岩組



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 03 Aug 2020 22:18 pm

Tu hadicu vzdy nejako kruti aj mne. Ak uz je nasadena, staci ju pootocit do protismeru, kde ju kruti, aby sa zmiernil tlak. To som odkukal z Green aqua videi.
ONF su paradne imidzovky. Ten drziak som zase odkukal od nich :)
Som rad, ze sa vam akva paci. Mam dilemu, ci pokracovat s dalsim akva v tejto teme, alebo zalozit dalsiu. Nechcem tu toho mat privela, ale zase tiez nechcem, aby sa vsetko miesalo dokopy.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Reklama

Re: 岩組

Odoslaťod matus.galan » 03 Aug 2020 22:39 pm

Urcite novu temu :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 岩組

Odoslaťod Seraph » 09 Aug 2020 18:12 pm

Marshall ten skimmer funguje ako ma? , Ja som cital ze to ma nejake muchy a nerobi co to ma niekedy, ze tam je pod nim bud vela vzduchu alebo malo...zacal som sa pre istotu pozerat po kovovych bez skimmeru a s akryl drziakmi...ide ti to OK? Tancuje hore dole?
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 09 Aug 2020 18:48 pm

Je na to jeden hack. Staci to udrziavat ciste a nikdy to tancovat nebude. Tiez sa mi to stalo, ze to skakalo, nebudem klamat :) Niekedy zanedbas udrzbu, alebo to nasaje nejaky uvolneny mach ci rastlinu a zacne to skakat a nasavat vzduch. To je fakt dost neprijemne. Ale ako hovorim, treba sa starat a ono sa ti to odvdaci.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: 岩組

Odoslaťod matus.galan » 09 Aug 2020 22:55 pm

Mam doma rovnako skusenost,ze to vie tanco at :) ja som to obcas fiesil tak,ze som skimmer pritlacil o stenu akva a bolo poriesene, nasavanie fungovalo, skimer behal hore dole ale uz neskakal. Niekedy stacilo doladit nasavaci kos o trosku otocit a bolo, inokedy vycistit. Ono najaviac ale stve to,ze ho pri krmeni treba stale vytiahnut nad hladinu aby nenasaval potravu alebo zatlacit pod vodu :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 09 Aug 2020 23:10 pm

@matusgalan amen :) to krmenie je fakt blbe. Ja to riesim tak, vlocky pustam do outflowu. Prud ich roznesie po akva, kde sa o vsetko postaraju ryby a krevety. Kadzopadne prsty si musime omocit tak ci tak.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 13 Aug 2020 22:30 pm

Mensi update. Rotala vzadu rastie pekne a rychlo, Eleocharisy taka klasika, trochu pomaly. Tym ze maju take tenke listky, tak to trva, nez clovek zaregistruje nejaky ocividny rast. Nove submerzne listy Monte Carla su o poznanie mensie, na par miestach listy odisli uplne, ale nic hrozne. Riasy zatial minimum. Vsetko vyzera byt na dobrej ceste.ObrázokObrázok

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 24 Aug 2020 22:22 pm

Emerzne listy z Monte Carla postupom casu krasne zhnedli a odumreli. Nasadil som 4 Amano krevetky a behom 4 dni ostal len zeleny zdravy koberec. Ostali mi dva hluche miesta, ktore ale nijako riesit nebudem. Ono to aj tak nakoniec cele zarastie. Tato pomala rychlost rastu mi absolutne vyhovuje.
Svetlo je nastavene na 8 hodin pri 60%.
Akva ma cca 2 mesiace od zalozenia, tak uz je aj hadam cas na krevetky. Zajtra tam pojdu CBS a zopar CRS. Prave robim RO vodu, zajtra pridam SaltyShrimp mineral GH+ a prihodim aj nejake fotky .

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 20 Sep 2020 18:41 pm

Seraph napísal:
inak parada, milujem ked je skrinka rovnako velka ako akva...


Ohladom tej skrinky bude kratucky clanocek v nadchadzajucom cisle e-akvarium c.50



Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 09 Dec 2020 22:39 pm

Zacal som sa hrat s CO2, kedze dosli difuzory a splitter. Difuzory su tentokrat uplna sr*cka, takze budem musiet kupit nieco kvalitne.
Zvysok funguje celkom solidne. Pozapajal som to dost na divoko, ale ide to a to je hlavne. Okrem tohto bude to pohanat dalsie 3 akvaria.
Monte Carlo si to CO2 uz naozaj pytalo. Na fotku to bude tak o mesiac-dva.Obrázok

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 11 Dec 2020 17:18 pm

Vyskusal som to s difuzormi zase. Tentokrat som zvolil AQUARIO - Neo CO2 Diffusor - Extend Special Type Mini z Aquasabi. Jurijs na nich robil review v jednom zo svojich videi.
Dufam, ze teraz to uz bude v pohode.
Su naozaj malicke, ako stvorene do nano akva. Fotka je v porovnani so zuvackou.ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: 岩組

Odoslaťod Stando24 » 11 Dec 2020 18:02 pm

Ja mám tento ale L ale ide podľa mňa parádne úplne mini bublinky, s mojej strany som s ným spokojný :-)
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: 岩組

Odoslaťod Marshall » 11 Dec 2020 19:39 pm

Uz buble pekne na miniaturno. Velka spokojnost. Dik Stando, nech nam to rastie :)
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.