Pokus č.2 (NANO CUBE 60L)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Pokus č.2 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod spojka13 » 27 Okt 2021 10:36 am

Jop,
je to taká smart predlžovačka, a rozhodla sa asi počas mojej neprítomnosti updatnuť firm, a nenaskočila naspať. Možno mi aj vybehla notifikácia, ale asi som ju prehliadol. Filter mam priškrtený od začiatku, lebo sa mi zdalo, že moc to robí prúd a veľký mixér, aj po rozšírení dier na výpuste. A príčiny neviem, sám tomu nechápem, do dovolenky to bolo parádne, po dovolenke katastrofa. Filter sa nevypol, ten mám napojený na UPSku.
Merania NO2 - 0 mg/l, NO3 - cca10mg/l. Filter som otváral asi v auguste nebol vôbec zanesený. Plánujem v najbližších týždňoch ho opäť otvoriť. Akvarko je síce oproti oknu, ale extrémne svetlo slnečné nesvieti. Teraz v jeseni a v zime žiadne priame slnečné svetlo. :|
Obrázok používateľa
spojka13
 
Príspevky: 82
Obrázky: 1
Založený: 03 Mar 2018 19:29 pm

Reklama

Re: Pokus č.2 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod spojka13 » 29 Nov 2021 16:02 pm

Zdravíčko,
v dohľadnej dobe plánujem si zaobstarať nejakú techniku CO2, obzerám sa po po nejakom CO2 sete. Ale rád by som sa informoval, či niekto tu má nejaký co2 set, alebo je to lepšie priamo vyskladať si podľa komponentov? Som trochu aj obmedzený výškou skrinky do ktorej to pôjde, na výšku mam cca 54cm miesta. Viete s niečím konkrétnym poradiť? S co2 nemám vôbec žiadne skúsenosti. :)
Obrázok používateľa
spojka13
 
Príspevky: 82
Obrázky: 1
Založený: 03 Mar 2018 19:29 pm

Re: Pokus č.2 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod snajprik » 29 Nov 2021 18:47 pm

Taká kacírska myšlienka, neuvažoval si skôr o tekutom CO2? Máš objem akurát na jedno stlačenie pumpičky denne, máš tam trochu čiernej štetiny na čo veľmi dobre pôsobí tekutý uhlík a nemáš tam machy.
Tie tvoje rastliny vyslovene to CO2 nepotrebujú (sú nenáročné), skôr by som išiel cestou tých tekutých hnojív aj CO2.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Pokus č.2 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod spojka13 » 30 Nov 2021 10:43 am

Ahoj, dávam teraz v poslednej dobe Easy-life Carbo po 1ml každý večer. Niekedy dávno pri pokuse č.1 som použival presne to pumpičkove "CO2". A áno, teraz tam nemám nič náročne, ale chcem prejsť na rastlinky ktoré rastu pri CO2, chcem tam dať aj koberec, ktoré bez CO2 nepôjdu.
Obrázok používateľa
spojka13
 
Príspevky: 82
Obrázky: 1
Založený: 03 Mar 2018 19:29 pm

Re: Pokus č.2 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod Seraph » 30 Nov 2021 11:59 am

zrejme by som aspon teraz daval carbo (uhlik) nie vecer ale pred svietenim akva.....
ja sa profi CO2 uspesne vyhybam.....ficim na burciaku cca zmes ako snajprik resp. zmes podobna akurat ze si najprv vyrobim z cukru zele
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Pokus č.2 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod Stando24 » 30 Nov 2021 12:42 pm

Ja osobne mám v dvoch akváriach set co2 z invitalu jeden 5l druhý 2.1l a som spokojný set bol zložený iba sa nakrútil manometer na fľašku. Samozrejme som si od skúšal tesnosť jarou. Pre info výška menšej fľašky s manometrom je cca 48 cm podľa toho ako natočiš. A tak isto mám v jednom akváriu síce nie burciak ale dve fľašky kyselina citrónová a sóda a to ide tiež fajne a viac sa mi to páčilo ako burciak. Ale proste co2 set je luxus a kľud nemusíš nič sledovať nastavíš plus časovač s máš hotovo
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: Pokus č.2 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod PeterzBA » 30 Nov 2021 15:20 pm

spojka13 napísal:Zdravíčko,
v dohľadnej dobe plánujem si zaobstarať nejakú techniku CO2, obzerám sa po po nejakom CO2 sete. Ale rád by som sa informoval, či niekto tu má nejaký co2 set, alebo je to lepšie priamo vyskladať si podľa komponentov? Som trochu aj obmedzený výškou skrinky do ktorej to pôjde, na výšku mam cca 54cm miesta. Viete s niečím konkrétnym poradiť? S co2 nemám vôbec žiadne skúsenosti. :)


Ja mam v 20l nanoakvariu CO2 set postaveny na regulatore z aliexpressu (https://www.aliexpress.com/item/4000064 ... 1587%22%7D - je dobre hodnoteny nielen tu na fore, ale aj inde - tiez som s nim velmi spokojny, nehreje sa, drzi nastavenie, aj cena je super), na sodastreame a redukcii (kedze ide o 20l nanoakvarko, sodastream tam buble skoro rok a nevyzera ze by bol na konci s dychom). Casovac mam vyrieseny cez ikea tradfri zasuvku, ale to len kvoli tomu ze uz mam na tradfri urobene osvetlenie a je to pre mna pohodlne. Samozrejme to mozes hodit na akykolvek casovac. Difuzory pouzivam NEO, robia skutocne jemne bublinky, mozes samozrejme pouzit aj inline difuzor ktory hodis na hadicu na vystupe z filtra. Pripadne reaktor, ale to uz je celkom luxus.

Ten regulator vies samozrejme pouzit na akukolvek standardnu 2l/5l flasku. Kedze bola spokojnost, teraz mam na ceste druhy rovnaky, ten pojde do druheho 40l akvaria, kde aktualne bezi NEO CO2 set (mal som ho po ruke, je to v podstate lepsi burciak so zelatinovou zivnou podou). Ten je fajn, ale CO2 z flase je proste ovela pohodlnejsie - vies ho regulovat, mozes ho vypnut na noc, takze aj ryby si oddychnu, nastavis a kym nepotrebujes vymenit flasu, tak ani nemusis nic riesit (mozno okrem obcasneho cistenia difuzora). Burciak je na skusku OK, niekomu to vyhovuje, ale mna jednoducho nebavi ta nestabilita, robilo mi to nasledne problemy aj s riasou a osadkou, stale to treba strazit a hrat sa s tym. Je to otazka preferencie. Takmer kazdy si tym presiel, ak niekto pri tom zostava, rozumiem tomu, ale za mna je bomba ovela jednoduchsia.

Inak myslim ze to tu nikto zatial neriesil, ale je aj dalsia alternativa, a to CO2 zo sody bikarbony / kyseliny citronovej, ale nie to z dvoch flasiek, ale nieco ine - len je to vo finale drahsie ako kupit bombu: https://www.youtube.com/watch?v=AVNhkCmqXx0
PeterzBA
 
Príspevky: 34
Založený: 04 Jan 2021 13:12 pm

Re: Pokus č.2 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod Stando24 » 30 Nov 2021 16:12 pm

Áno ten regulátor používajú veľa ľudí ja som tiež nad ním rozmýšľal máš to zo Španielska za cca 48€ alebo z činí lacnejšie za mesiac není zlé. Ja ako som hore písal som dva krát kupoval invital keď bola akcia a 5l fľaša manometer a všetko má vyšlo na cca vtedy 100€ a 2.1 som kupoval nedávno mi prišiel mail že dvacka dole tak som objednal za 90€ a odstavil co2 z kyseliny a sódy. A už pri ten cene 90€ to keď porátaš ťa bude stáť menej ako z činí a máš fľašku komplet všetko so zárukou. Ale ak chceš skladať a možná ušetriť kľudne môžeš ísť aj tou cestou.
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: Pokus č.2 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod PeterzBA » 02 Dec 2021 00:08 am

Tak dnes prisiel druhy kus. Opat spokojnost, a zo spanielska za 5 dni tu. :)
PeterzBA
 
Príspevky: 34
Založený: 04 Jan 2021 13:12 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.