Preprava komplet akva z BA do DK



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Preprava komplet akva z BA do DK

Odoslaťod Facko » 04 Júl 2005 20:41 pm

Caute potrebujem prepravit akvarko o objeme 60l aj s osadenstvom(ratliny ryby slimaky...)je to cca 2-3 hodiny cesty autom ale pridame hodku a pol k tomu kym ich pripravim a tak... Za vsetky rady ako na to dakujem...
Facko
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Preprava komplet akva z BA do DK

Odoslaťod julidochromis » 04 Júl 2005 21:20 pm

Velmi zalezi na tom. co v tom akva mas.
A) Ak je to akva jednoduche rozobrat, asi je to najjednoduchsie. Musis vsak potom pocitat s istym casom na opatovny zabeh. Ak si odlozis trochu starej vody a dno. tak to bude rychle. Pokial ide o zivocichy a rastliny, klucove budu povodna voda (z rozoberaneho akva), dostatok kyslika a stala tepota. Ja som raz prevazal podobne akva z Prahy a bol januar. Nechal som si vyhriat auto, aby sa mi akva cestou nepodchladilo a bolo to. V lete mozes mat opacny problem.
B) Ak nemas narocne ryby (prisavniky, mnohe zivorodky, niektore cichlidy) tak moze stacit stiahnut vodu v akva na cca 1/3 a preniest akva komplet. Zakryt foliou, igelitom aby sa nad hladinou drzala teplota a vlhkost. Pripadne rastliny zatazit tak, aby boli ponorene, inak im mozu zoschnut listy.
julidochromis
 
Príspevky: 12
Obrázky: 1
Založený: 21 Jún 2005 05:52 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava komplet akva z BA do DK

Odoslaťod Facko » 04 Júl 2005 21:29 pm

Cize netreba oddelova t ryby z akva do osobitnych nadriek?Staci len stiahnut vodu a ist?
Tu ide fakt len o prepravu dno ostava aj ryby aj rastliny mam tam 4x panciernik panda 2 x otocinkus milionpecto slimakov (prave mi pustili dva hniezde :) ) 2x skalar 4x tetra cervena a 4x neonka cervena.
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Preprava komplet akva z BA do DK

Odoslaťod skala » 06 Júl 2005 08:10 am

ANO. ak sa bude hladina natriasat je to v pohode. Daj akurat pozor na teplotu, ale v iducom aute by to nemal byt problem
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Preprava komplet akva z BA do DK

Odoslaťod Raviolka » 06 Júl 2005 10:14 am

No osobně bych ryby určitě odlovila do sáčků (nedávala bych je všechny pohromadě) s vodou z akvária, v akváriu stáhla vodu na minimum a přestěhovala ho tak jak je, s rostlinami i dnem. Záleží na tom, jak dlouho už je akvárium založené - možná by se vyplatilo předělat ho celé.
Rybám v sáčku nehrozí žádné zranění, což se o akváriu nedá vůbec říct, navíc sáčky uložíš do tmy a ryby tak budou úplně v klidu. Přenést akvárium tak jak je i s rybami se dá na krátkou vzdálenost, ale při několikahodinové cestě bych to neriskovala.
Mimochodem, na 60l máš těch ryb trochu moc... možná stěhování je ten správný moment se rozhodnout, že skaláry někomu daruješ :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Preprava komplet akva z BA do DK

Odoslaťod Majdo » 06 Júl 2005 14:35 pm

Ryby treba odlovit a prevazat zvlast, moze sa tymi otrasmi zvirt dno, derit a ryby sa mozu v tej kalnej vode podusit, je to moja skusenost ked sme stahovali bratove akva.
Obrázok používateľa
Majdo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 15
Založený: 26 Sep 2003 09:01 am
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Preprava komplet akva z BA do DK

Odoslaťod Facko » 06 Júl 2005 18:47 pm

ok diki...
Ale myslim ze 4hodiny by ryba v sacku nevydrzala nie? Ci? Skor ich dat do nejakych sedemdeciek a tak nie?
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Preprava komplet akva z BA do DK

Odoslaťod Majdo » 07 Júl 2005 07:27 am

Daj vacsie sacky a rozdel ryby do viacerych sackov, saky skus dofuknut vzduchom, ale nie z ust. Potom ich daj do autochladnicky (samozrejme bez ladov) Takto ich mozes transportovat az do Kosic :)
Obrázok používateľa
Majdo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 15
Založený: 26 Sep 2003 09:01 am
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Preprava komplet akva z BA do DK

Odoslaťod skala » 07 Júl 2005 07:46 am

Facko, v sacku vydrzia ryby nasobne dlhsie ako 4 hodiny
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Preprava komplet akva z BA do DK

Odoslaťod Facko » 07 Júl 2005 10:49 am

No ja som mal v plane ich prepravovat v sedemdeckach a v spominanej autochladnicke... tak co je lepsie sacok ci sedemdecka??hmmm alebo keby som priamo do chladnicky dal vodu a tam riby?Aj to ma uz napadlo ale to by ma asi tatkovci za... :)
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Preprava komplet akva z BA do DK

Odoslaťod Facko » 10 Júl 2005 21:04 pm

Diki za rady, rybky prenesene a zive...Vsecko v poriadku :)
Prenasal som ich priamo v chladnicka a v pohode :) super parada
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.