Slizovanie zbytkov



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Slizovanie zbytkov

Odoslaťod Peter » 24 Júl 2005 06:29 am

Preco sa mi v akva hned na druhy den obalia zvysky potravy (tabletky aj mrazene) slizom? Ked zdochla rybka, tiez bola hned obalena slizom. Aky parameter vody ovplyvnuje toto? Inak nevyzera, ze by to rybkam vadilo, len je to hnusne. Akva ma 300l, je skalnate, bez rastlin, ma biologicky filter (zda sa mi ze poriadne nefiltruje, akoby mu "vadili" tie skaly).
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Reklama

Re: Slizovanie zbytkov

Odoslaťod gabriela » 25 Júl 2005 10:24 am

To co popisujes je uplne prirodzene. Mrtvy organizmus podlieha skaze - zozeru ho plesne a bakterie. Zameraj sa na to, aby mrtva ryba neostavala vo vode dlho a krm menej, aby ti potrava neostavala na dne. Prebytocnu skazenu potravu odstran aby to ryby nahodou nezrali.
Neviem preco by mali skaly vadit biologickemu filtru. Ake tam mas skaly? Mas filter dobre zabehnuty?
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Slizovanie zbytkov

Odoslaťod Peter » 26 Júl 2005 21:11 pm

No nie som na to zvyknuty, nikdy tam nezostavali zbytky, teraz samozrejme krmim menej, ale aj tak myslim ze je na vine kvalita vody. Rybky mi nastastie uz nedochnu, len kedysi na zaciatku, ked som ho zabehaval (aj vtedy boli obalene)... takze so zdochnutymi rybkami nemam problemy. Vadia mi tie zbytky potravy zaobalene v bielych chuchlavcoch, ale rybky to ignuruju. Akva mam uz asi rok, takze filter by mal zabehnuty. Filter je pri pozerani na fotku napravo, pozri album, je to to skalove akva... zbytky zachytavaju pod skalami, na skalach a pod., plavaju po akva a nevcucavaju sa do filtra.... si myslim
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Slizovanie zbytkov

Odoslaťod gabriela » 27 Júl 2005 09:08 am

Fotky som si pozerala. Nejako ten filter neviem najst. Aky filter mas? Prietok? Aku napln? Ako casto a akym sposobom cistis? Kde mas nasavanie a vyustenie filtra? Ako casto odkalujes a menis vodu?

Je stale dobrym zvykom krmit tolko aby to ryby hned zozrali. Ak potrava ostava, tak davas vela naraz. Neviem ci je mozne pri cichlidach chovat aj ryby ktore by ti pozrali zbytky povalujuce sa na dne, mozno ti poradi nejaky cichlidar.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.