Diery na listoch rastlín



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Diery na listoch rastlín

Odoslaťod danielt » 18 Jún 2005 16:24 pm

Na rastlinách typu Microsorium pteropus, Hygrophila siamensis, ale aj na Alternanthera rosaefolia sa mi tvoria malé dierky. Neskôr list zožltne a odpadne. Nádrž je 250 l, svietim 3x PHILIPS TLD 865 36W v trvaní 12 hodín, hnojenie 2-3 ml PMDD denne. Testy vody-RATAJ:pH 7,2 UT-8,5 Fe-0,5 NO3-20 CT 9,5 Ph 0,5. CO2 pridávam z bomby, zatiaľ iba cez aplikátor, bez bublania. Akvárium je založené od 1.5.2005. Prosím o radu, nakoľko sa mi zdá, že už to začína aj na Echinodoroch. Bližšie je to možné vidieť v albume na fotkách.
Obrázok používateľa
danielt
 
Príspevky: 84
Obrázky: 27
Založený: 27 Máj 2005 19:11 pm
Bydlisko: Prešov, Trenčín

Reklama

Re: Diery na listoch rastlín

Odoslaťod manoh » 18 Jún 2005 20:37 pm

Myslím že v tvojom prípade ide o odumieranie starých listov rastlín, pretože akvárium máš len vyše mesiaca a čerstvo zasadené rastlinky z obchodov (ktoré sú pestované emerzne/nad vodou/) sa prispôsobujú životu pod vodou...čoskoro by mali vyhnať nové submerzné listy... a ešte niečo - to železo sa mi zdá dosť vysoko, možno by mohlo ísť aj o príznaky nadmerného množstva...
Obrázok používateľa
manoh
 
Príspevky: 17
Obrázky: 15
Založený: 01 Jún 2005 18:57 pm
Bydlisko: Viš?ové pri Žiline

Re: Diery na listoch rastlín

Odoslaťod Kubo » 09 Júl 2005 12:52 pm

Podla mna by si mal znizit Ph na 6,8-6,6.Skus si zmerat aj fosfor vo vode.A zeleza staci 0.3 to je podla mna optimum. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Diery na listoch rastlín

Odoslaťod danielt » 11 Júl 2005 19:49 pm

pH sa mi podarilo znížiť na 7,0 pridávaním CO2, železo taktiež na 0,3 nakoľko dávam aj menej PMDD. Staré listy som obstrihal, doplnil som žiarivku OSRAM LUMILUX ECO PLUS a tie dieri sa na nových listoch už neobjavujú. Myslím si, že chyba bola asi vo svetelnom spektre.
Obrázok používateľa
danielt
 
Príspevky: 84
Obrázky: 27
Založený: 27 Máj 2005 19:11 pm
Bydlisko: Prešov, Trenčín

Re: Diery na listoch rastlín

Odoslaťod Jožo » 12 Júl 2005 09:03 am

Danielt, trapil som sa s presnym problemom ako ty. Pridaval som komercne hnojivo, Bioflor, ked doslo, kupil som od Sera floranette myslim, pridaval som ceo, ale nic sa nemenilo. Na rady ucastnikov fora som pomeral dusicnany, vysla nula, fosforecnany, vysla nula, zelezo, vyslo nula...a to som pridaval denne komercne hnojivo!
Potom som kupil PMDD, ktore mam rozrobene takto: samostatne KNO3, samostatne KH2PO4 a samostatne Tenso. Prvy tyzden som pridaval vsetky zlozky a vsetky hodnoty uz zacali byt pekne meratelne. A dierky zmizli! Rastliny explodovali v raste. Urcite ti 99% ludi povie, ze fosforecnanov mas dost aj dusicnanov (mam cca 80 ryb v 350L akva), ale moja skusenost je taka, ze ich dost nebolo. Svietim Osram Dulux Lumilux, teplota svetla 840, ale tento faktor je podla mna zanedbatelny, hlavne je, aby svetla bol dostatok.
Obrázok používateľa
Jožo
 
Príspevky: 73
Obrázky: 9
Založený: 19 Feb 2005 21:49 pm
Bydlisko: Košice


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.