Ake rybky do akvaria



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Ake rybky do akvaria

Odoslaťod Tessa » 29 Aug 2020 18:13 pm

Ahojte,
potrebovala by som poradit ake rybky dokupit k tym co mam momentalne v akvarku - prikladam fotky. Je ich 5 ks. Akvarko ma 60 litrov. Potrebovala by som tiez poradit ake slimaky, rybky a pod. kupit na udrzanie cisteho skla na akvarku. Robi sa mi tam jemny zeleny povlak. Kazdy tyzden cistim a menim asi 1/3 vody. Osvetlenie 24V letka, teplota 25.
Prílohy
Screenshot_20200829-181208_Gallery.jpg
20200829_174833.jpg
20200829_181509.jpg
Tessa
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Dec 2019 19:51 pm

Reklama

Re: Ake rybky do akvaria

Odoslaťod aivenhov » 29 Aug 2020 19:41 pm

Ak sa mýlim, tak nech ma skúsenejší opravia.

Black moly, gupka a panciernik sú viac menej hejnové rybky a lepšie sa cítia vo väčšom počte.
Ak je to mrenka siamská, tak do tohto objemu nevhodná. Do tohto akvária by som si vybral 2-4 druhy podľa veľkosti v dospelosti. Napríklad 5 panciernikov, nejakú párovú rybu (napr. apistograma alebo ostriežik purpurový), alebo hejnovú (gupky sa ti roznožia) (alebo nejaké tetry, napr. klasická neonka, tetra čierna, cisárska, krvavá, ...)

Na čistenie skla buď neritina zebra (slimák), alebo 2 prísavníky. Nevyriešia ti ale dôvod vzniku povlaku.
Obrázok používateľa
aivenhov
 
Príspevky: 290
Založený: 01 Jan 2012 16:03 pm

Re: Ake rybky do akvaria

Odoslaťod Tessa » 29 Aug 2020 20:40 pm

Dakujem za rady. Nieco z toho vyberiem. Neviem co su to za ryby tie dve rovnake s pasikom na boku. Vraj su dobre na cistenie akvaria. Poradili mi ich v Super ZOO. Ze su lepsie ako prisavniky, lebo nebudu take velke. Ale aj tak narastli viac ako som ocakavala.
Tessa
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Dec 2019 19:51 pm

Re: Ake rybky do akvaria

Odoslaťod aivenhov » 29 Aug 2020 20:56 pm

Obrázok používateľa
aivenhov
 
Príspevky: 290
Založený: 01 Jan 2012 16:03 pm

Re: Ake rybky do akvaria

Odoslaťod matus.galan » 30 Aug 2020 00:48 am

Ja len na rychlo, ziadne info o akva, z fotiek necidno kopko rastlin je tam ani nic.

Za mna je to zaciatocnicke akvarium, neprecitane zakladne poziadavky, kupene co sa mi pacilo atd.

Ak mozem dat dobru radu na zaciatok, tak vytvorit si vlastnu temu kde das celu fotku akvaria, techniku, zabeh atd a az potom budeme radit ake ryby.

Momentalne je aktualne zlozenie uplne zle...a akekolvek dalsie pridavanie ryb aituaciu len zhorsi.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Ake rybky do akvaria

Odoslaťod I.P. Pavlov » 30 Aug 2020 17:46 pm

@Tessa Ak to akvárium bolo založené a hneď tam boli pustené rybky, tak smola. Škoda, že si sa neprišla poradiť pred tým.

Pre pancierníčky je to dosť nepríjemné dno, chce to jemnejšie
Na 60L tam sú vhodné ako tak tie gupky, všetko ostatné musíš dať preč a potom poradíme aké rybky
Opakujem škoda, že si tu neprišla pred......
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Ake rybky do akvaria

Odoslaťod Tessa » 30 Aug 2020 18:28 pm

Ja som rybky zdedila z akvarka v praci, kde odisiel majitel akvaria a rybky boli v otrasnych podmienkach. Tak som kupila koncom minuleho roka nove akvarko - set lebo som nemala cas ani skusenosti, aby som si ho poskladala sama a rybky som zobrala domov. Nemala som moznost kupit vhodnejsie druhy. A ani cas cakat kym sa nove akvarko zabehne bez rybiek. Niektore uhynuli, mrenky som dokupila - poradili mi v obchode, pisala som uz vyssie. Povodne dno bolo z ovela vacsich a ostrejsich kamenov. Prerobila som ho na jemnejsie. Len 5 ryb mi pride malo. Akvarko je prazdne a smutne, tak som chcela nejake rybky dokupit. Nemozem predsa tie co mam splachnut do zachoda. Kam ich mam dat prec? Neviem, preto sa snazim k tym co mam dokupit take, aby sa znasali a prosperovali. Nehovorim, ze akvarko je super, mam tam par zivych rastlin a koren, ale je celkom funkcne bez vacsich problemov.
Tessa
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Dec 2019 19:51 pm

Re: Ake rybky do akvaria

Odoslaťod matus.galan » 30 Aug 2020 21:10 pm

Do toho akvaria nemozes dokupit nic, daj inzerat na fb, bazos ze darujes ryby a potom zacnes akva riesit spravne.

Uz teraz tam mas ryby ako SAE pre ktore to akva nie je vhodne...rovnako aj panciernik tak zial nema na ruziach ustlane a skor ci neskor pojde...taktiez pocet mby mal byt min 6x.

Takze darovat ryby ak to pojde a spustit to cele nanovo.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Ake rybky do akvaria

Odoslaťod Tessa » 31 Aug 2020 18:48 pm

Oki. Dakujem za radu. Skusim..
Tessa
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Dec 2019 19:51 pm

Re: Ake rybky do akvaria

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Sep 2020 21:03 pm

matus.galan napísal:Do toho akvaria nemozes dokupit nic, daj inzerat na fb, bazos ze darujes ryby a potom zacnes akva riesit spravne.

Uz teraz tam mas ryby ako SAE pre ktore to akva nie je vhodne...rovnako aj panciernik tak zial nema na ruziach ustlane a skor ci neskor pojde...taktiez pocet mby mal byt min 6x.

Takze darovat ryby ak to pojde a spustit to cele nanovo.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk

:pivo: :pivo: :pivo:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Ake rybky do akvaria

Odoslaťod matte » 03 Sep 2020 10:54 am

Tessa ja to chapem aj z tvojho pohladu a chvalim ta, ze si chcela rybky zachranit.
Idealne by bolo aspon parmicky vratit, alebo vymenit, naozaj ti zle poradili..
molly, gupka a panciernik bud teda niekomu darovat, ale ked sa nepodari, tak si ich nechaj v najhorsom doziju u teba, a medzitym si kupis hufik mensich rybiek (tetra ohniva, neonka modra, razbory...), pripadne japonske krevetky, slimaka neritinu zebra na riasu 1ks a hned bude veselsie :D
daj fotku celeho akvaria, aky mas filter, asi by to chcelo aj rastlinky pridat
inak pozeraj si tu atlas, daj si v pokrocilom vyhladavani minimalna velkost nadrze 60l chov snadny a budes mat cca predstavu, pri kazdej rybe si sleduj co potrebuje, ake pocty
https://rybicky.net/atlasryb/hledat/
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Ake rybky do akvaria

Odoslaťod I.P. Pavlov » 05 Sep 2020 13:39 pm

@matte parmička je český výraz, slovensky je to mrenka
Ešte jedna vec, vieš každý ospravedlňuje zlý výber rybiek tým, že ich zdedili?!, zachránili?!....to je stará pesnička a ja jej neverím. Sused sa ich chcel zabaviť...., kamarát šiel do zahraničia.. a neštítia sa napísať i to, že ich pôvodný majiteľ zomrel. Len 1% z tých má pravdu. Viem, že teraz ma tu ukrižujete, ale je to tak
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Ake rybky do akvaria

Odoslaťod matte » 07 Sep 2020 11:04 am

I.P. Pavlov napísal:@matte parmička je český výraz, slovensky je to mrenka

ano dakujem za upozornenie, neviem preco zrovna pri SAE som si zafixoval parmicku, pritom ostatne volam mrenka, napr. moje duhove :pivo:
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Ake rybky do akvaria

Odoslaťod I.P. Pavlov » 07 Sep 2020 22:03 pm

To máš ako s Wapkou, Stihllkou, poznáš to nie? Alebo každá druhá športová obuv je botaska
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.