Ampullaria, ampullarie



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Mate na akvariu krycie sklo?

ano, mam
181
77%
nemam ale kupim ...
13
6%
nemam, a naco?
42
18%
 
Celkový počet hlasov : 236

Re: Ampullaria - suchozemsky slimak ? :-)

Odoslaťod Rori » 27 Máj 2004 11:00 am

Ani nevies aku mas pravdu. Ja bezne nachadzam slimakov mimo akvarka - rekord je cca 3m. Ale je to nebespecne aj pre slimaky - moja samicka slimacica od ktorej mam cca "milion" :) slimacikov si rozbila koniec ulity a neviem ako este dlho prezije.
Inak ona dokazala ust aj z akvarka kde bol umelohmotny kryt a to cez cast kadial isli kable - musel som to zacat ubchavat papierom. Ale od vtedy co je vo velkom akvarku tak uz nezdrhla, zdrhaju jej potomkovia - vacsinou zdrhnu samicky a to vtedy ked nakladu vajicka.
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Ampullaria - suchozemsky slimak ? :-)

Odoslaťod fugu » 31 Máj 2004 10:04 am

takze po tyzdni totalnej nehybnosti sa slimak opat rozbehol - nachytal som ho dnes rano, ako obziera h.difformis :)

vysledok akcie priviazme ten javsky mach tuto na kokos fajnovym medenym drotikom je teda -1 slimak a ponaucenie do buducna :/

dakujem vsetkym, ktori mi pomohli pri odhaleni mojho pochybenia, za to, ze to neskoncilo este horsie :)
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: Ampullaria - suchozemsky slimak ? :-)

Odoslaťod Vojtoo » 13 Feb 2005 19:50 pm

Ahoj. Nechcem kvoli tomu zakladat novu temu, ale mam mensi problemik:
Kupil som si asi pred tyzdnom ampularie, aby mi poupratovali akva a pozrali riasy (stalo sa), ale asi som to prehnal (4ampularie na 55l vody) a teraz ked nemaju ziadne riasy, pustili sa mi do limnophilie, pomaly ju obzieraju a neviem ako dlho vydrzi, pravdepodobne sa po nej pustia aj do inych rastlin.
Preto sa chcem opytat, cim by som ich mohol prikrmovat, skusal som kapustny list (na dno, bol tam cca 6 hodin), ale ani sa ho nedotkli, dokonca ani ancistrus nejavil zaujem....
Co take by sa im hodilo na spestrenie jedalneho listka, aby dali pokoj rastlinam?
Vojtoo
 
Príspevky: 13
Obrázky: 5
Založený: 03 Sep 2004 15:56 pm

Re: Ampullaria - suchozemsky slimak ? :-)

Odoslaťod salik » 13 Feb 2005 20:39 pm

Vojtoo, 3kusky daj prec, 1kus na 55l je tak akurat, ampularie velmi znecistuju vodu, preto s nimi opatrne
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Ampullaria - suchozemsky slimak ? :-)

Odoslaťod Vojtoo » 13 Feb 2005 22:18 pm

Ved to, som sa tu docital, ze znecistuju dost vodu, ale mne sa to zatial nezda, mozno casom budem banovat :(
Problem je v tom, ze tie 3 nemam kam dat :(
Vojtoo
 
Príspevky: 13
Obrázky: 5
Založený: 03 Sep 2004 15:56 pm

Re: Ampullaria - suchozemsky slimak ? :-)

Odoslaťod jacik » 13 Feb 2005 22:31 pm

Vojtoo napísal: ale asi som to prehnal (4ampularie na 55l vody)

ano je to vela. musis mat silnu filtraciu alebo odolne ryby :mrgreen: . osoh z nich je zanedbatelny ale su to pekne slimaky.

pokial chces mat co najcistejsiu vodu tak idealne je nemat ziadne ampullarie :)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Ampullaria - suchozemsky slimak ? :-)

Odoslaťod joko » 14 Feb 2005 00:32 am

jacik napísal:pokial chces mat co najcistejsiu vodu tak idealne je nemat ziadne ampullarie :)

To je relativne, ale ak ti zdochne nejaky zivocich, rybka, iny slimak,
odumrety list, alebo nezozrana strava kazdeho druhu, oni to veru spasaju vsetko, ako dobri dojizdaci
a preto vlastne aj tak kadia, lebo vela zeru a maju z coho! A zeru to co iny nezozeru (niekedy nestihnu) :-).
Podla mna ampularia nema zanedbatelny osoh, je ako sanitar.
To skor okrasne rybky nemaju osoh :D :) :o :shock:
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ampullaria - suchozemsky slimak ? :-)

Odoslaťod Daniel » 14 Feb 2005 00:41 am

Vojto skus kupit spenat predava sa v baleniach po 500g. Odrez zneho kusok rozpusti a vhod do akva. Ja mam v malom 8l akva (pokusnom) uz 4 Ampularov a dari sa im super. Mam tam aj 1ks Cladophory (zelena machova guľka) ale ani sa jej nedotknu kym maju spenat. Vodu menim kazdych 5 dni a neni ocom a pritom ani nevzduchujem. Cauko
Obrázok používateľa
Daniel
 
Príspevky: 26
Založený: 15 Jan 2005 20:56 pm
Bydlisko: TN

Re: Ampullaria - suchozemsky slimak ? :-)

Odoslaťod iva » 14 Feb 2005 01:40 am

Caute, ja mam doma parik ampularii v spolocenskom akva. Po narodeni uz inde spominanych gupiek som jedneho prelozila k mladi do malej nadrze cca 4 metre od spolocenskeho. Na druhy den rano som slimaka od gupiek nasla na pol ceste spat do domovskej nadrze :) , pricom musel prekonat chlpatu deku a metrovy zoskok zo stola na zem... Ale chudacik moj nestihol vyschnut, lebo ho zavlazoval svojim vlhkym jazykom moj pes, ktory ho prevaloval po zemi, kym som si to nevsimla. Po vrateni do akva a upchati dier sa po par hodinach opat rozhybal a ma este viac energie ako predtym. Takze mame dalsie ponaucenie - nerozdelovat pariky slimakov, ak na seba dovidia :!:
iva
 
Príspevky: 57
Obrázky: 26
Založený: 16 Dec 2004 13:37 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ampullaria - suchozemsky slimak ? :-)

Odoslaťod joko » 14 Feb 2005 01:46 am

iva napísal:Na druhy den rano som slimaka od gupiek nasla na pol ceste spat do domovskej nadrze :)
Tiez by som povedal, ze isiel domov. :lol:
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ampullaria - suchozemsky slimak ? :-)

Odoslaťod jacik » 14 Feb 2005 09:44 am

joko napísal:To je relativne, ale ak ti zdochne nejaky zivocich, rybka, iny slimak, odumrety list, alebo nezozrana strava kazdeho druhu, oni to veru spasaju vsetko, ako dobri dojizdaci a preto vlastne aj tak kadia, lebo vela zeru a maju z coho! A zeru to co iny nezozeru (niekedy nestihnu) :-). Podla mna ampularia nema zanedbatelny osoh, je ako sanitar.

ampularie vodu spinia a spinia ju viac ako keby tam neboli a pritom by si krmil rovnako ako predtym. ved preco by sa inac tvrdilo ze jedna ampularia na 50L je akurat dost?
takze o nejakych sanitacnom efekte by som radsej nehovoril.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Ampullaria - suchozemsky slimak ? :-)

Odoslaťod Vojtoo » 14 Feb 2005 11:23 am

@Daniel: Diki za radu, skusim ten spenat a dam vediet.

Momentalne mi nejde o to, ze by spinili vodu, ale ze obzieraju rastliny.

Nemyslim, ze by z nich nebol ziaden osoch, osobne som videl ako likviduju stetinkovu riasu na skle a rastlinach, taktiez furt lozia po dne a "chlamstaju" co najdu, uplne vsetko :)

Ale je zabava sledovat ich ako lezu k hladine pre vzduch a potom sa proste "odlepia" a spustia klzavym padom na dno, akoby sa im to pacilo :D
Vojtoo
 
Príspevky: 13
Obrázky: 5
Založený: 03 Sep 2004 15:56 pm

Re: Ampullaria - suchozemsky slimak ? :-)

Odoslaťod joko » 14 Feb 2005 22:11 pm

jacik napísal:ampularie vodu spinia a spinia ju viac ako keby tam neboli a pritom by si krmil rovnako ako predtym.
Ved preco by sa inac tvrdilo ze jedna ampularia na 50L je akurat dost?
Takze o nejakych sanitacnom efekte by som radsej nehovoril.

jacik, ved ja sa nehadam, len tvrdim ze to ma viac pravd, ze je to relativne. Ked ti zdochne ryba,
mohly by sa tam rozmnozit bakterie, ktore by priamo uskodili rybam, ked to vsak prejde cez Ampulariu,
ostane len detrit, ktory odsajes. A podobne ti premenia aj ine hnijuce casti v akva.
Inac, viem presne co tie moje Ampularie dokazu, ved pochadzaju od teba, ak ich astrid nepoplietla. :-)
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ampullaria - suchozemsky slimak ? :-)

Odoslaťod jacik » 14 Feb 2005 22:38 pm

ok. ved diskutujeme :)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Ampullaria - suchozemsky slimak ? :-)

Odoslaťod gabriela » 14 Feb 2005 22:39 pm

lepsi sanitari su obycajne kotulky ;)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Ampullaria - suchozemsky slimak ? :-)

Odoslaťod joko » 15 Feb 2005 03:53 am

gabriela napísal:lepsi sanitari su obycajne kotulky ;)
No neviem, este som nevidel kotulku na mrtvej rybke, ale je to mozne.
Este ku ampulariam, ze dost znecistuju vodu to je pravda, mozno najviac, z bezne chovanych zivocichov v akva. Ja mam 2amp. na 350L vody.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ampullaria - suchozemsky slimak ? :-)

Odoslaťod joko » 28 Apr 2005 08:31 am

Astrid napísal:nie, ampularie uz nemam vobec ziadne (a s tymto stavom som spokojna :)
Vaw, aka to zmena, a preco, teda ze kadia, je normalne, alebo je iny dovod? Ja tiez chcem len preto max2ks. Je to zaujimave, ale nemam ani jednu uz. A pritom tie povodne dorastli na 4cm!
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ampullaria - suchozemsky slimak ? :-)

Odoslaťod Majdo » 29 Apr 2005 07:50 am

Ja im uvarim salatovy list, to by si videl ten rachot. :o Alebo aj mrkvu varenu ale to sa prisavnikom moc nelubilo , v tej dobe mi jeden skapal tak neviem ci od tej mrkvy, odvtedy mrkvu nedavam :?: Naposledy som robil experiment a varil som listy z pistie, zda sa ze ampulariam veeelmi chutilo :lol: :lol:
Obrázok používateľa
Majdo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 15
Založený: 26 Sep 2003 09:01 am
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Ampullaria, ampullarie

Odoslaťod stando » 02 Júl 2005 15:19 pm

no ja mam 54l akva a mam tam ampularii 5 (3samcky, 2samci) a nemam peoblem proste vodu vymienam ako treba, zavse odkalim, rastlinam sa dari ajajaaaj a svietim 12h denne 21W Tesla ziarivkou a pohoda, zavse hodim spenat...ale mam ich rad, su to taki maskoti v akvarku a naskrajsie su vecer, ked zacnu lozit po akvarku...no niekedy si moja apisto samicka pomyli tykadielko s cervickom a chmat, ale neprekaza im to nejak moc...takze tak
Obrázok používateľa
stando
 
Príspevky: 49
Obrázky: 21
Založený: 15 Máj 2005 15:50 pm
Bydlisko: RK

Re: Ampullaria, ampullarie

Odoslaťod Peter » 02 Júl 2005 21:29 pm

Nechapem, mam dve ampularie na 300l a dve ampularie na 240l. Naco je ich 5 v 54l? Na chov? Stale odlepujem chumace vajec. 300l je pre nich malo, pohybuju sa neuveritelne rychlo, zeru a kadia ako zmyslov zbavene. Myslel som ze slimaky su obojpohlavne... ale mozno nie
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Ampullaria, ampullarie

Odoslaťod stando » 06 Júl 2005 19:12 pm

no co ja viem?Pacia sa mi mozno ich preriedim, ale zatim to riesit nechcem, nemam proti nim nic su vpoho...tak to chap :) c ya

typek a ampularie nie su obojpohlavne kukni si to niekde vo fore...
Obrázok používateľa
stando
 
Príspevky: 49
Obrázky: 21
Založený: 15 Máj 2005 15:50 pm
Bydlisko: RK

Re: Ampullaria, ampullarie

Odoslaťod Peter » 06 Júl 2005 20:35 pm

stando napísal:typek a ampularie nie su obojpohlavne kukni si to niekde vo fore...

No dobre typek, mas pravdu je to jedina vynimka medzi slimakmi, ako rozoznas samca od samice?
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Ampullaria, ampullarie

Odoslaťod stando » 06 Júl 2005 21:55 pm

co zas riesis? samcek je o nieco mensi, kazdopadne to najlepsie uvidis ked sa budu parit, co predpokladam, ze to tie tvoje uz robili :)
Obrázok používateľa
stando
 
Príspevky: 49
Obrázky: 21
Založený: 15 Máj 2005 15:50 pm
Bydlisko: RK

Re: Ampullaria, ampullarie

Odoslaťod Peter » 07 Júl 2005 07:08 am

Fajn, su rovnako velke, neviem ci sa parili, ale boli uz na sebe nalepene, takze asi ano, ale ja tak neviem ktory je samec a ktora samica, chapes? Prepac mi ze riesim, je to tu na to, iank by nikto nic nenapisal. Nemusis pisat nic, ked nechces. Se... na to.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.