Akva pre mamu 84 l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod Hora » 07 Okt 2020 10:38 am

som zvedavý,či to tma eliminuje
zla údržba je na pováženie u mesačného akvária,kde ešte nie sú žiadne humusy,nánosy,odpady,neber to tak poctivo :wink:
zrodenie-noveho-iwagumi-t11419-96.html
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod Seraph » 07 Okt 2020 14:23 pm

Som prave u mamy, odkryl som na chvilu, dal aklimatizovat rybky a krevetky, nemal som sice zapnute svetlo ale aj tak sa mi zdalo, ze je stav neporovnatelne lepsi....ale mozno fakt len dojem, kym nezapnem svetlo...rybky pustene, akva opatovne zakryte od pondelka dame este dva dni a potom vymena a mikroprvky trosku
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod Seraph » 09 Okt 2020 12:00 pm

chalani, hlasim sa:
blackout trval od utorka do dnes...cisteho casu cca 3,5 dna....
akva vyzera neporovnatelne lepsie....ta hneda pliaga je na ustupe (nechcem kricat HOP), ale takmer som ju uz v akva nevidel.....co tam ostalo som sa snazil povysavat..kdesi cosi este moze byt...snad to neprepukne......
ihned po odkryti som vymenil asi 20% - 30% vody, dal jeden strek mikroprvkov (podla rad kamosa aquascapera), trosku excelu, urobil este beznu udrzbu skiel ...nastavil svietenie na 50% (2h - 1h pauza - 4 h)...
uz len dufat, ze sa to nevrati....ale kazdopadne mozem BLACKOUT len odporucit...nevravim, ze dokaze zazraky, ale vyrazne vie napomoct....akva nateraz vyzera omnoho lepsie a snad to budem moct povedat dlhodobo...aj v najblizsich dnoch a tyzdnoch....
pripajam nejake fotky
p.s. vincent ospravedln nedokonale fotky...proste len chcem ukazat priebeh/stav
Prílohy
IMG_20201009_101807_1.jpg
drevo v celom akva krajsie, cistejsie
IMG_20201009_101758.jpg
omnoho cistejsi anubias po blackoute, ten vlavo som samozrejme ocistil
IMG_20201009_105150.jpg
sucasny stav k dnesnemu dnu
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod JozefSC » 09 Okt 2020 12:33 pm

Super o poznanie lepšie
Ak môžem tak len čo má napadlo:
To je riccia fluitans na vrchu však? Si aj písal že za chvíľu odplave možno by sa ti tam viac hodilo Monte Carlo ja ho pestujeme len tak na dreve alebo medzi kameňmi, je to rovnaká farba trošku iná štruktúra a celkový dojem by to asi nezhoršilo.
Tie anubias rastlinky to sú take magnety na riasy hlavne keď sú výstavné svetlu a na druhej strane hair grass by zas rád svetlo a zdá sa mi tam byť dosť schovaný, možno len no fotke to tak vyzerá.
Slimáky nerite sú veľmi dobrý pomocníci asi ti aj pomohli hodne sa zbaviť toho povlaku ale keď začnú klásť vajíčka tie dreva/kamene budú celé bodkovane.
Ináč ste to tu pekne poskladali super job, páči sa mi to veľmi. Tá crenata vyzerá že to ešte rozchodi len si počkáš na pekný kobercek. Držím palce.

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk
Naposledy upravil JozefSC dňa 09 Okt 2020 12:43 pm, celkovo upravené 1 krát.
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod vincent van gogh » 09 Okt 2020 12:36 pm

Seraph napísal: vincent ospravedln nedokonale fotky...proste len chcem ukazat priebeh/stav

Ospravedlnujem, rozumiem :) Ja som ti len chcel naznačit. Všetko ostatné je pochopitelne len na tebe a myslím, že tiež rozumieš.
Seraph napísal:....ale kazdopadne mozem BLACKOUT len odporucit..

Mne sa raz nedopatrením "podarilo" nesvietit asi tážden. Výsledok ma šokoval. Všetko sa tak nejako akokeby vyčistilo. Uplné zatemnenie som nikdy neskúšal, ale ako procedúra to nemusí byt márna snaha.

Vyladit akva a ešte k tomu ,ked nie je doma na očiach, nie je žiadna hračka. Napadol mi aj scenár : najviac poškodené rastliny ,ktoré sa nevedia spamatať, jednoducho preč a nahradit inými. Hlavne ten koberc , ak som dobre pozeral. Ale tak sa uvidí. Nejaké hodnoty vody (kH, pH) by predsa len mohli napomôcť.

Ryby si zvolil výborne.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod Seraph » 09 Okt 2020 14:07 pm

diky chalani,
veru cas ukaze, ale aspon mozem pokojnejsie spavat...snad aspon chvilu....
uvidime co ta marsilea, ale je to hirsuta, nie crenata (myslim, ze crenata ma vacsie listy omnoho)...ked nie ako pises vincent, nahradime, snad najdem cosi low tech, kedze svetlo teraz len 50% a nemam ani v plane menit...
aaa rybky razbora espei, ked som odkryl akva nikde ich nebolo, oni vlastne prisli do akva pocas blackoutu, takze neviem, ci to nebol privelky stres pre nich, par dni tma....ale zapol som svetlo, nakrmil ich a hned boli krajsie.....akurat tam niekde maju byt 4x amano krevetky, ale za cely cas som nespozoroval ani jednu (ale tie nevidim ani doma vo svojom, az kym im z casu na cas "neprepne" a lietaju hore dole ako keby sa nahanali...

Jozef: s tou ricciou uvidime, kedze mam pocit, ze coskoro vyplave....a mam po chlebe...s monte carlom by som spravil to iste? len priviazat....pravdupovediac monte carlo ak som raz mal v iwagumi, tak bolo samozrejme v substrate riadne...

vincent
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod JozefSC » 09 Okt 2020 15:45 pm

Hirsuta ok je tam malý rozdiel mal som si prečítať poriadne na fotke sa nedá rozpoznať a možno keď sa rozrastie. A ak ti neodhnili len dočasne stagnujú nechaj ich tam ak bude akva pracovať správe čoskoro pustia výhonky a budeš mať skôr koberec. Ak to chceš urýchliť tak dosadiť nové

Tu ricciu udržís na tom kameni tak že ju budeš strihať pravidelne potom nepustí.

A MC to máš jedno silon o kameň/lepidlo/priložiť kameň/niekam medzi dreva ona keď sa rozrastie sa uchytí sám na dreve koreňom.

Pod silným svetlom bude mať menšie listy a ako bude rásť smerom dole budú väčšie.

Neviem presne odhadnúť koľko máš miesta ku dňu z foto ale aj hydrocotyle tripartita japan by sa tam mal dobre ťahavá rastlina len trochu vyššia.

Ja mám MC len na dreve vložené dal som tam také nepodarky čo už to skoro mali za sebou a chytili sa pozri foto. Je tam aj Crenata na tom dreve tiež rovnaký osud mala už skoro za sebou a rastie výborne.
Obrázok
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod JozefSC » 09 Okt 2020 16:02 pm

Nie ku "dňu" ale k hladine
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod JozefSC » 09 Okt 2020 16:44 pm

Ešte jedna foto, MC len priložené kameňom rastie len tak na volnoObrázok
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod Seraph » 09 Okt 2020 17:36 pm

Jasne, som otvoreny moznostiam, uvidime ako sa bude vyvijat akva, momentalne som rad, ze som sa dostal aspon trosku z problemov, dufam, ze sa nevratia, aby som nemusel zatemnovat :) mozno hydrocotyle japan znie naj do stredu, ale budem musiet udrziavat ho, nech nezakryje uplne scape v strede, ten otvor vzadu v dreve sa mi paci, a najma dnes presne v nom krevetka, krasny zaber
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod JozefSC » 09 Okt 2020 17:53 pm

Vlastne k hladine máš miesta kopec ale ako hovoríš japan by ti asi zakryl tie dreva rýchlo, preto MC to by sa ťahalo smerom dole.
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod Seraph » 29 Okt 2020 16:52 pm

foto update po par tyzdnoch,
akva vyzera neporovnatelne zdravsie (klop klop) rastlinky rastu pomalicky, kedze svietim na 50% max a cca 6-7 hodin dokopy
vcera akurat mame vypadla elektrina, tak som musel dnes ist a napojit sa s appkou na svetlo, aby nabehlo na rezim, ktory je ulozeny.
pripajam fotky, vidno tam aj clithona od matusa. marsilea hirsuta veeelmi pomalicky ale pojde to...

snad sa tomu bude darit nadalej, kedze ho nemam na ociach mozno to je aj dobre z isteho pohladu a aspon sa v nom nesprtam...na druhej strane uz ma za sebou jedno cistenie filtra a hadic....a vo filtri boli takmer vsetky krevetky od matusa, rychlo som ich z vane pochytal a dal naspat do akva
Prílohy
IMG_20201029_112050.jpg
IMG_20201029_112038.jpg
IMG_20201029_112018.jpg
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod matte » 30 Okt 2020 17:25 pm

paradne a clithoni su nadherni!
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod Pštros » 30 Okt 2020 21:51 pm

tak sa to zacina krasne rozbiehat..nech sa dari.
Tie slimaky su neuveritelne.. mam ich 12 a davaju kamene do cista :D
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod Seraph » 26 Jan 2021 10:42 am

spravime si foto update po 3 mesiacoch.
1. trosku bojujem so staghornom, asi 3 tyzdne som pri akva nebol, ale naposledy som vycistil hadice a dal lily pipes aby cerila hladinu a je to o poznanie lepsie....inak pekne sa da rukami vyberat a krasne sa vetvi.....nie je to nic dramaticke, snad to udrzim takto na uzde.....

2. ta marsilea akoby sa nie a nie rozbehnut.....tu vpredu sa uz malo davno zelenat
3. micranthemum prava strana jak dive, vlavo zase trosku bieda
4. vallisneria nana odnozuje, ze musim davat pozor, kedze sa uz derie dopredu.
5. predne rohy akva...staurogyne repens....pekna zelena, ale zeby nejak rastla nemozem povedat :D

a inak krevetky od matus.galan....nieco neskutocne, mame sa tam namnozili jak dive, neviem ci to je nejaka geneticky vyslachtena krevetka, ale zatial som nemal tak rychlo sa mnoziace krevetky....mozno preto, ze toto je prve akva mimo mojho bytu a teda ina voda, apod.
Prílohy
1611650410895.jpg
1611649469471.jpg
1611649497017.jpg
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod Pštros » 26 Jan 2021 10:52 am

parádička
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod JozefSC » 26 Jan 2021 11:25 am

Super

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod Hora » 26 Jan 2021 13:47 pm

Mame urobis paradne akva na pohlad a Martine to odflaknes? :wink:
Marsileu hirsuatu??? (sa mi nechce googlit presne nazov) mi robila to iste,stala bez odnozi.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod JozefSC » 26 Jan 2021 13:53 pm

Ja mám marsilea crenata a rastie celom rýchlo malo by to byť to isté čo sa týka náročnosti len veľkosť iná. Keď som nedávno vybral CO2 z mojej 100vky na tri mesiace tak sa úplne zastavila, dal som ho do Fluval 19liter a tam zarastla celý predok veľmi rychlo. V 40tke to isté s CO2 rastie veľmi dobre aj v piesku bez živín.
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod Seraph » 26 Jan 2021 14:10 pm

Hora napísal:Mame urobis paradne akva na pohlad a Martine to odflaknes? :wink:

Vies tam som chcel pomoct a bol som postaveny pred hotovu vec, akva uz bolo, svetlo uz bolo, filter bol povodne naplanovany zly, tak som zasiahol (aj ked teraz tam je zase iny)....umela dekoracia uz bola...tam som aspon presadil maly amano wood, zive rastliny a troska platinum soil.
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod snajprik » 26 Jan 2021 20:23 pm

Akvarko vyzerá super, také podobne drevo si chcem zohnať aj ja :)
Trošku si to prehnal s podobnými druhmi rastlín do popredia. Ja som tiež nasadil 7 druhy rastlín do popredia a prežili to len 2 ktoré zadusili ostarne, a to len preto , že som ich od seba oddelil.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Akva pre mamu 84 l

Odoslaťod Seraph » 21 Máj 2021 12:52 pm

takze mensi update:
bojujeme so staghornom uz nejaky ten tyzden....ale mamu som instruoval ako nan strieknut excel, takze sa to pomerne zlepsilo...
inak rastlinstvo cca v rovnakom stave:
- marsilea bez odnozi a to akva bezi uz skoro rok
- vallisneria nana odnozuje az dopredu, tak to miestami musim ustrazit, aj ked sem tam necham kedze som chcel zvacsit objem zelenej hmoty v akva a bojovat aj takymto sposobom so staghornom
- micranthemum monte carlo vlavo bieda a aj preto som ho trosku pustil nech ide dopredu, lebo nerastol vobec tak ako ta hustina vpravo....
- riccia je oproti stavu zo zaciatku biedna, asi jej vadi neustaly prud vody...

udrzba cca kazde dva tyzdne, vymena vody (niekedy teraz uz castejsie, kedze to vie spravit aj mama) trosku prilejem K a nejake tie mikro a makro ale fakt mini davky.
prikladam aktualnu fotku
Prílohy
1621592680678.jpg
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 0 hostí.