Nove aquarium , prosim poradit



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod Stando24 » 01 Jún 2021 12:30 pm

Vo Zvolene máš 3x Superzoo a tam to majú všade a aj pri malej stanici ti majú :)
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Reklama

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod wancohoff » 01 Jún 2021 18:52 pm

Kúpené, aplikované, uvidím či to pomôže

Odoslané z SM-G985F pomocou Tapatalku
wancohoff
 
Príspevky: 36
Založený: 16 Máj 2021 11:50 am

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod wancohoff » 02 Jún 2021 20:50 pm

Takze dnes som po 24hod vymenil tretinu vody a dal 5 kvapiek esha exit. (Na 50L) po dvoch hodinach jeden prisavnik mrtvy.plaval , šantil ako zvyknu kazdy vecer az prestal a klesal.zomieral mi v ruke pod vodou. Takze diky za radu s exitom. Cakam ze mi umru aj ostatne kedze to tiez obsahuje meď (krupicka bola uz menej vidno od vcera)

Odoslané z SM-G985F pomocou Tapatalku
wancohoff
 
Príspevky: 36
Založený: 16 Máj 2021 11:50 am

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod Stando24 » 02 Jún 2021 23:45 pm

Tak ja osobne keď mal krupičku použil esha exit a prežili aj výter prisavnikov prckovia o veľkosti 1,5-2 cm. Tak príčina mohla byť aj inde :)
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod matte » 03 Jún 2021 09:34 am

mne tiez exit presne podla navodu vyliecil bojovnika a nikto neskapal slimaky ani krevetky ani rastliny
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod newsted » 03 Jún 2021 09:39 am

1. Ako dlho je zabehnute toto akva
2. Ako casto menis vodu a akym sposobom
3. Ak mas testy ake su hodnoty
4. Parametre akva (velkost, filter, dlzka osvetlenia, osadka..)
5. Ake krmivo pouzivas
Riesis dosledky, nevieme nic o pricine. Ryby nedostanu krupicku len tak. Prisavnik vyzeral podvyživeny uz na prvej foto (prisavnik by mal ist do akva ako jedna z poslednych ryb, s obrastenymi korenmi atd)
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod wancohoff » 03 Jún 2021 16:40 pm

1. 3 tyzdne ale voda je pouzita zo stareho+stary filter+ rastliny+ sera nitrivec.
2. kazde cca 3 dni tretinu.
3. voda je zasadita, meral som to pred tym ako som chcel pouzit anti ichtin. ktory som potom ani nepouzil.
4. 50L, filter mam AquaEl Fan Filter Mikro Plus, ale posledne 2 tyzdne som vybral cierny filter, a dal zeleny ovela vacsi.. cca
18x7x7cm. (tera sa mi to aj hodilo lebo cierny vraj obsahuje uhlie co by bralo liečivo z exitu.) osvetlenie mam 4000K
500lm,5W
, 40 cm dlhe,svieti cca 12 hodin denne. (akva ma 50cm sirku) 2 prisavniky, uz len jeden, a 7 sekavcov. 3 vacsie 4 malicke cca 3cm

5. pleco, chodia nan radi aj prisavniky aj sekavce. do 3 minut su tam vsetci. obcas som dal prisavnikom uhorku salatovu, na spajdle len tak na par hodin čo to pojedli a vybral som ju.
nemyslim si ze boli prisavniky podvizivene, pretoze vzdy zrali, a srali este viac. odsaval som to vzdy pri vymene vody.. teda, tak prebiehala vymena ze som odsaval dno...
wancohoff
 
Príspevky: 36
Založený: 16 Máj 2021 11:50 am

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod newsted » 05 Jún 2021 12:18 pm

3. Potrebujes testovat na dusikate latky, tam hladaj pricinu
4. S vymenou cierneho filtra si odstranil vacsinu prospesnych bakterii, akvarium sa ti znova zabieha
Podla mna, po zabehu, je zbytocne casto menit vody kazde 3 dni a este aj tretinu
Kup si testy, podla toho si nastav vymeny vody. Men raz tyzdenne cca 20%, ak ti pred vymenou vyskoci NO3 nad 30, zacni menit castejsie alebo 30%.
Takze otestuj na NH4, NO2 a NO3.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod wancohoff » 06 Jún 2021 19:09 pm

Dakujem za radu...no ten nitrivec vraj upravi vodu za 1, 2 dni.. momentalne sa mi zda ze je akvarko ok...rastlinam sa zatial dary, sekavce rastu, a prisavnik co mi ostal je uz pekny bez bodiek.

Dnes pozeram, ze co je za chrobaka, na skle , a to je vnutri a slimáčik :) pravdepodobne bonus ktory som dostal s rastlinami :)
Asi tazko zistite podla fotky aky by to mohol byt druh? Ma tak 1cm zatialObrázokObrázok
wancohoff
 
Príspevky: 36
Založený: 16 Máj 2021 11:50 am

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod Hora » 06 Jún 2021 20:47 pm

Levatka ostrá.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod wancohoff » 16 Jún 2021 07:51 am

Ahojte, zas sa hlasim po nejakom case. a mam par otazok.

myslim ze akvariu ako takemu sa dari. i ked su nejake straty. vcera som dosadil dalsie 3 rastliny. zo vsetkych asi 10 mi vykapala len jedna. ostatne riadne rastu, hlavke ta najkrajsia vzadu napravo uz je 2x dlhsia.
jeden prisavnik co ostal(prezil krupičku) je uz vacsi a vyzera zdravo. inak nevedel som ze prisavnik meni farbu podla prostredia.
sekavce prezili vsetko, avsak jeden zo siedmych vnoci vyskocil z akvaria. takze ich je 6.
mam jeden parik black molly, a ktomu 6 gupiek. gupky mi dve umrely.cize mam 4
na ten slaby filter som nejak dal velky molitan (ten zeleny) a funguje tam uz dlhsie, len jeho vykon 250L za hodinu bolo proste malo na cistenie vody. tak som kupil Tetra FilterJet 900 ... no ale zas som urobil kravinu, lebo v popise bolo "nastavitelna regulacia prudu vody" no a ja som to pochopil ze sa da pridat na nom vykon aky silny prud ma ist, a ono sa to neda ako na tom slabom co mam, a da sa len natacat lopatka. no a je to tam ako v divokej riake :D ale ked nastavim vypust o sklo tak je to v pohode..
no a otazky mam dve :
co sa tyka tych gupiek, dva samce co mi umreli.. myslim ze boli nejake retardovanie a netyka sa to kvality vody alebo akvaria. jeden hned od zaciatku plaval aj hodinu na mieste. normalne som ho mohol prstom pohladkat. siel sa nazrat pri krmeni poplaval aj inde, a potom sa vratil presne na to iste miesto a zas plaval na mieste aj 2 hodiny bez zmeny. vsimol som si to hned po polhodine ako som ich pustil do akva. po tyzdeni umrel. ako umrel, zacal to robit druhy samec, len na inom mieste.. nemyslim si ze to je choroba ako taka, to by ich pomrelo naraz viac. proste ich spravanie bolo hned od kupy divne...
druha otazka je: ten novy silny filter som zapojil do akva, a nehal ho bezat. pridal som nitrivec. a teraz tam bezi aj zabehnuty aj novy filter... po ako case mozem vybrat ten stary filter ? aby uz novy plnil svoj ucel a bol zabehnuty? pripadne ako to spravit ?
samotnu spongiu nechcem menit lebo ta zelena je prilis velka, ta cierna na tom novom mi velkostou vyhovuje a nesvieti to tak v akvarku. ... dakujem za odpoved.

ObrázokObrázokObrázok
wancohoff
 
Príspevky: 36
Založený: 16 Máj 2021 11:50 am

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod Seraph » 16 Jún 2021 09:14 am

Ahoj, pozri sa, cim dlhsie tam ten starsi nechas tym lepsie,
ale tak minimum asi 3-4 tyzdne a potom ho vyber, ten novy uz by mal byt v tom case zabehnuty,
alebo vyber na chvilu obdiva a z tej starej spongie vyzmykaj bordel do tej novej spongie este
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod matte » 16 Jún 2021 10:25 am

stary filter s prietokom 250l s vhodnym molitanom mohol stacit, podla mna si zbytocne kupoval novy, ale vidno snahu, drzim palce
podla hladiny vyzera, ze tam mas riadne pereje :o
doporucujem zohnat dnove slimaky piskorky, ktore ti prevzdusnia dno, lebo myslim, ze v tak jemnom piesku ti hrozi hnitie korenov, nedostatok kysliku aj pre bakterie zijuce v dne aj pre korenove sustavy rastlin
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod wancohoff » 16 Jún 2021 10:40 am

no skusim vygooglit daky typ ako priškrťiť ten novy filter. ten stary mi pride celkovo slaby i ked je pisany 250L/h. teraz to je lepsie s tym velkym molitanom ale original bol uplne na nic.
slimaky skusim, zatial tam mam iba jedneho pristahovalca v prispevku vyssie.
pod tym pieskom, vrstva cca 1cm je velky štrk. len je to zakamuflovane :)
wancohoff
 
Príspevky: 36
Založený: 16 Máj 2021 11:50 am

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod matte » 16 Jún 2021 13:59 pm

inak to skrtenie filtrov byva tak, ze regulujes vytok, to je normalne, ja mam v 60l filter s prietokom 550 priskrteny na polovicu priblizne tiez iba mechanickym zablokovanim polovice prietoku smerom von z filtra
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod wancohoff » 27 Jún 2021 14:51 pm

Po priškrteni vystupu filtra, mi chce tiect voda aj cez hadičku ktora ma nasavat vzduch a robit bublinky.takze som ju dql preč a zaslepil dierku. Su tie bublinky nutne ? Alebo to rybam nijak nepomoze.. rastlinie mam cim dalej viac.

Odoslané z SM-G985F pomocou Tapatalku
wancohoff
 
Príspevky: 36
Založený: 16 Máj 2021 11:50 am

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod matte » 28 Jún 2021 09:28 am

vzduchovanie pri cereni hladiny filtrom a rastlinnom akvariu nie je nutne, prave naopak vraj tie vzduchove bublinky vybijaju CO2 z vody, ktore potrebuju rastliny
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod wancohoff » 20 Júl 2021 17:37 pm

Ahojte, opat potrebujem radu, tentokrat s rastlinami. Vsetky pekne rastli, aj rastu, ale zacali zltnut. Nevzduchujem, menim 30% vody tyzdenne, a vzdy po vymene vody davam hnojivo dajana proflor. Ale máličko 1-2ml na 84L akva. Moze tomu skodit to hnojivo alebo ho prave davam malo? Zo zaciatku po zalozeni akva som ho daval viac prvy mesiac. Ale nechcem to prehanat.aj skrz rybky.(ktore po 2 mesiacoch ani naznak kotnosti :) )ObrázokObrázokObrázok

Odoslané z SM-G985F pomocou Tapatalku
wancohoff
 
Príspevky: 36
Založený: 16 Máj 2021 11:50 am

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod matte » 21 Júl 2021 12:34 pm

u mna sa dlhodobo akotak dari len cryptocorynam, monosoleniu, bucephalandre a anubiasom..egeria mi odisla hned na zaciatku, celkovo si myslim, ze zaciatocnik by mal skusat vsetky nenarone rastliny a zistit ktorym sa dari a na tie sa orientovat, lebo ak nechces pridavat co2, silne svetlo a kazdy den hnojit, tak asi nedosiahnes len tak lahko pkne zarastene akvarium
ja byt tebou kupim poriadny trs anubiasu rozstriham ho na 4-5 kusy tie prilepim o kamene a rozmiestnim po akvariu
mne v prvom polroku v akvariu odisla egeria aj echinodorus - netusim preco
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod wancohoff » 24 Sep 2021 20:03 pm

Ahojte, hlasim sa po dlhsom case. A mam par otazok.
Objavili sa mi rybky. Nepostrehol som ze by boli nejake tehotne..mam gubky a molly.

1. Ake to mozu byt rybky ? Dve mam tie blede, na zadnej plutve dole maju obe cierny pasik... ta tretia, jedna, ma farbu zltej molly. Alebo to moze byt gupka ? Mam super mobil ale strasne zle sa to foti.stale sa hybu.

2. Kamarat mi dal s rastlinkou aj slimaka.myslim ze kotulka. No a za 2 tyzdne ich mam asi 30 ak nie viac. Mne sa to paci a nevadia mi, no a nezda sa mi ze by zrali rastliny.mozu mi nejak skodit ci ich mozem v klude nechat ? Alebo pretriedovat ?

3. Mam krevetky, red cherry. Vsimol som si ze jedna nosi vajicka.a uz som si aj vsimol jednu miniaturnu krevetku. Ale fakt ze iba jednu a to sledujem lupou kazdy vecer akvarium. Ze by podochli alebo ich pozrali ryby ? Alebo to kotí tak málo ? ObrázokObrázokObrázokObrázok

Odoslané z SM-G998B pomocou Tapatalku
wancohoff
 
Príspevky: 36
Založený: 16 Máj 2021 11:50 am

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod Stando24 » 25 Sep 2021 21:11 pm

Na prvej fotke je pravdepodobne molinézia a na tretej fotke sú na 100% tie dve pri sebe gubky. A krevetky nosia ale ťažko prežijú mladé v tvojich podmienka ich požerú tie molly a gubky. Trebalo mach nech sa majú de skrívať aj to bude na dlhé lakeťe.
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod wancohoff » 29 Sep 2021 08:11 am

ahojte. predvcerom bol mesiac co sa mi objavili male rybky.mal som pripomienku takze som to vedel presne. vecer som pozeral kazdu jednu samicu, ci uz gupku alebo molly. ani jedna nebola tučná a nemala ani fliacik.ani sa neschovavala. ziadny naznak tehotenstva. a rano som nasiel jednu malu molly.
neverim tomu, ze pred mesiacom, a aj teraz porodila napriklad 20 malych , a vsetky pozrali ostatne ryby a prezila len jedna jedina. aj tato nova malinka s nimi plava a nevsimaju si ju. je mozne ze by rodila len jednu, a preto ani na nej nevidno ze je tucna ???
vsak vsade citam ze to rodi 20 az 60 malych...
je mi to divne...
wancohoff
 
Príspevky: 36
Založený: 16 Máj 2021 11:50 am

Re: Nove aquarium , prosim poradit

Odoslaťod wancohoff » 05 Nov 2021 20:31 pm

Ahojte, od dnes rana toto trci mojej samicke gupke zo zadku...neviete co to moze byt ? Obrázok

Odoslané z SM-G998B pomocou Tapatalku
wancohoff
 
Príspevky: 36
Založený: 16 Máj 2021 11:50 am

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.