(RADA) Zavzdušnený filter



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: (RADA) Zavzdušnený filter

Odoslaťod I.P. Pavlov » 17 Nov 2020 12:25 pm

Tak potom ti CO2 nemôže "zavzdušňovať" filter. Nemôže sa spätne dostať do filtra. Potom môže byť ešte to, že nasávanie filtra (v akváru) je tam, kde sa zhromažďuje najviac bubliniek. Ťažko povedať, keď to nieje vidieť. Chcelo by to foto
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Reklama

Re: (RADA) Zavzdušnený filter

Odoslaťod Stando24 » 17 Nov 2020 15:45 pm

Skús premazať všetky tesnenia či niekde neťahá falošný vzduch, a skontrolovať hlavu či dobre dolieha a tak isto skontroluj hadicu pri nasávaní.
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: (RADA) Zavzdušnený filter

Odoslaťod Ackroyd » 17 Nov 2020 16:46 pm

Tu je foto z pred mesiaca... vtedy som podozrieval ze mi vzduch natahovalo cez horny "skimmer" (a mal som aj pravdu :-D)
Teraz mam nasavanie uz iba na tom mieste vlavo, ale uz len nad substratom. nic netaham z hladiny.

Co sa tyka premezania, tak asi 2 tyzdne dozadu som to cele premazaval, a "falosny" vzduch sa mi tam naozaj nema ako dostat.
Preto som podozrieval ze natahujem do filtra tie male bublinky co2 ktorych je strasne vela vo vode.
Prílohy
IMG_20201016_134541_1.jpg
Ackroyd
 
Príspevky: 100
Obrázky: 1
Založený: 18 Mar 2018 12:08 pm

Re: (RADA) Zavzdušnený filter

Odoslaťod I.P. Pavlov » 17 Nov 2020 22:10 pm

Daj rampu preč na čas a uvidíš. Vývod filtra daj tak, aby jemne čeril hladinu. Vyzerá byť slepá. (hladina). Filter môže nasávať vzduch aj zo spojov. Tam, kde napájaš hadice na filter a na rampu, presnejšie, na nasavací kôš.Mne to príde tak, že CO2 sa ti nedostatočne rozpúšťa a filter to nasáva naspäť. Ja tie difúzory teda nemusím. Mal som, ale pre tú hmlu som sa toho zbavil. Aj neritina ti tam narobila šarapatu tými bodkami
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: (RADA) Zavzdušnený filter

Odoslaťod Ackroyd » 18 Nov 2020 08:54 am

Moja chyba. mal som tu dat aktualnu fotku, teraz to matie. slepu hladinu uz nemam. Dal som tam totiz medzicasom elektricky skimmer a nalial seachem pristine, a slepa hladina zmizla.
Ja si tiez myslim ze sa co2 nedostatocne rozpusta (mam plne akvarium bubliniek a dropchecker ledva zeleny) a preto som objednal Profiplants reaktor. Ked pride, zapojim a dam vediet ci sa to zlepsilo :-)
Ackroyd
 
Príspevky: 100
Obrázky: 1
Založený: 18 Mar 2018 12:08 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.