low tech 45p



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: low tech 45p

Odoslaťod matte » 28 Mar 2023 12:48 pm

pekné akvarko, držím palce, pozor na silné svetlo kvoli microsorum
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Reklama

Re: low tech 45p

Odoslaťod snajprik » 28 Mar 2023 14:03 pm

živorodky sú nenáročne a vďačne rybičky, ich problém je že sa namnožia na max počet, aký je nadrž schopná zvládnuť.
Tiež som ako skúšobné ryby do veľkého akva hodil zopár krásne sfarbených gubiek, ale keď o cca mesiac mi pri hladine plávalo zo 200 malého potomstva, tak som to hneď riešil peknými skalarmi, celkom si pochutili :D
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: low tech 45p

Odoslaťod Neksy » 28 Mar 2023 14:10 pm

Predávajú len samčekov tak by to mohlo byt nice.
Stále neviem, ktoré zobrať ťažký vyber hlavne chcem nech to pekne ukáže aj v celom scape.

Svietim 50% na Twinstare po 6 hodín.


Odoslané z SM-S918B pomocou Tapatalku
Neksy
 
Príspevky: 46
Založený: 15 Feb 2022 12:03 pm

Re: low tech 45p

Odoslaťod Stando24 » 28 Mar 2023 20:51 pm

Tak ja by som skôr volil ohnivky čiže Tetri a niekedy trafíš strašne pekne červené kusy ktoré len tak svietia. Poprípade moje naj nano rybky Razborky galaxky čiže Danio marginatus.

A čo sa týka akvária "paráda" :pivo: a microsorium neviem ja nemám problém pod chirosom a rastie ako z vody. A ako si písal že si kukal v Shrimpi tak ja tiež občas chodím tam ale krásne Tetri Ohnivé som videl v Tescu v Žiline taký ešte komunistický štýl chovateľských potrieb ale niektoré ryby mali pekné aj tie Tetry som tam videl tak 3x. Nech sa darí :pivo:
Stando24
 
Príspevky: 359
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Re: low tech 45p

Odoslaťod Neksy » 31 Mar 2023 20:03 pm

Pridávam jednu foto. Fotograf zo mňa nebude. Fotené S23 ultra mobilom.
Pridal som už Živorodka wingei - Japan Blue - samček - 12x :angel:
Prílohy
20230331_192643.jpg
Neksy
 
Príspevky: 46
Založený: 15 Feb 2022 12:03 pm

Re: low tech 45p

Odoslaťod Neksy » 30 Apr 2023 21:08 pm

Tak ľudia skončil som na 35 mieste :D čo som aj spokojný aj nespokojný.
Vo videu ukázali top 50 a prihlásilo sa cez 170 ľudí tuším.


https://www.youtube.com/watch?v=UJVGfA0kc6g&t=364s
Neksy
 
Príspevky: 46
Založený: 15 Feb 2022 12:03 pm

Re: low tech 45p

Odoslaťod Seraph » 30 Apr 2023 21:09 pm

videl som tam tvoje, len akurat na fore hladam temu, ze kde pogratulovat,
gratulace ....
Obrázok používateľa
Seraph
 
Príspevky: 1177
Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm
Bydlisko: Prešov

Re: low tech 45p

Odoslaťod Neksy » 30 Apr 2023 21:34 pm

Škoda, že som sa neskoro spamätal a mal som aj málo času na založenie a zábeh akvária ale aj uznávam že tam boli veľmi krásne akvária a je super, že takýto koníček je čoraz viac populárny.

A ďakujem, snáď ďalší rok bude ešte lepší. :)
Neksy
 
Príspevky: 46
Založený: 15 Feb 2022 12:03 pm

Re: low tech 45p

Odoslaťod marekkl » 30 Apr 2023 23:48 pm

Super výsledok, gratulácia :pivo: :pivo: , ak sa môžem spýtať, na súťažnú foto si vyberal všetku techniku z akva? Zdá sa mi ze tam nič nevidím a toto je to čo ma na tých súťažiach odrádza , keď chce človek dobrú foto nemôže tam byt technika :mrgreen:
Obrázok používateľa
marekkl
 
Príspevky: 249
Obrázky: 16
Založený: 09 Sep 2006 08:53 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: low tech 45p

Odoslaťod JozefSC » 01 Máj 2023 00:18 am

Gratulujem super vedel som že sa ešte z akva.sk nájde kto poslal akvárium
JozefSC
 
Príspevky: 362
Založený: 23 Sep 2020 01:43 am

Re: low tech 45p

Odoslaťod Neksy » 20 Nov 2023 01:36 am

Ahojte,

Tento scape ostal už len minulosťou. Low Tech sa mi nedarilo udržiavať, strácal som motiváciu a chuť a nechcel som byť otrokom akvária ale užívať si ho s radosťou a tešiť sa na pravidelnú údržbu, vytvoriť domov kde sa posádka bude cítiť príjemne…

Najhoršie na všetkom bolo, že som podcenil prípravu, nedomyslel údržbu, kde sa po bokoch niekde ťažko dostávala hubka na čistenie, samotné drevo nebolo medzi sebou dobre polepené tak postupne odpadalo a už sa do akva nevrátilo, začalo sa viac riasiť, rastliny to nezvládali ..

Aktuálne som vytvoril úplne nový scape, zo všetkého čo v akváriu bolo, polepil nanovo, inak usporiadal, pootáčal a využil aj tie rastliny, ktoré boli v poriadku. Poučil sa a ideme ďalej, človek sa učí na vlastných chybách.. tomuto koníčku sa venujem
Aktuálne takmer dva roky. Mám sa čo učiť a verí, že to bude len a len lepšie.

Do nového som doplnil aj CO2 a z low tech mám high tech 2.0..
Čoskoro pridám ešte aj nejaké rastliny ďalšie a pravdepodobne vytvorím nový topic.
Neksy
 
Príspevky: 46
Založený: 15 Feb 2022 12:03 pm

Re: low tech 45p

Odoslaťod Neksy » 20 Nov 2023 01:55 am

Ahojte,

Tento scape ostal už len minulosťou. Low Tech sa mi nedarilo udržiavať, strácal som motiváciu a chuť a nechcel som byť otrokom akvária ale užívať si ho s radosťou a tešiť sa na pravidelnú údržbu, vytvoriť domov kde sa posádka bude cítiť príjemne…

Najhoršie na všetkom bolo, že som podcenil prípravu, nedomyslel údržbu, kde sa po bokoch niekde ťažko dostávala hubka na čistenie, samotné drevo nebolo medzi sebou dobre polepené tak postupne odpadalo a už sa do akva nevrátilo, začalo sa viac riasiť, rastliny to nezvládali ..

Aktuálne som vytvoril úplne nový scape, zo všetkého čo v akváriu bolo, polepil nanovo, inak usporiadal, pootáčal a využil aj tie rastliny, ktoré boli v poriadku. Poučil sa a ideme ďalej, človek sa učí na vlastných chybách.. tomuto koníčku sa venujem
Aktuálne takmer dva roky. Mám sa čo učiť a verí, že to bude len a len lepšie.

Do nového som doplnil aj CO2 a z low tech mám high tech 2.0..
Čoskoro pridám ešte aj nejaké rastliny ďalšie a pravdepodobne vytvorím nový topic.
Neksy
 
Príspevky: 46
Založený: 15 Feb 2022 12:03 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.