Betta rybička POTREBUJEM VAŠU RADU



Všetko okolo akvarijných rýb

Betta rybička POTREBUJEM VAŠU RADU

Odoslaťod Viki008 » 01 Apr 2021 11:40 am

Dobrý deň. Potrebovala by som radu skúsenejších akvaristov.

Mám rybičku bojovnicu, ktorú mám od marca. Mala som najprv s ňou aj iné rybky, ktoré nám odporučili k bojovnici, no rybky pokapali. Myslela som si,že to je kvôli bojovnici, no dnes mi zomiera aj tá.
Rybky mi pokapali ešte na začiatku, čiže bojovnica je vyše mesiaca sama. Plávala úplne spokojne ešte 3 dni dozadu. Včera, sa začala schovávať, no vyzerala dobre. Dnes, už len leží buď na kamienkoch, alebo na listoch rastlín nad hladinou a pláva len pri hladine chvíľkami ako splašená.

Rybka má 16l akváriu s filtrom, so živým rastlinkami, čiže o kyslík nemá núdzu i s úkrytom, má i svetlo. Vodu má upravenú ,teplota je tiež primeraná, keďže tam mám aj teplomer viem si to skontrolovať. Čistila som vodu naposledy minulý týždeň, no po pár dňoch sa mi veľmi zašpinila znova tak isto aj kamienky. Môže to byť vo filtri? Že zle filtruje, prepúšťa špinu nas5 a preto rybka zomiera? Ďakujem za každú radu, i konštruktívnu kritiku. Ak budete mať rôzne otázky v záujme pomôcť mi dopátrať sa príčiny, budem veľmi rada. Rybka to už asi bohužiaľ neprežije, ale musím sa poučiť aspoň do budúcna. O kritiku typu ,,nevieš sa o to starať tak to nemaj" nemám záujem, pretože každý raz začínal a názor sa dá vyjadriť aj slušne. Ďakujem, pekný deň.


rybka zatiaľ bohužial zomrela, no dúfam, že sa dopátram prečo a ako tomu predísť v budúcnosti. budem naozaj vďačná za každú jednu radu
Viki008
 
Príspevky: 5
Založený: 01 Apr 2021 10:30 am

Reklama

Re: Betta rybička POTREBUJEM VAŠU RADU

Odoslaťod MartinPotocek » 01 Apr 2021 11:48 am

Skús priložiť foto aby sme ti vedeli pomôcť
MartinPotocek
 
Príspevky: 260
Založený: 20 Jan 2021 19:49 pm

Re: Betta rybička POTREBUJEM VAŠU RADU

Odoslaťod Viki008 » 01 Apr 2021 11:55 am

rybka už bohužiaľ zomrela, čiže foto nemam :/
Viki008
 
Príspevky: 5
Založený: 01 Apr 2021 10:30 am

Re: Betta rybička POTREBUJEM VAŠU RADU

Odoslaťod matte » 01 Apr 2021 12:37 pm

ak chces poradit musis sem dat fotku celeho akvaria, prvy problem asi bolo nezabehnute akvarium, do 16l akvaria je 1 bojovnica akurat, cize tie ine ryby kupovat, to ti velmi zle poradili
ak je akvarium dobre zabehnute, to znamena, ze je osidlene prospesnymi bakteriami a zarastene vies fungovat aj bez filtra, ja mam bettu v tomto uz vyse roka nic nerobim, iba menim tyzdenne 20% vody a krmim velmi striedmo, cize 7-10 granuliek hikari pre bojovnice denne, v sobotu dieta
download/file.php?id=22701&mode=view

cize nevesaj hlavu, zacni trochu studovat ako zalozit akvarium, zaloz odznovu, vela rastlin, minimalne mesiac pockaj, kym sa vsetko zabehne, zaloz si tu temu svojho akvaria a vsetko tu diskutuj s nami a uspech je zaruceny :)
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Betta rybička POTREBUJEM VAŠU RADU

Odoslaťod Viki008 » 01 Apr 2021 14:37 pm

Ďakujem pekne za odpoveď. Problémom bude pravdepodobne to, ako ste napísali, nezabehnuté akvárium.
Určite založím tému a budem sa radiť so skúsenejšími, keď to budem znova všetko pripravovať. Ďakujem :)
Viki008
 
Príspevky: 5
Založený: 01 Apr 2021 10:30 am

Re: Betta rybička POTREBUJEM VAŠU RADU

Odoslaťod Barbara89 » 01 Apr 2021 14:48 pm

Betta potrebuje mat zakryte akvarko. Casto "nachladnu", lebo su citlive na chladny vzduch, hoci nam sa zda, ze mame teplo. Teplota vody tiez vyssia ako u inych rybiek.

Tiez som zacala s Bettou a tiez mi zomrel. Vyhrnula som rukavy, studovala a studovala. Stale sa ucim a davam za pravdu vsetkym co hovoria, cim vacsie akvarko, tym menej roboty :)

Nech ta akva vasen neopusta a drzim palce :pivo:
Barbara89
 
Príspevky: 41
Založený: 16 Nov 2020 18:39 pm

Re: Betta rybička POTREBUJEM VAŠU RADU

Odoslaťod matus.galan » 14 Apr 2021 21:44 pm

Treba si precitat nieco o chove bojovnice a potom podla toho zakladat akva. 16 po vyplneni tak tam realne ostane mozno tak 14lmax a to je fakt pidi sklicko a tak male akva este narocnejsie na udrzbu. Ak uz tak aspon 20l a hlavne citat predtym ako sa do niecoho pustim. Urobit si celkovy plan a ak si niesom isty tak sa spytam.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.