Je tu sanca??? /skalare



Všetko okolo akvarijných rýb

Je tu sanca??? /skalare

Odoslaťod schumi22 » 06 Júl 2005 21:09 pm

nazdarte
dneska ked som prisiel domov vsimol som si na mojom 2rocnom pariku skalarov ze sa nespravaju ako obycajne... a ze z toho asi nieco bude :lol:
ale kedze som ich nemal narychlo kde prelovit tak som ich len z 200 litroveho spolocneho akvarka premiestnil do 74l gupkoveho....
asi o 1 hodinu po premiestneni sa mi skalariki vytreli....

tak sa vas chcem opytat ci podla vas si maju sancu tie skalare uchranit pred gupkami svoje ikry a ci potom ked sa male skalariky rozplavu...
p.s. v tom akvarku mam 17 gupiek... :!:
schumi22
 
Príspevky: 49
Založený: 20 Júl 2003 18:47 pm

Reklama

Re: Je tu sanca???

Odoslaťod Kubo » 07 Júl 2005 08:26 am

schumi22 napísal:nazdarte
dneska ked som prisiel domov vsimol som si na mojom 2rocnom pariku skalarov ze sa nespravaju ako obycajne... a ze z toho asi nieco bude :lol:
ale kedze som ich nemal narychlo kde prelovit tak som ich len z 200 litroveho spolocneho akvarka premiestnil do 74l gupkoveho....
asi o 1 hodinu po premiestneni sa mi skalariki vytreli....

tak sa vas chcem opytat ci podla vas si maju sancu tie skalare uchranit pred gupkami svoje ikry a ci potom ked sa male skalariky rozplavu...
p.s. v tom akvarku mam 17 gupiek... :!:

Sanca tam je ak skalare vyzabijaju gupky.A sanca tam este bude ak nemas strk v tomto akva inak sa s mladatami rozluc mozno paro kusky ti ostanu.Ked skalarom spadne mlada do strku tak sa nanho vykaslu.Ja som tak mal asi pred mesiacom jeden parik mali asi 500mladych a nic neodchovali lebo vsetko skapalo v strku.Odvtedy sa mi skalare vytierali asi 20 krat ale nie stale ten parik ja mam viac parikov ale nemal som doteraz podmienky pre odchov az teraz dnes na tom makam.V tom akvariu nebude nic len nejake teleso na vytretie a plavajuce rastlinky a ktomu samozrejme okyslicovanie aby mlade prezili. :wink: :D
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Je tu sanca???

Odoslaťod Ivans » 07 Júl 2005 09:35 am

ak pozem poradit.
nech sa len pekne vytru v spolocenskej, po vytreti odtrhni lis a bez okolkov ho premiestni do VYVOJOVEJ VODY pre skalare /4l pohar-uhorkovy/, posti vzduchovanie, par kvapiek acriflavinu a cakaj. Ak mas dobru vodu po 48H uvidis ten JEzz. Co sa tyka gubiek.. Tak tie si pochutnaju ak ich tam clapnes........
Obrázok používateľa
Ivans
 
Príspevky: 110
Obrázky: 18
Založený: 26 Jan 2004 14:41 pm
Bydlisko: ZVOLEN

Re: Je tu sanca???

Odoslaťod schumi22 » 07 Júl 2005 22:05 pm

ale ved vo volnej prirode ked si ivh ochrania tak maju podla mna sancu aj v tom akvarku...zatial sa gupky zdrziavaju na jednej strane akva a skalare ich na tu druhu ani nepustia.... dufam ze to vydrzia...
schumi22
 
Príspevky: 49
Založený: 20 Júl 2003 18:47 pm

Re: Je tu sanca???

Odoslaťod Ivans » 08 Júl 2005 09:17 am

uz davno zabudli ako sa starat o poter /1 652 458 generacia odchovana v akvariu/..... a este jedna drobnost. Ake velke su tie gupky????
Obrázok používateľa
Ivans
 
Príspevky: 110
Obrázky: 18
Založený: 26 Jan 2004 14:41 pm
Bydlisko: ZVOLEN

Re: Je tu sanca???

Odoslaťod schumi22 » 08 Júl 2005 20:17 pm

tie gupky maju v priemere 2 -3 cm...
skor si myslim ze ked budu mat gupky chutky na malych skalrikov tak ich tie velke skalare jednoducho prehltnu ved co moze 3 cm gupka oproti 15 cm skalarovi???

a myslim si ze aj ked neviem aka to je generacia skalarov vychovana v akvarkach stale si zachovaju svoju geneticku informaciu podobnu a aj dost podobne sa spravaju ako vo volnej prirode....naco by nam potom trebalo vytvarat biotopy ktore sa podobaju cim viac ich prirodzenemu prostrediu...
schumi22
 
Príspevky: 49
Založený: 20 Júl 2003 18:47 pm

Re: Je tu sanca???

Odoslaťod schumi22 » 09 Júl 2005 11:37 am

no a dneska sa zacali male skalariky liahnut ... hned ich samicka zacala prenasat na velky plochy kamen kde sa to teraz len tak hemzi....som zvedavy ci sa im podari rozplavat....

p.s: dneska som nasiel samceka gupky bez zadnej plutvy... zeby skalare zacali riadit....?
schumi22
 
Príspevky: 49
Založený: 20 Júl 2003 18:47 pm

Re: Je tu sanca??? /skalare

Odoslaťod schumi22 » 12 Júl 2005 18:39 pm

no a dneska ked som prisiel domov tak som zistil ze z povodnych 15 gupiek mi zostali 2. Tie skalare ich jednoducho vyvrazdili a maju pokoj :shock: , ale predstavte si ze ich nezozrali ale len prekusili na polku a nechali ich tak.... vyzeralo to dost drasticky...takze predsa len tych malych skalarikov ochrania(asi)...
P.S.: som rad ze u nas mame taku vodu, na ktoru nepotrebujem ziadnu chemiu: celkova tvrdost: 5dkh a PH 6.4 a vsetky ostatne hodnoty su optimalne... vcera som to meral a bol som dost prekvapeny aj ja sam...
schumi22
 
Príspevky: 49
Založený: 20 Júl 2003 18:47 pm

Re: Je tu sanca??? /skalare

Odoslaťod dwayne » 12 Júl 2005 20:01 pm

To kde byvas ked mas taku fajnu vodu......?????
Obrázok používateľa
dwayne
 
Príspevky: 30
Založený: 04 Júl 2005 22:04 pm
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Re: Je tu sanca??? /skalare

Odoslaťod schumi22 » 12 Júl 2005 20:05 pm

v Ruskej Novej Vsi ... to je taka mala dedinka pri PO... dokonca nasu vodu odbera jedna porodnica a v nej kupu male deti ci daco take....
schumi22
 
Príspevky: 49
Založený: 20 Júl 2003 18:47 pm

Re: Je tu sanca??? /skalare

Odoslaťod johny » 12 Júl 2005 21:42 pm

No tak to ti blahozelam, lebo moje skalare zatial vzdy svoje mlade pozrali...
Ale priprav sa na to, ze po rozplavani budes musiet zacat krmit niecim inym ako suchou potravou. Najlepsia by bola cerstvo vyliahnuta artemia. Ja som prave do-odchoval asi 20ku skalarov. Bez artemie by podochli. Fotky aj daky popis najdes aj na moje www stranke.
Obrázok používateľa
johny
 
Príspevky: 163
Obrázky: 48
Založený: 12 Dec 2003 16:46 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Je tu sanca??? /skalare

Odoslaťod johny » 12 Júl 2005 21:47 pm

A asi lepsie spravis ak ich nechas mimo rodicov, stare skor ci neskor pridu na to, ze sa mlade celkom pohodlne daju zrat :)
Obrázok používateľa
johny
 
Príspevky: 163
Obrázky: 48
Založený: 12 Dec 2003 16:46 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Je tu sanca??? /skalare

Odoslaťod schumi22 » 14 Júl 2005 11:05 am

no uz sa tak stalo premiestnol som ich malou hadickou do 4l. skla od uhoriek
sem tam uz zacinaju aj plavat....ale zatial len niektore... ako dlho ich mozem podla vas nechat v tej flasi....???
schumi22
 
Príspevky: 49
Založený: 20 Júl 2003 18:47 pm

Re: Je tu sanca??? /skalare

Odoslaťod johny » 16 Júl 2005 09:01 am

No podla toho kolko ich mas a nezacne im byt testno. ale tak max mesiac. potom sa uz budu pytat prec :)))
Obrázok používateľa
johny
 
Príspevky: 163
Obrázky: 48
Založený: 12 Dec 2003 16:46 pm
Bydlisko: Kosice


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.