Druhotina - 200L restart.



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Druhotina - 200L restart.

Odoslaťod Matiozo » 26 Okt 2022 23:21 pm

Zdravim vsetkych,
po asi 3-rocnej uplnej pauze od AKVA som sa rozhodol opat zalozit moje 200L Akva. Kedze prve sa volalo Prvotina, toto druhe je Druhotina :-) Myslel som si ze pouzijem vsetko okrem svetla z povodneho akva ale skoncilo to, ako vzdy u mna, nakupom noveho filtra, svetla, dekoraciami (drevo, skaly a strk so substratom), hadicami s lili pipe, atd. Maly technicky sumar je tu:
Optiwhite akva 200l (100x40x50) (povodne) + skrinka z masivu (povodna)
Filter EHEIM Professionel 5e 450
Svetlo Chihiros WRGB II PRO 90
CO2 set + externy atomizer na vystupnu hadicu z filtra
Transparentne hadice + Aquario Neo Flow Premium L
Substrat je Deponix mix 10in1 black + trochu lavovej drte pod korene + Tropica Aquarium Soil a Powder + ADA Aqua Gravel
Drevo Dragon Wood + Seiryu Stone + obly strk na prechody a vyplne medzier.
Rastliny TROPICA asi 65 kusov (in vitro kelimky, kosiky a machy) komplet zoznam doplnim neskor.

Pokusim sa pridavat pravidelne update (foto a info) tak komentujte, kritizujte, radte alebo len tak sa kochajte....
Prílohy
IMG_6525.jpg
2 tyzden
IMG_6435.jpg
1 den
IMG_6433.jpg
1 den bez vody
Obrázok používateľa
Matiozo
 
Príspevky: 60
Obrázky: 11
Založený: 31 Mar 2014 10:40 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Reklama

Re: Druhotina - 200L restart.

Odoslaťod Seraph » 27 Okt 2022 09:44 am

velmi pekne vkusne a vzdusne,
tesi ma aj to, ze na poslednej fotke uz nie je ta rastlinka (microsorum ci crypto) na tom koreni v strede, pretoze to posobilo neprirodzene...
napada ma otazka, ci nahodou nie je prilis silna intenzita svetla, z tej poslednej fotky to tak posobi...
inak je to velmi pekny scape a nie je to zbytocne komplikovane
vzdy som rad, ze tu niekto nieco zdiela
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Druhotina - 200L restart.

Odoslaťod vincent van gogh » 27 Okt 2022 10:32 am

No nazdar. Vitaj po rokoch, postavička.... :D

Zabudol si uviesť podstatný údaj a to je : dátum založenia, iked je asi jasné, že je to okt. 22.
Perfektné. Síce Druhotina , ale evidentne židny greenhorn. :wink: Slušná investícia. Slušný vizuál. Ako to bude rásť (príp. nerásť )tak sa to x-krát pomení , ale ten základný kameň hardskejpový je...... sympatický.

Zaujali ma tie plastové trubky - aquario neo flow. To som ešte nevidel. A filter. Dodnes žijem v presvedčení, že filter raz zapneš a ......hotovo. Občas vyčistiť. By ma zaujímalo, aké funkcie si nastavuješ cez wifi ? A vlastne k čomu je to dobré? (Ja som totiž old school, radšej na kuchynskej rúre, alebo práčke raz potočím kolečkom ,ako sto dotykov. :mrgreen:)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Druhotina - 200L restart.

Odoslaťod Matiozo » 27 Okt 2022 11:41 am

@Seraph: Svetlo mam zatial nastavene na 75% jeho intenzity (vsetky farby RGB a W) a svietim zatial 6,5 hodiny denne. Tie prve dve fotky boli este so starym LED svetlom. To Microsorum som v prvy den uz nemal kam strcit tak som ho zatial zakvacil na ten koren ale za dva dni som ho pichol na pravo dole do predu. Korene chcem nechat zarast machom, teda okrem toho co je v strede, ten necham tak zatial ....
@Vincent: Datum kedy som vypustil vzduch bol 15.10.2022 neskoro vecer ;-) Neo Flow som videl niekde na YT videach a zaujali ma tiez, na sklenene lily pipes som prilis gramblavy a tieto nieco vydrzia urcite. Ten plast je naozaj super pevny a zaroven ohybny (nepraskne). Co sa tyka filtra tak dotera som fical na EHEIM Classic 600 (najjednoduhsi filter na svete), tak som chcel okusit nieco z opacneho spektra. Uvazoval som aj o Oase Biomaster, ale ta WIFI nastavovacka pri EHEIME prevazila. Ked uz klikam svetlo WRGB Pro a nezabudnem nastavit Auto rezim (nie ako niekto ked odchadza na dovolenku, vsak ;-) ) tak som to chcel vyskusat aj s filtrom. Ovladanie trosku kostrbate (ziadna appka) ale nastavenia su super. Vyberas si rezim filtra, casy, prietoky, vidis uroven znecistenia atd. Je to sikovne a prikladam aj screenshoot z menu .... Nastaveny mam teraz "Bio rezim" ktory cez den ide na 730l/h (aby mi rastlinky neodplavali hned kym sa uchytia) a v noci ked sa nesvieti a vsetci chcu spat som nastavil 515l/h. Filter vtedy ani nepocut.
Obrázok používateľa
Matiozo
 
Príspevky: 60
Obrázky: 11
Založený: 31 Mar 2014 10:40 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Druhotina - 200L restart.

Odoslaťod Matiozo » 27 Okt 2022 11:48 am

EHEIM DIGITAL
Prílohy
IMG_6546.PNG
IMG_6545.PNG
Obrázok používateľa
Matiozo
 
Príspevky: 60
Obrázky: 11
Založený: 31 Mar 2014 10:40 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Druhotina - 200L restart.

Odoslaťod matte » 28 Okt 2022 16:07 pm

krasna kompozicia, velmi prirodzene posobia kamene s drevom..ovladanie filtra super vec
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Re: Druhotina - 200L restart.

Odoslaťod Matiozo » 27 Nov 2022 16:12 pm

Update po 42 dnoch od zalozenia. Stonkovky v zadu rastu jedna radost, teda okrem Proserpinaca palustris 'Cuba' ta sa nechytila vobec co ma velmi mrzi. Ale co uz, nemozem mat vsetko ;-)

Obrázok

Osadku tvoria tetry cervenohlave + cistici otikovia, krevety a slimaky.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Obrázok používateľa
Matiozo
 
Príspevky: 60
Obrázky: 11
Založený: 31 Mar 2014 10:40 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Druhotina - 200L restart.

Odoslaťod hongi » 27 Nov 2022 17:24 pm

Je to pekné , už sa to začína črtať, som zvedavý na ďalší vývoj.
Akurát to svetlé pozadie mi moc neberie, ale to je vec vkusu, hlavne že sa páči tebe.
Zaujímavo namiešaný substrát.
Koľko si do toho vrazil sa radšej nepýtam...
Nech sa darí.
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Druhotina - 200L restart.

Odoslaťod Matiozo » 27 Nov 2022 17:55 pm

Dakujem. To svetle pozadie nebude neskor vobec vidiet kedze tie stonkovky v zadu na lavo a pravo planujem nechat vyrast az po vrch. Bude ho vidiet iba trochu v strede, teda taky je plan, uvidime ako sa mi to bude darit.
Kolko som so toho vrazil ani nejdem pisat lebo som to prestal pocitat niekde pri 1000-ke


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Obrázok používateľa
Matiozo
 
Príspevky: 60
Obrázky: 11
Založený: 31 Mar 2014 10:40 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Druhotina - 200L restart.

Odoslaťod Matiozo » 15 Jan 2023 22:51 pm

Takze maly foto update 90 dni od zalozenia ....
Prílohy
IMG_7190.jpg
Akva den 90
IMG_7189.jpg
Akva den 90
Obrázok používateľa
Matiozo
 
Príspevky: 60
Obrázky: 11
Založený: 31 Mar 2014 10:40 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Druhotina - 200L restart.

Odoslaťod Matiozo » 15 Jan 2023 23:00 pm

Osadka akva ...
Prílohy
IMG_7197.jpg
IMG_7194.jpg
IMG_7193.jpg
Obrázok používateľa
Matiozo
 
Príspevky: 60
Obrázky: 11
Založený: 31 Mar 2014 10:40 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Druhotina - 200L restart.

Odoslaťod j » 16 Jan 2023 08:02 am

Nádhera, naozaj si sa s tým vyhral. Len škoda tej techniky že nie je nejak zamaskovaná. Inak dokonalé.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.