Rataj a jeho kvalita rastlin



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod Milosko » 16 Júl 2005 18:16 pm

Chcem sa spýtat ako ste spokojný s RATAJOVÝMI produktmi a rastlinami
Obrázok používateľa
Milosko
 
Príspevky: 18
Založený: 01 Júl 2005 10:27 am
Bydlisko: Vý?apy-Opatovce 800

Reklama

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod schumi22 » 16 Júl 2005 18:51 pm

da sa povedat ze som spokojny.. ale nie so vsetkymi rastlinkami ktore ponuka pretoze niektore pestuje emerzne a to potom dost dlho trva ked sa rastlinka da do submerzneho prostredia pokial si privykne....ak vobec...

-ale vo vseobecnosti je to asi najlepsie co mame momentalne na trhu
schumi22
 
Príspevky: 49
Založený: 20 Júl 2003 18:47 pm

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod Milosko » 16 Júl 2005 19:14 pm

asi nie je co tu máme ved da obednat aj agua daho a na dobierku na ceských strankach je sama krityka na rataja a na jeho produkty
Obrázok používateľa
Milosko
 
Príspevky: 18
Založený: 01 Júl 2005 10:27 am
Bydlisko: Vý?apy-Opatovce 800

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod SoRex » 16 Júl 2005 19:23 pm

Milosko napísal:...na ceských strankach je sama krityka na rataja a na jeho produkty

Jmenuj jich pár. Nebo alespoň jednu.
Předem upozorňuji, že stránky s názory pana Pelikána nejsou vzhledem k jeho všeobecně známé nenávisti k Ratajovi relevantní.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod dwayne » 16 Júl 2005 19:24 pm

Milosko napísal:asi nie je co tu máme ved da obednat aj agua daho a na dobierku na ceských strankach je sama krityka na rataja a na jeho produkty

No daj odkaz na tie stranky rad si to precitam..........
Obrázok používateľa
dwayne
 
Príspevky: 30
Založený: 04 Júl 2005 22:04 pm
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod salik » 16 Júl 2005 19:42 pm

Milosko napísal:asi nie je co tu máme ved da obednat aj agua daho a na dobierku na ceských strankach je sama krityka na rataja a na jeho produkty
?
rovnako ako Rataj - Aqua daho/Tropica atd. pestuju vacsinu rastlin emerzne, ak si starostlivo vyberiete druhy rastlin vhodnych do vasho akvaria, nemali by ste mat s ich pestovanim problem, ak nakupite bez uvazenia "mix" rastlin nevhodnych do vasho akvaria (nedostatok svetla, rastlina je urcena do teraria atd.), nebudete uspesny ani ked zacnete nakupovat u inej firmy, peniaze vyhadzujete von oknom

p.s. ak mas konkretnu skusenost Milosko, sem s nou, ak nie, tak si tu neprosim ziadne flame Rataj versuz Aqua daho !
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod XP » 16 Júl 2005 23:48 pm

Mozem si dovolit sa k tejto teme vyjadrit, nakolko sa zaoberam rastlinami a dovazam tieto aj od firmy Rataj aj od firmy AquaDaho - p.Hošek. Dovolujem si zhodnotit kvalitu dodavaneho tovaru a smelo si trufam povedat ze ako jedni tak aj druhi dodavaju naozaj skoro 100% kvalitu rastlin (sem tam sa najde samozrejme vynimka) a to mi presli rukami snad vsetky typy rastlin z katalogu ako jednych tak aj druhych. Avsak je potrebne si uvedomit , ze ako Rataj tak aj AD pestuje 98% tovaru emerzne, avsak pri dodrzani podmienok , ktrore si jednotlive druhy vyzaduju -svetlo, CO2, Fe... nie je skoro u ziadneho druhu z akvarijnyx rastlin problem prechodu z emerznej formy na submerznu. Naopak je to povecsine omnoho horsie, a trva to omnoho dlhsie (napr. echinodory). Cela tato tema by som povedal skoro nema zmysel , pretoze podla mna aj ked niekto narazi na "skaredu rastlinu v predajni" uricte tato takto neprisla od dodavatela, skor predajca nema dostatocne vhodne podmienky na jej uschovanie a adaptaciu na vodne prostredie, toto je dost dolezity moment, pretoze pokial sa rastlinka dostane zakaznikovi do akvaria by mala dostat vsetko to co potrebuje. Ale este raz spet k teme, rastlinam od R. a AD sa naozaj nic neda vycitat. :roll:
Obrázok používateľa
XP
 
Príspevky: 218
Obrázky: 34
Založený: 20 Okt 2004 02:01 am
Bydlisko: Kosice

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod Milosko » 17 Júl 2005 18:26 pm

dwayne napísal:
Milosko napísal:asi nie je co tu máme ved da obednat aj agua daho a na dobierku na ceských strankach je sama krityka na rataja a na jeho produkty

No daj odkaz na tie stranky rad si to precitam..........

http://aquakontakt.aquacz.cz/index.php3 ... =view#form
Obrázok používateľa
Milosko
 
Príspevky: 18
Založený: 01 Júl 2005 10:27 am
Bydlisko: Vý?apy-Opatovce 800

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod SoRex » 17 Júl 2005 21:55 pm

OK, beru, jedna tam je :?
Ale všimněte si, že je postavena na názorech, které uveřejňuje Pelikán. :!:

Seriózně opravdu není možno tvrdit, že rostliny z jedné pěstírny mají obecně horší kvalitu, než rostliny z pěstírny jiné. "Věčné" dohady o nekvalitních a špatně se přizpůsobujících emerzních rostlinách jsou liché. Všechny pěstírny je množí tímto způsobem. Nebo se domníváte, že je možné vyprodukovat takové množství např. echinodorů submerzními šlahouny? To by bylo naivní. Mají-li rostliny emerzní i submerzní formu, jsou zcela přirozené i běžné přechody mezi nimi. V přírodě běžně alespoň jednou do roka - období dešťů / sucha.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod Jožo » 18 Júl 2005 08:21 am

Mam od Rataja niekolko druhov rastlin, napriklad: Hygrophily, Bacopy, Echinodory, Egerie, Ludwigiu. Rastu bez problemov. Je pravda, ze svietim, ceockujem a prihnojim, ale kto nie? Inak, suhlasim s XP.
Obrázok používateľa
Jožo
 
Príspevky: 73
Obrázky: 9
Založený: 19 Feb 2005 21:49 pm
Bydlisko: Košice

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod Milosko » 18 Júl 2005 10:21 am

Ja som nechcel nikoho krityzovať ja som chcel poznať váš názor inak taká je aj otázka nazačiatku fora nie :?:
Obrázok používateľa
Milosko
 
Príspevky: 18
Založený: 01 Júl 2005 10:27 am
Bydlisko: Vý?apy-Opatovce 800

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod amos » 18 Júl 2005 10:53 am

Ja som s ratajovimi rastlinami uplne spokojny, ked sa dodrzuju poziadavky rastlin tak by nemal byt ziadny problem u nikoho.
Ak je nejaky problem tak je to vacsinou chyba akvaristu a nie rasliny.
amos
 
Príspevky: 48
Obrázky: 28
Založený: 17 Jún 2005 11:48 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod Raviolka » 18 Júl 2005 10:59 am

Milosko, tvoje otazka je v poradku, horsi uz je to s tvrzenim, ze "na ceských strankach je sama krityka na rataja a na jeho produkty". Tu povest o nespokojenosti totiz takhle siri lide, kteri treba nemaji s ratajovymi rostlinami vubec zadnou zkusenost - jenom proste nekde neco cetli. Jestli to neni tvuj pripad, napis nam vlastni zkusenost... jestli ale zadnou negativni zkusenost nemas, uvedom si, ze takhle poskozujes dobre jmeno obchodnika (ktery mimochodem pro ceskou akvaristiku udelal velky kus prace). A ze diky tobe se ted uz i na akve pise, ze jsou lide s Ratajem nespokojeni... ackoliv tu vlastne nikdo takovy neni. Ja jsem s jeho rostlinami taky spokojena :-)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod jim » 18 Júl 2005 11:29 am

Ja som kedysi mal všetky rastliny od Rataja. Vtedy už ani neviem ako, mi rástli pekne, až kým som sa na akvárko na nejaký čas tak trochu nevykašlal....vtedy mi vykapali všetky rastliny.
Teraz si už rastlinky moc v obchode nekupujem (skôr na výstavách a od akvaristov :wink: ) a to z 2 dôvodov:

1. Cena: na výstave kúpim oveľáá lacnejšie rastlinky ako v obchode.
2. Kvalita: tiež kvalita je omnoho väčšia.

O Ratajových rastlinkách si myslím že sú kvalitné, ale v obchodoch sa ich kvalita prudko zníži a to dôvodom predavačov. Všimnite si že keď dovezú do obchodu nové rastlinky sú pekné, ale za týždeň....zhnité...2 listy....
A za tú cenu...
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod amos » 18 Júl 2005 11:35 am

jim napísal:Ja som kedysi mal všetky rastliny od Rataja. Vtedy už ani neviem ako, mi rástli pekne, až kým som sa na akvárko na nejaký čas tak trochu nevykašlal....vtedy mi vykapali všetky rastliny.

O Ratajových rastlinkách si myslím že sú kvalitné, ale v obchodoch sa ich kvalita prudko zníži a to dôvodom predavačov. Všimnite si že keď dovezú do obchodu nové rastlinky sú pekné, ale za týždeň....zhnité...2 listy....
A za tú cenu...


Samozrejme to je pravda, ale nijako to nesuvisi s kvalitou rastlin samotneho dodavatela, v tomto pripade Rataja. A samozrejme zalezi aj v akom obchode, nie vsade sa o rastliny staraju zle. Ak mas s konkretnym obchodom zle skusenosti tak sem s nimi.
Urcite je lepsie pouzit rastliny od znameho z akvaria ako kupovat v obchode, tu skor ide o moznosti, nie kazdy chodi po vystavach a ma znamych akvaristov.
amos
 
Príspevky: 48
Obrázky: 28
Založený: 17 Jún 2005 11:48 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod Igypop » 18 Júl 2005 11:43 am

Nie je mi jasné prečo ak niekto kúpi dobre vyzarajúcu rastlinu od akéhokoľvek pestovateľa, a jemu uhynie, tak to dáva na zodpovednosť tomu pestovateľovi :shock: :shock: :shock: , nie je vám to trochu divné :?:

Mne už pokapalo zopár nových rastlín, ale žeby za to bol zodpovedný pestovateľ/dodávateľ...
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod Kubo » 18 Júl 2005 11:46 am

Ja som z Ratajovymi rastlinami nadmieru sopkojny uz som od neho kupil rastliny v hodnote 3000sk a nelutujem aj ked mi niektore zahynuli lebo to bolo mojim zapricinenim teraz uz si davam pozor a mozem povedat ze kazda jeho rastlina sa mi uchyti staci dodrziavat vyzivu rastlin. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod jim » 18 Júl 2005 12:00 pm

amos napísal:Samozrejme to je pravda, ale nijako to nesuvisi s kvalitou rastlin samotneho dodavatela, v tomto pripade Rataja. A samozrejme zalezi aj v akom obchode, nie vsade sa o rastliny staraju zle. Ak mas s konkretnym obchodom zle skusenosti tak sem s nimi.
Urcite je lepsie pouzit rastliny od znameho z akvaria ako kupovat v obchode, tu skor ide o moznosti, nie kazdy chodi po vystavach a ma znamych akvaristov.


Presne tak som to myslel, že to nesúvisí s kvalitou rastlín dodávateľa ale so starostlivosťou predavačov o rastliny v obchodoch.

Také rastliny aké som opísal (nahnité a málo listov...) majú v obidvoch obchodoch v centre Martina. :(

Jasné, že ak má niekto možnosť kúpiť kvetiny na výstave alebo od akvaristu tak nech ju využije :)
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod SoRex » 18 Júl 2005 12:41 pm

Igypop napísal:Nie je mi jasné prečo ak niekto kúpi dobre vyzarajúcu rastlinu od akéhokoľvek pestovateľa, a jemu uhynie, tak to dáva na zodpovednosť tomu pestovateľovi :shock: :shock: :shock: , nie je vám to trochu divné :?:


To je naprosto přesné, k tomu není co dodat. 8)
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod Dusana » 18 Júl 2005 16:37 pm

Vsetky rastlinky co mame doma v akvarku mame od Rataja, jednej (sagittarii) vykapali vsetky listy, zacali jej rast len emerzne a ked jej uz zacali odkapavat aj tie, na pocudovanie nam zakvitla :shock: ale inac som s nimi spokojna, krasne nam rastu, stale ich treba pretrhavat, aj sa nam nechce :roll:
Obrázok používateľa
Dusana
 
Príspevky: 113
Obrázky: 6
Založený: 10 Jan 2005 16:15 pm
Bydlisko: Martin

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod Milosko » 19 Júl 2005 12:44 pm

Raviolka napísal:Milosko, tvoje otazka je v poradku, horsi uz je to s tvrzenim, ze "na ceských strankach je sama krityka na rataja a na jeho produkty". Tu povest o nespokojenosti totiz takhle siri lide, kteri treba nemaji s ratajovymi rostlinami vubec zadnou zkusenost - jenom proste nekde neco cetli. Jestli to neni tvuj pripad, napis nam vlastni zkusenost... jestli ale zadnou negativni zkusenost nemas, uvedom si, ze takhle poskozujes dobre jmeno obchodnika (ktery mimochodem pro ceskou akvaristiku udelal velky kus prace). A ze diky tobe se ted uz i na akve pise, ze jsou lide s Ratajem nespokojeni... ackoliv tu vlastne nikdo takovy neni. Ja jsem s jeho rostlinami taky spokojena :-)

ja nechcem nikoho ohovárať chel som spýtat ako vlastne je ked jedny tvrdia to a druhý to len o to išlo a nie pokazit pánovy RATAJOVY meno
ako ste spokojný s jeho ostatnými výrobkami
Obrázok používateľa
Milosko
 
Príspevky: 18
Založený: 01 Júl 2005 10:27 am
Bydlisko: Vý?apy-Opatovce 800

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod dwayne » 19 Júl 2005 16:29 pm

To by aj mna zaujimalo.....hlavne tie jeho hnojiva a testy .....hmmm
Obrázok používateľa
dwayne
 
Príspevky: 30
Založený: 04 Júl 2005 22:04 pm
Bydlisko: Liptovsky Mikulas

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod Ceco » 20 Júl 2005 09:27 am

dwayne napísal:To by aj mna zaujimalo.....hlavne tie jeho hnojiva a testy .....hmmm


Ja som spokojny s hnojivom Bioflor. Je to samozrejme individualne, pocul som pripady, ked Bioflor narobil v akvarku paseku, ale podla mna to je vsetko vec davkovania.

Co sa tyka testov chemizmu vody, pripadaju mi skor ako generatory nahodnych cisel. Pouzival som test na pH a Ferrin.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Rataj a jeho kvalita rastlin

Odoslaťod Igypop » 20 Júl 2005 09:49 am

Ja používam od Rataja test pH a Fe. Fakt je, že dva testy pH kupované v odstupe necelého roku ukazovali o 0,2 iné pH.

Ale myslím, že na orientačné určenie to postačuje.
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Ďalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.