Bonsai fikus



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Bonsai fikus

Odoslaťod danielka841 » 03 Jan 2021 18:22 pm

Ahojte chcem sa opýtať mam doma suchý koreň bonsai fikus mohol by ísť do akvaria ma dakto skúsenosť? Je mi ho ľúto vyhodiť.Ďakujem :)
danielka841
 
Príspevky: 14
Založený: 03 Jan 2021 17:00 pm

Reklama

Re: Bonsai fikus

Odoslaťod snajprik » 03 Jan 2021 20:42 pm

Kludne nieje jedovatý.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Bonsai fikus

Odoslaťod I.P. Pavlov » 05 Jan 2021 21:26 pm

Snajprík, ty už neraď! Opýtam sa: Volá sa ten fikus "benjamín"? Pomôž si googlom. Ak áno, tak to mlieko, čo vyteká pri strihnutí, narezaní je nebezpečné pre citlivú pokožku a nie to ešte pre ryby. Po vyschnutí sa v rastline urobí taký suchý gél, ten je tiež nie jedovatý, ale po skonzumovaní vyvoláva zvracanie
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Bonsai fikus

Odoslaťod danielka841 » 06 Jan 2021 15:46 pm

Kukala som ten benjamín tak neni to on co mam doma vyzera takto

https://www.ikea.com/sk/sk/p/ficus-rast ... -40432728/
danielka841
 
Príspevky: 14
Založený: 03 Jan 2021 17:00 pm

Re: Bonsai fikus

Odoslaťod snajprik » 06 Jan 2021 16:40 pm

Tak hej Benjamin je jedovatý mam doma 2ks na chodbe, ale ostatne malolisté sú v poho, hlavne keď sú vyschnuté :) a aj ten benjamín sú na ňom jedovaté hlavne listy, aby ho nič neožieralo. Vyschnutý kmeň obič fikusu by problém nemal biť, pre kludny spánok ho ešte prevariť, ale to je štandardná vec pri koreňoch čo idú do akvária.
Mimochodom aj Jedľa (Abies alba) je jedovatá, konkrétne ihličie a tiež sa používa v akvaristike, ak je bez ihličia odumretá nie je problém.
(Ficcus benjamina)
Kaučuk, furokumaríny a flavonoidy obsiahnuté v listoch rastliny, sú mierne jedovaté pre človeka a veľmi jedovaté pre psy, mačky, králiky a vtáky. U psov a mačiek pozorujeme silné slinenie, zvracanie, hnačku a nechutenstvo, pre králiky a vtáky je konzumácia listov spravidla smrteľná.

Jedľa (Abies alba)
Ihličie z vianočného stromčeku je takisto nebezpečné. Obsahuje rôzne éterické oleje ako napr. terpentínový olej, ktorý je nebezpečný pre psov, mačky a hlodavce a okrem hnačky a zvracania môže vážne poškodiť obličky a pečeň.

PS: Pavol. Mam doma cez 200 kvetináčov, tak že o rastlinkách niečo viem :) Preto si v tejto oblasti trúfam aj radiť.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Bonsai fikus

Odoslaťod I.P. Pavlov » 06 Jan 2021 16:54 pm

danielka841 napísal:Kukala som ten benjamín tak neni to on co mam doma vyzera takto

https://www.ikea.com/sk/sk/p/ficus-rast ... -40432728/

Nedávaj, radšej ak máš možnosť prejsť sa okolo rieky, potoka. Ak niekde stavajú a odstráňovali strom, všade sa dá nájsť. Zameraj sa však na korene drevín, nie kmene a ani konáre. Koreň je určite lepší a bezpečnejší
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.