vincent van gogh 162L (3)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod Marshall » 21 Sep 2022 22:42 pm

Uz je to sice irelevantne, ale ak by si posunul tie dreva dopredu a pridal nejake mensie/tensie kusy dozadu, tak to akva by dostalo trojdimenzionalnu perspektivnu hlbku.
Inak technicke prevedenie na vybornu.
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Reklama

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod vincent van gogh » 22 Sep 2022 19:52 pm

matte napísal:ako sa da tak rychlo vycistit tak brutalne zariasene akva pls?

"rýchlo" a "brutálne zariasené" ....sedí. "Vyčistiť",....tak to celkom nesedí. Je to furt zariasené jak prase, ale nijako zvlášť ma to nevyrušuje.

Čistil som tak...ehm, normálne. Ako dobrá vec, vlastne vynikajúca, poslúžila zubná kefka. Inak žiletka a ručne. Keď som ponoril ruku - ako taký spomalený báger,- vytahoval som za hrste tej hnusoby. Plná dlaň, cez prsty prevísali zhluky. To som ešte nezažil. Niečo mimoriadne odpudivé, ale svojím spôsobom velmi zaujímavé.
Marshall napísal:... nejake mensie/tensie kusy dozadu, tak akva dostalo trojdimenzionalnu perspektivnu hlbku.

Moja reč ! :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod Marshall » 22 Sep 2022 20:52 pm

matte napísal:ako sa da tak rychlo vycistit tak brutalne zariasene akva pls?
Prehodit cez akva deku na 3-4 dni a potom uz poodsavat. Ona sa sama 'odlepi' ci uz z hardscapu, alebo rastlin. Nedostatok, resp. ziadne svetlo jej da riadny high kick do brady a celkovo prospeje kondicii rastlin.
Obrázok používateľa
Marshall
 
Príspevky: 162
Založený: 20 Jan 2018 21:28 pm

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod chnuro » 09 Okt 2022 22:51 pm

Ahoj kamarát, po rokoch zavítam späť na fórum a vidím, že si stále aktívny. Prišiel som načerpať trošku inšpirácie a pomaličky sa vrátiť do hry ;-)
Veľmi ma potešilo toto akárium. Držím palce a šup sem fotky.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod vincent van gogh » 10 Okt 2022 08:55 am

Tak tomu neveríím.... :shock:
Čožeeee, bude akvárko? Kedy? Aké? Friško, honem. Tu síce skapal pes, ale nič to.

Chlapče zlatý, spravil si mi radosť...... vidieť tvoj nick....po piatich rokoch :roll: :roll:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod chnuro » 10 Okt 2022 13:04 pm

Ano, bude, ale velmi pomalicky. Zatial si len robim predstavu, kam sa pohla akvaristika po par rokoch a ake mam moznosti. Mini asi tento krat preskocim, najskor u rodicov ozivim 80x40x50. A potom budem nieco chystat aj doma, ale radsej nic zatial neslubujem. Obe urcite nature akvarka rovnako ako v minulosti.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod Matiozo » 26 Okt 2022 23:37 pm

Zdravim stare zname postavicky z akva.sk ... Vincent ako vzdy scape na jednotku. Ja som opat zalozil svoji 200-ku (Druhotina) a pokus o diorama style (3d s cestickou uprostred) ... tak poprosim o Tvoj odborny nazor ;-) Zdravim aj Chnura a tesim sa na jeho vytvory.
Obrázok používateľa
Matiozo
 
Príspevky: 60
Obrázky: 11
Založený: 31 Mar 2014 10:40 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod vincent van gogh » 04 Nov 2022 09:43 am

Aktuálny stav.
Prílohy
DSCN9926.JPG
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod Seraph » 04 Nov 2022 12:35 pm

pozeram, ze si pridal konariky, pekne pasuju...
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod vincent van gogh » 04 Nov 2022 12:57 pm

Jj. Minule som bol na pošte a pozerám, pod takým suchým stromo-krýkom sa povalovali fešné halúzky. Tuším ty si sa niekde pídil po takých tenkých, subtílnych konároch. Na to je najlepšia korenová sústava. Ale až do toho vlásočnicového levelu. Ked tu ,u nás v Petržalke, prebiehali výruby kôli neuveritelnej električkovej akcii - tak som si bol nazbierat. Skvele to vyzerá, ale má to nevýhodu. Do pol roka je po nich. Na rozdiel práve od konárov- tam je životnost ralatívne ok.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod j » 04 Nov 2022 14:57 pm

Dobre sa na to pozerá - má to taký správny naturálny (nevyumelkovaný) look.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod vincent van gogh » 04 Nov 2022 21:42 pm

j napísal:- má to taký správny naturálny (nevyumelkovaný) look.

Díky šéfiku. Si vystihol...... :o
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod fazyl » 17 Nov 2022 20:20 pm

mas to paradne, ale u teba sa nic ine neda cakat ;)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod vincent van gogh » 18 Nov 2022 14:44 pm

fazyl napísal:mas to paradne, ale u teba sa nic ine neda cakat ;)

:pivo:
________________
Ty kedy ? Aké ? :?:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod vincent van gogh » 26 Nov 2022 18:09 pm

Zopár nových obrázkov. V akva len drobné úpravy . Čo ma ale začína celkom sr_ť , je foťák. Toto je max , čo dokážem vytiahnut z toho naničhodníka. Je však tiež velká pravdepodobnost, že chyba nie je vo fotoaparáte.
Prílohy
DSCN0085.JPG
Takto osamelú razborku zachytiť,..... to som mal štastie.
DSCN0099.JPG
DSCN0014.JPG
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod vincent van gogh » 06 Dec 2022 15:48 pm

Mikuláš nadelil do čižmičky Chihiros shade. Prvotný dojem bol pomerne rozpačitý. Celkový efekt je nakoniec viac než slubný, ale musel som si to dokončit systémom "urob si sám".( Nečakal som,že mi tá žiara všade okolo do miestnosti začne prekážať, teraz je to už OK.)
Prílohy
20221206_125330.jpg
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod j » 07 Dec 2022 07:37 am

S tým fotením sa netráp. Doma máme 3 foťáky od zrkadlovky cez UZ po kompakt (ale kvalitný) a ani s jedným sa mi ešte nepodarilo cvaknúť akvárko tak aby som bol celkom spokojný. A to s fotkami ešte vždy bojujem v Photoshope. Ale neposielam to na výstavy a na prazentáciu tuto na fóre sú tie fotky ako-tak použitelné a snáď neurazia. Tie tvoje mi prídu celkom v pohode.
Ale o inom som chcel - nejak upravuješ vodu? Alebo ako je možné že sa ti nerobí na úrovni hladiny vodný kameň?
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod vincent van gogh » 07 Dec 2022 21:50 pm

j napísal:... nejak upravuješ vodu? Alebo ako je možné že sa ti nerobí na úrovni hladiny vodný kameň?

Neupravujem, nič také. Šak ty tiež z BA, čo ty máš nejaké oné,....vápence? To bude asi tým, že BA 5 má skrátka dobrú vodu. Trochu toho kamena v rohoch sa nájde, ale to je NIČ, ked si spomeniem napr. na vodu v Piešťanoch - to my tu máme luxus.

j napísal:S tým fotením sa netráp. Doma máme 3 foťáky od zrkadlovky cez UZ po kompakt (ale kvalitný) a ani s jedným sa mi ešte nepodarilo cvaknúť akvárko tak aby som bol celkom spokojný.

A to zase ja sa trápim. :D ale čo sa dá robit,ja mám Nikon coolpix L830 a nejako mu prestávam rozumiet. Čo je UZ ?
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod j » 08 Dec 2022 13:20 pm

vincent van gogh napísal:
j napísal:... nejak upravuješ vodu? Alebo ako je možné že sa ti nerobí na úrovni hladiny vodný kameň?

Neupravujem, nič také. Šak ty tiež z BA, čo ty máš nejaké oné,....vápence? To bude asi tým, že BA 5 má skrátka dobrú vodu. Trochu toho kamena v rohoch sa nájde, ale to je NIČ, ked si spomeniem napr. na vodu v Piešťanoch - to my tu máme luxus.

Minimálne v práci (Patrónka) mám nad hladinou slušnú "krustu". Doma (Ružinov) to až také dramatické nie je.

j napísal: UZ ?

Ultrazúúúúm. :)
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod grello » 09 Dec 2022 03:42 am

Tak tu je vám, páni, normálne zraz! Raz za rok som predsviatkovo ešte zavítal a čo nevidím...Tak predsa, nad Tatrou sa ešte blýska - tešíte ma páni. ♥

Ale k veci:
Ľubo, scape je dobrý, ako vždy. Dominantou korene a oceňujem rozsypané "náletové riečne kamenivo" - vidím tam nejaký tuším rukopis, môže to robiť ale aj fotka. Velice oblubujem také tie...interiérové, kde vidíš akva z uhla aj so skrinkou - nenájde sa? :angel: Takú, aká bola jedna v Apríli. Mňam.

Ale aby som si rypol...niečo také malé, prechodové mi tam chýba, nejaký lowcostový detail do popredia - ale inak mlčím - to sa mi len tak muduruje od monitoru z tisíca kilometov. Možno až to Stauro povyrastie a "pošle deti z domu" sa mi tam niečo vyplní. Inak sa len teším a dávam ti browserovú hviezdičku :pivo:
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod vincent van gogh » 09 Dec 2022 21:34 pm

No tak tomu skutočne neverím :shock: Ešte by sa mohla ozvať Markéta ........a to už by bol čistý surrealizmus. :o
No a čo ty? Ako? Tisíce kilometrov od tejto paródie na štát, tejto demo-verzie ? Dobre robíš!

S akva to je tak. Od istej doby šrktím svetlo na nižších hodnotách a kôli Microsoriám , ktoré dominujú ,hádam ešte aj uberiem. Čo je pre Stauro nie príliš dobrá správa. Takže detiská tak skoro nevyženie. Avšak! Nejaké myšlienky mi furt lietajú v hlave, čiže jeden nevinný impulz a už to ide....uvidíme.

Foto som dnes cvakol špeciálne pre teba a hádam prepáčiš že narýchlo a bez úprav (inak, tiež to mám rád z "takýchto uhlov") :pivo:
Prílohy
DSCN9821.JPG
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod grello » 10 Dec 2022 23:58 pm

Mnooo, pochutnal som si, dobrý uhol, utešené zátišie :pivo:

Tisíc(e) kilometrov možno, momentálne však stále EU (aktuálne DK) nech je čosi pekné hodiť pred (prípadne za) meno, rozumieme sa. Akvaristicky som sa príliš nečinil, ale niečo 70-80 litrové, optiwhitové tu mám, mne sucho nikdy dlho za klobúkom neostane :roll: . Cez sviatky som doma, tak moooožno bude aj téma ak sa k tomu dostanem a pracovné, školské a iné povinnosti dovolia. :angel:

S Markétou síce už v kontakte niesom, ale myslím, že časopis ešte fičí - občas niečo od nej na FB zahliadnem. Každopádne všetkým čítajúcim krásne a požehané sviatky a tvoju tému budem minimálne baj-očko sledovať. :wink:

P.S.: K štátnej demo-verzii sa radšej nevyjadrujem...to je minimálne na pivko. Alebo skôr dve...tri, osem... A tiež sa mi z diaľky pokrytecky dobre mudruje a posudzuje tak mladá (demo)kracia, kým tuto u nás už nejaké to storočie na ten trial-run bolo. Bohužiaľ, ale tému ti týmto špatiť nebudem. Netreba zabúdať, že žiadna kaša sa nepapá tak horúca aká sa varí :roll: Howgh.
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod dravec » 11 Dec 2022 20:28 pm

Vincent! žiješ? ja tiež nestiham. Akva parada, nech sa darí. aj ja sa idem cez sviatky trosku vyrelaxovat a aqua prerobim.
Obrázok používateľa
dravec
 
Príspevky: 318
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2011 23:30 pm

Re: vincent van gogh 162L (3)

Odoslaťod vincent van gogh » 12 Dec 2022 16:33 pm

dravec napísal:Vincent! žiješ?

No servus Martin, žijem.....šak vidíš......som aktívny ako ďas. Až mi je to divnô. Takže ty po sviatkoch, heej.... :wink:

No to je fajn chlapci, že sa po čase ozývate, oprašujete svoje nicky. Ale chcelo by to už to pravé : akváriá. Alebo aspon návrhy. :!: Nech môžme zaručene fundovane zamudrovať a zateoretizovať. Ha, alebo zakresliť. :mrgreen:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.