Weirwood 54l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Seraph » 13 Apr 2020 12:55 pm

Vdaka za tip, pozriem si to, teraz v karantene menim takmer tak casto ako pises - mininalne 2x tyzdenne, a ano som na tom dost podobne a akva sa mi najviac pacia hned po zalozeni ....cest vynimkam (moje blackwater)
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Seraph » 11 Sep 2020 17:58 pm

akvarko funguje,
jeden problem vsak neustale pretrvava: cierna stetinkova....nie a nie sa jej zbavit....pricinu skutocne nepoznam,
cca 3 tyzdne dozadu som doplnil do filtra seachem matrix....vysledky zatial nepozorujem, samozrejme som necakal zazraky ale usudil som, ze potrebujem viac prospesnych bakterii vo filtri.....mal som tam viac menej len spongie a cierne gulicky co su obsahom balenia

skusam aj excel, vymeny vody, na chvilu sa to stabilizuje ale par dni nevymenim vodu a mam dojem, ze ju vidim na novych miestach.....
najviac trpia asi bucephalandry....na tych ich hranach listov to niekedy riesim radikalne....striham ich cele prec....
az mi to je luto......chcem este toto akva zachovat, ale uvidim dokedy.....a ak raz pride zmena, tak urcite optiwhite hrubka 6 mm a nejaky novy scape s frodo stone....zatial vsak chcem aby to bola buducnost.....
aktualna foto v prilohe....ono to vyzera fajn, ale drobnosti ma zlostia a drzim ich neustale na uzde....

ciste teoreticky: ak by som chcel zachovat krasne bucephalandry tak ich kupem narychlo v roztoku savo: voda 1:1 a velmi kratko....to len predbezne zistujem, chcem vediet ako aspon na 99 % eliminujem veci, tak, aby sa nepreniesli do ineho akva....dikes

p.s. vincentovi sa ospravedlnujem za nedokonalu fotecku :D (ak tuto temu vobec navstivi)
Prílohy
IMG_20200911_174934.jpg
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod matus.galan » 11 Sep 2020 21:26 pm

Cau Lukas,

Ja som mal stetinu v tej svojej kocke v strasich skejpoch na roznych miestach, teraz nemam ani jednu, dokonca ani v malom.

Akva nehnojim vobec, vsetko je pod strkom rozsypane z kapsul, filter cistim raz za 6mes, hadice ani nepamatam kedy som cistil :D moje zlozenie filtra poznas, ziaden matrix, siporax a eheim keramika 3x kose a spodok len dva molitany a vata, nic viac, vymena vody raz tyzdenne, max kazde dva zalezi ako stiham a ako akva vyzera. Svietim od 10rana rozsvecovanie 3hod a stmievanie 3 hod do 23:00 cca na 50% a akva vyzera super. Nepamatam sa aby som mal tak ciste a bezpeoblemovo fungujuce akva ako teraz.

Tazko povedat cim to je lebo jedina velka zmena bol zmena skejpu. Myslim si,ze macanie ti pomoze len na kratku dobu a zasa to pride spat. Mas toho vela na kamenoch, moze to byt tym,ze mas vela zivin a nespotrebuvava sa to. Ked tak dokupit Clithony tie spasu aj ciernu stetinu overene.

Tak premyslaj coho je vela a preco sa jej dari no bucky urcite nemacaj v roztoku lebo skor ci neskor ich to poskodi viac a nebudes z nich mat nic.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod ciselko » 12 Sep 2020 04:06 am

Na foto to vypada fajn.
Ak uz macat v save isto nie 1:1, ale 1:20, no ties neodporucam, ak by si to chcel stahovat do ineho akva tak radsej roztok tekuty uhlik a voda a aj to opatrne.
ciselko
 
Príspevky: 90
Založený: 12 Feb 2020 12:17 pm

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Seraph » 11 Dec 2020 10:55 am

takze po novom roku uvazujem zmenu....chcem nieco nove vyskusat (novy scape, bez platinum, strk a pod nim miestami rozsypane NPK + mikropvky kapsule)....ono problemy so steinkou pretrvavaju....vinim z toho najma sposob, akym je to cele poukladane s mnozstvom miest, kde sa nemam sancu dostat a vycistit to....takze chcem nieco vzdusnejsie)...zatial sa vsak jedna len o teoreticku uvahu.....

takze teoreticky ak by som chcel skutocne zachranit bucephalandry (na ktorych sa stetinke ozaj dari najviac) postup by mohol byt takyto:
1. vybrat von a poodstrihovat najviac napadnute casti
2. vytvorit si roztok EXCEL + voda....neviem aky pomer? a nechat ich trosku sa v tom pomacat ....
moze byt?
ide mi o to, aby som znizil moznost prenosu stetinky do ineho akva resp. uplne tuto moznost MINIMALIZOVAL

vdaka za rady
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod matte » 11 Dec 2020 11:19 am

inak ja mam tiez taku mini ciernu riasu po okrajoch becephalandier, stve ma to sice, ale ani to neriesim, pritom nie su ani moc na svetle, ani v prude, ked som ich kupil boli ciste a v akva som ziadnu cirenu riasu nemal
tu to typek riesi aj v komentoch https://barrreport.com/threads/2-tanks- ... nks.15452/
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Weirwood 54l

Odoslaťod Seraph » 12 Jan 2021 20:28 pm

hlasim sa:
Weirwood 54l je od vcera minulostou, zatial sa nechysta nic nove, bucephalandry som vacsinu uspesne zachranil, v novom Lost Worlde vyzeraju uzasne (foto pridam v dohladnej dobe)...rovnako tam isli aj rybky (6 x tetra ohniva)

Ak by mal niekto zaujem, filter Tetra EX 600 Plus mam na predaj....plne funckny bezchybny....kupovany 5.5. 2019 z .akvazahrada.sk, teda este v zaruke....stal ma 66, na cene sa dohodneme, naplne necham v kosoch (v jednom je seachem matrix), cca 40 eur ak to bude niekto tu z fora, nez to dam na bazos.
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.