Riasy a rastliny



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Riasy a rastliny

Odoslaťod los alamos » 08 Júl 2005 23:25 pm

Neviem ci sa tu tato vec uz rozoberala a ak ano tak sa vopred ospravedlnujem.

Mam 75L akvarium asi pol roka stare, a myslel som ze sa casom zabehne a vsetko sa da do normalu, ale stale mam v akva vela rias ( aj po rastlinach a substrate ) a rastlinam sa vobec nedari, ryby ziju uplne v pohode. Vodu menim raz za dva tyzdne, pricom vycistim aj filter v teplej vode, a prehrabnem dno ( moze to byt tym? ) teplota je okolo 27 stupnov a osvetlenie je 1*SUNGLO 15W + 1*AQUAGLO 15W, na zaciatku som pridaval sera nitrivec, potom rasobijec a bioflor od rataja a teraz algumin od tetraaqua. Neviete mi prosim poradit?
los alamos
 
Príspevky: 94
Obrázky: 3
Založený: 12 Aug 2003 13:36 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: Riasy a rastliny

Odoslaťod Kubo » 09 Júl 2005 12:44 pm

V takom malom akvariu men vodu raz tyzdenne.Filter cisti vo vode ktoru odsajes do vedra ked menis vodu potom sa necuduj ze nitrivec nezabera zbytocne si ho tam lial ved s tou teplou vodou si znicil bakterie ktore si tam dal.Osvetlenie take co mas ty by som si nikdy nedal malo ludi je spokojnych s tymito trubicami.Daj tam obycajne philipsy tld 865 popripade si zohnaj a zmiesaj z nejakou cervensou trubicou.Pouzivaj od Rataja napr. Brutus ten je fasa ale obsahuje malo zeleza takze pridavaj aj Ferro Aktiv od Tropicalu(nieje to drahe - Ferro Aktiv 40sk a mas to na mesiac a Brutus odporucam aspon 500ml stoji asi 200sk ale tebe vydrzi aspon na 3 mesiace.)Hnoj pravidelne kazdy den v malych mnozstvach Brutusom a Ferro aktiv raz dotyzdna prihod podla navodu aj ked by som sa podla navodu neriadil lebo to zalezi na mnozstve rastlin.Radsej menej ako vela lebo potom nastanu problemi a to plati pre vsetky hnojiva.Ziadne sracky proti riasam nepouzivaj niekedy tie hovadiny mozu aj uskodit .Riasy casom ustupia same.Cim viac rastlin budes mat v akva tym mensi problem s riasou budes mat.Pridaval by som aj Co2 urob si burciak s tym ti uz poradia iny ja som ho kedysi robil ale som sa nato vykaslal lebo som si zohnal bomby.Zatial tolko ked chces odpoviem ti aj na dalsie otazky. :wink: :D
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Riasy a rastliny

Odoslaťod stando » 27 Júl 2005 16:26 pm

Kubo, aqua glo trubice ni su dobre? Sakra ja som si akurat dnes kupil jednu 15W na 72l akva, robia s z tychto trubic riasy? Lebo mne kamarat povedal, ze si ju nemam kupovat, nechcelo sa mi verit, no budem musiet nieco vymysliet. Mam tu trubicu odstavit?

Kubo a tie philipsky maju aj dlzku 43,7?
Obrázok používateľa
stando
 
Príspevky: 49
Obrázky: 21
Založený: 15 Máj 2005 15:50 pm
Bydlisko: RK

Re: Riasy a rastliny

Odoslaťod marcelko007 » 27 Júl 2005 16:48 pm

K tej vyrobe co2 tu si ju pozries clanky/co2.php 8).A proti riasam by som ti poradil rybky Otocinclus affinis a este Crossocheilus Siamensis opravte ak som to zle napisal. :wink:
Obrázok používateľa
marcelko007
 
Príspevky: 83
Založený: 02 Apr 2005 12:49 pm
Bydlisko: Ša?a


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.