Zelena gula



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Zelena gula

Odoslaťod I.P. Pavlov » 24 Feb 2020 22:02 pm

ach bože snajprík, teraz si pôjdeme na 1 deň kúpiť korytnačku, to je ako na zlého suseda pitbula, ak neviete poradiť tak buďte radšej tíško
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Reklama

Re: Zelena gula

Odoslaťod matte » 25 Feb 2020 10:51 am

snajprik napísal:Matte nechcem ti brať ilúzie, ale na takéto akva ešte nemáš dosť skúsenosti

:cry: :mrgreen:
ale coby, ved uz mam dve krasne fungujuce akvaria
ved to nie je jadrova fyzika a nejdem sa trapit e externym filtrom, co2 a pmdd
a spaminko tu dal dobry navod, ale diki snajprik, mam dalsiu motivaciuj navyse to dcere zalozit :pivo:
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Zelena gula

Odoslaťod snajprik » 25 Feb 2020 13:04 pm

Matte ja ti fandím a dúfam že ti to vyjde bez srandy, ale je tam toľko nástrah čo sa môžu pokaziť.
Bez srandy to je iný level zabezpečiť stabilne podmienky svetlo-živiny-CO2 v 10L akva s prosperujúcim koberčekom na dne a inými rastlinami. A to dokonca bez CO2 a filtrácie.
Tu je odkaz na podobnú nadrž ako ma on
https://showcase.aquatic-gardeners.org/ ... ow447.html
Tu zase odkaz na ten koberček aké podmienky pre jeho rast treba zabezpečiť.
https://rybicky.net/atlasrostlin/eleocharis_acicularis
http://www.plantsrescue.com/eleocharis-acicularis/
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Zelena gula

Odoslaťod spaminko » 16 Apr 2020 22:54 pm

Ahojte, hlasim, ze gula stale zije a dari sa jej aj nadalej. Jediny problem, ktory sa mi vyskytol je, ze blsivcom zachutil Cryptocoryne a kym som si to uvedomil, tak mi tie mrsky ukusali skoro vsetky listy. Tolko k mojej romantickej predstave, ze budu jest najma riasy a zdravych rastlin sa nedotknu. Tak som ich zacal prikrmovat a davam im ladovy salat a skusal som aj uhorku. A som teda dost prekvapeny, ze su schopne zjest vacsiu cast 3mm tenkeho kolieska za jeden den. Crypt zatial este nedorastol ale snad teraz jej uz daju pokoj.

Ako to uz s tymi akvariami byva, tak medzicasom pribudlo v domacnosti aj jedno vacsie-mensie akvarko s dlzkou 60cm. Tomu sa zatial nedari az tak ako by som chcel (tam bolo tiez niekolko romantickych predstav :D). K tomu sa mi zatial nechce zakladat tema, tak pridam nejake fotky coskoro sem.
Obrázok používateľa
spaminko
 
Príspevky: 17
Založený: 05 Okt 2014 13:14 pm

Re: Zelena gula

Odoslaťod spaminko » 20 Dec 2021 21:44 pm

Tak a su to dva roky s low-tech akvariom. Od leta som rastliny nestrihal, lebo ich planujem zuzitkovat v novom akvariu, len mi je ho luto zrusit :roll: V podstate uz len dolievam odparenu vodu a sem tam, ked si spomeniem, tak pridam trochu hnojiva. Eleocharis rastie ako z vody, Bocapa prednedavnom kvitla. Z obrazku to nevidno, ale aj Microsorium sa pekne a zdravo rozrastlo tiez. Rotala som dal do ineho akvaria a Hygrophila a Cryptocoryne boli zjedene zavlecenymi blsivcami. Limnobium po case odumrelo tiez, myslim, ze mu blsivce zjedli korienky.

Ak by som zakladal taketo akvarium znovu, tak by som dal rastliny do karanteny pred tym ako ich pouzijem a obmenil rastliny - asi by som namiesto Eleocharis pridal Hemianthus callitrichoides 'Cuba'. Mam ho v inom akvariu so slabsim svetlom a tam si rastie bezproblemovo a pomaly, takze by som ho nemusel strihat kazde dva tyzdne ako Eleocharis. Hygrophila difformis by som nedaval vobec, po case zmenila tvar listov a uz nebola taka zaujimava. S bocapou mam v tomto akvariu dobre skusenosti, aj ked v inom akvariu mi nerastla velmi dobre. Mozno by som pridal nejaky mini anubias alebo bucephalandru. Cryptocoryne a Echinodorus nejaku mensiu variantu by som pouzil znovu.

Ako dalsie akvarium zrejme spojim tuto gulu s dalsim 60litrovym akvarium a budem mat len jedno. Chcel by som 120cm lowtech, co mozno najmenej udrzbove, ale uvidime este.
Prílohy
kvet.jpg
Bocapa caroliniana - kvet
akva.jpg
Obrázok používateľa
spaminko
 
Príspevky: 17
Založený: 05 Okt 2014 13:14 pm

Re: Zelena gula

Odoslaťod matte » 21 Dec 2021 12:08 pm

pekne zarastene
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Zelena gula

Odoslaťod spaminko » 05 Jan 2022 15:47 pm

Tak medzi sviatkami som konecne nabral chut a Zelenu gulu som vypustil. Rastlinky som pouzil do mojho 70L akvaria (60x30x40), ktore malo predtym Rotala wallichii a Bacopa caroliniana, tym sa tam nedarilo. Bol som az prekvapeny kolko microsorum bolo v guli.
Toto akvarium este nie je hotove, je tam zopar extra kamenov, ktore su len pre 'ukotvenie' dreva aby nevyplavalo a chcel by som pouzit nejaku bucephalandru alebo mini anubias do 'stredu'.
Prílohy
IMG_1877.jpg
IMG_1879.jpg
IMG_1880.jpg
Obrázok používateľa
spaminko
 
Príspevky: 17
Založený: 05 Okt 2014 13:14 pm

Re: Zelena gula

Odoslaťod spaminko » 05 Jan 2022 15:49 pm

Takto akvarium vyzeralo pred prerabkou
Prílohy
IMG_1831.jpg
Obrázok používateľa
spaminko
 
Príspevky: 17
Založený: 05 Okt 2014 13:14 pm

Re: Zelena gula

Odoslaťod matte » 10 Jan 2022 15:15 pm

obe verzie su pekne a boli by este krajsie s tapetou :)
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Zelena gula

Odoslaťod IvanaL » 06 Aug 2023 13:07 pm

Pekný deň vospolok, tiež som riešila takú potvorku v akva. Vyzerá to skôr na podenku podľa tých troch paličiek na zadočku a tá údajne nie je masožravá. Nabudúce môžeš nechať žiť:)
"Počas vývoja prechádzajú podenky nedokonalou premenou. V priebehu cyklu sa nevytvára žiadna kukla. Z vajíčka sa liahne vodná larva, ktorá sa živí najmä dendritom alebo riasami."
Prílohy
IMG_4030.jpg
IvanaL
 
Príspevky: 136
Obrázky: 0
Založený: 29 Júl 2023 18:29 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Zelena gula

Odoslaťod vilo » 13 Aug 2023 23:22 pm

IvanaL: je to larva šidielka a je dravá. Ale bežným rybám, ak to nie je drobný plôdik, by nemala byť nebezpečná.
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Zelena gula

Odoslaťod IvanaL » 25 Sep 2023 09:23 am

Nebudem sa hádať, no vážok máme plné jazierko a vyzerajú trocha inak. Tri "tykadlá" na zadku má podenka (Kolonádový most v Piešťanoch je nimi povestný). A áno, ako píšeš, šidielka sú mršky nebezpečné pre poter. Podenku si doma nevšimneš, zato šidielko asi áno :)
IvanaL
 
Príspevky: 136
Obrázky: 0
Založený: 29 Júl 2023 18:29 pm
Bydlisko: Komárno

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.