Hnojivo



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Hnojivo

Odoslaťod martin_s » 21 Jún 2005 15:31 pm

Chcel by som sa opytat ci by bol eventualny zaujem keby sa podarilo vyvinut cenovo dostupne hnojivo z dostupnejsich zloziek nez je napr. tenso coctail pouzivany pri PMDD. Aby som sa nad tym zbytocne netrapil.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Reklama

Re: Hnojivo

Odoslaťod glevo » 22 Jún 2005 09:19 am

no a coby nie..skus a ponukni...
Obrázok používateľa
glevo
 
Príspevky: 106
Obrázky: 11
Založený: 04 Apr 2005 15:42 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Hnojivo

Odoslaťod viridis » 25 Jún 2005 11:33 am

Iste by bol, v PMDD nie je nutne nutny prave Tenso Coctail.
Ide o dodanie mikroprvkov vo vhodnych vazbach, idealne chelatovych.
Ak sa Ti podari najst adekvatnu nahradu, ktora bude naozaj rastlinami dobre prijimana a dokonca lacnejsiu, smelo do toho ...
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: Hnojivo

Odoslaťod Ivans » 28 Jún 2005 09:58 am

Ked sme pri hnojivach...
Univerzalne neexzistuje, lebo kazdy ma inu vodu a vela krat sa stava, ze vodovodna voda obsahuje uz prilis vela urciteho prvku. Takze namiesat nieco, co bude akoze hnojivko pre kazdeho ... no neviem. Viridis ma pravdu s Tenso. a ine zluceniny ktore tam das koli: Fe a stopovym budu na baze SO4 a tak nie celkom najlepsie. ja si myslim ze sa budes zbytozne trapit....
....Ja viem ze mam vo vode vela Mg a tak ho z PMDD vylucujem , tak isto KNO3 a tak ostava len K2SO4 a Tenso....
Kazdy potrebuje nieco ine....
Obrázok používateľa
Ivans
 
Príspevky: 110
Obrázky: 18
Založený: 26 Jan 2004 14:41 pm
Bydlisko: ZVOLEN

Re: Hnojivo

Odoslaťod martin_s » 28 Jún 2005 14:20 pm

Ivans napísal:Ked sme pri hnojivach...
Univerzalne neexzistuje, lebo kazdy ma inu vodu a vela krat sa stava, ze vodovodna voda obsahuje uz prilis vela urciteho prvku. Takze namiesat nieco, co bude akoze hnojivko pre kazdeho ... no neviem. Viridis ma pravdu s Tenso. a ine zluceniny ktore tam das koli: Fe a stopovym budu na baze SO4 a tak nie celkom najlepsie. ja si myslim ze sa budes zbytozne trapit........Ja viem ze mam vo vode vela Mg a tak ho z PMDD vylucujem , tak isto KNO3 a tak ostava len K2SO4 a Tenso....
Kazdy potrebuje nieco ine....

Ja netvrdim ze by malo ist o 100% univerzalne hnojivo, ale o nieco co by bolo dostupnejsie. Najjednoduchsie by mozno bolo vytvorit chelaty naviazanim kovu do organickeho komplexu pridavkom chelatonu 3, prípadne 2. Len je otazne ako by sa to spravalo v zmesi zlucenin obsahujucich mikroprvky a pripadne aj makroprvky. Nahradzat niektore prvky vo forme siranov nie je vhodne, nakolko nie vsetky sirany su vo vode dobre rozpustne. Ale zaujimalo by ma aky ma vplyv SO4 2- pripadne SO3 2- na ryby. :?:
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Hnojivo

Odoslaťod matus » 03 Júl 2005 00:57 am

chcem sa opytat zucastnenych na nazor na hnojivo Bivoj od Rataja - pocul som na neho basne od predajcu, pripada mi to ako zlisovana hlina. Ma to niekto odskusane ?
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Re: Hnojivo

Odoslaťod basi » 04 Júl 2005 10:20 am

matus napísal:chcem sa opytat zucastnenych na nazor na hnojivo Bivoj od Rataja - pocul som na neho basne od predajcu, pripada mi to ako zlisovana hlina. Ma to niekto odskusane ?

pred týždňom som kúpil Bivoj, je to síce určené ako je písané v návode na väčšie rastliny ako napr. velkolisté echinodorusy a podobne, ja som to zastrčil do štrku kvôli odchádzajúcej glosse....meral som testami pred a mal som velmi nízke hodnoty FE...po týždni ako som pridal Bivoj mi stúpla hodnota FE na 0,5Mg....uvidím čo to spraví s raslinami, ešte je dosť krátka doba po pridaní Bivoja, takže zložka FE v Bivoji je ..ostatné prvky nemám možnosť zmerať.
basi
 
Príspevky: 208
Obrázky: 65
Založený: 23 Jan 2004 16:06 pm
Bydlisko: BA

Re: Hnojivo

Odoslaťod Kubo » 05 Júl 2005 14:14 pm

Bivoj je celkom dobra vecicka ale ked ti chybalo iba Fe vo vode mal si si kupit tekute hnojivo napr. Ferro Aktiv od Tropicalu z toho mi rastu rastliny ako salene :wink: :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.