PARAZIT V KREVETKARIU - PROSÍM POMOC



Akvarijné ryby - choroby, liečba

PARAZIT V KREVETKARIU - PROSÍM POMOC

Odoslaťod Wadrix » 31 Dec 2022 22:07 pm

Ahoj, akvárium mám založené asi 3-4 mesiace a dnes som si po čistení všimol že má jedna z kreviet niečo medzi očami viete čo by to mohlo byť? Myslíte že mám skúsiť pridať sol?

Objem: 25l čistý 18l +-.
Filtrácia žiadna jedine sponge filter.
Krmím granulami Tetra Mix +- 1/2 denne
V akváriu je 5 tetier ohnivých, asi 20 kreviet neocaridina, 2 otto, 1 clea helena.

ObrázokObrázokObrázok
Wadrix
 
Príspevky: 12
Založený: 15 Dec 2022 17:10 pm

Reklama

Re: PARAZIT V KREVETKARIU - PROSÍM POMOC

Odoslaťod matte » 03 Jan 2023 11:30 am

ak ho ma len jedna, tak ju vyhod
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: PARAZIT V KREVETKARIU - PROSÍM POMOC

Odoslaťod Wadrix » 03 Jan 2023 19:14 pm

To znie jednoduchu ale nemá to len jedna.
Wadrix
 
Príspevky: 12
Založený: 15 Dec 2022 17:10 pm

Re: PARAZIT V KREVETKARIU - PROSÍM POMOC

Odoslaťod Stando24 » 03 Jan 2023 21:29 pm

Je to pravdepodobne Scutariella Japonica čiže je to parazit na krevetke ktorí ju postupne zabije (nie vždy) živý sa jej krvou. Ja osobne keď som si doniesol krevetky a boli napadnuté použil som na celé akvárium kúru so Sera Tremazol a po prvej kúre bolo po nej všetko prežilo a parazit umrel treba dodržať presný postup. Používajú sa na to ešte voľáke pirule od veterinára ale nemám s tým skúsenosť konkrétne ide o Panacur. Plus pre požičaných citát
Jiri Libus napísal:
Dobrý den, na tyto parazity (scutariella a vorticella) zabírá prostředek Sera Tremazol. Aplikujte 1ml Tremazolu na 15l vody, nechte cca 6hod. působit a potom vyměňte 60 - 80% vody v akváriu. Aplikujte znovu to stejné se stejným postupem po 7mi dnech - neůčinkuje to totiž na vajíčka. Léčba není drastická, ale přiznám narovinu, že v nádrži, která není dobře zaběhlá dojde k výkyvům, které se ani krevetám nemusí líbit. Obecně je lepší těmto parazitům předcházet zejména dobrou filtrací s velkým objemem filtrační hmoty, což je u akvárií s krevetami často doporučováno i bez výskytu parazitů.
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.