presadenie kryprokoryny



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

presadenie kryprokoryny

Odoslaťod ezexyel » 03 Sep 2020 23:43 pm

ahoj, asi je to dost blba otazka, ale ako najjednoduchsie presadit cryptocoryne wendtii?
mam v akvarku niekolko cryptocoryne wendtii 'Brown', dari sa im nadmieru a zasahuju mi do casti, kde ich uz nechcem. Planujem par z nich vybrat a pichnut ich na opacny koniec, kde sa nedari cryptocoryne parva.
Pod strkom je vyzivovy substrat, a kedze tie mrsky maju dost rozvetvene korene, nerad by som si presadenim narobil viac skody nez uzitku....

moja predstava je, ze skusim zaborit do strku noznice a pokusim sa odcvaknut rastlinku od korenov co najhlbsie, nech zbytocne nevirim substrat. Alebo odporucate nieco ine?
ezexyel
 
Príspevky: 3
Založený: 08 Feb 2020 19:23 pm

Reklama

Re: presadenie kryprokoryny

Odoslaťod matus.galan » 04 Sep 2020 13:24 pm

Toto je jedine riesenie ale netreba velmi hlboko, staci ak budes mat cca 1cm korenou od ruzice alebo ako to nazvat.

Ono aj pri prvom sadeni sa odporuca strihat korene a niekto striha aj listy kedze tie vo vacsine pripadou odhniju a vybehnu nove. Nedavno som tak presadzal cryptu z akva do ineho akva, odstrihol a zasadil v novom, v pohode sa uchytilo.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.