GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod matte » 21 Sep 2020 10:17 am

si sa rozbehol, 12.ty den pridavat ryby, sa doporucuje minimalne mesiac na zabehnutie
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Reklama

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 23 Sep 2020 21:05 pm

Všetky hodnoty vody boli optimálne a potreboval som nutne pomôcť s tým povlakom. Rybky, slimáky aj krevetky sa tvária spokojne a makajú, zvyšok tam pôjde až keď budem spokojný so stavom flóry. :)
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod Pštros » 23 Sep 2020 21:55 pm

Presne takto sa mi akva zahnusilo po zalozeni a vlozeni korena, akurat ten sliz siel az do siva... rastliny to ale nedali..
Snad to tebe vyjde lepsie.
Zatial paradny zaciatok (odhliadnuc od toho slizu).
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 23 Sep 2020 23:56 pm

Do siva šiel aj u mňa, to už predpokladám je fáza rozkladu, stále tam toho trochu mám a pri každej výmene vody to pracne odsávam, ale vyzerá že krevetkám to chutí a toho zvyšku kadetade medzi rastlinami ma snáď zbavia, alebo sa to úplne rozloží časom. Utrpelo hlavne Monte Carlo, to budem musieť asi vysádzať celé na novo, resp. všetky rastliny okrem stoniek a Anubiasu sú na tom smutne zatiaľ. Doposiaľ som také veľké množstvo koreňov do akva nedával, každopádne v budúcnosti budem určite nové drevo dlho močiť vo vode, aj svoj tvar, dĺžku a polohu koreňov ta voda zemenila viac ako som čakal.
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 02 Okt 2020 20:58 pm

5. týždeň, aktuálny stav na foto...

Takže po tom všetkom som musel pred pár dňami dokúpiť a dosadiť päť kelímkov Micranthemum Monte Carlo - veľká časť vďaka bielemu povlaku odhnila, tak isto aj jeden kelímok Eleocharis parvulus, dva košíky Bolbitis heudelotii ktoré tiež neprežili nával slizu a pridal som jeden košíček Cryptocoryne wendtii Brown a do koreňov zatiaľ jeden košíček Microsorum mini.

Už mám za sebou aj nejaké prestrihy a ním zahusťovanie dna. Najviac sa darí Limnophile a zelenej Rotale. Rastlinky vyzerajú zdravo, zatiaľ sa hrám s hnojením a parametrami vody keďže mi vystrelilo do výšin GH/KH a RO u mňa neprichádza do úvahy.

Zrušil som doma moje dočasné nano, odkiaľ som presťahoval 2x Pancierniček malý (Corydoras pygmaeus) a 2x Slimák Clithon sp. + som dokúpil ďalších 25ks krevetiek Bloody Mary, takže by ich tam malo byť už okolo 50ks, sú mega aktívne a ich pomoc je vidieť. Pridal som aj živorodky Black Molly, ktoré sú ako smetiari a vyjedaju všetko a odvšadiaľ.

Vo filtri som po štyroch týždňoch menil náplň uhlia a z nano pridal vrecúško Seacehm Purigen. Skúšal som na mastnú hladinu použiť priložený skimmer k filtru, ale strašne to znáša filter, tak som to demontoval, vrátil nazad normálny kôš a čakám na objednaný Eheim Skim 350.

Poznámka a skúsenosť na záver akvaristickým silikónom zlepené drevo pod vodou nemá dlhú životnosť a tým ako sa drevo nasalo vodou, sa uvolnili všetky spoje. Chcel som si to uľahčiť a nepoužívať tie smradľavé dvojlôžkové lepidlá, ale nakoniec som silikón teda musel odstrániť a dodatočne použiť nerezové skrutky, čo v zabehnutom akváriu už nebola taká sranda. Obrázok
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 02 Okt 2020 21:10 pm

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod Pavligin66 » 03 Okt 2020 06:15 am

Krásna nádrž :D.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 16 Okt 2020 21:14 pm

Začína "project fertilize"!

Ak ešte niekto používate dávkovacie pumpy, máte tam aj spätné ventily? Ak áno, kam ich najlepšie umiestniť? Obrázok
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod Pštros » 16 Okt 2020 21:40 pm

Určite, lebo ti bude klesať hnojivo v hadičke a potom bude dávkovať menej. Ja ich mam hore pri konci hadičky v akva. Aj tak sa zanasaju a casom prepustaju...
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 30 Okt 2020 02:45 am

Ďalší projekt "smart aquarium", ale keďže môj stolár si opäť dáva na čas a už som nemohol čakať na pekne upravené dosky na mieru, použil som dočasnú odpadovú dosku z hornbachu. :mrgreen:

PicsArt_10-30-01.02.10.jpg

Rozhodol som sa ísť do SONOFF 4CH Pro R2 pre automatizovanie štyroch zásuviek a 2x SONOFF TH16 s dvomi rôznymi senzormi. Jeden je vodotesný, ten bude meriať teplotu vody v akváriu a podľa potreby zopínať ventilátory v kryte akvária a druhý meria okrem teploty aj vlhkosť, ten bude mať na starosti podľa nastavených parametrov zopínanie ventilátorov na odvetrávanie skrine, keďže celá nádrž je uzatvorená a zastavaná do linky.

Samozrejme sa tvárim ešte stále ako elektrikár a aj na dočasnej doske estetické usporiadanie kabeláže. :pivo:
Keď pôjde o finálne zapojenie asi tam pridám ešte aj nejaké samostatné istenie aj keď okrem umývačky riadu na okruhu už nič iné nie je.

PicsArt_10-30-01.01.38.jpg

Všetko krásne programovateľné/ovládateľné cez telefón odkiaľkoľvek, s pamäťou v prípade výpadku prúdu a to nenahraditeľné pohodlie keď pri prestrihu, alebo kŕmení len poviem "Hey Google, turn off filter" a ten sa vypne... ❤️
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod Seraph » 30 Okt 2020 09:29 am

Tak toto vyzera zaujimavo, to uz je aky high tech, paradicka, vychytavky jak ma byt....akurat s tym zapamatanim si napr svietenia svetla mam napr tohtotyzndovu skusenost....mame vypli prud a akva svetlo jej potom cely den nesvietilo...je pravda ze v mobilnej appke mam nastavene ako ma svietit, ale co z toho ked mama nema smartfon a svetlo nabehne naspat na rezim az ked sa nan clovek pripoji appkou (asi som kupil blbe svetlo, chihiros a series 2)
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod marko65 » 30 Okt 2020 11:16 am

Seraph:

nastav v apke zapinane svetla kazdu hodinu v rozpeti kedy chces svietit a v pripade vypadku prudu by sa ti svetlo malo najneskor po hodine rozsvietit

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod Seraph » 30 Okt 2020 14:29 pm

Pisem Ti sukromnu spravu, nech tu nespamujeme, ale taku moznost tam nemam, tam len dviham intenzitu od 0 do 100
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 13 Jan 2021 17:29 pm

Ahojte a ŠNR,

:arrow: :arrow: :arrow: pre tých, ktorí čakali na fotky celku môjho neobvyklého projektu kuchyne s nádržou, tu to máte...

Konečne som našiel čas a chuť na fotenie, každopádne technická časť akvária sa pomaličky dorába, snáď nájdem čas a postupne budem pridávať, ale tieto zatváračky obchodov sú katastrofa. :)

Aktuálny stav akvária môžete vidieť, nie je to úplne med lízať, bojujem s rôznymi problémami, hlavne s chem. rovnováhou vody a pomerom mikro/makro prvkov, ale zatiaľ sa dá na to pozerať.
Osádka tam už je komplet, zvolil som tak často hejtovanú kombináciu Neonky + Skaláre, no nažívajú spolu šťastne, až na to že skaláre namiesto plánovaného požierania mláďat od Molly značne zredukovali aj populáciu krevetiek.
Niektoré rastliny, tak ako aj koberec začali časom chradnúť a stále zisťujem čo to spôsobuje, riasa zatiaľ len klasika prachová na skle a hlavne na listoch Anubiasu, inak si musím zaklopať (klop-klop), inú nemám...
Koberec z Monte Carlo som nakoniec zrušil, nejak som nedokázal docieliť aby sa mu darilo, tak som zatiaľ popustil úzdu Crenate nech sa roztiahne, príp. uvažujem nad zasypaním štrkom "Dennerle Rio Xingu" (cez photoshop to tiež vyzeralo zaujímavo). Keď som Monte Carlo vyberal z dna, bolo ho strašne veľa hlavne pod povrchom, ale nad ním chradol, je možné že ho požierali prísavníci L213, máte niekto skúsenosť? Mám tam dvoch z predchádzajúceho akvária a neviem či im Carlo po nociach nechutilo, lebo cez deň ich skoro nevidieť.

...
Prílohy
01.jpg
02.jpg
03.jpg
Naposledy upravil KELSO dňa 13 Jan 2021 17:31 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod KELSO » 13 Jan 2021 17:30 pm

...
Prílohy
04.jpg
05.jpg
06.jpg
Obrázok používateľa
KELSO
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod Pštros » 13 Jan 2021 22:34 pm

:shock: :shock: :shock:
tak to je pecka...a nie len akvárium.. Celý interiér.
Nech robí radosť.
L213 mám 1 kus a nikdy som ho na MonteCarle nevidel... Mne práve Monte Carlo príde ako rastlina, ktorá rastie všade a pri všetkých parametroch...
Ale Crenata je krásna rastlinka, takže tiež fajn.

Super, veľa zdaru.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod JozefSC » 14 Jan 2021 00:47 am

Super asi začnem snívať o takej kuchyni nech robi radosť
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.