Nové 45p optiwhite



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Nové 45p optiwhite

Odoslaťod PeterzBA » 24 Nov 2021 23:02 pm

JozefSC napísal:Už som rozmýšľal že ako to pokračuje, tak nech to rastie a som zvedavý keď to prerastie


Dakujem :))

Este otazka bokom. Do akvaria som dal filter Tetra Ex 600. Este je novy, takze prud je pomerne silny a trochu hadze razborkami (bornejskymi), ked sa do prudu dostanu. Je OK ho na cas trochu priskrtit na vystupe, alebo ako znizit prietok, kym sa trochu nezanesie? Filtracna vata vo filtri je.
PeterzBA
 
Príspevky: 34
Založený: 04 Jan 2021 13:12 pm

Reklama

Re: Nové 45p optiwhite

Odoslaťod JozefSC » 24 Nov 2021 23:17 pm

Či môžeš priskrtit filter je skôr otázka na niekoho kto má rovnaký filter, ja mám oase 100 a oni majú skrtice aj na vstupe aj výstupe takže je na to dizajnovaný, horšie je to že chilli Rasbora má rada veľmi pomaly tečúcu vodu ja som ich teraz kúpil tiež a k nim trochu inú Lili pipe ktorá ten prúd spomalí. Na ebay boli veľmi lacné tuším že 9£ za vstup aj výstup. Ten vstup mal moc male otvori a s mojim silným filtrom to zabíjalo slimáky tak používam originál plastík.Obrázok
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: Nové 45p optiwhite

Odoslaťod Pštros » 24 Nov 2021 23:48 pm

Tak toto mam premakane....
presne to iste som riesil pri inom akva... skrtenie tetre neprospievalo, zavzdusnovala sa, hrkala...
Ale ked vidim tu spin lily pipe, odstrihol som koliesko molitanu s dierou (povodne valcek molitanu urceny na nasavanie filtra a vlozil do lily... nadherne to rozbilo) prud a nijako neobmedzilo samotny filter. Urcite odporucam skusit...

Vela zdaru.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Nové 45p optiwhite

Odoslaťod PeterzBA » 25 Nov 2021 13:15 pm

JozefSC napísal:Či môžeš priskrtit filter je skôr otázka na niekoho kto má rovnaký filter, ja mám oase 100 a oni majú skrtice aj na vstupe aj výstupe takže je na to dizajnovaný, horšie je to že chilli Rasbora má rada veľmi pomaly tečúcu vodu ja som ich teraz kúpil tiež a k nim trochu inú Lili pipe ktorá ten prúd spomalí. Na ebay boli veľmi lacné tuším že 9£ za vstup aj výstup. Ten vstup mal moc male otvori a s mojim silným filtrom to zabíjalo slimáky tak používam originál plastík.Obrázok


Vdaka za radu - nad spin pipe som tiez rozmyslal, len presne ako pises, u nas nie su vobec dostupne a kym dorazia z ebayu alebo aliexpressu, tak tie chili Razbory aj zosaleju - s tym prudom maju fakt problem, kedze su uplne drobucke. Alternativne este vidim poppy pipe, tu maju aj v invitale a pridu za 2 dni. Len aj poppy je mozno trochu silna? Co si o tom myslis?

Tu je to velmi pekne znazornene:
https://www.youtube.com/watch?v=YLkXPh1Y_Dc

Pštros napísal:Tak toto mam premakane....
presne to iste som riesil pri inom akva... skrtenie tetre neprospievalo, zavzdusnovala sa, hrkala...
Ale ked vidim tu spin lily pipe, odstrihol som koliesko molitanu s dierou (povodne valcek molitanu urceny na nasavanie filtra a vlozil do lily... nadherne to rozbilo) prud a nijako neobmedzilo samotny filter. Urcite odporucam skusit...

Vela zdaru.


Presne preto sa chcem skrteniu vyhnut, skusim este ako docasne riesenie to, co navrhujes, vdaka za tip! :)
PeterzBA
 
Príspevky: 34
Založený: 04 Jan 2021 13:12 pm

Re: Nové 45p optiwhite

Odoslaťod PeterzBA » 25 Nov 2021 13:35 pm

JozefSC napísal:Či môžeš priskrtit filter je skôr otázka na niekoho kto má rovnaký filter, ja mám oase 100 a oni majú skrtice aj na vstupe aj výstupe takže je na to dizajnovaný, horšie je to že chilli Rasbora má rada veľmi pomaly tečúcu vodu ja som ich teraz kúpil tiež a k nim trochu inú Lili pipe ktorá ten prúd spomalí. Na ebay boli veľmi lacné tuším že 9£ za vstup aj výstup. Ten vstup mal moc male otvori a s mojim silným filtrom to zabíjalo slimáky tak používam originál plastík.Obrázok


A nepomohlo by, keby si supol na vstup ochranu krevetiek? Ta by to mohla trochu rozbit. Myslim toto:

invitalshop.sk/ochrana-kreviet-16-mm
PeterzBA
 
Príspevky: 34
Založený: 04 Jan 2021 13:12 pm

Re: Nové 45p optiwhite

Odoslaťod JozefSC » 25 Nov 2021 13:56 pm

Urcite by to pomohlo ale tie otvorí sú také malé že to obmedzuje prietok aj tak, mám moc silný filter na ten dizajn, mne to nijak nevadí, hlavne ide o to že tam není Whirlpool v akváriu a plastík sa lepšie čistí, díki za tip.

No a to tvoje ja by som urobil ako Pštros odporúčal dočasne a počkal na balík z AliExpress alebo ebay. Už aj v tom videu písali že je to pre veľké akvária a spin pre malé a aj viac funguje na to čo chceš.
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: Nové 45p optiwhite

Odoslaťod PeterzBA » 25 Nov 2021 14:31 pm

JozefSC napísal:Urcite by to pomohlo ale tie otvorí sú také malé že to obmedzuje prietok aj tak, mám moc silný filter na ten dizajn, mne to nijak nevadí, hlavne ide o to že tam není Whirlpool v akváriu a plastík sa lepšie čistí, díki za tip.

No a to tvoje ja by som urobil ako Pštros odporúčal dočasne a počkal na balík z AliExpress alebo ebay. Už aj v tom videu písali že je to pre veľké akvária a spin pre malé a aj viac funguje na to čo chceš.


Objednane :D Asi zatial tieto chudence prehodim do druheho akvaria, kde mam galaxy razborky a slaby prud - bude to trochu prerybnene, ale ten tyzden-dva to myslim zvladnu lepsie ako tuto v mixeri. 8)
PeterzBA
 
Príspevky: 34
Založený: 04 Jan 2021 13:12 pm

Re: Nové 45p optiwhite

Odoslaťod Stando24 » 25 Nov 2021 19:47 pm

Ja čo som dva krát objednával z aliexpress lily pipe od jedného predajcu dva krát mi prišlo vždy do 8 dní až som sa čudoval keď som objednal v piatok a vo štvrtok lístok v schránke že zásielka uložená na pošte.
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: Nové 45p optiwhite

Odoslaťod Stando24 » 25 Nov 2021 22:18 pm

Alebo máš aj tu za pár eur
Za www odstráň jednu budku
https://www..akvazahrada.sk/kategoria/te ... sklo-kruh/
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: Nové 45p optiwhite

Odoslaťod Pštros » 25 Nov 2021 23:46 pm

poppy.. jednu mám nazvyš. nikdy mi nevyhovovala... veľmi žblnkala na hladine, ako fúkala vodu dohora.
Oproti tomu videu, u mňa, asi pri silnejšom čerpadle vodu striekala pomaly von z akva.
Ja teraz v 45l akva s tetra ex 800 skúšam novú sadu neo flow, tiež dostupnô na .akvazahrada .sk a je to vpodstate plastova alternativa spin... je fajn, prud rozbíja dobre, sú tam ešte také mriežky a stále by sa tam dala dať tá špongia.
Zatiaľ som spokojný, horšie sa nastavuje ten skimmer na výstupe, ale keď sa podarí, funguje... sem tam ho upchá slimák.
Celé je to také menšie.
Držím palce.. všekým
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Nové 45p optiwhite

Odoslaťod PeterzBA » 26 Nov 2021 13:36 pm

Stando24 napísal:Ja čo som dva krát objednával z aliexpress lily pipe od jedného predajcu dva krát mi prišlo vždy do 8 dní až som sa čudoval keď som objednal v piatok a vo štvrtok lístok v schránke že zásielka uložená na pošte.


Uz je objednana poppy zo slovenska a spin z ali :))

Pštros napísal:poppy.. jednu mám nazvyš. nikdy mi nevyhovovala... veľmi žblnkala na hladine, ako fúkala vodu dohora.
Oproti tomu videu, u mňa, asi pri silnejšom čerpadle vodu striekala pomaly von z akva.
Ja teraz v 45l akva s tetra ex 800 skúšam novú sadu neo flow, tiež dostupnô na ..akvazahrada .sk a je to vpodstate plastova alternativa spin... je fajn, prud rozbíja dobre, sú tam ešte také mriežky a stále by sa tam dala dať tá špongia.
Zatiaľ som spokojný, horšie sa nastavuje ten skimmer na výstupe, ale keď sa podarí, funguje... sem tam ho upchá slimák.
Celé je to také menšie.
Držím palce.. všekým


Aj by som ta jej rad zbavil, kupil som ju tesne pred tym, ako som si precital tvoj prispevok. :) O NEO Flow som cital, vyzera to supis. A ze Tetra Ex 800 v 45l - a ja mam stale pocit, ze som to tou mojou 600-vkou prepiskol. :) Ale predpokladam, ze sa casom prud spomali, uvidime...

Tiez drzim palce, vdaka vsetkym. :)
PeterzBA
 
Príspevky: 34
Založený: 04 Jan 2021 13:12 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.