kombinacia tanganyika 375L



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

kombinacia tanganyika 375L

Odoslaťod ozzmozis » 10 Apr 2021 12:29 pm

Hello,
Prehľadal som mnoho fór na nete ale takú kombináciu ako som si vyskladal, som nikde nenašiel, preto by som sa chcel poradiť ohľadom kompatibility rýb.
Zakladám tanganyika biotop v nádrži 150x50x50 cm (375L ak by tam bola iba voda).
3D pozadie back to nature, kt. zoberie niečo z litráže.
Chcel by som na jednu stranu spraviť vysoký útes zo skál (od kraja do cca tretiny alebo necelej polovice)
Na druhú stranu ulitové pole
V strede voľny piesok
A teraz fauna.
Na útes princezky (Neolamprologus brichardi), na mušle bagristov (lamprologus multifasciatus), na riedenie oboch kolónií pár alebo trio z rodu altolamprologus + do voľnej vody motýliky (Cyprichromis leptosoma)

Priority:
1. lamprologus multifasciatus - musí byť kolónia v akvarku
2. neolamprologus brichardi - veľmi chcem kolóniu v akvárku
3. altolamprologus - chcem ale ak by mal byť problém s ostatnými nemusí byť
4. Cyprichromis - nemusí byť ale príde mi že by bolo veľa voľnej prázdnej vody

Vopred vďaka za radu.
ozzmozis
 
Príspevky: 66
Obrázky: 3
Založený: 17 Máj 2005 19:42 pm
Bydlisko: BB

Reklama

Re: kombinacia tanganyika 375L

Odoslaťod MartinPotocek » 10 Apr 2021 13:28 pm

Ja mám doma iba 440 l Malawi takže ti viem poradiť iba to ,že tlamovce mi zožerú úplne všetky rastliny(Anubias,Microsorium,Vallisneria,Cryptocorine)
Prajem Veľa štastia s chovom :D
MartinPotocek
 
Príspevky: 260
Založený: 20 Jan 2021 19:49 pm

Re: kombinacia tanganyika 375L

Odoslaťod snajprik » 10 Apr 2021 17:11 pm

1. lamprologus multifasciatus - 3cm kludna
2. neolamprologus brichardi - 8cm Nesnášenlivá ryba, která si velmi agresivně hájí svůj revír
3. altolamprologus - 8cm kludna
4. Cyprichromis - 10cm kludna
2 zabije 1 a 2 bude utočiť na 3-4.
1 je nevhodná k velkym rybám ideál chovať s niečim menším
nemám dobrý pocit s tých kombinácii.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: kombinacia tanganyika 375L

Odoslaťod ozzmozis » 10 Apr 2021 17:46 pm

Dikes za názor, toto všetko mi je jasné.. niečo mám o tých druhoch naštudované.. myslíš teda že brichardi by sa nedržali na útese ale útočili by na všetko v rámci celej nádrže? Ak by som ich tam nedal tak čo so zaujímavým správaním na ten útes? Napr. Cylindricus?
ozzmozis
 
Príspevky: 66
Obrázky: 3
Založený: 17 Máj 2005 19:42 pm
Bydlisko: BB

Re: kombinacia tanganyika 375L

Odoslaťod melbymbo » 10 Apr 2021 19:34 pm

Mal som 7 rokov 200L brichardi, multici, leleupi, calvus, všetko spokojne žilo ,multici v ulitach v predu pri skle v strede nadrze dokázali odchovavar mladé , brichardi tiež udržali sem tam nejaké jedno mladé ktoré dorásto, leleupi sa vystrieť nepodarilo ale osadili skoro všetky jaskynky , a calvus 2 kusy to spokojne regulovali
A ani brichardi plávali po celej nadrzi a hlavne keď vodili mladé tak ako vláčik rodičia , 1. Generácia a za nimi ďalšia generácia
Obrázok používateľa
melbymbo
 
Príspevky: 211
Obrázky: 7
Založený: 09 Jan 2011 11:26 am
Bydlisko: Čachtice

Re: kombinacia tanganyika 375L

Odoslaťod ozzmozis » 10 Apr 2021 20:56 pm

Hmmm.. toto znie podstatne optimistickejšie... rozumiem dobre že teda podľa teba by táto osádka vedela nažívať v harmónii? ja si teoreticky myslím že áno ale pýtam sa na názory lebo nechcem aby ktokoľvek v nádrži trpel.. to že sa občas preženú je normálne ale aby napr. brichardi neterorizovali celú osádku- neverím že by brichardi vyvraždili šnekáče, s nimi mám bohaté skúsenosti a oni sa zavŕtajú do ulít keď cítia danger.. setup plánujem rozdeliť na teritóriá (ako som písal v pôvodnom príspevku) a teoreticky z toho čo som vyčítal tak by takýto ekosystém mohol fungovať..
ozzmozis
 
Príspevky: 66
Obrázky: 3
Založený: 17 Máj 2005 19:42 pm
Bydlisko: BB

Re: kombinacia tanganyika 375L

Odoslaťod snajprik » 11 Apr 2021 08:27 am

Zabudol som na jednu podstatnú vec, že tvoje akva je 150x50, to znamená kopec miesta pre ich teritória, a 8-10 cm ryby nie sú extra veľké kúsky na taký objem. Ak budeš mať členité dno, kde si každá ryba nájde svoje miesto, možno by to nemal biť problém. Mne sa dosť tĺkli ale ja som ich mal len v 180L tam miesto na vlastne teritórium neprichádzalo do úvahy.
Zo začiatku kým sú mlade problém nebude cca rok, ten možno nastane keď dospejú. Dosť záleží od povahy rýb. Prinajhoršom nejakú rybičku po roku daruješ :)
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: kombinacia tanganyika 375L

Odoslaťod melbymbo » 11 Apr 2021 08:52 am

180 a 200 moc veľký rozdiel už nieje . Záleží od množstva dekorácií a clenitosti terénu a ,,prirodzených,, prekážok . Proste položis ten kameň naprieč a oni ho budú brať ako hranicu medzi okresmi. Druhá vec je počet . Ja som v týchto 200 litroch mal 10 multifasciatus, 4 brichardi, 2 calvusov a 4 leleupi
Obrázok používateľa
melbymbo
 
Príspevky: 211
Obrázky: 7
Založený: 09 Jan 2011 11:26 am
Bydlisko: Čachtice

Re: kombinacia tanganyika 375L

Odoslaťod ozzmozis » 11 Apr 2021 10:13 am

OK, takže vravíte že by to šlo?
počty niesú podľa mňa nejako podstatné.. ak si donesiem 6 multikov a 6 brichardi a urobím im hranicu okresu, tak za rok mám 2 kolónie o X kusoch - to predpokladám na základe skúseností z multikmi. niektoré dospelé budú zabité ale po ustálení párov by tam mal byť kľud..
Preto by som tam chcel dat 2-3 calvusov, ktorí by kontrolovali populáciu poteru jedných aj druhých.. aby sa to neprerybňovalo.

No a tie cyprichromisy neviem ale myslím že tie by si žili vlastným životom v stĺpci - s nimi nemám skúsenosti, len ich tam chcem dať aby bol nejaký život pri hladine :mrgreen:
ozzmozis
 
Príspevky: 66
Obrázky: 3
Založený: 17 Máj 2005 19:42 pm
Bydlisko: BB

Re: kombinacia tanganyika 375L

Odoslaťod melbymbo » 11 Apr 2021 10:22 am

mne tie brichardi plavali v celkom stlpci nie len pri kamienku kde si hajili teritorium ale lahko sa mohlo stat ze mi predali Lamprologus sp. Daffodil namiesto brichardi. ich spravanie v mojej nadrzi by tomu viac zodpovedalo

presiel som stare fotky a ano boli to dafodil. prepac za zavadzanie , su si dost podobne no su o dost mierumilovnejsie
no a na tovju otazku ci by to mohlo fungovat, ak by si vymenil tie brichardi za dafodil ako som mal ja tak by si mal presne tu istu zostavu len namiesto leleupi by si mal Cyprichromis a to by som sa nebal povedat ked to zilo mne ze by si mal mat vacsieproblemi.
Prílohy
004.jpg
Obrázok používateľa
melbymbo
 
Príspevky: 211
Obrázky: 7
Založený: 09 Jan 2011 11:26 am
Bydlisko: Čachtice

Re: kombinacia tanganyika 375L

Odoslaťod ozzmozis » 11 Apr 2021 10:41 am

Super.. brichardi a daffodil su ozaj na nerozoznanie .. možno preto že je to rovnaký druh :o :o líšia sa podľa lokalít v jazere vo farbách
ale správanie by mali mať rovnaké :)
ale môžem sa mýliť, reprodukujem čo som načítal :)

článok: https://www.practicalfishkeeping.co.uk/ ... e-species/
štúdia DNA: https://core.ac.uk/download/pdf/18161552.pdf

Každopádne vďaka, takúto zostavu som si vymyslel niekedy v roku 2012 a až teraz to idem realizovať :), preto som rád že je predpoklad že to bude fungovať..
ozzmozis
 
Príspevky: 66
Obrázky: 3
Založený: 17 Máj 2005 19:42 pm
Bydlisko: BB

Re: kombinacia tanganyika 375L

Odoslaťod ozzmozis » 20 Jún 2021 08:52 am

Obrázok

Nádrž konečne inštalovaná a napustená, po zábehu snáď pribudne zostava rybiek :o :o

Nejako divne to orezalo foto.. originál tu
[url=https://www.akva.sk/gallery/ozzmozis-a979/img-20210620-082506-copy-1600x900-i48528.jpg]
ozzmozis
 
Príspevky: 66
Obrázky: 3
Založený: 17 Máj 2005 19:42 pm
Bydlisko: BB

Re: kombinacia tanganyika 375L

Odoslaťod hongi » 18 Nov 2022 00:30 am

Pozerám, že táto africká sekcia nám nejako umrela, jak je toto možné?
Verím , že tvoje akvarko žije a darí sa. Ako to ide?
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.