Husto osadené rastliny a vysávanie dna



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Husto osadené rastliny a vysávanie dna

Odoslaťod rzelnik » 08 Nov 2022 10:21 am

Ak chceme predchádzať rozvoju rias, máme mať akvárium nahusto osadené rastlinami. Na druhej strane je treba poriadne odkalovať dno, aby sa tam nerozkladali zvyšky rastlín, potravy atď. Ako riešite odkalovanie dna pri husto osadenom akváriu? Do úzkych medzier sa zvon nedostane. Čo s tým?
rzelnik
 
Príspevky: 13
Založený: 23 Okt 2021 14:56 pm

Reklama

Re: Husto osadené rastliny a vysávanie dna

Odoslaťod matte » 08 Nov 2022 12:11 pm

4 roky som akvarium neodkaloval, nebolo treba, zarastene akvarium, male ryby, dobry (vnutorny) filter a ked nieco bolo vidno nad dnom, tak som to iba odsal z povrchu hadickou, pri vymene vody, napr. trus neritin zebra pod ich oblubenym miestom, cize z mojich skusenosti, je odkalovanie dna v zmysle nasavania substratu blbost
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Husto osadené rastliny a vysávanie dna

Odoslaťod vincent van gogh » 08 Nov 2022 14:29 pm

rzelnik napísal:.... Do úzkych medzier sa zvon nedostane. Čo s tým?

Dobre si napísal "vysávanie " dna...pri husto osadenom akva. Je istý predpoklad, že substráty v husto zarastených akváriách obsahujú aj tzv. výživný súbstrát . Tam s hlbkový odkalovaním samozrejme opatrne. Prečo, to je jasné.
S jemným vysávaním bordelu to robím na komplikovanejších miestach tak, že odstránim zvon, hadicu mám už pod tlakom a opatrne akokeby s ňou zvírim tú inkriminovanú časť dna. potom lenlen uvolním prst z hadičky...a šup,už to ide.

Robím to takto - ako aj hlbkové odkalovanie, ked je len dekoračný substrát -(podobne ako napr. Oliver Knott) už 10 rokov.
Z mojich skúseností velmi osožná vec.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Husto osadené rastliny a vysávanie dna

Odoslaťod j » 08 Nov 2022 15:03 pm

Kde sa zvonom nedostanem - neodsávam.
A všeobecne väčšinou odsávam iba zlahka z povrchu. Každý týždeň v rámci pravidelnej výmeny časti vody.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.