A peaceful Alderaan



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: A peaceful Alderaan

Odoslaťod Seraph » 05 Máj 2022 09:18 am

ono to vyzera tak, ze slepa hladina je zrejme najvacsia zahada akvaristiky.....
akvarista nic nemeni, vsetko stabilne a ona z nicoho nic pride....a potom sa zjavuje pravidelne....
ako nie ze by mi sa mi nechcelo davat do akva kazdy den skimmer.....ale fakt nechce....
a najhorsie je ze ked dochadza k vyparu vody a hladina prirodzene klesa, tak to ostava na skle....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: A peaceful Alderaan

Odoslaťod JozefSC » 05 Máj 2022 10:09 am

Presne tak záhada, už som čítal všeličo o tom. Na lowtechu to išlo presne ako hodinky s macrom, trochu viac a hneď bola tam.
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: A peaceful Alderaan

Odoslaťod JozefSC » 18 Máj 2022 17:46 pm

Tak nejak záhadné mi zmizla slepá hladina na dvoch akvariach od kedy sme to tu spomínali skúsil som malý experiment na dvoch akvariach na 30l(kvasnice CO2) a na 40l(low Tech), vyčistil som filter a aj poriadne vyčistil akva, vymenil vodu týždenne, macro mi došlo pre tieto nádrže takže idú bez macra a micro som namiesto denne dávkoval každý druhý až tretí deň na low Tech je to čisté, kvasnice o mnoho lepšie stále nepatrný povlak tam je. Tak nejak by som to pripísal k orgnickemu znečisteniu, respektíve čistota, poriadne odsate dno a čistý filter určite pomohlo, presnejšie dávkovanie tiež asi ma na to v dopad.
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: A peaceful Alderaan

Odoslaťod Seraph » 05 Júl 2022 21:25 pm

slepa hladina pretrvava nadalej aj ked takmer nehnojim....
takze tym to nebude....
dnes bola vacsia udrzba, hodim sem foto.
Vpravo a vzadu bolo HC Cuba, ale islo vonku a je tam dosadene to, co je na celej lavej strane t.j. lilaeopsis brasiliensis.
uvidime ako dalej...
Prílohy
1657046942683.jpg
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: A peaceful Alderaan

Odoslaťod Stando24 » 06 Júl 2022 08:07 am

Vyzerá to parádne, radosť sa kuknúť :pivo:
Ja vždy chcem niečo takéto ako nízke rastliny atď a vždy to preplácam a je z toho časom jungla :-) Pekné čisté akvárium 8)
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: A peaceful Alderaan

Odoslaťod matte » 06 Júl 2022 09:42 am

pecka!
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: A peaceful Alderaan

Odoslaťod Seraph » 06 Júl 2022 10:29 am

Chalani vdaka za pozitivne komenty.
Samozrejme fotka pekna, ale nevidno na nej ako sa z casu na cas trapim s BBA (stetinka) plus zelena vlaknita kdesi cosi a slepa hladina ktora ked sa odparuje tak hrozne spini sklo .....
Takze som si musel dat s udrzbou zalezat az potom prisiel cas na fotku...
Ale vdaka.
Este je potrebne poodkalovat vpredu, lebo vidno to.

Hej a kvoli foto som dosypoval piesok. Stale sa mi tam miesa s platinum.
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: A peaceful Alderaan

Odoslaťod JozefSC » 06 Júl 2022 10:40 am

Mám taký pocit že si si vylepšil fotenie:)
Ak slepá ostáva tak je všetko v poriadku ako si písal "najväčšia záhada akvaristiky"
Rovnako záhadné mne sa to drží bez nej 40L low Tech ako zrkadlo a 30L burčiak CO2 len tak jemná ktorá má ani netrápi, za to v 100vke high tech je toho veľa tam najskôr musím doriešiť iné veci aby sa to ustálili tak to beriem ako časť procesu.

Skús trochu stiahnuť svetlo už nemáš cubu ani náročné rastliny na svetlo tým by sa ti mohla aj riasa ustáliť a možno aj hladina ak akva nebude pod takým stresom.
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: A peaceful Alderaan

Odoslaťod JozefSC » 06 Júl 2022 10:43 am

Piesok by si mohol najskôr odsať a potom dosypať už sa ti ho tam nejak veľa hromadí.
Hlavne vpredu.
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.