GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 19 Mar 2020 02:19 am

Ahojte všetci,
už dlhšie sledujem toto fórum a sám sa pohrávam s akvaristikou už od detstva, keďže otec mal kedysi u nás doma menšiu chovňu, nejak mi to zostalo. Za život som sa počas a po štúdiu školy veľakrát sťahoval po podnájmoch a bolo komplikované riešiť aj akvárium, ale nejaké lowtech som mal (príloha). Konečne mám už vlastný byt a teda s ním prichádza už aj vytúžene akvárium "väčšej" litráže ktoré som sa nezvyčajne rozhodol zabudovať do kuchynskej linky a môj stolár s tým teraz bojuje. Postupne sem budem pridávať fotky a zaznamenávať vývoj a život nového akvária a verím že niekoho inšpirujem a možno mi niekto skúseniejši s niečim aj poradí/pomôže... Aktuálne sa starám a pomáham s viacero akváriami po celej rodine a moje posledné som nechal u brata, ktorého to možno chytí tiež.

Ako je z nadpisu témy jasné, pôjde o 350l akvárium a chcel by som ho postaviť v štýle ADA, tak snáď sa podarí. :roll:

sfhdg.jpg
1.100l počas školy / 2.dočasné nano / 3.DIVERSA 54l (ešte živé)
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod snajprik » 19 Mar 2020 08:32 am

Do kuchynskej linky zakomponovať 350L akva ? Nepopieram že to ma výhody pri výmene vody, ale kam ho chceš tam dať na to som fakt zvedavý. :pivo:
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod matte » 19 Mar 2020 13:53 pm

aj ja som zvedavy, vsetko sa da https://www.facebook.com/fishtankfurnit ... =1&theater
ja by som sa najviac asi bal rozbitia
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 19 Mar 2020 23:45 pm

Je doma! Pridávam plánovaný dizajn kuchyne. :?

IMG_20200218_110341.jpg
IMG_20200218_154008.jpg
Bez názvu.jpg
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 20 Mar 2020 00:13 am

Tie katastrofálne škrabance si nevšímajte, pôvodne dočasná nádrž z druhej ruky, bratovi na začiatok stačí :)

https://youtu.be/9x07PC1RYC0
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod matte » 20 Mar 2020 11:04 am

pekne zarastene, davas co2?
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 20 Mar 2020 12:42 pm

Nie, len cca 1-2x do týždňa pridám tekuté hnojivo BIOFLOR od Rataja.
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod matus.galan » 21 Mar 2020 00:15 am

Fuu drzim palce pri tom akva v kuchyni ale nie je ho tam skoda? Taktiez nemas obavu ze do toho bocneho skla niekto urobi bum a bude?

Na tak velke akva by to chcelo lepsie miesto ale tak e to tvoj plan, drzim palce aby to doska aj vsetko podrzalo kde to ma byt a nech to funguje.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 21 Mar 2020 16:02 pm

Je to konkrétne otvorená obývačko-kuchyňa a dispozične som to musel riešiť takto, hneď dole pod okrajom nádrže ja gauč ako je vidieť na fotkách a z druhej strany na linku plánujem položiť nejaký kvet kvôli vymedzeniu priestoru od akva. Hneď vedľa TV by ma ta osvetlená krása "rušila" a plánujem aj BIOkrb, tak čarujem s priestorom. Akva bude pekne vidieť už z chodby. :D Samozrejme v mieste pod akváriom nebudú klasické plastové nožičky ako sa dávajú pod kuchynské linky, ale bude tam pekne pozváraná konštrukcia z oceľového joklu 40x40 s nastaviteľnými nohami. 8) Ja som nedôverčivý voči drevotrieske pri takej váhe, aj tá origo skrinka JUWEL (údajne nosnosť 900kg) neviem, neviem. :shock:

Pôvodne som plánoval vnútorný filter nechať tam ako doplnkový a zamaskovať ho 3D pozadím v štýle Amazonia, ale keď som si uvedomil že cez tie dve horné výstuhy by to bol dosť problém a tie rozkúskovane JUWEL pozadia ma vôbec neoslovili, začal boj s odliepaním toho technického zázraku od súdruhov z DE.

2212.jpg

Týmto mám na predaj "výborný" ALL INCLUSIVE set Bioflow 6.0, ktorý ocení každý skúsený akvarista. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

2121.jpg

Keďže šiel vnútorný filter preč, padla aj vízia 3D pozadia a šiel som do klasickej matnej fólie z HORNBACHu, saponátová voda, stierka (príp. kreditka), orezávatko a výsledok jak oči. Snáď to bude pekne zarastené ako plánujem a aj tak stenu vzadu vidieť nebude. :angel:
toto je inak tip pre začínajúcich akvaristov, lebo cena napr. originál JUWEL pozadia spolu s tým ich unikátnym lepidlom (PosterFix) je zlodejina a aj komplikovanejšie lepenie, samolepiaca fólia v X farbách je rozumnejšia cesta!

21212.jpg
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 25 Mar 2020 14:28 pm

Včera dorazil balík s filtrom! :pivo:

Po dlhom uvažovaní, prehliadaní recenzií a videí na YouTube som sa nakoniec rozhodol vyskúšať čínsky SunSun HW-3000. Chcel som pôvodne EHEIM, ale v pomere cena-výkon bola voľba jasná. Filter ma na displeji, cez dotykové tlačidlá nastaviteľný prietok (6 úrovní, až do 3000l/h), ktorý procesor dokáže udržovať konštantný podľa miery zanesenia filtra + vstavaná UV-C lampa s nastaviteľným intervalom. Filter ma 4 veľké koše (odhadujem 2l) dodávané bez filtračných medií (prihodili do každého koša len vatu), čo mi dáva priestor vybrať si média hneď podľa seba. Konštrukcia filtra a spracovanie vyzerá pekne a pevne a pribalené vstupno-výstupne príslušenstvo pôsobí tiež kvalitne, potešil hlavne dodaný skimmer, chýba mi snáď len vstavaný ohrievač, ale to už by musel byť kanister obrovský, tak to budem riešiť asi prietokovým na výstupe. :) Filter som zatiaľ skúšal pár hodín vo vani a pôsobí v celku ticho, uvidíme v ostrej prevádzke s náplňami.

56498.jpg
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod ranko » 27 Mar 2020 08:56 am

Osobne si nemyslim ,ze akva v kuchyni je 2x rozumny napad. pre ryby trocha stresujuce prostredie napriklad pri klepani reznov, mastnota a vypary v ovzdusi, cistiace prostriedky ktore sa mozu dostat do akva, sklo by som dal asi nepriestrelne, nehovoriac o tom ze ked si v kuchyni varis, a ked oddychujes tak asi nie v kuchyni.. Ale mozno to mam ako kuchar iba profesionalnu deformaciu :)
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 13 Aug 2020 05:04 am

Ahojte, po dlllhom čase sa opäť ozývam, pán Covid mi "trochu" natiahol montáž kuchyne, ale už je konečne hotovo.

Pridávam nejaké foto z vystužovania skrinky. Nakoniec som zo zvárania oceľovej konštrukcie kvôli komplikovanej montáži ustúpil a zvolil som poctivý hranol 10x10 ktorý sa ešte poctivešie namoril. Priamo pod každým hranolom je oceľová noha a pod nimi aktuálne ešte doska kvôli rozloženiu váhy na plávačku...

Snáď všetko vydrží! ObrázokObrázokObrázok
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 17 Aug 2020 11:47 am

Stavba môže konečne začať... ❤️

Cca 45kg Seiryu stone (Amano rock), zopár kusov Red Moor Wood (Amano wood).

Photo Resizer 2020_08_17_10_48_37.jpg
Photo Resizer 2020_08_17_10_49_52.jpg


Dno som navýšil a zároveň prevzdušnil prepranou ľávovou drťou (vzadu) a to v predu je zásobný substrát Dennerle Deponit Mix Professional 9in1 "pokorenený" zmesou ADA Tourmaline BC+ADA Clear Super+ADA Bacter 100. Všetko som to dal do sieťok (pančuchy), aby sa mi to nekontrolovne nemiešalo so substrátom, ktorým bude 24l Patinum Soil Normal a na to všetko pôjde ešte 16l Platinum Soil Powder, kvôli lepšimu sadeniu a držaniu tvaru dna.

Photo Resizer 2020_08_17_10_50_13.jpg
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod Stando24 » 17 Aug 2020 13:25 pm

Pekne budem sledovať jak sa povedie stavba ja mám doma tiež to iste akva ale už ide rok a pol a bolo vy ho prerobiť. A k tím pančuchám neviem či je to dobré riešenie čo sa týka zásobného substrátu či nebude zahnivať. A jedna otázka Serius stone si de kupoval v takom množstve a cenu ak sa dá :pivo:
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 18 Aug 2020 15:30 pm

Hardscape hotový!
Hardscape.jpg

Bol to boj, miestami som bol nútený nenápadne použiť aj čierny akvaristický silikón (klasika DenBraven), keďže som tam nechcel plastové sťahovačy a už vôbec nechcem riešiť voľne a vodou nadnášané drevo, ale väčšinou je to zaťažené kameňom + zopár kameňov na dotvorenie som rozbíjal kladivom. :mrgreen: Hlavne všetko to tam dostať a pracovať cez tie horné výstuhy a ešte pri tom aj stáť na schodíkoch bolo na nervy. Chcel som ísť cestou dvojstrannej stavby s cestičkou uprostred a snažil som sa to celé vtesnať do kompozície zlatého rezu, tak snáď sa podarilo. V popredí by bol pekný piesok bledej farby, ale celý život som chcel akvárium s krásne zeleným kobercom o ktorý sa idem pokúsiť, možno časom spravím tú cestičku stredom pieskovú...

GoldRatio.jpg

Stando24 je to jeden veľký a dva menšie sety kameňov objednané cez ZOOHIT, prišlo to priamo z DE skladu pekne jednotlivo každý kameň zabalený v papieri + pár som ich kúpil v nejakej akvaristike. Je to drahé jak kokaín, tých pár kameňov ma stálo spolu cca 120€. Niekedy premýšľam či to nie je len biznis ako obrať ľudí o peniaze a nemal som radšej hľadať niečo v lese, alebo v bežných stavebninách, no bez tak už mám doma tvrdšiu vodu, tak som nechcel riskovať viac vápenca ako je v seiryu...


Budem rád za každú pripomienku, príp. radu aké druhy rastlín by ste tam dali vy (mám nejakú predstavu, ale nechal by som sa inšpirovať), rastliny idem objednávať z INVITAL, alebo ak niekto plánuje v blízkej dobe prestrih nejakej džungle v okolí BA a vie sa dohodnúť rozumne, príp. podarovať kýblik "vodného šalátu", píšte SS prosím.

:pivo:
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod Seraph » 19 Aug 2020 10:08 am

Som velky fanusik aquascapingu, toto vyzera na velmi peknu pracicku, navyse ak chces dole kobercek, tak ten hardscape aspon uplne nezanikne...
Prave si robim zoznam rastlin pre akva co robim mame ale tam idem smerom low tech , tu som asi prehliadol resp neviem ci bude CO2.... Ak bude, tak kobercek z monte carla by nemusel byt zla volba, akurat to strihanie asi bude zazitok .....
Ja pojdem cestou low tech a tam to vidim najskor asi na echinodorus tenellus, marsilea hirsuta alebo sagittaria subulata,

Na korene jednoznacne nesmies zabudnut na bucephalandry - tie su u mna topka
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod vincent van gogh » 19 Aug 2020 10:55 am

Až teraz som si všimol túto tému. Kedysi som robil taký článok a hladal som ,okrem iného, aj netradičné interiérové akva- kusy. Toto by tam určite patrilo. Premyslené, dobrá grafika, hmm....zlatý rez. Vidno, že vieš, čo robíš.

Ak vidím dobre vedla akvária kávovar, no tak to je velký štýl. Je sympatické vidieť trochu estetiky v kontexte narastajúceho nešváru rôznych zaváraninových pohárov na parapete. Velmi dobrý je aj Poctivý hranol. A ešte poctivejšie namorený.

Ak je na to dobrá kuchyna, tak mať tam 350 litrov je pecka. To by si potom mohol cvaknút aj "celkový pohlad" do interiéru.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 19 Aug 2020 20:13 pm

Jasné že bude CO², len moju aktuálnu 2kg fľašu by som mal už vymeniť za 6kg ak sa mi vojde do skrinky, bez toho by to nešlo spraviť do takého prírodného štádia ako chcem. Uvidíme ešte ako ma potrápi počiatočná riasa a či sa osvedčí ten čínsky filter, media som sa snažil nakombinovať s rozumom + sa obávam že budem musieť boostnuť aj to pôvodné osvetlenie nejakou dodatočnou rampou, uvidíme čo povedia rastliny. Bucephalandra je samozrejme v zozname a veľa! Mám pripravenú aj automaticku davkovaciu pumpu na hnojenie, tak isto tam bude pichnutý aj Chihiros Doctor (snáď pomôže) a všetko zvyšné bude riadené Sonoff modulom.

Veeeeľa ma inšpirovali a doučili o aquascapingu páni z Budapešti v GreenAqua + hostia a ich YouTube kanál. Produkuju v angličtine a dokonca tam nahodili aj titulky v slovenčine, určite odporúčam videa zhliadnuť aj nováčikom, aj skúsenejším.

https://www.youtube.com/c/GreenAquaShop

V dohľadnej dobe sa chystám navštíviť aj ich krásny showroom.

Fotky celého dizajnu kuchyne s akva budú až keď sa to bude krásne zelenať. Zatiaľ budem postupne pridávať pokroky a moje technické riešenia nádrže...

A ospravedlňujem sa za neúmyselné zavádzanie poctivý hranol nie je desina, ale 75mm nakoniec, pôvodne som plánoval 100mm, ale podľa mojich prepočtov stacil aj menší hranol...
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod Seraph » 19 Aug 2020 21:14 pm

KELSO napísal:Veeeeľa ma inšpirovali a doučili o aquascapingu páni z Budapešti v GreenAqua + hostia a ich YouTube kanál. Produkuju v angličtine a dokonca tam nahodili aj titulky v slovenčine, určite odporúčam videa zhliadnuť aj nováčikom, aj skúsenejším.
https://www.youtube.com/c/GreenAquaShop
V dohľadnej dobe sa chystám navštíviť aj ich krásny showroom.

Greenaqua kanal je paradny, akurat vcera som dopozeral ako mali na navsteve Felipe Oliveiru, a bolo to celkom poucne, ak mozem na margo toho odporucit jeden kanal tak urcite TheCineScaper https://www.youtube.com/channel/UCWYa9d ... 9W7fIi_CIA
ma velmi prijemne zostrihane videa.....jedno video je uzasne, kde prezentuje svoj pokus s rastlinkou utricularia graminifolia...stoji za pozretie a mam pocit, ze je tiez Madar....

tesim sa velmi na dalsie fotky, na bucephalandry, na kobercek, na vsetko, a chihiros doctor zo zaciatku pomoze, mne pomohol este ked som zakladal iwagumi s monte carlom avsak bez CO2 a potom aj tak dopadlo :mrgreen:
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 29 Aug 2020 03:19 am

Zásielka dorazila, uvidíme čo z toho vznikne...

+ ďakujem Danovi z DNV za podarovaný prestrih

Eleocharis parvulus / minima
Micranthemum Monte Carlo
Marsilea crenata
Hydrocotyle verticillata
Cryptocoryne wendtii Kompakt
Cryptocoryne wendtii green
Bucephalandra "Mini Red"
Anubias nana
Bolbitis heudelotii
Rotala sp. Green
Rotala rotundifolia
Limnophila hippuroides
Rotala "Vietnam H'ra"
Hydrocotyle tripartita sp. Japan
Hygrophila pinnatifida
Ludwigia repens Rubin
Sagittaria subulata
Christmas moss (V. Montagnei)
Alternanthera reineckii Mini
Ammania sp. Bonsai
Staurogyne repensObrázok
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod matte » 02 Sep 2020 13:23 pm

cakame :)
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 12 Sep 2020 21:16 pm

Čaute, nestíham to tu aktualizovať pravidelne, tak aspoň takto výcuc z priebehu:

1.deň: HURÁ! výsadba rastlín, napustenie nádrže (trošku nervozita ako to tá moja konštrukcia znesie, nádrž vo vodováhe, nič nepraská, opäť hurá!) spustenie filtra, pridanie látok na odstránenie bordelu z vody a nasadené baktérie

dthhx.jpg

2.deň: nábeh vstrekovania CO², začiatok hnojenia, svietenie 6h

3.deň: výrazný biely zákal, výmena 50% vody

Photo Resizer 2020_09_12_08_57_55.jpg

6.deň: biely zákal sa stratil, výrazne vystúpil biely povlak na koreňoch a zamoril celú nádrž vrátane rastlín, mechanické čistenie, výmena 50% vody, pridaný Aquarium Doctor (Chihiros)

Photo Resizer 2020_09_12_08_58_23.jpg
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 12 Sep 2020 21:23 pm

10.deň: katastrofálny biely povlak všade, viditeľné prvé škody na rastlinách (Monte Carlo to asi nedá), mechanické čistenie a odsávanie, výmena 30% vody, spustený každodenný dvojhodinový cyklus UV lampy, svietenie už 10h

Photo Resizer 2020_09_12_09_14_46.jpg
smutný pohľad na Monte Carlo a Helmu ako prekopáva dno pri čistení skla, robí to aj vám?

12.deň: biely povlak z koreňov veľmi pomaly ustupuje, ale na dne sa drží, niektoré rastliny viditeľné rastú (in-vitro idú ako na steroidoch - som nečakal...), zatiaľ žiadna viditeľná riasa! TDS sa pohybuje stabilne okolo 225ppm, vypustenie prvých obyvateľov ktorí ma snáď zachránia

3x Mrenka siamská (Crossocheilus siamensis)
7x Prísavník jednopruhý (Otocinclus affinis)
2x Prísavník L213 (Ancistrus sp. L213)
2x Neritina pulligera (Neritina black helmet)
8x Neritina zebra (Neritina natalensis)
3x Neritina turrita (Neritina semiconica)

Photo Resizer 2020_09_12_09_14_55.jpg
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 19 Sep 2020 16:16 pm

15.deň: filter začal byť hlučný a prietok sa znížil, prvé čistenie

_20.jpg

Moje filtračné média:

1.kôš by som nazval ako čínsky mix kadejakých medií od plastových bioballs cez rôzne porézne valčeky až po keramické guľôčky a na vrchu klasický biomolitan + som na začiatok prihodil Juwel bioBoost na urýchlenu aktiváciu médií - je to prvá línia a slúži hlavne na mechanické čistenie (neskôr je v pláne aj predfilter)

2.kôš som zvolil toľko ospevovanú klasiku - valčeky Sera Siporax

3.kôš som pôvodne chcel Seachem Matrix, ale narazil som na niečo podobné (že vraj lepšie) od susedov Rataj Aquadetox, tak som sa rozhodol to skúsiť

4.kôš je aktuálne v začiatkoch uhlie Eheim Carbon na pohlcovanie škodlivín len obhádzané ľavovou drťou, neskôr tam dám Eheim Phosphate, snáď pomôže trochu v boji s riasou a Seacehm Purigen pre peknú čistu vodu a na koniec, na vrchu toho celého je jemná filtačná vata


20.deň výmena 50% vody

21.deň pridaných cca 30ks mladých krevetiek Neocaridina davidi - Bloody Mary

04_15_24.jpg
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.