Moje prve akvarium - 38l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Moje prve akvarium - 38l

Odoslaťod jaja123 » 17 Mar 2021 10:22 am

Ahojte
Plan je vytvorit co najlepsi domov pre samceka Betta Splendens. S akvaristikou iba zacinam, takze toto je moje uplne prve akvarium a rada si necham poradit.

Zalozene 6.3.2021
Akvarium : Starter Kit STK10 čierne 51 x 25,6 x 32,5 cm, 38l / cisty obsah vody 30l
Filter : Rohový filter Resun GF400 - pribaleny v sete s akvarkom, 360l/h
Ohrev : Diversa THERMO PLUS 50W
Svetlo : zabudovane v kryte LED 1,5W, doplnene o 2x INVITAL LED denní a noční osvětlení 6W 30cm
Substrát : Rataj stare dno + vrchna vrstva JBL Manado dark
Rastliny : Limnophila sesiliflora, Echinodorus bleherae, Cryptocoryne parva, Ammania Bonsai, Hygrophila guyanensis, Alternathera lilacina, Hygrophila pinnatifida, Sagittaria subulata, Sagitaria teres, Peacock moss, Vallisneria asiatica, Limnobium laevigatum, riasogule
Chemia : Seachem Stability, Seachem AmGuard
Doplnky : lavovy kamen, biely akvarijny substrat
Prílohy
20210308_040429.jpg
zaciatok
jaja123
 
Príspevky: 3
Založený: 13 Mar 2021 10:22 am

Reklama

Re: Moje prve akvarium - 38l

Odoslaťod matte » 17 Mar 2021 10:30 am

Ahoj, wau tu vidiet snahu to je super
za mna ten lavovy kamen je prehnane velky a ostry, pre bettu by bolo lepsie tam dat drevo, rastliny hmm uvidis co ti pojde/nepojde, cryptocoryne a valisneria by mohli, ale pridal by som nenarocne anubiasy, idealne mini
machova gula hrozi, ze sa zacne roztahovat po akvariu, na to bacha
manado dark tiez uvazujem, tak drzim palce, budem sledovat :)
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Moje prve akvarium - 38l

Odoslaťod jaja123 » 17 Mar 2021 10:58 am

Prvy tyzden som vodu menila kazdy den 1/3 cize okolo 10l, druhy tyzden menim kazdy druhy den 1/3 vody plus, pri kazdej vymene pridam 2ml seachem stability a 0,75ml seachem amguard. Teplotu mam nastavenu na 25 stupnov, filter je zatial skoro na minime, voda na hladine jemne viri. Svietim 8-12 a 16-21.
Rastliny sa ujali vsetky, rastu im nove korienky, aj listy, co ma ale mrzi a s cim som nepocitala - objednane boli z Invitalu a prisli celkom poskodene /v krabici s ostatnymi tazkymi vecami/, ale spamatali sa, len poskodene listy postupne bud opadnu alebo spriesvitneju a rozlozia sa. Mach som na kamen nicim neuchytila, len zatazila riasogulou :-) tak snad sa casom prichyti
Co ma teraz trapi:
- na ohrievaci sa na tej plastovej hornej casti zacal vytvarat slizky povlak - pri vymene vody som to vzdy umyla, teraz som si to vsimla aj na prisavkach ktore ho drzia, na plastovom filtry to ale nie je
- voda nie je uplne cista - plavaju tam drobne biele ciastocky, je to vidno iba pri pohlade zdola, zpredu sa javi ako cista
- objavila som plavat male biele cudo - cervika, vyzera ako pol centimetrovy biely tenucky vlasok, bud plava uplne vyrovnany alebo na uplne splaseno meta :-) nelepi sa na sklo, ked som ho pozorovala dopadol na list a tam chodil ako husenica :-)
- spolu s rastlinami sa mi prepasovali nejake slimaky, na jednej strane som rada, ze tam nieco zije, na druhej neviem ci to je vhodne, nejak ich je cim dalej tym viac, zatial su malicke a vsimla som si, ze zeru ten biely sliz z teplomera, odkedy ich registrujem, tak je teplomer cisty, len prisavky su trosku este oslizene, mozno ocistia aj tie :-) mam ich nejak redukovat este kym sa da?
- na vallisnerii sa zacali tvorit jemne chlpky, ze by zacinajuca riasa?
- kedy a ako vycistit filter? zatial je prud silny a to je iba kusok nad minimom

stav zo vcera - 11 den od zalozenia
Prílohy
20210316_205541.jpg
11 den
jaja123
 
Príspevky: 3
Založený: 13 Mar 2021 10:22 am

Re: Moje prve akvarium - 38l

Odoslaťod jaja123 » 17 Mar 2021 11:08 am

matte dakujem, ten kamen ked som vybalila z krabice skoro som odpadla, bol obrovsky, a to v recenziach pisali, ze posielaju mensie kusy ako maju uvedene :-) ani som neverila, ze sa zmesti do akvarka, ale akonahle som ho tam dala vedela som, ze tam je jeho miesto :-) len neviem ci nebude branit filtrovaniu vody ked je taky velky, pripadne ci nebudu rybky schovane iba za nim kedze je za nim miesto, nedotyka sa celou plochou zadnej strany skla. co sa tyka substratu povodne som chcela platinum soil, ale bol vsade vypredany
jaja123
 
Príspevky: 3
Založený: 13 Mar 2021 10:22 am

Re: Moje prve akvarium - 38l

Odoslaťod MartinPotocek » 17 Mar 2021 12:22 pm

Ak v akváriu budeš mať veľké dekorácie,cirkulácia vody nebude dostatočná a za kameňom sa môže hromadiť kal
MartinPotocek
 
Príspevky: 260
Založený: 20 Jan 2021 19:49 pm

Re: Moje prve akvarium - 38l

Odoslaťod matte » 17 Mar 2021 18:54 pm

tak ako vyzera tam zaujimavo ten lavovy suter v kombinacii s dark manadom , ten "bordel" v akvariu patri k zabehu, to sa casom utrasie, slimaciky treba mat, to bud rada, ich populaciu udrzis na uzde neprekrmovanim
zatial vyzera, ze sa dari rastlinkam :)
inak ja som mal v zabehu na prednom skle asi 100 nezmarov, akonahle som kupil prve ryby, tak do 3 dni nebol ziadny plankton v akva
na zelenu riasu som som este pred rybami kupil japonske krevetky a tiez velmi pomohli, mam ich uz vyse 3 roky :) ale tebe by aj mensie krevetky stacili, aj ked tie sa zase mnozia, co mozno by ocenil bettak
este sa vratim k riasoguli, ja som ju mal 2 roky v opacnom rohu kde mam filter a bol klud, potom som ju premiestnil ku filtru a do par tyzdnom bola po celom akvariu rozlezena
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.