Cichlidka vysokoplutvá [Mikrogeophagus altispinosus]



Všetko okolo akvarijných rýb

Cichlidka vysokoplutvá [Mikrogeophagus altispinosus]

Odoslaťod Finn » 24 Mar 2007 17:07 pm

Ahojte. Viete mi niekto pomoct ako spolahlivo rozlisit pohlavie u Mikrogeophagus altispinosus?
Dakujem :)
Obrázok používateľa
Finn
 
Príspevky: 4
Obrázky: 2
Založený: 17 Feb 2007 18:59 pm
Bydlisko: Ba

Reklama

Re: Mikrogeophagus altispinosus

Odoslaťod peter-trnava » 24 Mar 2007 21:33 pm

Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Mikrogeophagus altispinosus

Odoslaťod Finn » 24 Mar 2007 21:50 pm

No tie stranky som skusal (ale aj tak dik za link) len si po viacerych precitanych dost protirecia a väcsinou to zhrnu tak ze pri mladych rybkach je to tazke urcit :x Asi budem musiet pockat kym vyrastu a dufat ze je to parik :(
Obrázok používateľa
Finn
 
Príspevky: 4
Obrázky: 2
Založený: 17 Feb 2007 18:59 pm
Bydlisko: Ba

Re: Mikrogeophagus altispinosus

Odoslaťod peter-trnava » 25 Mar 2007 00:01 am

Mas pravdu, samce maju iba predlzene vlakna na plutvach, skus este http://www.thekrib.com/Apisto/P-altispinosa.html ci najdes nieco viac, ja som to uprimne povedame necital cele. Neviem ake velke su teraz tvoje rybky, ale asi budes musiet pockat kym podrastu. Ak mas viac ryb mas samozrejme vasciu sancu, ze sa najde aspon jeden par.
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Cichlidka vysokoplutvá [Mikrogeophagus altispinosus]

Odoslaťod zabacik181 » 13 Okt 2011 23:02 pm

ludia viete mi nieco povedat o tychto rybych? hlavne z vlasnych skusenosti. ci sa to uz tyka rozmnozovania, odchovu alebo ...
na tomto fore som o tejto rybke nic nenasiel...iba ako sa da odlisit pohlavie ale to je spominane aj na: http://rybicky.net/atlasryb/cichlidka_vysokoploutva
kupil som totiz teraz parik a chcem sa o nich dozvediet viac... dikes
zabacik181
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 01 Júl 2011 11:40 am
Bydlisko: TN okolie

Re: Cichlidka vysokoplutvá [Mikrogeophagus altispinosus]

Odoslaťod Aaron » 14 Okt 2011 08:31 am

tu máš jedno vlákno možno nájdeš čo hľadáš http://ceskycichlidklub.eu/FORUM/viewto ... ?f=60&t=12
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Re: Cichlidka vysokoplutvá [Mikrogeophagus altispinosus]

Odoslaťod Michal1987 » 14 Okt 2011 16:51 pm

Je to čo sa týka chovu a rozmnožovania pomerne nenáročná a veľmi zaujímavá cichlidka, odporúčam.
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Cichlidka vysokoplutvá [Mikrogeophagus altispinosus]

Odoslaťod zabacik181 » 30 Okt 2011 16:27 pm

co mam spravit pre to aby sa mi rozmnozili? aka by mala byt voda a stacila by im nadrz cca 10L. co by mala taka nadrz obsahovat? skor bez dna iba nejaky kvetinac alebo ju mam nehcat poriadne zarast?
zabacik181
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 01 Júl 2011 11:40 am
Bydlisko: TN okolie

Re: Cichlidka vysokoplutvá [Mikrogeophagus altispinosus]

Odoslaťod j » 13 Okt 2022 10:46 am

Celkom by ma zaujímalo prečo je tieto ryby tak zriedkavo dostať. Minimálne ja som ich v Bratislave (obchody, burzy) nevidel už dlhé roky. Podla mňa sú zaujímavejšie ako ramirezky a tie majú všade.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Cichlidka vysokoplutvá [Mikrogeophagus altispinosus]

Odoslaťod kvietik » 20 Okt 2022 21:30 pm

Neviem či sú zaujímavejšie, mne sa páčia obe . Mladé sú asi menej atraktívne ako ramirezky. Ale sú to pekné rybky a pritom menej chúlostivé .
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Cichlidka vysokoplutvá [Mikrogeophagus altispinosus]

Odoslaťod Andrej Jakubík » 06 Feb 2023 14:34 pm

V minulosti som ich choval a aj množil. Mal som ale skupinku 10ks v hlavnom akvárku. Mne osobne sa páčia viac ako ramirézky. Sú určite viac odolné voči bakteriálnym patogénom a to že ich nie je vidieť v obchodoch je ich obrovské pozitívum.
vysvetlím prečo:
Ramirézka je trhovo významná akváriová ryba, ktorá sa množí na milióny a je tam tlak na cenu a už menej sa pozerá na kvalitu. Do krmiva sa im primiešavajú hormóny, aby skôr dospeli do pohlavnej dospelosti a vyfarbili sa. Tieto hormóny ale narobia v tele mladej ryby bordel a rozhodia aj jej imunitu. Preto je dnes niekedy problém ich udržať vôbec pri živote v "našich" bežných podmienkach.
Takže z toho plynie fakt, že čím je ryba masovejšia, tým menej sa bohužiaľ sleduje jej kvalita. Obchodníkov a množiteľov zaujíma iba cena.

Majú radi tmavšiu vodu, veľa úkrytov a tmavšie dno. Dobré je aj množstvo vegetácie a možno aj nejaké tie plávajúce zeliny im dať, aby mali pocit bezpečie zhora. Ak sa zabývajú a vyfarbia (sú citeľne väčšie ako dnešné krpaté prešľachtené ramirézky), je to nádherná ryba.

Naposledy som ich videl v Nemecku - Zoo Ratzesberger GmbH, Freilassing, kde sú v predaji bežne a dospelé kusy majú vo výstavnom akvárku.
Andrej Jakubík
 
Príspevky: 70
Založený: 02 Feb 2023 23:25 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.