Rybičky na pracovisku



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Máte na pracovisku akvárium?

Áno
1
25%
Nie
3
75%
 
Celkový počet hlasov : 4

Rybičky na pracovisku

Odoslaťod monika040 » 04 Jan 2023 18:53 pm

Dnes ráno som sa dopočula o nezmyselnom príkaze zrušiť akvária na stanicach záchranárov v BA, vraj majú akvárium takmer v každej stanici. Príde mi to ľúto :( Snáď nové vedenie tento nezmysel zakáže, petícia by sa tam nedala urobiť ?



:arrow: https://www.cas.sk/clanok/2755373/zakaz ... u-rybicky/
Obrázok používateľa
monika040
 
Príspevky: 245
Založený: 06 Apr 2007 21:47 pm

Reklama

Re: Rybičky na pracovisku

Odoslaťod vilo » 04 Jan 2023 23:06 pm

Asi to bude v súlade s nejakým interným predpisom na šetrenie energií - odstránenie "požieračov energií", čo nesúvisia resp. nie sú nevyhnutné pre riadne fungovanie pracoviska a jeho náplne práce /?/ - to sa od konca min. roku zavádza(lo) na mnohých pracoviskách.
Ja som tiež min. mesiac zrušil akvárium (vyše 200 litrov), ktoré som len krátko predtým zriadil. Pozrel som príkon jednotlivých spotrebičov - čerpadlo filtra 25 W, dve žiarivkové trubice po 39 W... svietenie bolo nastavené na 6 h denne. Počas tej doby "žralo" akvárko asi 100 W. Mohol som jednu trubicu vymontovať (rastliny tam neboli), ale aj tak by to bola dosť nezmyselná spotreba...
Ináč som mal akurát cez sezónu na dvore v kadi zopár "dunajských gupiek", ten chov bol čisto beznákladový, ak nerátam občasné priliatie pár litrov vody :)
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Rybičky na pracovisku

Odoslaťod monika040 » 05 Jan 2023 09:02 am

Zamestnanci boli ochotní si to financovať a keď sa jedná o záchranárov je otázne, či nejaké rozptýlenie nie je aj nutné pre výkon ich práce... Strašne ma to nahnevalo... Bratranec ako IT má celú telocvičňu v pracovisku a oni nesmú mať akvarko :dead: Malo by sa to zmeniť , ja by som to zahrnula do ich.práv ako zametnanca :angel: :lol: Ale tak ja by som povolila aj psa, nie to akvárium....
Obrázok používateľa
monika040
 
Príspevky: 245
Založený: 06 Apr 2007 21:47 pm

Re: Rybičky na pracovisku

Odoslaťod j » 05 Jan 2023 11:46 am

U nás v robote tiež nariadili šetrenie. Ja som to vyriešil odstránením filtra a ohrievača z akvária (nesvietil som). Mám tam iba krevetky. V pondelok idem po vyše dvoch týždňoch do práce, tak uvidím čo tam prežilo (predpokladám že sa iba temperovalo).
Inak sú to všeobecne také zaujímavé "nápady" ako zákaz rádií, chrastítka (repráčiky) pri počítači zapínať iba v nevyhnutných prípadoch a pod. - tým sa naozaj hovadsky ušetrí. Pochopím ešte zákaz vykurovacích telies, ale rádio?
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.