Infinity



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Infinity

Odoslaťod Marshall » 01 Jún 2022 08:36 am

Zdravim vospolok priatelia. Coskoro pride cas, ked budem zakladat nove akva a preto nastal cas pripravit si layout.
Vacsinou tu davam fotky, ked uz mam layout hotovy, ale tentokrat budem pridavat fotky postupne, tak ako napredujem a davam cely hardscape dokopy.
Akvarium: 90x50x40 optiwhite sklo 10mm
Svetlo: Chihiros wrgb 90cm
Filtracia: 2x Eheim classic 250. Spekuloval som, ze kupim novy filter, pre toto akva, ale lezia mi v skrini dva tieto Eheimy, tak nakoniec pouzijem tie. Hadam budu stacit.
Na hardscape pouzijem material, ktory som nasiel pri potulkach po tunajsich lesoch.
Spodnu vrstvu dna bude tvorit filtracny material zasypany ADA Amazonia II.
Dalsie veci budem riesit za pochodu.ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Reklama

Re: Infinity

Odoslaťod Seraph » 02 Jún 2022 19:12 pm

tesim sa, akurat sa sem nezmestili fotky a nevidno cele.....
inak konecne tu bude vidno aj priebeh a nielen final....

Marshall skus nakuknut do mojej temy najnovsej a poradit mi....vdaka
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Infinity

Odoslaťod Marshall » 04 Jún 2022 18:32 pm

Prace pokracuju pomaly, ale isto. Zacina to naberat nejaky smer. Musim zohnat este nejaky material a kostra bude hotova. Detaily budem riesit a lepit uz priamo v akva.ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: Infinity

Odoslaťod Marshall » 05 Jún 2022 17:36 pm

No myslim, ze to mam. Islo to celkom od ruky a rychlo, co je dobre znamenie. Uz len pockat na akvarium a mozem zakladat. Dovtedy porozmyslam s Jozefovou pomocou nad rastlinstvom.ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: Infinity

Odoslaťod Marshall » 07 Jún 2022 23:50 pm

Layout je hotovy, takze som pristupil k dalsiemu kroku a to je zabezpecit, aby sa nehybal v akvariu pri udrzbe. Kedze su to samostatne stojace kusy, rozhodol som sa nalepit ich na platy bridlice. Nastupilo sekundove a dvojzlozkove lepidlo a nejaka ta skrutka. Samozrejme, tocil som aj video.Obrázok
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: Infinity

Odoslaťod vincent van gogh » 08 Jún 2022 20:18 pm

Marshall napísal:Layout je hotovy...

Konečne po dlhje dobe som na týchto stránkach opäť na niečo zvedavý. Nebojím sa povedat, že dokonca velmi zvedavý. Okrem iného aj na vycibrenú dokumentáciu .......a kebyže fotky nie sú vkladané cez tapatalk , no tak že úúúplne skvelé.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Infinity

Odoslaťod Marshall » 11 Jún 2022 21:46 pm

Dakujem Vincent, vazim si to. A tie fotky pridam aj cez PC ked sa k tomu dostanem.

Inac na posledne dva akvaria co som zalozil som mal zhruba dva az trikrat viac hardscape materialu, ako som realne pouzil. Na toto som pouzil prakticky vsetko, co som mal k dispozicii.
Ked tak na to pozeram, tak tam mozno pridam este jeden koren, ak najdem ten spravny.
Docasne z toho pravdepodobne urobim blackwater, vsak ved preco nie.
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: Infinity

Odoslaťod Seraph » 12 Jún 2022 21:11 pm

Marshall dovol mi otazocku:
trosku nerozumiem preco su tie vodorovne dreva takmer rovnobezne....
pripadne preco to vertikalne drevo je tak kolmo...

zrejme mi nieco unika a nevioem si dobre predstavit ako sa to vyvnie....preto take otazky.
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Infinity

Odoslaťod matte » 13 Jún 2022 11:56 am

mne to cinske pismeno nejake evokuje
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Infinity

Odoslaťod vincent van gogh » 13 Jún 2022 21:16 pm

Ja len takú rýchlu úvahu:
Seraph napísal:...trosku nerozumiem preco su tie vodorovne dreva takmer rovnobezne....
pripadne preco to vertikalne drevo je tak kolmo...

Ked sa pozrieš do nedávnej historie, tak uvidíš, že rôzne nepredvídatelné kombinácie nie sú autorovi vôbec cudzie. Myslím hlavne Groot. (Na bridlici nalepené halúzky do takého zvláštneho trojradu...noo, nie je to trojrad, ale šak kukni) Okrem toho, z vlastnej skúsenosti viem, že nie všetko v príprave a návrhu sa aj na 100% a do puntíku prejavý v nádrži. Nehovoriac, ked sa vypustí vzduch...

Ale to nie je pointa. Kedysi sa pri pokusoch o nové akvarko celkom velkoryso debatovalo. Síce rôzna uroven, rôzna relevancia...ale nebolo tak ticho a mŕtvo, ako v súčastnosti. Určite mal človek lepší pocit ,ked sa cez debatu v niečom uistil,alebo utvrdil, prípadne niečo zmenil, poopravil ,posunul...a tak podobne. Dnes je jeden príspevok za dva-tri dni. :o Normálna situácia, skrátka je taká doba. Nelamentujem, len konštatujem.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Infinity

Odoslaťod j » 14 Jún 2022 06:10 am

Vincent - zase nie každý sa potrebuje vyjadrovať ku všetkému. Napríklad tento štýl je mi úplne cudzí a nepáči sa mi to (aspoň nie v tomto štádiu). To ale neznamená že mu to tu budem nejakým podobným konštatovaním znechucovať. Ale výsledok ma zaujíma a rád si ho pozriem.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Infinity

Odoslaťod Seraph » 15 Jún 2022 21:23 pm

vincent van gogh napísal:Ale to nie je pointa. Kedysi sa pri pokusoch o nové akvarko celkom velkoryso debatovalo. Síce rôzna uroven, rôzna relevancia...ale nebolo tak ticho a mŕtvo, ako v súčastnosti. Určite mal človek lepší pocit ,ked sa cez debatu v niečom uistil,alebo utvrdil, prípadne niečo zmenil, poopravil ,posunul...a tak podobne. Dnes je jeden príspevok za dva-tri dni. :o Normálna situácia, skrátka je taká doba. Nelamentujem, len konštatujem.


tiez by som bol radsej, ak by sa tu objavovalo viac ludi, resp. oni tu zrejme aj niektori chodia, akurat uz nic nepisu...co je skoda...

a \marshallovu tvrobu poznam, akurat som sa spytal na to, preco takto rovnobezne...resp. mi to nedochadza, pretoze priroda takto nezvykne :D
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Infinity

Odoslaťod vincent van gogh » 22 Jún 2022 18:10 pm

j napísal:Vincent - zase nie každý sa potrebuje vyjadrovať ku všetkému..

A veru aj takí boli,..... a zaiste aj budú. No jasné. Kiežby! Predpokladam, že sa vyjadrujeme v nejakom vlakne,len ak je čo povedať. Tiež sa pochopitelne nebudem angažovat v téme Košické stretká, alebo napríklad, k ( pre mna ) nezaujímavému akváriu.
Ale ozval si sa s názorom. A práve takýchto reakcií ....ako spomínam....prudko ubúda.

Tu je ale pár drobností, čo ma skutočne zaujali. Od môjho prvého akvaria ubehlo 9 rokov a jedno akvarko recyklujem už tretí krát.
V skrinke, ani nikde inde nemám žiadne volne ležiace filtríky. Tuto kolega využil 2 Eheimy odložené v skrini do dalšieho optiwhite akva.Tentokrát 180l. Pred tým 324l , 135l, 225l...všetko optiwhite. :roll: a to je akvaristom 5 rokov. Skvelé.

Ja len dufam, že bude aj viac fotiek, rsp. dlhší život tohoto akva. :wink:

PS. A čo to ONF svetlo? prečo stále Chihiros.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Infinity

Odoslaťod Marshall » 02 Júl 2022 16:48 pm

Rychly update:
Akvarium dorazilo, po mensich komplikaciach s pozadim som dnes osadil a zalepil hardscape na miesto. Vecer budem pokracovat so substratom a mozno nieco zasadim.Obrázok
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: Infinity

Odoslaťod Marshall » 04 Júl 2022 22:52 pm

ONF svetlo sklamalo. Za najhorsie povazujem to, ze sa pokazilo a momentalne lezi uhorom. Snad ho necham opravit, ale nejako mi to neponahla, kvoli dalsim dovodom, ako napr. tvar svetla zo spodnej, teda led casti ktora svieti je obluk, ktory svietil kompletne vsade do izby a nedal sa nijako regulovat. Nedoriesena imidzovka.
Appke sa obcas nepodarilo spojit sa so svetlom ani po opakovanych pokusoch a chybali mi niektore funkcie, ktore by sa dali uplne jednoducho doprogramovat.
Moj typ bola verzia, ktora sa polozila na akvarium nozickami. Svetlo ma okolo 20 cm na sirku a stavalo sa mi, ze som nemal miesto na lily pipes.

Planujem ho kazdopadne do buducnosti opravit, ale vyvolava vo mne skor kysle spomienky ako nadsenie.
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: Infinity

Odoslaťod Seraph » 05 Júl 2022 13:51 pm

chihiros slim verzie si nerozmyslal?
kludne sa pytaj, mam doma 60tku slim
90tka tu: https://www.invitalshop.sk/led-osvetlen ... 3MQAvD_BwE
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Infinity

Odoslaťod vincent van gogh » 06 Júl 2022 18:46 pm

Marshall napísal:ONF svetlo sklamalo...... vyvolava vo mne skor kysle spomienky ako nadsenie.

Zaujímavé. Vcelku neradostná recenzia.
Inak dost dobre nerozumiem tomu, prečo používat svetlo na hranu akva a nie ho zavesit. To je akokeby si zlepil optiwhite sklo čiernym silikonom. Ale pochopitelne,tvoj dom, tvoj hrad.
______________________________________________________________________________________________________________
Tak už niečo zasaď a šup fotky.. :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Infinity

Odoslaťod Marshall » 06 Aug 2022 16:31 pm

Noooo, vyznie to hlupo, ale ked som objednaval to svetlo, tak som urobil chybu.
Mal som otvorene dva okna a omylom som vytvoril objednavku s modelom, ktory som nechcel.

Akvarium preziva invaziu hnedej riasy, ktorej fotosynteza produkuje v oceanoch viac ako 25 % svetoveho kyslika. A takto presne to vyzera aj v mojom akvariu. Riasa si pekne bublinkuje a ja pekne cakam.
Stonky Staurogyne repens z kelimku sa roztopili behom tyzdna.
Jedine, comu sa ako-tak dari je eleocharis, ktory som pestoval na parapete a pridal do akva uz zakoreneny spolu so substratom.
Na objem pouzitej drevnej hmoty v akvariu, to vypustalo mizive mnozstvo taninov, takze blackwater sa nekona.
Cize v podstate zatial katastrofa.ObrázokObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: Infinity

Odoslaťod Marshall » 06 Aug 2022 21:58 pm

Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: Infinity

Odoslaťod Marshall » 04 Sep 2022 22:42 pm

No neviem ako to povedat...
Vratil som sa z dovolenky a pozeram, ze sa zopar rybam v akvariu znenazdajky skrutila chrbtica a zacali pomaly zomierat.
Po porade s naozaj fundovanym clovekom, co sa tyka tejto problematiky som ostal dost nemilo prekvapeny. Ryby (cca 40 Danio pruhovane) maju Mycobacterium marinum, tuberkuloza ryb. Vraj je to bezna choroba, len na nu neexistuje liek. Priznaky su rozne, ale tie pokrutene chrbtice je najvyraznejsi. A musi sa vsetko vydezinfikovat.
Hardscape vypeciem, tak isto aj substrat. Rastliny do kosa a ryby (kto je z ochrany zvierat nech si da vatu do oci) utratit. Vsetko na komplet.
Dufam, ze to nemam vo vsetkych akvariach..
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: Infinity

Odoslaťod barky » 05 Sep 2022 08:48 am

Uprimne, ta tuberkuloza ryb - podla mna dost jednostranny pohlad. Tuberkulozou ryb sa strasilo a strasi stale s tym ze je latentne pritomna vo vsetkych chovoch ryb.

Neviem ako vyzeraju tvoje ryby respektive tie ktore maju skrutenu chrbticu a hlavne aky je ich vek - ale na tvojom mieste by som to neriesil takto drasticky - postihnute vylovit, urobit normalnu udrzbu akvaria a minimalne mesiac pozorovat.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Infinity

Odoslaťod Marshall » 05 Sep 2022 21:28 pm

Myslim si, ze nakoniec pojdu vsetky. Ryby su adolescenti, v podstate sa zacali vyfarbovat zhruba pred mesiacom. Spustacom asi bola 10 dnova dieta cez dovolenku.
Trochu som sa ukludnil a urobim ako vravis. Napadnute kusy aspon nemaju taku forsaz ako zdrave Dania.
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: Infinity

Odoslaťod Marshall » 24 Sep 2023 12:01 pm

Infinity znamena nekonecno. Nekonecno ako zivot, ktory si vzdy najde cestu. Druhy pokus vdychnut akvariu zivot bude, zda sa, uspesny.
Na rozdiel od prveho pokusu som tento skejp ponal v iwagumi/brazilian style, kde je najvacsi problem zlepit skaly tak, aby spoj uspesne odolaval zubu casu a vode. Pouzil som kuchynske papierove utierky, sekundove lepidlo a hnedy silikon. Cele som to lepil mimo akvaria kvoli lepsiemu pristupu.
Dragon stone, z ktoreho je cely skejp vytvoreny som lepil na kamene tvoriace zaklad vsetkeho tak, aby po presunuti do nadrze stacilo nasypat substrat a dorobit detaily.

Teraz trochu technikalii:
akvarium optiwhite 10mm
filter Oase BioMaster Thermo 350
CO2 flasa 2L Ista Premium pack
reaktor DIY z filtra na vodu
svetlo Chihiros WRGB 2 90cm
substrat ADA Amazonia 2

Neskor pridam zopar fotiek aj s popisom.
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: Infinity

Odoslaťod Marshall » 29 Sep 2023 20:43 pm

Toto je prva fotka po vlozeni hardskejpu do akvaria. Skaly som podlozil polystyrenom a podlozkou pod akvaria, lebo ako sa hovori: better safe than sorry.
Pred nasypanim substratu som spodok poprasil ADA praskami.
Prílohy
IMG_20230826_153858-01.jpeg
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.