Kto mi pomoze s identifikaciou?



Všetko okolo akvarijných rýb

Kto mi pomoze s identifikaciou?

Odoslaťod sepak » 26 Júl 2005 17:55 pm

Velmi by ma potesilo ak by mi niekto napisal co je to za rybku aby som si vyhladal o tom nejake infosky a viac sa jej venoval, vopred vam dakujem
:D

Obrázok
sepak
 
Príspevky: 27
Obrázky: 10
Založený: 25 Júl 2005 22:57 pm
Bydlisko: Bardejov

Reklama

Re: Kto mi pomoze s identifikaciou?

Odoslaťod SoRex » 26 Júl 2005 18:23 pm

Platydoras costatus
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Kto mi pomoze s identifikaciou?

Odoslaťod Kubo » 26 Júl 2005 18:54 pm

Trnovec amazonsky. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kto mi pomoze s identifikaciou?

Odoslaťod schumi22 » 26 Júl 2005 19:06 pm

ano je to platydoras costatus... velmi mila rybka ... ktoru vsak budes vidiet len malokedy(ja mam dvoch a vidim ich asi raz za tyzden) pretoze su vzdy niekde zalezene.... vyrasta asi do 12 az 15 cm.... a pozor v dospelosti moze pozierat mensie pomale rybky napr. gupky atd...
schumi22
 
Príspevky: 49
Založený: 20 Júl 2003 18:47 pm

Re: Kto mi pomoze s identifikaciou?

Odoslaťod andy.betta » 29 Júl 2005 23:40 pm

Moje oblubene . Ale daj si pozor na krupicku. Mal som jedinca asi 5cm dlheho a ked som dostal krupicu, tak som liecil Costapurom. Aj ked platydoras bol este bez bodiek, tak na druhy den skapal. Kupil som druheho a ked asi po pol roku po importe novych ryb krupica uradovala zase, nepoucil som sa, aplikoval som znova Costapur a Platyno zase exol. Bude lepsie ho vybrat von a liecit ho inym nie tak agresivnym sposobom.
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kto mi pomoze s identifikaciou?

Odoslaťod sepak » 30 Júl 2005 22:30 pm

vrela vdaka, len uz mi to je na nic kedze dnes som o oba kusy prisiel. ale snad si ich este zaobstaram lebo su velmi pekne i ked su poriadne hanblive :) ani tuto foto by som neurobil ak by som krupicku (ktoru som mal po prvy krat v mojom 10 rocnom akvarku) v mojom akvariu neliecil multimedikalom ktory ich (pravdepodobne ktorakolvek chemia) vyhnal z dna na tento kamen. inak mne vychadzali z ukrytov hlavne v noci, resp. vecer ked som zhasol svetlo. tak vela stastia v predchadzani krupicke :)
sepak
 
Príspevky: 27
Obrázky: 10
Založený: 25 Júl 2005 22:57 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Kto mi pomoze s identifikaciou?

Odoslaťod cherrye » 13 Aug 2005 21:35 pm

Ja mam troch a vydavam ich castejsie, sem tam vylezu, prezenu sa po nadrzi a zmenia ukryt. Velmi maju radi spolocnost mojho cca 20cm hrotocelca, ku ktoremu sa stale tisnu. Je to zlate! :lol: K tym liecivam: niekde som pocula,ze su rovnako nachylni ako prisavnici.Takze z toho co ste sem pisali na tom bude asi nieco pravdy. Treba ich prelovit, zvisit teplotu a pridat menej lieciva resp. ziadne+ silne vzduchovanie alebo filter, z ktoreho treba vytiahnut uhliky a podobne srandy, dokonca aj penu a nechat ho len tocit vodu nie filtrovat!
cherrye
 
Príspevky: 36
Založený: 24 Feb 2005 23:31 pm
Bydlisko: Špa?ince

Re: Kto mi pomoze s identifikaciou?

Odoslaťod tigrik321 » 08 Nov 2009 12:56 pm

ja som dostala tiez krupicku liecim costapurom a pri dvoch davkach zasebou trnovec skapal.....aj mne..... :( :( :(
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Odoslaťod Adhara » 08 Nov 2009 17:44 pm

Á, tak túto hrôzu sme mali v našom prvom akváriu hneď od založenia. Píšem "hrôzu", pretože napriek ubezpečovaniu predajcov, že táto rybka bude čistiť dno, ona zakaždým vyplávala po potravu na hladinu a uchmatla ju iným rybám (nebol pre ňu problém zhltnúť na jeden raz napr. celú kocku niťoviek). Mali sme dvoch, asi párik a obaja (ale zvlášť samec) sa prežierali tak hrozne, že im z toho viditeľne napuchlo brucho a mysleli sme si, že na toto už musia zdochnúť, ale zakaždým to strávili. Napkon pošli prozaicky: na priveľkú dávku liečiva, ktorú moja mama prepočítala na zlý objem vody.
Obrázok používateľa
Adhara
 
Príspevky: 86
Obrázky: 17
Založený: 06 Júl 2009 10:08 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Odoslaťod dusik » 08 Nov 2009 18:47 pm

Týto sa vedia naozaj napapkať do praskutia. Keď som videl to napučane brucho a ešte išiel do ďalšej kocky srdca, tak som sa za hlavu chytal. Ale sú to nočné ryby. Kým som mal akva členité s veľa úkrytmi, tak som ich skoro nevidel.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.