Gaia



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Gaia

Odoslaťod Marshall » 26 Jan 2022 00:08 am

Urobil som kratke video mojej akva strojovne. Nie je to uplne perfektne, ale mohlo byt aj horsie :)

https://youtu.be/OvZ_2Nwb6-o
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Reklama

Re: Gaia

Odoslaťod j » 26 Jan 2022 07:39 am

:shock:
To je iná veda. Ešte že si pri všetkých akváriách vystačím s vnútorným filtrom a spínacími hodinami, niekde aj bez nich.
Ale máš to vymakané - akvárko aj tú techniku. Moja dcéra by ti pochválila aj tie ponožky. :)
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Gaia

Odoslaťod snajprik » 26 Jan 2022 18:13 pm

Rastlinky bublajú, rybičky sú spokojne akva vyzerá super, tu nie je čo vytknúť.
K tej technike, no vyzerá to ako strojovňa ponorky :D
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Gaia

Odoslaťod matte » 27 Jan 2022 15:57 pm

tak to je top level
a s tou fotkou celeho akvaria nas pekne napinas :o
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Gaia

Odoslaťod vincent van gogh » 28 Jan 2022 20:23 pm


Zaujímavé. (Toto by bol dobrý fór do tých rôznych FB skupín "akvárium BEZ techniky", či tak nejako sa to volá.)

Ty si to asi kúpil priamo so svetlom, ale prosím poraď ak vieš, kde zohnať tienidlo na WRGB II, 90cm..?
______________________________________________________________________________________________________________
Možno je primárnym adresátom iná cielová skupina, ako na tomto fore, ale dovolím si pár poznámok ,práve ako bežný ,priemerný užívatel . Strašne krátke. Chcelo by to tak 4-5 minút . 1:10 je v tomto slede málo. Naopak ,video ked zakladáš akva, tak sú tam z 13-tich minút zase zbytočné dlhé a hluché pasáže ,alebo málo použité zrýchlené prehrávanie.

Velmi rušivý je ten rozšafný, veselý font. Zrejme je totožný s tvojím nickom, ale zle sa číta. Úplne v protiklade, ako tie popisky. To sa číta a hlavne zapamatá velmi svižne.

Chýba mi v tom videu , hmmm.....nazval by som to "dopovedanie". Záber na ,alebo označenie na sensor light, ale v akcii je takmer neviditelný. Jeden záber otváraní dvierok v tme a je to jasné.. Alebo: Záber na filter. Šmyk. Strih. A hned kratučký pohlad na outflow. Alebo inflow, toje fuk. A plynule sa ide dalej. Reaktor CO2. Šup , strih a krátky názorný pohlad na bublinkovú reakciu v reaktore... Skrátka ukázat vymakanu srojovnu je určite fajn, ale aby to nebolo len také samoúčelné, prečo neukázat aj to, ako sa prejavujú jej výhody aj v nádrži, alebo "pri práci".

Je s tým určite dost roboty a predosielam, že ja by som takéto niečo jakživ nebol schopný urobiť. Na pomery Akva.sk je toto stopercentne ne-ví-da-né. Klobúk dole.

PS. Tie ponožky ako tak. Prižmúrime oči. Ale celkový outfit je slušná hrôza. Ale chápem, niet nad domáce pohodlie. :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Gaia

Odoslaťod Marshall » 29 Jan 2022 01:32 am

Vincent, zivo si pamatam, ako som v roku 2017 cital akvu a obdivoval aj tvoje skejpy. Vzdy sa mi pacil tvoj nadhlad a umelecke citenie.
Ani tentokrat si nesklamal a v podstate si z casti vypichol to, s cim som mal (a stale mam) tak trochu problem.
Avsak, ako som uz spomenul, od 2017 sme sa lusknutim prsta ocitli v 2022. Stale som obycajny amater, len som to povysil na iny level amaterizmu, pretoze videa som nikdy predtym netocil (mam ich na kanali len 6). Je tam samozrejme kopa chyb, to je jasne, ale tak isto, ako som sa (v najvacsej skromnosti) zlepsil v skejpovani za tych par rokov, tak isto sa (dufam) casom zlepsim v toceni a editovani mojich videi.
Dakujem za konstruktivnu kritiku.
Ak budem mat cas, tak tu rozoberiem cely pribeh, ako toto video vzniklo.
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: Gaia

Odoslaťod Marshall » 19 Dec 2022 14:17 pm

Po prvykrat som sa zucastnil nejakej akvaristickej sutaze. Islo len o suchy hardscape bez rastlin. 73 miesto je niekde v polovici startoveho pola, ale mam super skusenost. A musim objektivne skonstatovat, ze na viac to nestacilo, hlavne ked tento hardscape challenge vyhral rovnaky clovek ako IAPCL tento rok.
Prílohy
ScapersHC.jpg
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: Gaia

Odoslaťod snajprik » 20 Dec 2022 19:16 pm

Aj tak je to veľmi pekne umiestnenie :) Konkurencia je šialená, a veľa záleží na mene a štáte od kial si, pred 10 rokmi to bolo par kamienkov korienkov pekne rastlinky a stačilo to, dnes keď pozerám na tie akvária a koncepty je to ako obraz, do 1mm2 premyslený detail :D To už s akvaristikou pre potešenie nemá nič spoločne :)
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.