ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod fliper » 26 Júl 2005 13:29 pm

AHOJTE, V AKVARIU SA MI VYSKYTLA KRUPICKA, TAKZE SOM ZACAL SO ZVYSOVANIM TEPLOTY NA 28-29 C, SOLENIM A SAMOZREJME S LIECENIM. MAM 300 L AKVARKO V KTOROM MAM AKO DEKORACIU 15 ANUBIASOV PRIRASTENYCH NA KORENOCH. VYDRZIA MI TUTO PROCEDURU? KEDZE ICH NEVIEM VYBRATA ANI RYBY NEVIEM KDE IZOLOVAT. OD SOBOTY SOM ZACAL TROSKU HNOJIT, JE MOZNE, ZE SA MI RYBY NAKAZILI OD TEKUTEHO HNOJIVA? AKVARKO MAM DOBRE ZABEHNUTE A RYBY KRMIM GRANULAMI.
fliper
 
Príspevky: 64
Založený: 22 Nov 2004 12:23 pm
Bydlisko: kosice

Reklama

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod Raviolka » 26 Júl 2005 14:59 pm

No "kedže ich nevieš vybrať", tak tam ty anubiasy asi budeš muset nechat... :wink: Těch pár dní léčby by měly přestát bez úhony; sice můžou být citlivé na vysoký obsah soli, ale nezabije je to.
Od hnojiva se ryby určitě nenakazily. Spíš zkontroluj, jestli je opravdu tak dobře zaběhnuté, jak si myslíš (hodnoty NH3/NO2-/NO3-)...? Taky nechápu, proč hnojíš, když máš v akváriu jen anubiasy. Silně pochybuju, že by to bylo v tomto případě nějak užitečné.
Držím palce s léčbou. A vypni si CapsLock :roll:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod fliper » 26 Júl 2005 15:24 pm

HNOJIL SOM PRETO, LEBO SOM ICH CHCEL TROSKU "POMOCT". MAL SOM Iodotropheus sprengerae, Red A TIE MI ICH CELKOM SLUSNE OHRYZALI, AJ NAPRIEK TOMU, ZE SOM ICH KRMIL AJ GRANULAMI S RASTLINNOU ZLOZKOU. ZATIAIL MAJU KRUPICKU LEN BOTIE, AFRIKY SA DRZIA, NO UVIDIM, KED PRIDEM DOMOV.
RAVIOLKA, DIKY ZA POTESUJUCU SPRAVU, HNED MAM LEPSIU NALADU :-)SKODA BY BOLO PRIJST O OHRYZENE ANUBIASY :-) HOCI PUSTAJU NOVE PEKNUCKE LISTY.
KDE SA VYPINA CAPS LOCK? :-)
fliper
 
Príspevky: 64
Založený: 22 Nov 2004 12:23 pm
Bydlisko: kosice

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod Raviolka » 26 Júl 2005 15:37 pm

Pokud mají krupičku botie, tak bych se vyhnula léčivům a zkusila to jen se solí a zvýšenou teplotou. Botie bývají na léčiva veeeelmi citlivé :?
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod fliper » 27 Júl 2005 08:31 am

Tak tie Botie su krasne nadalej posiate drobnymi bielimi bodkami (ozaj ako vyzera kozovec?) a uz aj 2 cichlidy maju po par bodiek na chvostiku, teplotu mam uz na 29 s pripravkom ANTI-ICH (co mi odporucili v obchode ako velmi ucinne)a nic, soli tolko, ze snad zalozim morske akvarko. Zatial su "vesele" a aktivne.Predajca mi aj zakazal krmit, ale cichlidy su hladne, tak im jemne prisypavam granule, ktore nespadnu ani na 5 cm pod hladinu a uz ich zozeru aby sa nedostali k Botiam. Hoc uz prisli na moju fintu :-) vobec nevyzeraju ako chore, co sa tyka ich aktivity. Takze zajtra menim vodu ako mi poradili a dam novu davku ANTI-ICH, kedze velke zmeny na rybkych nevidim.
fliper
 
Príspevky: 64
Založený: 22 Nov 2004 12:23 pm
Bydlisko: kosice

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod gabriela » 27 Júl 2005 09:15 am

Vies presne aku koncentraciu soli si dal? Pri liecbe krupicky mozes dat 1 polievkovu lyzicu na 30 l vody, casto men vodu, pozor aby mala rovnaku teplotu. Mozes este prikurit ale pomalicky na 30-31.
Skontroluj si ci mas dobre nakalibrovan teplomer, odmeraj nejakym izbovym. Liecivo moze a nemusi zabrat na rezistentne kmene krupicky, Dolezite je dostat parazita z ryby dolu a zabranit dalsiemu mnozeniu a prychyteniu.
Aj ked sa rybam ocividne zlepsi stav, udrzuj koncentraciu soli aspon tri tyzdne.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod fliper » 27 Júl 2005 09:33 am

Gabi,

v obchode mi povedali 1 lyzica na 15l, zdalo sa mi to trochu prehnane tak som dal 1 lyzicu na 25 l s tym, ze uz som tam mal po napusteni, este pred tym ako sa mi krupicka vyskytla 1 lyzicu na 80 l. Uz som raz davno mal v akvarku krupicku, ale na rybkych bolo vidno, ze su chore, boli trochu malatne, ale teraz sa Botie chovaju uplne culo, ako keby im to nevadilo. Myslim si, ze je to ten lepsi pripad. Su vecne hladne....
fliper
 
Príspevky: 64
Založený: 22 Nov 2004 12:23 pm
Bydlisko: kosice

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod marcelko007 » 27 Júl 2005 09:35 am

fliper napísal:Tak tie Botie su krasne nadalej posiate drobnymi bielimi bodkami (ozaj ako vyzera kozovec?) a uz aj 2 cichlidy maju po par bodiek na chvostiku, teplotu mam uz na 29 s pripravkom ANTI-ICH (co mi odporucili v obchode ako velmi ucinne)a nic, soli tolko, ze snad zalozim morske akvarko. Zatial su "vesele" a aktivne.Predajca mi aj zakazal krmit, ale cichlidy su hladne, tak im jemne prisypavam granule, ktore nespadnu ani na 5 cm pod hladinu a uz ich zozeru aby sa nedostali k Botiam. Hoc uz prisli na moju fintu :-) vobec nevyzeraju ako chore, co sa tyka ich aktivity. Takze zajtra menim vodu ako mi poradili a dam novu davku ANTI-ICH, kedze velke zmeny na rybkych nevidim.


Si si isty ze je to ANTI-ICH?NIe je to nahodou ANTI-ICHTIN lebo ak ano ten ti s tou krupicou nepomoze mne ked dostali ryby krupicu a liecil som ANTI-ICHTIN tak vykapal takmer cele osadenstvo akva :cry: .Najlepsi je PREVENTIN a MULTIMEDIKAL to je moj nazor :wink:.
Obrázok používateľa
marcelko007
 
Príspevky: 83
Založený: 02 Apr 2005 12:49 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod gabriela » 27 Júl 2005 09:37 am

Ide zrejme o odolnejsi kmen :(
Ak odlho sledujes krupicku? Pokial su ryby v kondicii, mozno nebudes mat straty, len treba vydrzat, liecenie sa moze zacat prejavovat tak po troch dnoch, parazitiy musia ukoncit cyklus dorastania na rybe a uvolnenia do vody.

Este ma napadlo, ze krmit sa neodporuca ked sa lieci medikamentami. Pri soli by to malo byt OK.

Na ine lieciva treba dat velmi velky pozor, botie su citlive ryby na chemikalie.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod fliper » 27 Júl 2005 10:01 am

Gabi,
cize po liecbe mam drzat koncentraciu soli 1 lyzicu na 15 l? alebo staci 1 lyzicu na 30 l? No rybky mam v dobrej kondicii, podla mna az v priliz dobrej :-) chvala bohu. Cize ak tomu dobre rozumiem, parazit sa sam pusti z rybky, do vtedy do nic nezabije?Az ked je vo vode, vtedy na neho zacne posobit koncentracia soli a medikamenty?Ci medikamenty su len na dezinfekciu ran?A co bude s vajickami? Teplota vody urychluje vyvin?Urcite bolo v tomto fore vela pisane o krupicke, nehnevajte sa, ze sa tolko vypytujem, ale nejako v praci nemam cas listovat. Je nejaka www stranka, kde sa presne definuje parazit, ako vyzera a presna liecba? Vydrzia rastlinky tie vsetky liecebne procedury a zvysenia teplot?Nerad by som o ne prisiel, su to matecne a nestali malo penazi....
fliper
 
Príspevky: 64
Založený: 22 Nov 2004 12:23 pm
Bydlisko: kosice

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod fliper » 27 Júl 2005 10:02 am

krupicku som zistil v pondelok.
fliper
 
Príspevky: 64
Založený: 22 Nov 2004 12:23 pm
Bydlisko: kosice

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod Igypop » 27 Júl 2005 11:13 am

Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod fliper » 27 Júl 2005 14:32 pm

fliper
 
Príspevky: 64
Založený: 22 Nov 2004 12:23 pm
Bydlisko: kosice

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod gabriela » 28 Júl 2005 13:24 pm

fliper o krupicke je tu toho habadej, viac menej sa s nou stretol skoro kazdy :)
Daj si do vyhladavaca:
http://www.akva.sk/search.php
nazov "krupicka" a uvidis.
Ako pokracuje liecenie? Uz sa objavilo zlepsenie?
Neviem, ale krupicku by som asi doliecila v povodnom akvarku, zbytocne budes vystavovat ryby dalsiemu stresovaniu v karantene.

S krupickou som sa potykala tiez, aj ked vraj botie su na nu a na jej mutovane kmene najhaklivejsie.

Okrem krupicky som mala aj nieco co krupicka nebola a podarilo sa mi to solou a kaslanim na ryby zazehnat.
Mozes sa pozriet tu: http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=1063 ako to vyzeralo.
Ale pri zhorseni podmienok sa to rybam vratilo.
Koncentraciu soli poznam len 1 lyzicu na 30 l ako dlhodobejsi kupel.
1 lyzica na 15 litrov sa mi zda dost vela.
Neruvazujes aj nad inymi rastlinami, ktore by rastli rychlejsie ako anubiasy? Mozno by sa pri nich aj anubiasom darilo lepsie.
Anubiasy mam len ako doplnok a nikdy sa mi nezdal ako narocna rastlina. Len rastlie straaasne pomaly :)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod fliper » 28 Júl 2005 14:01 pm

Ahoj Gabi,

zatial ziadna zmena, tie Botie su pekne bodkovane. Aj tak dnes spustam vodu, takze stres tak ci tak budu mat, nechcem aby sa mi nakazili vsetky cichlidy. Nad inymi rastlinami neuvazujem, lebo cichlidy by ich asi s chutou popapali, rastliny mam prichytene na korenoch ani jednu nemam zasadenu v substrate, takze ak cistim, vyberiem 3 korene (ktore su sama diera a ukryt) von a uz mam uplne volnu plochu :-)
fliper
 
Príspevky: 64
Založený: 22 Nov 2004 12:23 pm
Bydlisko: kosice

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod Raviolka » 28 Júl 2005 14:46 pm

fliper napísal:MAM AKO DEKORACIU 15 ANUBIASOV PRIRASTENYCH NA KORENOCH. VYDRZIA MI TUTO PROCEDURU? KEDZE ICH NEVIEM VYBRAT
.....
rastliny mam prichytene na korenoch ani jednu nemam zasadenu v substrate, takze ak cistim, vyberiem 3 korene
Tak nevím... dají se vyndat, nebo ne? :) Pokud ano, měl jsi to udělat. (Nejen kvůli rostlinám, ale i kvůli kořenům - můžou snižovat účinnost léčby.)
K tvojí otázce položené jinde (nemusel jsi zakládat nové téma, když jde pořád o jeden problém :wink:): poškozené listy nejde nijak "spravit", prostě musíš počkat, až narostou nové.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod fliper » 28 Júl 2005 15:02 pm

raviolka,
vybrat sa daju, ale kam ich potom ulozim? aj s korenmi...Strasne sa Ti ospravvedlnujem, ze som zalozil novu temu ako sa Ti zda, ale tam som sa pytal na pripravok ktory pomoze uz poskodenych rastlin, mozno je to rovnake, ale myslel som na nieco uplne ine...tak sa prosim na mna nehnevaj uz to nikdy neurobim...vlastne sa radsej ani nic neopytam....
fliper
 
Príspevky: 64
Založený: 22 Nov 2004 12:23 pm
Bydlisko: kosice

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod skala » 28 Júl 2005 16:06 pm

ulozit ich mozes do kibla, do vanicky, vane, na zem - prikryjes igelitom, lavorom.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod gabriela » 28 Júl 2005 18:01 pm

Preliec cele akvarium. Akonahle mas v akvariu nejake ryby, kozovec moze na nich vegetovat a znova napadnut ryby liecene inde.
Ak je mozne vybrat tie anubiasy, tak daj do karanteny radsej tie :)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: ANUBIAS A LIECBA KRUPICKY

Odoslaťod Silvester Valentin » 28 Júl 2005 20:59 pm

gabriela napísal:Okrem krupicky som mala aj nieco co krupicka nebola a podarilo sa mi to solou a kaslanim na ryby zazehnat.
Mozes sa pozriet tu: http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=1063 ako to vyzeralo.
Ale pri zhorseni podmienok sa to rybam vratilo.


Nie je to dost zretelne pre moje oci.Mali aj poskodene ziabre? Otierali sa o kamene, listy atd? Bol to taky biely povlak?
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.