"Letnenie" rýb vo vonkajšom prostredíVšetko okolo akvarijných rýb

Re: "Letnenie" rýb vo vonkajšom prostredí

Odoslaťod johny350 » 10 Jan 2021 02:02 am

Ahojte, dlho som tu nebol, kardinálky sa mi vtedy nerozmnožili v sude, ale potom keď som ich presunul dovnútra do mäkkej vody z reverznej osmózy, začali sa množiť do pár dní. Preto by som pri letnení s cieľom množenia kardinálok odporučil pridať dažďovú vodu/vodu z RO, ja som dal 50:50, v takom pomere sa rozmnožili mne. Každopádne po kardinálkach som letnil gupky a pancierničky, prechodne som do vonkajšej nádrže viacmenej na skúšku na pár týždňov presúval aj rôzne druhy tetier, pamätám si, že som tam takto mal neonky červené, tetry diamantové a tetry kráľovské, všetky to zvládli absolutne bez problémov, rovnako tak skaláre a bojovnice. Raz keď som tam mal bojovnice, v nádrži klesla teplota na 16 stupňov, bojovnica si tam spokojne plávala akoby sa nič nedialo. Ono je náročné porovnávať akvárium s vonkajšou nádržou, najmä preto že v takom sude je v rôznej hĺbke rôzna teplota, taktiež keď svieti slnko tak tesne pri hladine je voda veľmi teplá a ryby si vyberú teplotu ktorá im vyhovuje. Samozrejme ak by dlhšiu dobu bolo škaredé počasie, tetry ani skaláre by som neriskoval. Pancierniky prežili vonku celú sezónu od mája do polky septembra bez problémov, poriadne vykŕmené z patentiek, ktoré sa hojne vyskytovali na dne. Boli to c.aeneus. Po sezóne v polke septembra som tam umiestnil rajovce, ktoré som dal dnu až keď začali prvé mrazy, aj to nie kvôli zime ale kvôli tomu, aby sa mi nezadusili pod hladinou keďže sú to labyrintky. Vraj krevetky prežijú aj pod ľadom, ale to som neskúšal. Teda plánoval som letniť krevetky ale nenašiel som si na letnenie vôbec čas minulý rok, snáď tento rok sa podarí. Držím palce všetkým :)
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 216
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm

Reklama

Re: "Letnenie" rýb vo vonkajšom prostredí

Odoslaťod johny350 » 10 Jan 2021 02:24 am

Obrázok
takto vyzerali tetry keď som ich vybral po cca 2-3 týždňoch z nádrže ( nepamätám si to presne, ale viem že bolo teplé počasie a potom sa začalo kaziť tak som ich vybral, btw keď som dával tieto ryby do vonkajšej nádrže, boli veľké teplá, človek od ktorého som ich mal, mi ich dal zadarmo lebo sa mu prehrievali akváriá a tieto ryby zomierali od tepla, plávali na bok, hore bruchami, mal veľa akvárii a nestíhal ich chladiť tak som dostal nápad dať ich do tej nádrže vonku, voda bola zelená, ryby som tam vylial a viac som ich nevidel, až keď som ich vylovoval a na moje prekvapenie to všetky prežili
Obrázok používateľa
johny350
 
Príspevky: 216
Založený: 07 Jún 2016 17:08 pm

Re: "Letnenie" rýb vo vonkajšom prostredí

Odoslaťod snajprik » 10 Jan 2021 10:57 am

Ryby čo zvládnu 20°C kludne môžu ísť na letnenie od mája do septembra keď sa otepli. Takto leníme už 3 roky gupky a mečune, do jazierka 8m3 v máji dáme cca 40ks a v auguste ich tam plave cca 1000ks kopec sa toho porozdáva, niečo za krmivo ide do akvaristiky a to čo sa nevyloví v jeseni ostáva ako potrava pre karasy. Ine druhy ako tetry som neuvažoval nad letnenim tie sa dosť ťažko chytajú, do jazierka ani náhodou o prisanvikovy tiež neuvažujem, toho neviem chytiť ani v akváriu.
Mam kúpený ibc kubíkový kontajner, a tento rok uvažujem žeby som v ňom letnil zopár tetrovitych rybičiek.
Mam to vymyslene tak že do jednej strany vyrežem dieru cca 80cmx80cm a pripevním tam číry polikarbonat aby bolo doň vidieť.
Viac sa mi páčila ta kubiková hasičská nádoba, ale ťažko sa shaňa a je dosť dráha.
Obrázok
Obrázok
http://www.izsbazar.cz/hasici/ostatni_2 ... -nova_i905
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1448
Obrázky: 52
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.