CO2



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: CO2

Odoslaťod Seraph » 10 Apr 2022 11:02 am

z linkov na ine stranky je potrebne odstranit jednu bodku navyse, ktora je za www
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: CO2

Odoslaťod Hora » 10 Apr 2022 18:45 pm

renatte616 napísal: akurát som čítala jednu recenziu na camozzi ihl. ventil, že je s nim veľmi ťažké presne nastaviť prietok pre malé objemy akvarii... že pootočením už o 1 stupeň sú to väčšie rozdiely...

Ťažké to nie je,len to chce pár dní a testovať pH častejšie.Pokiaľ ti dodávanie množstva CO2 nekontroluje sonda,tak budeš musieť prvé dni sledovať hodnotu pH,aby si nemala buď vyššie pri silnejšom osvetlení alebo extrémne nižšie vzhľadom na ryby,ktoré môžeš zabiť.Je dobré mať pH meter /nutnosť kalibrovať/ alebo klasika kvapky.Na pH sú ,,najpresnejšie,, zo všetkých predávaných JBL 6-7,6 na tvoje podmienky.
Camozzi je dobrý ventil a reaguje na úplne jemné pootočenie menej-viac.
V nano objeme je kontrola pH o to dôležitejšia,že malý objem vody dokáže zle nastavenie rýchlo zlikvidovať osádku.
Pokiaľ máš možnosť,urob to počas zábehu bez rýb a v ďalšom fungovaní sleduj ich chovanie.Keď sa začnú pohybovať pri hladine,niečo je zle.
Lepší ako sklenený difúzor,ktorého tableta sa skoro zanáša a vytvára väčšie nevyužiteľné bublinky je bazoka
https://www.youtube.com/watch?v=FUsIlUTIm54
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: CO2

Odoslaťod snajprik » 11 Apr 2022 14:44 pm

Úplne stačí počítadlo bubliniek, aj tým najnáročnejším rastlinám stačí 7mg/l CO2 a ryby začínajú mať problémy od 40mg/l CO2. Ja fungujem na 1-2 bublinky/s to mi roby v akváriu cca 10mg/l CO2 rybám nehrozí otrava a rastliny sú spokojne.
Cca voda mi stratí 0,5pH a jej tvrdosť je cca 180
Veľa roby objem akvária, množstvo rastlín, či je akvárium zakryte a rozptyl CO2 koľko bubliniek sa ti dostane k hladine.
To aby si ryby otrávil CO2 to by ti tie bublinky museli skákať podstatne rýchlejšie. CO2 je veľmi prchavá latka.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: CO2

Odoslaťod renatte616 » 12 Apr 2022 00:21 am

Chlapi, ďakujem pekne za všetky info, vážim si každú radu. Vzhľadom na pokročilú hodinu sa teraz nebudem jednotlivo rozpisovať, len teda chcem napisat, že som rozhodnutá pre ten set z akvazahrady s acl ventilom.

Ešte pár otázok - aký typ počítadla bublín by ste odporučili? Na ihlovy ventil alebo na hadicku? Stretla som sa s protichodnými názormi...

Ďalej by som vás chcela poprosiť o tip na nejaký kvalitný spätný ventil (nemala som zatiaľ priestor zisťovať) a tiež na difuzor, keďže ten čo som mala vybratý som na svk eshopoch nenašla a objednávať zo zahraničia sa mi veľmi nechce teda. (Malinky difuzor pre nano, ďakujem)
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: CO2

Odoslaťod Stando24 » 12 Apr 2022 06:54 am

Kvalitný spätný ventil neviem ja mám všade normálny za pár korún ale difúzor mám 2x takýto jeden väčší a jeden tento https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/ ... -special-s
Robí parádne malé bublinky ktoré sa pekne rozpustia vo vode a tak isto môžeš zvoliť od twinstar
https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/ ... -difuzor-s
Ja osobne mám radšej počítadlo bublín na hadičke na boku akvária z dôvodu lebo vždy vidím ako ide co2 keďže fľašku mám v skrinke ale rozdiel či je na ihlovom ventile alebo na hadičke neviem osobne posúdiť či je.
Stando24
 
Príspevky: 363
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: CO2

Odoslaťod renatte616 » 12 Apr 2022 16:32 pm

Tak nakoniec som vzala difuzor Neo 12mm ten ohybatelny, kovový spatny ventil z akvazahrady a počítadlo bubliniek na hadicke... to, že to mas na boku akvarka mi príde ako prakticke riešenie, keďže bombu budem mat tiež v skrini schovanu, tak to asi tiež tak poriesim, aspoň teda zo začiatku určite, kým nevychytam správne nastavenie...

Chlapi, ďakujem Vám všetkým za vaše rady a tipy, pomohlo mi to dosť v rozhodovaní sa...
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: CO2

Odoslaťod stribi » 20 Jan 2023 01:32 am

Potreboval by som poradiť.
Po dlhšej dobe som si dal doplniť flašu Co2. Lenže keď ju otvorím plyn mi začne unikať z flaše cez otvor ktorý je na obrázku vyznačený šípkou. Manometer na výstupe ukazuje nulu. Vie mi niekto poradiť čo s tým? Ďakujem.


Obrázok
stribi
 
Príspevky: 2
Založený: 18 Jan 2023 22:28 pm

Re: CO2

Odoslaťod jarik001 » 20 Jan 2023 11:44 am

stribi napísal:Potreboval by som poradiť.
Po dlhšej dobe som si dal doplniť flašu Co2. Lenže keď ju otvorím plyn mi začne unikať z flaše cez otvor ktorý je na obrázku vyznačený šípkou. Manometer na výstupe ukazuje nulu. Vie mi niekto poradiť čo s tým? Ďakujem.


Obrázok


Ja som mal nieco take v minulosti, a mal som zaseknuty ventil, nedalo sa to ani opravit a musel som kupit uplne novu hlavu... :cry:
Obrázok používateľa
jarik001
 
Príspevky: 117
Obrázky: 0
Založený: 21 Sep 2011 12:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2

Odoslaťod stribi » 22 Jan 2023 23:08 pm

ďakujem za odpoveď, aj keď si ma nepotešil.
stribi
 
Príspevky: 2
Založený: 18 Jan 2023 22:28 pm

Re: CO2

Odoslaťod marekkl » 22 Jan 2023 23:31 pm

Nemá ta dierka slúžiť ako poistný ventil toho redukčaku? Každopádne redukčný ventil stojí do 20€ co si myslím ze nieje až také katastrofálne.
Obrázok používateľa
marekkl
 
Príspevky: 249
Obrázky: 16
Založený: 09 Sep 2006 08:53 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: CO2

Odoslaťod rybka » 19 Feb 2023 22:01 pm

Ahojte, nemáte prosím niekto skúsenosť s týmto setom https://www.aquascaperi.sk/co2-system/t ... stem-nano/ ? Používam ho už nejakú dobu, všetko bolo OK. No keď som naposledy inštalovala novú bombičku, vyfučala mi za pár minút, zrejme nejakým uvoľneným tesnením pri závite. Neviete mi poradiť, ako, čím, kde to utesniť, aby som sa ďalšej takejto nemilej skúsenosti vyhla? Ďakujem vopred za odpovede :)
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: CO2

Odoslaťod eroero » 10 Jún 2023 15:21 pm

zdravim,chcel by som dat co2,ale mam 260cm dlhe akvarko a neviem ci bude stacit dat jeden difuzor,alebo dva. viete mi poradit? pripadne ako to rozdelit,ci staci na hadicke alebo tu sadu pre dve akvarka. dakujem
eroero
 
Príspevky: 14
Obrázky: 13
Založený: 03 Nov 2019 17:46 pm
Bydlisko: bratislava

Re: CO2

Odoslaťod snajprik » 11 Jún 2023 09:59 am

Ja to riešim tak že difúzor mam cca 40cm pod čerpadlom, bublinky postupne stúpajú hore, potom ich nasaje čerpadlo a fukne ich naspať kolo zadnej steny akvária.
K množstvu CO2, CO2 je potvora, 80x sa rýchlejšie vyparuje ako vzduch, ale je aj ťažšie ako vzduch, Ja to mam tak, že mam krycie skla nad akváriom a cca 5cm medzeru, tak že bránim nadmernému odvetrávaniu CO2. Preto si vystačím aj s 10x menším množstvom CO2.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.