetiek, ale japonskych (tie sa nemnozia, su vacsie, viac zeru riasy) mam 4ks, 1 samica vecne nesuca nevyliahnutelne vajicka a traja samci
ja mam este tychto 6ks https://rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa su sice bojazlivejsie, ale velmi vdacne a nenarocne
neritinu zebru daj 1ks
len radim ti fakt znasobit zelenu hmotu, cim viac rastlin, ktore sa chytili, dari sa im a rastu, tym lepsie
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod Hora » 07 Aug 2020 11:36 am

petrofka napísal:Citam na shrimpe, ze tetra neonova od 50l. Myslite, ze by tam 10ks plus pancierniček bolo zle?

Uz som ti pisal v teme neonka modra,ze kludne mozes dat tie tetry,10 je v poriadku.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod matte » 07 Aug 2020 12:39 pm

8 tychto k modrym neonkam by pekne vyzerali https://rybicky.net/atlasryb/tetra_cervena
ale to by uz mozno bolo prerybnene, tieto su vacsie, ma sa cca. pocitat 1cm dospelej ryby na 1l cisteho objemu vody v akvariu
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod Seraph » 07 Aug 2020 21:16 pm

ja mam pocit, ze tetry neonove nebude az tak dobra volba, v takychto mensich akvarkach si vela nepoplavu, mal som s nimi skusenost a vzdy ked som sa pozrel tak som mal pocit, ze stoja na mieste....

osobne uz konecne chcem dosiahnut efekt, ze rybky budu vytvarat aspon aky-taky huf, na to vsak clovek potrebuje aspon trosku vacsie akva...mame robim k narodkam akva 80x35x30 a planujem tam prave neonky modre.....male, takze si ich tam budem moct dovolit viac a aj hardscape tomu snad prisposobim, aby dokazali plavat dookola celeho akva...(ale o tom uz snad niekedy v inej teme)
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod petrofka » 13 Sep 2020 08:09 am

Ahojte, tak sme dali panciernicky male a tetry neonove. Tetry fajnovo plavaju, neboja sa :) ale panciernicky sa mi stale schovavaju (neonky im nerobia zle). Napriek tomu, ze ich je o 4 ks viac ako neoniek :| vychadzaju az ked sa v akva zhasne. Zo zaciatku pekne plavali s neonkami. Doplnila som rastliny, tak ked trosku podrastu, snad sa bude pancienickom viac pacit. Mam aj krevetky, dokonca sa mi pacia viac ako rybky lebo som och predtym nikdy nechovala. A dve neitini zebra (najskor bola len jedna, ale nestihala riasu papat). A tu je môj problem. Mam riasu a je jej na moj vkus viac ako by malo byt. Neviem co ucinne na to zabera, tak som sa prisla opytat sem :) V akva mam pustene vzduchovanie aby mi cerilo hladinu, kedze filter to nerobil podla mna dostacujuco. Parametre vody su ok, ziadne rozkladajuce sa zvysky nemam, vsetko rybky popapaju. Voda je krasna, len ta riasa. Dakujem za radu
petrofka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 24 Aug 2006 11:04 am
Bydlisko: ZM

Re: tetra aquaart led 60 naše [emoji3]

Odoslaťod matus.galan » 13 Sep 2020 12:46 pm

Aku riasunmas v akva? Ak zelenu tak mas vela svetla alebo dlho svietis.

Pancierniky su bojazlive ak je akva male, ak nemaju dostatok svojho miesta ale ani vela svetla nemaju radi takze to ber v pohode. Bud sa casom osmelia alebo budu vychadzat az ked bude okolo akva klud.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod petrofka » 16 Sep 2020 00:59 am

Ano, zelenu riasu. A kolko najmenej mam svietit, aby to rybkam a rastlinam neublížilo?
petrofka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 24 Aug 2006 11:04 am
Bydlisko: ZM

Re: tetra aquaart led 60 naše :)

Odoslaťod matte » 16 Sep 2020 09:09 am

vzduchovanie urcite vypni ak chces mat rastlinne akvarium, ved nastav prud z filtra smerom k hladine, to ti ju musi trochu cerit a dalsi kyslik predsa vyrobia rastliny, urcite sa nemusis bat, ze bude malo kyslika
este je dolezite, aby ti denne svetlo neslo moc na akvarium, kvoly riase!
ja mam tiez 60l set a svietim 7h, z toho prva hodina je "briezdenie" a posledna "sumrak"
akva mas zalozene cca. 2 mesiace, tak to uz by riasy nemali byt problem
krevetky na riasu doporucujem japonske
este sa doporucuje https://rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
aj ked u mna napriklad sa im nedarilo :(
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: tetra aquaart led 60 naše [emoji3]

Odoslaťod matus.galan » 16 Sep 2020 19:59 pm

Hod sem najprv foto celeho akva alebo odkaz na foto alebo nech vidime co tam mas a napis prosim ake mas svetlo a kolko svietis, to je odkedy dokedy.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.