105l akvarium rady typy



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: 105l akvarium rady typy

Odoslaťod kiko98761 » 15 Feb 2021 20:48 pm

nemam už moc nanu miesto totižto.. ale nabuduce možno zasadim.. s týmto mi neviem či budete vedieť odpovedať ale skúsím :D kedže mám trošku zabarvenú vodu mal som do zelena teraz trosku do hneda nič hrozné tak som sa rozhodoval medzi purigen alebo szat.. rozhodol som sa pre szat hlavne kvoli regenerácii .. regenerovat zo savom sa mi nezdalo moc okej.. voda je sice čistá ale je dobré aj to že szat odstranuje dusičnany čo ja ich mám 47,5mg/l co je dosť.. cez leto určite viacej a otázka znie.. ako teraz pozerám existuje ten szat original malo by zadrziavať ovela viac dusicnanov 10-20 a plants by malo menej kvoli rastu rastlín..20-30 moja otázka znie.. nebude to mať vplyv na moje rastliny? asi ani nie kedže mam nenarocne ale kdozvie bojim sa toho :) a napustam to cez filter uhlikovy aj na dusicnany kde je uz táto hodnota zredukovaná a ked mi to bude ešte aj toto redukovať aby ich nebolo zase málo.. či nemusim sa toho báť? alebo im to poslať s5 a ešte počkať radšej a vymeniť to za plants.. ja debil som si to nepozrel že je aj takato možnosť :/ a ževraj to aj huminové látky odbúráva to znamena čo? ked použijem nejake hnojivo ? nemusi to mat taky ucinok? v kratkosti asi..
kiko98761
 
Príspevky: 44
Založený: 23 Jan 2021 20:53 pm

Reklama

Re: 105l akvarium rady typy

Odoslaťod patizon » 15 Feb 2021 22:37 pm

snajprik Ti radí dobre,meň vodu.Kasli teraz na chemiu,
Obrázok používateľa
patizon
 
Príspevky: 106
Obrázky: 23
Založený: 07 Nov 2015 21:58 pm
Bydlisko: PN

Re: 105l akvarium rady typy

Odoslaťod kiko98761 » 15 Feb 2021 22:46 pm

nejde o to že teraz .. chalani mi poradili zato som vdačny a už si to ustrazim toho sa ja nebojim.. ale tieto vety typu meň vodu a viac rastlin.. s prepačenim ale uz nie :D :) nebavi ma to už nato odpovedať ani to čítať.. aj ked som vdačny každému že sa mi sem vyjadrí ale je to už obohrané.. a v tomto mám jasno a mam to naštudované do detajlu.. fakt..
chémia no.. určite to neni zlá vec nemá to čomu uškodiť.. jedine krevetkam tie nemienim mať zatial tie su nachylne na hocijaku somarinu.. proste mam viac dusicnanov.. mam už aj o tomto vyrobku prečitane maju chalani original a rastlinne akva takže problem nebude + dokupil som si testy na vodu ktore meraju dusicnany dusitany tak hocikedy budem vedieť ako natom som takže fajn :) + mam vstupnu hodnotu dosť vysoku a ked začnu hnojit polia bude ešte vyššia..nebude to naškodu určite.. je to maly zazrak, o priezracnosti vody nehovorim :P
kiko98761
 
Príspevky: 44
Založený: 23 Jan 2021 20:53 pm

Re: 105l akvarium rady typy

Odoslaťod patizon » 15 Feb 2021 22:57 pm

OK,nevsimol som si ze hovorís o vstupnej vode,ja som mal vstup zasa vysoký fosfor a tak som po pokusoch zo vselijakými phoosex a ja neviem akými ex musel riešiť RO.A to mas jediný zdroj vody tento.
Obrázok používateľa
patizon
 
Príspevky: 106
Obrázky: 23
Založený: 07 Nov 2015 21:58 pm
Bydlisko: PN

Re: 105l akvarium rady typy

Odoslaťod kiko98761 » 15 Feb 2021 23:09 pm

Áno ale práveže sa teším .. pred 6 rokmi sme mali 150mg/l teraz 47,5 čiže strašný rozdiel no otázne je či to neni preto že nehnoja polia(na leto možno iné hodnoty no3 budú) take zamyslenie .. mame studňu ale kvalitne filtre plus keď dám další filter tento .. a rybičky mam nenáročné a nevyzerá žeby im to nejak vadilo no toto fakt znižuje dusičnany tak budú sa mat ešte lepšie a ako bonus číra voda .. tu sú hodnoty ak to niekoho zaujma
-ako je ešte možnosť brať vodu od priateľky mestku alebo od nás ale nosiť vodu a takto to komplikovať .. preto to napustam cez tie filtre cez ktoré pijeme vodu to ide navyše cez 3 filtre ešte, odmerane to je mimo .. a tvrdosť vody nevadí :) obyvateľov nato prisposobim
Prílohy
BEAB8CFB-C505-485F-8DA8-CCD2BC0AF7B6.jpeg
kiko98761
 
Príspevky: 44
Založený: 23 Jan 2021 20:53 pm

Re: 105l akvarium rady typy

Odoslaťod patizon » 15 Feb 2021 23:27 pm

Chapem spravne toto su vysledky uz vody ktoru pijete?
Obrázok používateľa
patizon
 
Príspevky: 106
Obrázky: 23
Založený: 07 Nov 2015 21:58 pm
Bydlisko: PN

Re: 105l akvarium rady typy

Odoslaťod kiko98761 » 15 Feb 2021 23:30 pm

Ešte raz si to prečítaj:) dobru noc prajem a pekný deň zajtra :)
Uľahčim ti to :) čo pijeme ide navyše cez 3 filtre :) +mašina na vodu ak pohladas písal som to tu :)
Všetko je ok len tie sírany mi nejdú troska do hlavy .. musím si o nich ešte niečo naštudovať , trápi má to len kvôli rybkam
kiko98761
 
Príspevky: 44
Založený: 23 Jan 2021 20:53 pm

Re: 105l akvarium rady typy

Odoslaťod patizon » 15 Feb 2021 23:45 pm

OK,pises jak tatar,/2 filtre sem,3 filtre tam ,odmerane to je mimo - slovosled. Hodnoty v tabulke davas do akva?
Obrázok používateľa
patizon
 
Príspevky: 106
Obrázky: 23
Založený: 07 Nov 2015 21:58 pm
Bydlisko: PN

Re: 105l akvarium rady typy

Odoslaťod Azaza3l » 16 Feb 2021 01:13 am

Čo okrem dusitanov a dusičnanov ktoré sú na hrane sa vám na tej vode nepozdáva?

Odoslané z SM-G985F pomocou Tapatalku
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: 105l akvarium rady typy

Odoslaťod kiko98761 » 16 Feb 2021 07:15 am

Je to úplne jednoducho napísané , čo natom nechápeš??? Prosím ťa nevyjadruj sa mi tu už keď máš s týmto problem, tatarko :)
Jedine tie sírany ale malo by to byt okej.. nič ja som spokojný, čakal som horšie hodnoty
kiko98761
 
Príspevky: 44
Založený: 23 Jan 2021 20:53 pm

Re: 105l akvarium rady typy

Odoslaťod I.P. Pavlov » 16 Feb 2021 11:56 am

Je to normálny vývoj, stačí meniť tretinu vody. Riasu skús hľadať "žabí vlas"
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 105l akvarium rady typy

Odoslaťod patizon » 16 Feb 2021 12:43 pm

I.P. Pavlov napísal:Je to normálny vývoj, stačí meniť tretinu vody. Riasu skús hľadať "žabí vlas"


No neviem či to zoberie ako radu.

Pozri kiko,mal som snahu, akvarka mam s prestávkami 40 rokov a ver mi že nejaké malé skusenosti mám,na jednej strane napíšeš že Ťa rady typu meň vodu a viac rastlín už nebavia čítať a keď sa snažím rozvinúť tvoju tému ďalej pošleš ma do......Vopred sa teda ospravedľňujem ,že som Ťa svojimi úvahami a snahou pochopiť obťažoval.

Ale jedno mi nedá: Čitaj po sebe čo napíšeš,myšlienkové pochody je jedna vec a písaná veta druhá.
Howk.
Obrázok používateľa
patizon
 
Príspevky: 106
Obrázky: 23
Založený: 07 Nov 2015 21:58 pm
Bydlisko: PN

Re: 105l akvarium rady typy

Odoslaťod kiko98761 » 16 Feb 2021 13:27 pm

Vodu mením pravidelne.. písal som to už a už má nebaví k tomu vracať preto to píšem lebo beriem veci tak že keď niečo napíšem poviem raz tak to platí.. nebudem to opakovať viac krát.. a čitám a beriem si zo všetkého niečo a zbytočne má tu chceš zhadzovať ja nemám problém s tebou ani s nikým len to bola nezhoda , ja natom nevidím nič zlé čo som napísal .. vadí ti tam slovíčko ešte alebo fakt nechápem alebo som ti mal dopísať (odmerane to je mimo) FILTROV? Každý si to domysli ja fakt neviem kde vidíš chybu :) ale nevadí už to nerozoberajme prosím ďalej .. každý trosku inteligentný človek to pochopí bez problémov je to pekne zrozumiteľne napísané , neber to vôbec zle len si ma dosť nahneval pritom sa to snažilo možno trosku viac sa nad tým zamyslieť, nič sa nestalo riešime zbytočnosť takze :angel: :pivo: ďakujem každému za rady .. začal som kúru z excelom cca len 5ml denne a riasy som odstránil zubnou kefkou čo sa dalo , vodu meniť pravidelne je samozrejmosť a rovnováha časom bude :)
kiko98761
 
Príspevky: 44
Založený: 23 Jan 2021 20:53 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.