160l akva by Angelika



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod angelika » 02 Dec 2020 15:14 pm

Díky za info. Ešte som pro sichr písala do Invitalu, až to mám od nich čierne na bielom :-D síce v prípade potreby sa dá kúpiť vlastne náhradný celý diel nový, takže aj keby mi to akože zatrhli, tak sa to dá obísť takto :-D
Už som včera testovala stmievač od Chihiros na svetle. Paráda, že to pasuje k Sinkoru, ovláda sa blbuvzdorne cez mobil, len sa pripojí medzi svetlo a trafo. Som rada, že som ho tam prihodila, lebo som zapla svetlo, reku že ako svieti, keď sa niektorí tiež sťažovali, že je to bludička a skoro mi to vypálilo dieru do stropu, taký to bol jas :-)
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Reklama

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod snajprik » 02 Dec 2020 18:41 pm

Tonu? :) 22,8kg ma to akva :) , stmievač je pekná hračka, da sa s nim vyblbnúť do sita, ešte keby bolo RGB ako mam ja, keď príde krsniatko do mňa, hneď berie do rúk diaľkove ovládanie od osvetlenia a robí v izbe farebnú hudbu :D Tie akváriové Led svetla majú slušný výkon, keby si potrebovala operovať doma vhodne, svetlo na to už máš :D Ja som na vyrovnanie stojanu do vodorovna, použil staré koruny, Predne nožičky mam podložene 2x 2 Sk a vzadu ľavá strana 1x1 Sk :D
Ale zatiaľ by som to nejak neriešil, akva máš položene na plávajúcej podlahe a keď to zaťažíš ešte nejaký 1mm sa nachýli.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod angelika » 02 Dec 2020 18:49 pm

To bolo obrazne, že tonu. Sama to z garáže rozhodne nevynesiem, ešte mi tam v e-shope dali pytel s 25kg štrku, bude to musieť z toho vytiahnuť muž a pomôcť mi to vyniesť hore on. Ja sa s tým nebudem predsa naťahovať a ešte po schodoch sama, no nie? :-D

Tyjo, mince ma nenapadli, ale nožičky sú docela široké, bude to musieť vyriešiť nejak muž, aspoň nejak sa zapojí.. má v kamione nejaké gumové podlozky pod palety, asi to nastrihame. Keď udržia paletu bez vytlačenia, tak aj výrazne ľahšie akva.

Lebo ono je to fakt dosť nakrivo, viz fotka.. Keď som na to položila vodováhu, tak som sa divila. Viem, že tu máme podlahy z kopca do kopca, je to starý barak, ale že až tak.. no snáď sa nevylamu zámky na vinyle, máme novú podlahu asi mesiac, bola docela dosť draha a to by sa mi muž asi nepodakoval :-D
IMG-20201202-WA0001.jpg


Odoslané z HRY-LX1T pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod angelika » 02 Dec 2020 18:51 pm

Ale inak to ovládanie na svetlo nejde ovládať nijak inak, ako v mobile, takže žiadna diskotéka u nás našťastie nehrozí :-D je to toto, majú tam aj produktové video. Krásne to pasuje k Sinkoru, som nadšená :-)

https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/ ... led-svetel

Odoslané z HRY-LX1T pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod Seraph » 02 Dec 2020 20:46 pm

to ovladanie je v tej appke ako z minuleho storocia, ale tak da sa zvyknut, najhorsie je ze prvy dotyk na obrazovku pekne "nastavuje" cas a nasledne dviha clovek percenta a vsetky dalsie dotyk ny graf uz dvihaju hned percenta na miesto dotyku a to ma vie nastvat, ale popravde ked to clovek nastavi, potom to dlhsie neriesi, ja svietim na max 55% a aj to je este svetlo na nozickach (ale chihiros mam)
inak ak vypadne prud, zvykne nesvietit akva potom, to sa staci len napojit na commander znova a ono to nabehne na rezim aky bol.

inac parada, tesim sa ako to bude vyzerat a netreba to uponahlat....aby bol clovek s layoutom (hardscapom) spokojny...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod angelika » 02 Dec 2020 20:57 pm

Hej, tak mne to nefunguje tak ako vo videu, že prstom klikas na graf. Musela som ručne zadať čas zapnutia a vypnutia, ako dlho predtým to má zapínať a vypínať postupne do plnej svietivosti a koľko % chcem a to potom ukáže v tom grafe včetne zrýchlenej ukážky priamo so svetlom, ale zmeniť to musím zas cez voľby.. buď mám novšiu verziu aplikácie alebo som stiahla nejakú inú.. mám My chihiros. Chihiros magic mi to nenašlo controller vôbec.
Layout nebude asi nič top. Jeden koreň z vinnej révy a hromada kytiek všade okolo :-D páčia sa mi také tie chaotické džungle, kde človek vlastne hľadá rybky :angel: ale uvidíme, čo vykuzlim v realite, na toto nemám cit :-/
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod JozefSC » 02 Dec 2020 21:39 pm

Ja mám tiež Sinkor svetlo a veľmi spokojný, ten ovládač vyzerá dobre až na maličkosť len že to je bluetooth a nie wifi/cez internet len preto že zapínať bluetooth na tel keď si chcem rozsvietiť ale je to len maličkosť. Ja som tam dal trošku lacnejší S2-PRO Aquarium Light Controller LED okolo 10-15€ veľmi dobre recenzie tak som neváhal: https://youtu.be/bl4tzLjKby0 samozrejme veľa nastavení, kopírovanie slnka východ, západ, pekne šero od rána zosilnenie cez deň zas pomalé tlmenie. Určite spokojnost.

Pozeral som ten list rastlin určite by sa im niečo fajne hodilo pod ten štrk určite by to bolo 100 a 1 aj dlhodobo by bolo kľud, dá sa aj tabletky použiť ale tie vydržia okolo 3troch mesiacov(ako ktoré) a celkom nákladné oproti napríklad illovemu produktu pod štrkom.

Určite vám to bude robiť radosť, asi už aj teraz, pekná zostavicka
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod snajprik » 02 Dec 2020 21:47 pm

To hej aj môj sa ovláda cez mobil tablet či PC, ale radšej som za 25€ dokúpil aj ovládač (diaľkove :D), Ja tam mam okrem intenzity a stmievania aj nastavenie farbi :D z rana začína na 1800K simuluje východ slnka, prechádza do 2200K a na obed svieti 5500K k da sa simulovať aj zamračená obloha 7000K s ubránim aj intenzity :) a večer sa to hra na červene zore 2200K. Fakt je to super vec na hranie pre deti, krstniatko rozprávať poriadne ešte nevie, ale farby už pozná, akú farbu poviem takú nastaví :D https://www.youtube.com/watch?v=aoLWchZYQQ8
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod JozefSC » 02 Dec 2020 21:55 pm

snajprik napísal:To hej aj môj sa ovláda cez mobil tablet či PC, ale radšej som za 25€ dokúpil aj ovládač (diaľkove :D), Ja tam mam okrem intenzity a stmievania aj nastavenie farbi :D z rana začína na 1800K simuluje východ slnka, prechádza do 2200K a na obed svieti 5500K k da sa simulovať aj zamračená obloha 7000K s ubránim aj intenzity :) a večer sa to hra na červene zore 2200K. Fakt je to super vec na hranie pre deti, krstniatko rozprávať poriadne ešte nevie, ale farby už pozná, akú farbu poviem takú nastaví :D https://www.youtube.com/watch?v=aoLWchZYQQ8
Na Sinkor sa nedá nastavovať farba čo je tiež škoda je to pár drotikov navyše atď a princíp ten istý v podstate možno český kľuci urobia nejaký upgrade, to svetlo je ináč výborne, za dobrú cenu.
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod angelika » 02 Dec 2020 22:23 pm

JozefSC napísal:Ja mám tiež Sinkor svetlo a veľmi spokojný, ten ovládač vyzerá dobre až na maličkosť len že to je bluetooth a nie wifi/cez internet len preto že zapínať bluetooth na tel keď si chcem rozsvietiť ale je to len maličkosť.

Ono sa to nastavenie z mobilu uloží natrvalo do controllera a už sa to zapína samo, není nutné to pokaždé zapínať cez BT :-)


Odoslané z HRY-LX1T pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod angelika » 02 Dec 2020 22:24 pm

Na Sinkor sa nedá nastavovať farba čo je tiež škoda je to pár drotikov navyše atď a princíp ten istý v podstate možno český kľuci urobia nejaký upgrade, to svetlo je ináč výborne, za dobrú cenu.

Dá, ale musí to byť ten Controller 4 či jak sa volá presne. Moja verzia je 1, lebo som nekupovala svetlo WRB :-)



Odoslané z HRY-LX1T pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod JozefSC » 02 Dec 2020 22:28 pm

angelika napísal:
JozefSC napísal:Ja mám tiež Sinkor svetlo a veľmi spokojný, ten ovládač vyzerá dobre až na maličkosť len že to je bluetooth a nie wifi/cez internet len preto že zapínať bluetooth na tel keď si chcem rozsvietiť ale je to len maličkosť.

Ono sa to nastavenie z mobilu uloží natrvalo do controllera a už sa to zapína samo, není nutné to pokaždé zapínať cez BT :-)


Odoslané z HRY-LX1T pomocou Tapatalku
Jasné, len keď zhasne večer a treba sa pokochať alebo príde návšteva atď tak to treba zapnúť tak som to myslel, alebo to len zosilniť napríklad cez údržbu určite sa nájde príležitosť kedy bude treba do toho sprtat, ako som povedal maličkosť.
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod angelika » 02 Dec 2020 22:43 pm

Jaj jasné, to mi nedošlo.. tak to sú pre mňa asi malé veci, BT mám zapnuté furt a mobil v ruke tiež :-D btw na koľko % svietite a koľko hodín? Nejak som vypadla z tohto po 11 rokoch :-) plánujem zhruba od 15 do 21-22, ešte to musím namyslieť.. Barak máme svetlý, denného svetla tam bude dosť prirodzene a v tomto čase sme zhruba doma a nespime.
Nič, musím ísť študovať, je to mazec, koľko sa toho zmenilo za tie roky. Kedysi som mala okapovu ruru, v nej alobal a trubicu s predradnikom, 13 hodín denne to svietilo a s tou Ledkou mi to príde skoro až moc

Odoslané z HRY-LX1T pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod JozefSC » 02 Dec 2020 22:44 pm

angelika napísal:
Na Sinkor sa nedá nastavovať farba čo je tiež škoda je to pár drotikov navyše atď a princíp ten istý v podstate možno český kľuci urobia nejaký upgrade, to svetlo je ináč výborne, za dobrú cenu.

Dá, ale musí to byť ten Controller 4 či jak sa volá presne. Moja verzia je 1, lebo som nekupovala svetlo WRB :-)



Odoslané z HRY-LX1T pomocou Tapatalku
Nenašiel som Sinkor rgbw možno som len prehliadol na ich stránkach našiel som iba rôzne veľkosťi https://sinkoraquarium.com/sinkor-led/ ak nie je od výroby pripravený na rgbw tak ovládač nepomôže, ovláda sa len plus a mínus nie každá farba osobitne. Ale samozrejme ako som písal možno som prehliadol.
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod JozefSC » 02 Dec 2020 22:48 pm

angelika napísal:Jaj jasné, to mi nedošlo.. tak to sú pre mňa asi malé veci, BT mám zapnuté furt a mobil v ruke tiež :-D btw na koľko % svietite a koľko hodín? Nejak som vypadla z tohto po 11 rokoch :-) plánujem zhruba od 15 do 21-22, ešte to musím namyslieť.. Barak máme svetlý, denného svetla tam bude dosť prirodzene a v tomto čase sme zhruba doma a nespime.
Nič, musím ísť študovať, je to mazec, koľko sa toho zmenilo za tie roky. Kedysi som mala okapovu ruru, v nej alobal a trubicu s predradnikom, 13 hodín denne to svietilo a s tou Ledkou mi to príde skoro až moc

Odoslané z HRY-LX1T pomocou Tapatalku
Presne len maličkosti, to bude asi len moja choroba z povolania elektrikár a stále ruky v akva
Naposledy upravil JozefSC dňa 02 Dec 2020 22:50 pm, celkovo upravené 1 krát.
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod angelika » 02 Dec 2020 22:50 pm

JozefSC - Sinkor robí len WRB, WRGB nemá, aspoň na Invitale ich nemajú, tak dedukujem podľa toho, Sinkor je ich značka, sú výrobcovia. Ja som chcela čisto biele. Na WRB nie sú moc dobré recenzie a za inú značku sa mi nechcelo platiť také veľké peniaze. Asi som si to len domyslela, vo svojej hlave že Commander4 by to vedel ovládať, neviem :-D

Odoslané z HRY-LX1T pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod angelika » 02 Dec 2020 22:53 pm

JozefSC napísal:Presne len maličkosti, to bude asi len moja choroba z povolania elektrikár a stále ruky v akva


V pohode, úplne počujem v piatok muža, keď príde domov "a proč jenom přes mobil? A to je naprd. Zbytečně složité. Nestačily obyčejné spínací hodiny?" No neasi.. blablabla.. pôvodne tiež elektrikár



Odoslané z HRY-LX1T pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod JozefSC » 02 Dec 2020 22:54 pm

angelika napísal:JozefSC - Sinkor robí len WRB, WRGB nemá, aspoň na Invitale ich nemajú, tak dedukujem podľa toho, Sinkor je ich značka, sú výrobcovia. Ja som chcela čisto biele. Na WRB nie sú moc dobré recenzie a za inú značku sa mi nechcelo platiť také veľké peniaze.

Odoslané z HRY-LX1T pomocou Tapatalku
Jj super svetlo za málo peňazí presne preto som to bral len ako kolega písal že si mení farby to sa nedá na Sinkor teda na tom co mám ja nemôžeš si nastaviť napríklad viac červenej alebo zelenej podľa toho ako chceš aby ti akva ukázalo, Sinkor sa dal len stlmovat. Dúfam že sme pochopili rozdiel
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod angelika » 02 Dec 2020 22:57 pm

Uuuuž som to pochopila :-D
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod angelika » 05 Dec 2020 12:52 pm

Tak toto je na nejakú dobu posledná aktualizácia. Včera som dostala ponuku práce, ktorá sa neodmieta, tzv dream job, takže moje leharo doma na materskej končí a ja od pondelka makam, takže nebudem mať čas sa v tom nejaký čas hrabať :-D
Dnes manžel vymenil pevné nožičky za šroubovacie a vyniesli sme akva.
Asi ešte dnes nalepim pozadie a mám hotovo. Prednosť má totiž rekonštrukcia hajzliku a kúpeľne doma :-D
Prílohy
IMG_20201205_114929.jpg
IMG_20201205_114048.jpg
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod angelika » 05 Dec 2020 13:57 pm

Koreň sa bude rezať, to isté vtok do filtru.. a tým asi končíme :-) musím ešte skočiť k sklenarovi, aby narezal krycie sklo
Prílohy
IMG_20201205_124856.jpg
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod angelika » 05 Dec 2020 17:28 pm

Tak mi to nedalo a kým dcéra cez obed spala, nahnala som muža do práce. Nacvičili sme si malý domáci rozvod, hlavne pri podkladaní podložkou.. ale akva stojí, zajtra cez obed, keď bude zas spať, napustime trochu vody a v utorok by mali doraziť rastliny, tak si dám holt nočnú :-)
Neni to žiaden top layout, ako tu vidím, ale momentálne splňuje presne našu predstavu - jednoduché a nenáročné akvárium :-)
Najväčšiu radosť spravilo našej dvojročnej, majú akvarko v škôlke a už sa vidí, ako bude kŕmiť :-)
Prílohy
IMG_20201205_160036.jpg
IMG_20201205_155233.jpg
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod JozefSC » 05 Dec 2020 17:39 pm

Super
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: 160l akva by Angelika

Odoslaťod angelika » 05 Dec 2020 21:59 pm

Dítě chcelo úplne hrozne nutne moc kŕmiť rybičky, tak som nakoniec napustila akvarko. S litrovou odmerkou som šla z kuchyne do obyvaku a naspäť zhruba 350x, včetne naplnenia filtra, pretože mi to musela pomáhať plniť a nosiť. Achjo :-) ale zas mám na dnes nachodenych asi 25km :-D
Čo som fakt prekvapená, filter je totálne, ale fakt totálne tichý. Aj keď vypnem TV a dítě zavriem do garáže, takže je tu absolútne ticho, tak počujem len chladničku z kuchyne, ale filter absolútne nie. A to je v plastovej mise, keby pretiekol a ešte furt odvzdušňuje. Takže tým som si potvrdila, že recenzie na internete sú, ako vždy, totálne k ničomu a aj naďalej verím vlastnému inštinktu :-) SunSun 703A teda dostáva 5x ***** z 3 :-)
Čo ma ale sklamalo, teda skôr totálne štve momentálne, je koreň. Celý čas nič a jak sa akva naplnilo do polky, vystrelil nahor. Jednu polku som zaťažila petkou s kamienkami, kým som naplnila druhú, tak zlepena časť sa tlakom odlepila a vyplavala. Som nervak, nedala som to :-D ak koreň do rána neklesne, ide z domu. Momentálne je zahaknuty pod vyztuhami (alebo vystuhami? Už žijem moc dlho preč, nie som si istá, hups :angel: ) Vínna réva je krásna, ale nie pre cholerika, čo chce mať všetko hneď a to som ja, manžel aj dítě :-D
Zajtra teda balím malú kópiu a ideme do Plzne do Hornbachu kúpiť nejaké pekné veľké kamene. U tých je istota, že neplavaju :-D
Každopádne celá táto akcia skončila pozitívne - akvarko je teda nakrmene, dítě spokojné a ja idem utrieť podlahu. 160l je totiž v akvarku a ďalších 160l po ceste k nemu :pivo: :dead:
Prílohy
IMG_20201205_203841.jpg
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.