Slovensko hlada "čin akva" :)



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod gabriela » 29 Júl 2004 14:47 pm

Pochvalte sa kto ste co strasne spiskali vo svojom akvaristickom zivote.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod barky » 29 Júl 2004 14:53 pm

Tak sa teda pochvalim:

1. v zaciatkoch som slabo oplachol pivovu flasu do piva a ked som nou potom dolieval do akva vodu, vsetko mi pokapalo

2. jednu gupku som hodil do kvetinaca s vodou, ktorej bolo tak 0,1 litra a potom som ju tam choval tak pol roka
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod gabriela » 29 Júl 2004 14:56 pm

Ja som liecila rybky pripravkom: SAVO
Vyliecila som cele akvarium.
Prezili to najsilnejsie rastliny, slimaciky, a strk.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod skala » 29 Júl 2004 15:30 pm

ja by som vam aj povedal, ale neviem ako by ste to zvladli ;-) radsej niekedy z oci do oci. :-D
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod gabriela » 30 Júl 2004 15:02 pm

aha: vyskusajte si doma: ;)

Pokus 15. Do dvoch rovnakých akvárií nalejte rovnaké objemy vody. Nasaďte do nich vodné rastliny (Elodea) a akváriové rybky. Steny obidvoch akvárií z troch strán natrite čiernou farbou alebo nalepte na ne čierny papier. Do vody prvého akvária vháňajte prevzdušňovačom čistý vzduch. Na povrch vody v druhom akváriu nalejte 1,5 cm3 motorového oleja.

Pozorujte a zapíšte, ako sa správajú rybky v akváriu, v ktorom je voda prevzdušňovaná a v akváriu, v ktorom voda nie je prevzdušňovaná. Pozorujte aj zmeny na vodných rastlinách.

najdene v enviromagazine: http://www.sazp.sk/slovak/periodika/env ... vanie.html
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod skala » 02 Aug 2004 10:40 am

podobne to skusali viackrat takreceno naostro v jazierkach v Piestanoch. len zabudli na pozorovane :-( asi zo 2 razy pred asi 5 rokmi,
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod Maja » 08 Aug 2004 16:41 pm

Ked cistim akvarium tak vycucnutu vodu nechavam asi 2dni este stat. Raz som tam na druhy den nasla po okraji navesanych kopec mini rybyciek- odsala som vytrete ikry a malinke boli na svete. Zazrak. Pracne opatrne som pochytala vsetok ten drobizg a prestastna som to pozorovala v 0,7 dcl flaske. Vrhla som sa na knihu a tam som zistila, ze treba kvapnut malach. zelen aby nechytili plesen. "KVAP!!!" a uz som len pozerala ako za asi 10 sekund bol ten prekrasny drobizg hore bruskom na hladine :-(. To bolo prvy aj posledny krat, co sa mi nieco (sice len nahodou) podarilo vytriet :-(.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod skala » 13 Aug 2004 11:08 am

dnes rano som musel hasit. vcera som si doniesol v sacku a v tegliku mrazeny blchy. ze ich v robote dam to mrazaku. rano bolo zamknute, tak som to hned nespravil. ale zabudol som na to. boli v termoboxe a v este vacsej "krabicke", ale viete si predstavit dnes rano ten puch :-(
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod slovanista21 » 03 Aug 2005 02:05 am

ja som liecil svoje 3 nigrofasciaty ibuprofenom a kilom soli na 73l lebo som si myslel ze hnedy flak na boku je cervik

male gupky som chcel odchovat tak ze som na dno akvarka nahadzal vsetok ¤bordel¤ co som nasiel a by sa tam mohli skryt rybky pred mamkou a teraz som zistil ze to netreba preziju aj tak

teraz uz taku blbost nespravim dufam

najvecia chyba je ze kupujem rybky a nemam ich potom kam dat ale v sucasnosti to je v pohode
Obrázok používateľa
slovanista21
 
Príspevky: 82
Obrázky: 14
Založený: 12 Apr 2005 17:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod motorhead » 05 Aug 2005 10:12 am

dobra tema :wink: ked som prvy krat menil vodu v 460l akvariu tak na zaklade informacii z knih a fora som pochopil, ze sa nesmie pridavat tepla voda... tak som napustil studenu (a pred tym este nechal riadne odpustit aby bola studena) rozdiel mohol byt "dietnych" 10° C. Minimalne 40 neoniek vyzeralo do rana ako muchotravky - sama biela bodka. Nastastie som to preliecil Punktolom a bez strat. Odvtedy pri napustani namiesam zhruba rovnaku teplotu vody a pritok z hadice do akvaria kontrolujem teplomerom max. rozdiel o 1-2 °C oproti teplote pred napustanim.

Horsia vec bola ked som prerabal layout - popravde som vybral velke lavove kameme aby som uvolnil miesto rastlinkam. Lavovy kemen je porezny cize hodne napity vodou. Kamen som polozil do vane, aby stiekol, popresadzal som rastlinky, vycistil akvarium, napustil vodu. Upratal som kupelnu a kamen stale vo vani. Vanu som drhol praskom, vystriekal vrelou vodou a kamen som tiez "obaril". Urobil som si kavu. Od vybratia kamena ubehli dve minimalne dve hodiny. Manzelka sla do kupelne najprv sa zlakla, ze mame vo vani velkeho lucneho konika, ale potom zbadala ze to je jej milacik Atyopsis molucensis. Ten chudak bol zalezeny v nejakej diere v tom kameni. Ked som ho dal do akvaria tak bol az priesvitny. Hned na druhy den sa zvliekol, ten sajrajt s cim som drhol vanu a vrela voda mu asi nespravili dobre, lebo sa zvliekol mimo termin :wink: ale prezil to, je v pohode, dokonca sa necha krmit :wink:
motorhead
 
Príspevky: 54
Obrázky: 15
Založený: 27 Mar 2005 21:02 pm
Bydlisko: PK

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod skala » 05 Aug 2005 10:34 am

motorhead, sranda. po prve by to chcelo pridavne oci - snad okuliare ;-), alebo mozno informacie. najma v prvom pripade. pises, ze si cital, ze nie teplu vodu. A necital si, ze nie studenu???? To mi je dinôôô
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod motorhead » 05 Aug 2005 12:48 pm

skala napísal:motorhead, sranda. po prve by to chcelo pridavne oci - snad okuliare ;-), alebo mozno informacie. najma v prvom pripade. pises, ze si cital, ze nie teplu vodu. A necital si, ze nie studenu???? To mi je dinôôô


To vies, tazke zaciatky :roll: uz som tych informacii mal tolko, ze sa mi to motalo jedno cez druhe. Ine je ked vies, ze o pol roka - rok ides robit akva a v klidku si citas forum (sem-tam spravis poznamku) a ine ked to akva uz mas, poznamky ani za svet nevies naist, a chystas zo svojho "panenskeho" akvaria stiahnut (a dopustit) asi 120 l vody :o ... casom pravda chytis rutinu, ale to chvilku trva. Samozrejme potom som nasiel a spomenul si aj na prispevky o teplote napustanej vody, ale to bolo az potom. Na druhej strane, za svoj naj uspech v nerobeni v akvaristickych preslapov povazujem to, ze som nepodlahol panike ked som mal riasovu kalamitu. Algol som sice kupil, ale nepouzil. :P Vydrzal som cakat na SAE a ktrevetky, ktore to za tyzden dali perfektne do poriadku.
motorhead
 
Príspevky: 54
Obrázky: 15
Založený: 27 Mar 2005 21:02 pm
Bydlisko: PK

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod Kubo » 05 Aug 2005 13:25 pm

Mne sa raz stalo to ze som mal asi 150malych 5cm ancikov a som im chcel zohriat vodu no ohrievac bol bez termostatu a ja som ho tam chcel nechat asi hodinku no na chvilu som niekam odbehol a potom som uz zabudol ze som ten ohrievac tam nechal cize som zohrial ancikom vodu na iba 55stupnov :mrgreen: a ked som prisiel nasiel som vsetych prisavnikov stvrdnutych na dne a vobec sa nehybali ale vyzerali celkom zaujimave lebo vyzerali ako zive a az potom som zistil ze akvarium je nejake dost teple.Cize som ich pekne poriesil. :angel:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod Lucky G. » 05 Aug 2005 13:44 pm

Kubo napísal:Mne sa raz stalo to ze som mal asi 150malych 5cm ancikov a som im chcel zohriat vodu no ohrievac bol bez termostatu a ja som ho tam chcel nechat asi hodinku no na chvilu som niekam odbehol a potom som uz zabudol ze som ten ohrievac tam nechal cize som zohrial ancikom vodu na iba 55stupnov :mrgreen: a ked som prisiel nasiel som vsetych prisavnikov stvrdnutych na dne a vobec sa nehybali ale vyzerali celkom zaujimave lebo vyzerali ako zive a az potom som zistil ze akvarium je nejake dost teple.Cize som ich pekne poriesil. :angel:


mohol si este par stupnov pridat, a mozno by z toho bola celkom chutna vecera na sposob "frutti di mare" :wink:
Obrázok používateľa
Lucky G.
 
Príspevky: 17
Obrázky: 18
Založený: 02 Okt 2004 21:39 pm
Bydlisko: Miloslavov

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod Baloghi » 08 Aug 2005 15:30 pm

Isiel som na dovolenku a nechal som akva na susede ibaze ta zle pocula davkovanie PMDD a namiesto 2,5ml denne davala 25ml ked som sa vratil tak som nemal riasy ale ani polovicu osadenstva
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod maxim » 08 Aug 2005 17:33 pm

Raz ked som bol v praci, vola mi zena,ze co ma robit,nas synik(mal asi 3 roky),choval ryby a podarilo sa mu vysypat celu 250 ml dozu vlociek do 180l akva.Esteze bol doma sused,ktory to sitkom lovil asi 2 hodiny,kym to bolo ako tak vycistene. Ryby mali hody a ja som este 3 dni odkaloval,kym som to vytiahol uplne z vody.
Obrázok používateľa
maxim
 
Príspevky: 36
Obrázky: 4
Založený: 08 Júl 2005 20:22 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod Baloghi » 09 Aug 2005 10:29 am

Este ma napadlo ked som mal 5 rokov tak som otcovi vylovil z akva 7 pekne velkych diskusov
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod Igypop » 09 Aug 2005 13:54 pm

Baloghi napísal:Este ma napadlo ked som mal 5 rokov tak som otcovi vylovil z akva 7 pekne velkych diskusov


A co si s nimi urobil :?:
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod motorhead » 09 Aug 2005 15:20 pm

koralky? :wink: navliekol si ich na snurku....? :lol:
motorhead
 
Príspevky: 54
Obrázky: 15
Založený: 27 Mar 2005 21:02 pm
Bydlisko: PK

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod sepak » 09 Aug 2005 18:36 pm

caute v mojom detstve som choval v mojom 110l aqua rybky spolu s korytnackou velkou asi 10cm. nespominam si ake rybky to boli ale s urcitostou viem ze tam boli aj fossilisi (tiez asi 10cm). a jedneho dna ked som prisiel zo skolicky tak kuk do aqua a co tam nevidim? korytnacka s veeelmi dlhym krkom :) pozriem lespie a to korytnacka si chcela pochutit na hadikovi. mala z neho asi 3cm v papuli, tak som ju zacal "mlatit" palickou co som mal po ruke a nakoniec ho nejak pustila. vsetci traja sme to prezili. rybke sa chvost zotavil (prezila to) a korytnacke tie modriny z panciera zmizli velmi rychlo :P
sepak
 
Príspevky: 27
Obrázky: 10
Založený: 25 Júl 2005 22:57 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod Baloghi » 15 Aug 2005 17:38 pm

asi tak
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod igorko » 26 Sep 2005 14:37 pm

Včera bol u mňa bracho po prebdenej noci/akoholickej/ a keď som bol v záhrade tak mi odpil z PMDD z chladničky, ktoré som mal v Coca-Colovej flaši. Asi 1 dl, kým prišiel nato, že to ma divnú chuť. Aspoň mu pretrávilo a nepotreboval iskru.
Obrázok používateľa
igorko
 
Príspevky: 18
Obrázky: 9
Založený: 19 Sep 2005 12:55 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod marlo » 26 Sep 2005 15:03 pm

igorko :) tak toto je super vykon...

a co hovoril ako to chutilo ? :)
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Slovensko hlada "čin akva" :)

Odoslaťod igorko » 26 Sep 2005 15:11 pm

Asi moc nie, pretože dlho o tom hovoril, ešte že nebol celkom pri sebe/v opojení/. Zdravotne však to zvládol.


P.S. Večer ma prísť, dúfam, že mi ho nevypije, pretože to by bol drahý špás.
Obrázok používateľa
igorko
 
Príspevky: 18
Obrázky: 9
Založený: 19 Sep 2005 12:55 pm
Bydlisko: Prešov

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.